Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas

Daugelis vaikų svajoja namuose auginti gyvūną. Jeigu rimtai svarstote turėti katę, jūsų dėmesiui – 5 populiarių kačių veislių apžvalga. Ar jos tinka šeimoms su vaikais?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Persų katė

Tai viena populiariausių veislių visame pasaulyje. Ji tinka šeimoms, kurios augina aktyvius vaikus. Persų katės yra draugiškos mėgsta žaisti ir, kas labai svarbu, yra gana taikios. Jos leidžiasi palaikomos ant rankų, paglostomos. Augdamos persų katės vis labiau rimsta ir suaugusios daug laiko leidžia tiesiog miegodamos.

Ši veislė visada traukia akį - jų švelnus kailis viliote vilioja paglostyti. Tačiau visgi svarbu atminti, kad ir kokia graži katė būtų, ji nėra pliušinis žaislas. Tai gyvūnas, kuriam reikia kasdienės priežiūros. Persų katės - ne išimtis. Šios veislės ypatumas yra tas, kad persų kates reikia reguliariai šukuoti.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas
Persų veislės katė.
© Vida Press

Britų trumpaplaukė

Tai ramios katės, kurios lengvai prisitaiko prie namų ir šeimininkų taisyklių. Jas galima netgi pavadinti šiek tiek malencholiškomis ar tingiomis. Jeigu vaikas bus itin aktyvus ir norės daug bendrauti, žaidins katę, ši gali supykti. Kai kažkas nepatinka, šios katės parodo, dažnai - letenos mostu.

Britų trumpaplaukės katės yra prieraišios ir būna ištikimos savo šeimininkams. Iš esmės jos nelabai mėgsta būti paimtos ant rankų, mieliau būna šalia šeimininko. Ši kačių veislė sutaria su šeimoje augančiais vaikais.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas
Britų trumpaplaukė katė.
© Vida Press

Škotų nulėpausė

Kai kurie žmonės šią veislę gali supainioti su aukščiau aprašytąja britų trumpaplaukių kačių veisle. Tačiau jos skiriasi ir išore, ir savo charakteriu.

Škotų nulėpausės katės yra draugiškos ir ramios. Jos prisiriša prie savo šeimininkų, nors tiesą sakant, vaikus labai retai pripažįsta savo šeimininkais.

Tai veislė, kuri nereikalauja itin didelio dėmesio - jos mielai pabūna ir vienos. Škotų nulėpausės katės mėgsta žaisti, būti paimtos ant rankų ir net miegoti vienoje lovoje.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas
Škotų nulėpausė katė.
© Vida Press

Sfinksai

Sfinksai dėl savo išskirtinės išvaizdos ne visų yra labai mėgstami ir vaikus auginančios šeimos kartais prisibijo jų įsigyti. Visai be reikalo. Labiau prieraišių ir draugiškų kačių reiktų paieškoti su žiburiu!

Sfinksai yra švelnūs ir mėgsta vaikus. Kadangi šios veislės katės neturi tankaus kailio ir joms neretai būna šalta, jos mielai sėdi šeimininkui ant kelių, mėgsta miegoti šalia.

Auginant sfinksus neretai tenka pasirūpinti ir apranga jiems. Vaikams tai daro įspūdį - jie augina „madistę" katę. Be to, sfinksai mėgsta maudytis.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas
Sfinksas.
© Vida Press

Meinkūnai

Viena populiariausių kačių veislių pasaulyje. Meinkūnai yra pačios stambiausios katės. Jos yra draugiškos, mėgsta žaidimus, kontaktą ir vaikus. Visgi įpykdytos jos gali parodyti savo charakterį, todėl šeimoms su visai mažais vaikais kažin ar rekomenduojamos.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas
Meinkūnas.
© Vida Press
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?

Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras

Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?

Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai

Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.

10 svarbiausių principų, kaip įrengti saugius ir patogius vaikams namus

Naujas tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo (2)

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.