Kaip iš vaiko piešinio sužinoti, ar jis yra laimingas

 (3)
Tuo, kad vaiko piešiniai atspindi jo vidinį pasaulį, neabejoja niekas. Psichologai neretai pasitelkia į pagalbą žaidimus, piešimą, kad galėtų įvardinti tas problemas, kurios kamuoja jų apibūdinti žodžiais dar nesugebantį mažylį.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tėvai nėra apmokyti specialistai, todėl to padaryti negali. Tačiau jie gali pirmieji suprasti, jog jų vaiką kažkas slegia ir reikia ieškoti pagalbos.

Šis piešinio testas tėra smagus žaidimas, į kurio rezultatus kviečiame nežiūrėti pernelyg rimtai. Jeigu jus neramina vaiko elgesys, visada pasikonsultuokite su specialistu. Na, o šį žaidimą galite tiesiog pažaisti su savo vaikais laisvą minutę, gal jis padės šiek tiek išsamiau suprasti jo požiūrį į šeimos narius.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kada padoru ateiti lankyti naujagimio?
7 klaidos, nuo kurių neapsaugoti ir geri tėvai

Paprašykite vaiko nupiešti šeimą

Kol vaikas piešia, netrukdykite jam, nesikiškite į piešimo procesą ir leiskite vaikui išreikšti popieriuje visus savo jausmus ir emocijas. Kai piešinys bus nupieštas, paklauskite, kuris yra kuris, kuo vardu visi šeimos nariai.

Eiliškumas

Tai, kokį šeimos narį vaikas nupiešė pirmiausia, o kokį - patį paskutinį, rodo jo santykį su tuo šeimos nariu. Paprastai pirmąjį vaikai piešia arba patį mylimiausią, arba svarbiausią šeimos narį. Jeigu vaikas pamiršta nupiešti kažkurį šeimos narį, vadinasi, jo santykiai su juo įtempti. Paprastai save vaikas nupiešia lapo centre, o tėvus - iš abiejų pusių. Toks vaizdavimas leidžia daryti prielaidą, kad vaikas yra įsitikinęs, jog tėvai jį myli. Jeigu vaikas nenupiešė savęs tarp šeimos narių, vadinasi, jis jaučiasi vienišas ir nemato savęs šeimoje.

Šeimos sudėtis

Jeigu piešinyje trūksta kurio nors šeimos nario, paklauskite, kodėl jo nenupiešė. Nepilna šeima piešinyje - proga susimąstyti, kodėl vaikas taip pasielgė, ir kodėl „pamiršo" kur įnors narį.

Dydis

Kuo didesnis piešinyje nupieštas asmuo, tuo didesnį autoritetą jis turi vaiko akyse. Vaikai, kurie jaučiasi neįvertinti, nelaimingi, piešia save itin mažais, palyginus su kitais šeimos nariais.

Išsidėstymas

Kai šeimoje vyrauja darna ir supratimas, visi šeimos nariai popieriuje nupiešti būna tarsi išrikiuoti vienas šalia kito - ranka rankon, koja kojon. Tas asmuo, šalia kurio vaikas nupiešia save, jam yra itin artimas. Tarp šeimos narių nupiešti kokie nors daiktai simbolizuoja bendravimo barjerus, kuriuos jaučia taip piešiantis vaikas.

Spalvos

Šiltos spalvos - meilės ir prieraišumo įrodymas. Ypatingą artumą ir prisirišimą prie kurio nors asmens jaučiantis vaikas jį nupieš sodria, ryškia spalva, taip tarsi pabrėždamas jo svarbumą. Mėlynai nuspalvinti artimųjų rūbai reiškia, kad šalia šių žmonių vaikui komfortiška būti. Žalia spalva - pagarbos ženklas, geltona - impulsyvimas ir polinkis vadovauti, raudona - stiprūs jausmai, kartais reiškia agresiją, o juoda spalva nuspalvinti šeimos nariai rodo, kad vaikas juos vertina atsargiai.

Kūno dalys

Kruopščiai nupiešti veido bruožai leidžia manyti, kad šis žmogus vaikui labai svarbus. Jeigu iš visų šeimos narių kruopščiausiai, su visais bruožais, vaikas nupiešė pats save, tai reiškia aukštą savęs vertinimą. Itin dideliu nupieštas kažkuris šeimos narys gali reikšti, kad vaikas iš jo dažnai girdi pastabų.

Jeigu nenupiešta burna - šis asmuo linkęs slėpti jausmus. Išryškinti dantys simbolizuoja agresiją. Didelės akys - baimė, itin mažos reiškia kažkokią paslaptį, kurią norima nutylėti. Ilgos rankos arba jų nebuvimas - šis žmogus yra valdingas, vaikas jaučia iš jo pusės psichologinį spaudimą. Trumpos rankos atspindi vidinę silpnybę. Jeigu vaikas save piešia su iškeltomis į viršų rankomis, jam trūksta dėmesio, jis nori atkreipti į save dėmesį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Artėjantį pavasarį lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX kviečia pasitikti kūrybingai

Lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX jau gyvena pavasariniais planais ir svajonėmis ir pristato šiltajam sezonui skirtą įvairiaspalvę kolekciją, dedikuotą Misteriui Kūrybingumui.

Patyrusių mamų gudrybės, kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų

Labai dažnai tėvai skundžiasi tuo, kad jų vaikai nemėgsta tvarkytis ir tą daro tik tėvams pakėlus balsą. Kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų? Keli naudingi patarimai.

Kaip užauginti vaiką optimistą: 5 esminiai patarimai tėvams

Optimizmas - savybė, kurią tėvai gali padėti ugdyti savo vaikams. Nuolat girdėdamas „Nelipk", „Nebandyk", „Tau nepavyks", „Nevykėlis", vaikas tikrai neugdo savyje optimistui būdingų savybių. Taigi, penki trumpi ir aiškūs patarimai, jei norite užauginti optimistą.

Vaikas nenori miegoti savo kambaryje ir kasnakt ateina į tėvų lovą: psichologės komentaras

Savo kambaryje užmigdytas, vaikas naktį ateina į tėvų lovą. Mamai jis sako, kad bijosi, tačiau ji abejoja, ar tai negali būti tiesiog įprotis miegoti su tėvais. Ką sunerimusiai mamai patars psichologė?

Kodėl tėvai Lietuvoje taiko fizines bausmes vaikams: specialistų įžvalgos (1)

Vos vienerius metus iš 100-mečio, kurį mini Lietuva, gyvename su nuostata, kad negalima mušti vaikų.

KALBA VAIKAI. Kad pasakė, tai pasakė...

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje rengėme konkursą, kurio metu paprašėme mūsų bičiulių pasidalinti įdomiomis savo vaikų kalbomis. Juk niekam ne paslaptis, kad mažieji kartais pažeria tokių perliukų, kokių suaugusysis sunkiai sugalvos.

Vaikų darželis Ukmergės rajone, kuriame vaikai nespraudžiami į rėmus (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS kūrybinė grupė svečiavosi Ukmergės rajone įsikūrusiame neeiliniame vaikų darželyje.

Edukologė – apie vaiko adaptaciją darželyje

Per kiek laiko vaikas apsipranta darželyje ir kaip jam galėtų padėti tėvai?

Edukologė pataria, kaip ugdyti vaikų savarankiškumą

Kai trimetis vieną rytą ištaria „aš pats", atsisakydamas pagalbos rengiantis, užlieja pasididžiavimo banga. Štai ir atėjo akimirka, kai mums, tėvams, teks padėti puoselėti pirmuosius savarankiškumo daigus, palaikyti, skatinti ir apsišarvuoti begaline kantrybe.

Neverskite vaiko per prievartą daryti šių dalykų (1)

Jei manote, kad vaiką auklėti reikia kiek galima griežčiau, turėkite galvoje, kad visgi esama dalykų, kurių iš vaikų reikalauti negalima.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: laikas nustoti brėžti ribas savo vaikams

Kas geriau „braižo ribas" – pasaulis ar tėvai?

Aktualu tėvams: sergančio vaiko slauga ir išmokos

Pastaruoju metu smarkiai išaugus sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, ne viena savivaldybė paskelbė gripo epidemiją mieste, o kai kurios ugdymo įstaigos uždarytos karantinui.

Edukologė: kokį žaislą pirkti vaikui, kad jis neatsibostų per dieną

VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė - Ivanauskienė svarsto, kokius žaislus verta pirkti vaikui, kad jie neatsibostų per vieną dieną.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas

Daugelis vaikų svajoja namuose auginti gyvūną. Jeigu rimtai svarstote turėti katę, jūsų dėmesiui – 5 populiarių kačių veislių apžvalga. Ar jos tinka šeimoms su vaikais?

5 lietuvės mamos instagrame, kurios dalijasi vaiko lavinimo idėjomis

Ką veikti su vaikui grįžus po darbo namo? Kaip jį užimti, kai suserga? Ką įdomaus nuveikus artimiausią savaitgalį?