Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas

Daugelis vaikų svajoja namuose auginti gyvūną. Jeigu rimtai svarstote turėti katę, jūsų dėmesiui – 5 populiarių kačių veislių apžvalga. Ar jos tinka šeimoms su vaikais?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Persų katė

Tai viena populiariausių veislių visame pasaulyje. Ji tinka šeimoms, kurios augina aktyvius vaikus. Persų katės yra draugiškos mėgsta žaisti ir, kas labai svarbu, yra gana taikios. Jos leidžiasi palaikomos ant rankų, paglostomos. Augdamos persų katės vis labiau rimsta ir suaugusios daug laiko leidžia tiesiog miegodamos.

Ši veislė visada traukia akį - jų švelnus kailis viliote vilioja paglostyti. Tačiau visgi svarbu atminti, kad ir kokia graži katė būtų, ji nėra pliušinis žaislas. Tai gyvūnas, kuriam reikia kasdienės priežiūros. Persų katės - ne išimtis. Šios veislės ypatumas yra tas, kad persų kates reikia reguliariai šukuoti.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas
Persų veislės katė.
© Vida Press

Britų trumpaplaukė

Tai ramios katės, kurios lengvai prisitaiko prie namų ir šeimininkų taisyklių. Jas galima netgi pavadinti šiek tiek malencholiškomis ar tingiomis. Jeigu vaikas bus itin aktyvus ir norės daug bendrauti, žaidins katę, ši gali supykti. Kai kažkas nepatinka, šios katės parodo, dažnai - letenos mostu.

Britų trumpaplaukės katės yra prieraišios ir būna ištikimos savo šeimininkams. Iš esmės jos nelabai mėgsta būti paimtos ant rankų, mieliau būna šalia šeimininko. Ši kačių veislė sutaria su šeimoje augančiais vaikais.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas
Britų trumpaplaukė katė.
© Vida Press

Škotų nulėpausė

Kai kurie žmonės šią veislę gali supainioti su aukščiau aprašytąja britų trumpaplaukių kačių veisle. Tačiau jos skiriasi ir išore, ir savo charakteriu.

Škotų nulėpausės katės yra draugiškos ir ramios. Jos prisiriša prie savo šeimininkų, nors tiesą sakant, vaikus labai retai pripažįsta savo šeimininkais.

Tai veislė, kuri nereikalauja itin didelio dėmesio - jos mielai pabūna ir vienos. Škotų nulėpausės katės mėgsta žaisti, būti paimtos ant rankų ir net miegoti vienoje lovoje.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas
Škotų nulėpausė katė.
© Vida Press

Sfinksai

Sfinksai dėl savo išskirtinės išvaizdos ne visų yra labai mėgstami ir vaikus auginančios šeimos kartais prisibijo jų įsigyti. Visai be reikalo. Labiau prieraišių ir draugiškų kačių reiktų paieškoti su žiburiu!

Sfinksai yra švelnūs ir mėgsta vaikus. Kadangi šios veislės katės neturi tankaus kailio ir joms neretai būna šalta, jos mielai sėdi šeimininkui ant kelių, mėgsta miegoti šalia.

Auginant sfinksus neretai tenka pasirūpinti ir apranga jiems. Vaikams tai daro įspūdį - jie augina „madistę" katę. Be to, sfinksai mėgsta maudytis.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas
Sfinksas.
© Vida Press

Meinkūnai

Viena populiariausių kačių veislių pasaulyje. Meinkūnai yra pačios stambiausios katės. Jos yra draugiškos, mėgsta žaidimus, kontaktą ir vaikus. Visgi įpykdytos jos gali parodyti savo charakterį, todėl šeimoms su visai mažais vaikais kažin ar rekomenduojamos.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas
Meinkūnas.
© Vida Press
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.

Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu (2)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms

Velykos – tradicinė krikščioniška šventė, drauge sveikinamas pavasaris ir džiaugsmingi naujos gyvybės ženklai.

Teo ir Ieva pristato: dar nematyti kiaušinių marginimo būdai ir kitos Velykų staigmenos (2)

Prasidėjus didžiajai savaitei, pasiruošimas Velykoms įgauna pagreitį. O vis dažniau pasirodanti saulė, neleidžia nustoti šypsotis. Kvepia pavasariu.