Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tėvų neatstos nei telefonas, nei penki būreliai per savaitę

Vaikų darželyje yra vaikų, kuriems neįdomu žaisti su kitais. Pasidomėjus, ką jie veikia namuose, neretai galima išgirsti, kad jie daugiausiai laiko praleidžia prie kompiuterio arba maigydami mobiliojo telefono mygtukus. Daugiau nemoka nieko žaisti.

Kartais tėvai mielai leidžia vaikus į mokyklėles, būrelius, džiaugiasi, kad jie ugdomi nuo ankstyvojo amžiaus, bet pamiršta paprasčiausią bendravimą. Neranda laiko pasikalbėti, išklausyti, pažaisti.

Dažnai tėvai sako, kad pasikalba su vaikais važiuodami automobiliu. Tačiau to nepakanka. Būtina bendrauti akis į akį. Ir laiko daug nereikia, pakanka kokybiškų penkiolikos minučių, skirtų tik vaikui.

Galima susidėlioti dienotvarkę taip, kad kaskart prieš miegą pasikalbėtumėte. Pamatysite, kad vaikas labai lauks šio savo laiko. Galite jį išklausyti ir pati papasakoti, kaip jums šiandien sekėsi. Tada vaikas jausis vertinamas, svarbus ir augs visiškai kitoks.

Tėvai džiaugiasi, kad vaikas puikiai įvaldęs kompiuterį, tačiau pamiršta, kad svarbiausia darželinuko veikla turėtų būti žaidimas, ir negerai „peršokti“ šį etapą, nes tai žala vaiko raidai.

Tėvai klaidingai mano, kad vaikas daug laiko praleidžia darželyje ir jame prisižaidė. Vaikui labiau už viską reikia tėvų ir jų dėmesio.

Žaidimai su vaiku – tėvų dienotvarkės dalis

Žaidimai ne tik lavina vaiką, bet padeda tėvams su juo bendrauti, užmegzti ryšį.

Jeigu matote, kad vaikas nori dėmesio, o jūs labai neturite laiko, parodykite jam, ką ir kaip žaisti. Pasakykite, kad su juo pažaisite dabar tiek ir tiek kartų, o tada turėsite atlikti labai svarbų darbą. Mažylis pamatys, kaip žaisti, ir kurį laiką galės pabūti vienas.

Aišku, jeigu nuolatos vaiką nustumiame ir liepiama žaisti pačiam, kyla klausimas, kas mums gyvenime svarbiausia.

Kartais labai paprasta sugalvoti veiklos. Pavyzdžiui, kartu pastatyti palapinę kambaryje – mažas vaikas į ją nešis savo žaislus, o jūs galėsite tuo metu veikti ką nors kita, retkarčiais užsukti į svečius. Taip būsite tarsi žaidimo dalis.

Žaisdamas vaikas nori būti naudingas mamai ir tėčiui, tad jeigu jūs esate labai užsiėmusi, pasakykite, kad svajojate pamatyti, kaip jis pastatys pilį. Vaikas statys ją šalia, o jūs nepamirškite pagirti, kaip puikiai jam sekasi. Trimetis ar keturmetis gali pažaisti vienas ir mėgsta tai daryti, tačiau mama turi būti šalia, o vaikas žinoti, kaip žaisti.

Jeigu vaikas prašo pažaisti kartu, tai reikia daryti „čia“ ir „dabar“, nes vėliau nebenorės ir taip jūs rizikuojate nutolti nuo jo. Galite sugalvoti ritualų, tarkim, valgyti bendrą vakarienę, prieš kurią visi susikibkite rankomis ir pasakykite kokį nors linkėjimą vienas kitam. Tokie ritualai labai suartina šeimos narius. Tačiau jeigu jau sumanėte kokį nors ritualą, nepamirškite, kad jis turi būti kasdien. Tęstinumas leidžia pasijusti saugiam, pasitikėti suaugusiu žmogumi. Vaikas, kuris žino, kad kaskart prieš miegą ateisite su juo pasikalbėti ar pažaisti, ramiai lauks savo laiko. Jei skirsite jam bent keliolika minučių per dieną, jūsų ryšys bus išties geras.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.

Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu (2)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms

Velykos – tradicinė krikščioniška šventė, drauge sveikinamas pavasaris ir džiaugsmingi naujos gyvybės ženklai.