Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vika: valstybinis

„Svarbiausi kriterijai renkantis darželį buvo mylinčios vaikus auklytės, iš širdies užsiimančios su jais, taip pat, kad jis būtų arti namų. Vaikas priprato labai greitai, jau pirmą dieną liko su vaikais miegoti pietų miego. Per dvejus metus nebuvo nė vieno karto, kad reikėtų įkalbinėti pasilikti. Priešingai, būdavo galvosūkis, kaip iš darželio išvilioti namo.

Mano nuomonė tokia: visai nesvarbu, ar tai valstybinis, ar privatus darželis, svarbu, kad vaikas būtų tinkamai prižiūrimas ir ugdomas.

Privačių darželių pliusą matau tokį, kad galima turėti įtakos vaikų maitinimui. Tai svarbu, jei augini alergišką vaikutį. Taip pat manau, kad privačiuose darželiuose nėra atvedamų į grupę sloguojančių vaikų bėdos."

Eglė: valstybinis

„Dar dukrytei negimus žinojau, kad be darželio paslaugų neapsieisime. Kadangi pati esu darželio auklėtoja, net nesvarsčiau varianto, ar vesti dukrytę į privatų darželį. Tikrai nemanau, kad kuo brangesnis darželis, tuo geresnis (priežiūra ar ugdymas).

Labai svarbu, kad vaikas rastų bendrą kalbą su pedagogu, kuris su juo praleis beveik visą dieną. Aišku, ne visada tai įvyksta iš karto, todėl tėvams patarčiau apsišarvuoti kantrybe.

Žinau daug atvejų, kai vaikai verkia tol, kol atsisveikina su savo tėveliais. Jiems dingus už durų vaikai pralinksmėja."

Edita: privatus

„Į darželį ėjo nuo 2,5 m. Iš pradžių vedžiau į valstybinį. Tuos pusę metų vaikas eidavo į darželį drebėdamas, verkdavo naktimis. Vos pamatęs darželį puldavo į isteriją. Auklėtojų požiūris buvo toks: „Palikite, parėks ir pripras". Man tai nesuprantama.

Visiškai netikėtai netoli namų radau naujai atsidariusį privatų darželį. Pirmą dieną nuvedžiau į jį ir ramia širdimi palikau. Pačiai sunku patikėti, bet per pusę metų nebuvo nė vienos dienos, kad nenorėtų eiti į darželį.

Man svarbiausia, kad mano vaikas darželyje jaustųsi gerai, o tai priklauso tik nuo personalo. Svarbu, kad į vaiką būtų žiūrima kaip į asmenybę, o ne kaip į kažkokį vienetą, kuris turi atitikti bendrą bandos standartą. Pati sau bandau atsakyti į klausimą, kodėl mano vaikui valstybiniame darželyje buvo taip klaikiai BAISU, o privačiame iškart pasijuto kaip namie".

Sandra: valstybinis

„Darželio klausimas man dabar aktualus, dairausi tik valstybinio darželio, nes leisti į privatų neišgaliu. Mano padėtis tokia, kad tėtis vaiko neaugina ir net nesiruošia padėti. Nesuprantu, kiek reikia uždirbti, kad būtų galima leisti vaiką į privatų darželį, ypač, kai taip viskas brangu. Man atrodo, kad viskas priklauso nuo vaiko – vienam visur bus gerai, o kitam – niekur".

Jolita: privatus

„Prisipažinsiu, kad vos gimus vaikui nemaniau, kad kada nors jį leisiu į valstybinį darželį. Daug jų dar tebėra sovietinių, su senomis direktorėmis ir tuo neskanaus maisto kvapu koridoriuje. Rinkausi privatų darželį ir svarbiausias kriterijus - ugdymas. Labai norėjau, kad tai būtų dvikalbis darželis, kur vaikas mokosi ne tik lietuviškai, bet ir iš karto kalba su pedagogais užsienio kalba. Esu patenkinta pasirinkimu".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?

Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras

Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?

Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai

Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.

10 svarbiausių principų, kaip įrengti saugius ir patogius vaikams namus

Naujas tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo (2)

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.