Kalėdinės dovanos, kurios nieko nekainuoja

Ar pastebėjote, kad artėjant Kalėdoms padaugėja įvairiausių žaislų reklamų? Tačiau psichologai sako, kad vaikams nerūpi, kiek kainavo dovana. Kartais paprasčiausia vaiko itin mėgiamos spalvos lėkštutė gali būti geresnė dovana nei brangi lėlė.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Siūlome išbandyti kelias idėjas šioms Kalėdoms, kaip nudžiuginti savo vaikus ir neišleisti daug pinigų. Svarbiausia pasitelkti vaizduotę, savo gabumus ir paaukoti kelis vakarus. Be to, taip galėsite savo vaikus nudžiuginti ne viena, o net keliomis dovanomis.

Žaislas iš skiaučių pagal vaiko piešinį

Visuose namuose galima rasti audinio skiaučių arba jau nedėvimų drabužių (suplyšę džinsai, dėmėta palaidinė ar nutįsęs megztinis). Jie gali tapti nuostabia lėle arba žaislas pagal vaiko piešinį. Beje, tokia paslauga jau atnešė sėkmę ir nemažai pinigų keliems apsukriems verslininkams. Tačiau mama gali pasiūti ne ką prastesnį žaisliuką.

Išsamią instrukciją, kaip tai padaryti, rasite čia:
Brangesnė už milijoną rankų darbo dovana

Kartoninis lėlės namas ar piratų laivas

Instrukcijų, kaip pagaminti iš storo kartono laivą ar lėlių namelį galima rasti internete. Tačiau tai visai nebūtina, pasitelkus šiek tiek fantazijos ir konstravimo žinių galima suręsti visai neblogų kartoninių žaislų. Aišku, tam prireiks ne vieno vakaro ir kantrybės. Dekoruoti galima dažais, iškarpomis iš žurnalų, po remonto atlikusiais tapetais ar audinių skiautėmis. Jei rūmams, laivui ar fermai sukonstruoti neturite laiko, pagaminkite kartoninių lėlių: princesių, fėjų, piratų, karžygių ar policininkų.

"Tavo vaiko" portale šiuo metu vyksta nuotraukų konkursas, kuriame galima laimėti kartotinių namų vaikams:
Konkursas "Laukiame Kalėdų"

Valgomi žaidimai

Kepant sausainius vietoj įprastų eglučių ar žvaigždučių išpjaukite plaštakos dydžio stačiakampį. Peiliu jį supjaustykite į kelias dalis trikampiais, stačiakampiais arba nevienodomis formomis. Iškepus atskiras dalis vėl sudėkite į stačiakampį ir spalvotu glaistu nupieškite piešinį: eglutę, elniuką, namelį ar zuikį. Vaikui dovanokite sumaišytas daleles – bus valgoma dėlionė.

Dar viena šauni valgomos dovanos idėja:
Beatos Nicholson patarimai, kaip išsikepti imbierinį kalėdinį namelį

Pasakų knyga apie vaiką

Jei trūksta fantazijos, pasaka pasiskolinkite - svarbiausia, kad nebūtų vaikui gerai žinoma. Knygos pagrindu gali tapti paprasčiausias piešimo sąsiuvinis (tik perkirpkite per pusę, kad būtų įprastos knygos formos). Tegul pasakos herojus būna pavadintas jūsų vaiko vardus, o iliustracijose įklijuotas iškirptas veidas iš nuotraukos.

Superherojaus kostiumas

Itin gabioms mamoms bus nesunku iš senų drabužių pasiūti superherojaus ar fėjos kostiumą. Jei su siuvimo mašina nedraugaujate ar jos neturite, pakaks pasiūti tik tam tikrus superherojaus atributus - kaukė (akių raištį) ir apsiaustą.

Siurprizų lenta

Šis žaislas patiks patiems mažiausiems – vaikučiams, kurie pradeda domėtis pasauliu ir jau gali sėdėti. Ant medžio plokštės pritvirtinkite kabliukų, užtrauktuką, durų skląstį, kilpučių. Svarbiausia, kad detalės lengvai nenusiimtų ir nebūtų smulkių dalių, kurias vaikutis galėtų praryti.

Fėjos arba burtininko lazdelė

Nėra nė vieno vaiko, kuris kada nors nebūtų norėjęs turėti stebuklingų galių. Išpildykite jo norą su paprasčiausiomis kiniškomis valgymo lazdelėmis. Tokią lazdelę nudažykite, galite apvynioti viela, priklijuoti blizgučių, plunksnų ar varpelį. Be to, šiai dovanai padaryti užtruksite vos vieną vakarą.

Naminis plastilinas

Lipdyti plastilinu mėgsta daugelis vaikų. Namuose pagamintas plastilinas bus tikrai saugus, o laikydami jį sandariuose indeliuose arba plastikiniame maišelyje šaldytuve, turėsite jo ilgesniam laikui.

Dviejų vaikų mamos Alvilės parengta publikacija apie naminį plastiliną:
Namuose gaminame plastiliną: greitai ir lengvai

Dėmesys ir laikas, skirtas vaikui

Taip, tai brangiausia dovana, kokią tik galite įteikti vaikui. Ji nekainuoja nė cento, tačiau jūsų vaikui yra tokia svarbi, kad jos jis nepamirš labai ilgai.

Nepamirškite, kad labiau negu skanių patiekalų ar brangių dovanų jūsų vaikui reikia asmeninio jūsų dėmesio. Jei turite kelis vaikus, skirkite jo kiekvienam individualiai. Pabūkite per šventes visi drauge. Dovanokite vieni kitiems savo laiką, dėmesį, savo meilę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.