Reklama

MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams

Po savaitės „Gariūnų“ verslo parke prasidės tradicinė „Mamų mugė“. Šįkart daugiatūkstantines minias po vienu stogu sukviečiantis renginys bus šiek tiek kitoks. Atsinaujinęs, gerokai ilgesnis, kupinas dovanų ir staigmenų. Kodėl?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Solidų valstybės jubiliejų šiemet mininti Lietuva tiek anuomet, prieš 100 metų, tiek dabar pasižymėjo stip­ria bendrystės, dalijimosi tuo, ką turi, su artimaisiais ar tais, kuriems labiau reikia, dvasia. Kaip tik šiais raktiniais žodžiais galima apibūti ir vieną unikaliausių pastarųjų metų projektų šalyje – „Mamų mugę“.

Lietuvos šimtmetį pasitinkame laisvi nuo daiktų

Idėja, kurios suvienytos kelios dešimtys mamų nusprendė parduoti išaugtus vaikų daiktus, netruko išsirutulioti į didelį renginį. „Nepaprastai džiaugiuosi, kad ši idėja iš esmės pakeitė lietuvių vartotojiškumo ir dalijimosi įpročius. Tik bendrystė ir didžiulis noras išsilaisvinti iš daiktų „Mamų mugę“ užaugino iki milžiniško projekto, į kurį kaskart suguža tūkstančiai dalyvių, o naujam gyvenimui į naujus namus iškeliauja šimtai tūkstančių daiktų“, – tvirtino mugės sumanytoja ir organizatorė Jurga Barbora Jauniškienė.

Pasak jos, „Mamų mugė“ padeda tapti laisviems nuo daiktų. Žemei, gamtai, mugės dalyviui, pirkėjui, taip pat skurdžiau gyvenančioms šeimoms. „Kiekvienas tą laisvę pajunta savaip. Dalyvis – parduodamas nebereikalingus daiktus, jų neišmeta, neteršia aplinkos. Pirkėjas – perka pigiau nei parduotuvėje, taip pat taupo savo laiką, mat mugėje po vienu stogu gali rasti visko, ko reikia: nuo drabužių, batų, žaislų iki lovyčių, vežimėlių, automobilio kėdučių ir pan.“ Kaip sako pašnekovė, mugės statistika šiek tiek šokiruoja. Tačiau pačia geriausia prasme. „Mugėje jau parduota maždaug pusė milijono daiktų. Nuo jų „išsilaisvino“ 6 tūkst. dalyvių. Didžiausia per mugę uždirbta pinigų suma – 800 eurų, tuo tarpu net 70 proc. visų dalyvių gauna ne mažiau kaip 200 eurų pelno. Apie 25 tūkst. daiktų išdalyta labdarai“, – vardija J.B.Jauniškienė. Pasak jos, nepaprastai smagu ir gera stebėti, kaip bendruomenė kasmet vis labiau keičiasi, sąmoningėja. Anksčiau pirmagimio išaugtą striukę, vežimėlį ar nešynę mamos „taupydavo“ kitam būsimam vaikučiui, dabar daiktų nebekaupia namie, žino, kad kol gims antras kūdikis, išaugtas daiktas sėkmingai augins kitą mažylį.

„Mamų mugė“ šįkart truks net 10 dienų

Pasak J.B.Jauniškienės, šie metai Lietuvai ypatingi – švenčiamas atkurtos valstybės šimtmetis. Šia proga ir mugė bus ypatinga. Ji vyks net 10 dienų, šimtų dalyvių ir partnerių laukia malonios staigmenos. Kad partneriams ir pirkėjams būtų patogiau, dešimties dienų mugė vyks dviem etapais. Pagrindinė mugės dalis numatoma kovo 21–25 dienomis, įžanginė – kovo 14–18 dienomis. Į klausimą, kodėl mugė buvo taip padalyta, projekto sumanytoja atsako, kad pagrindinės naujų idėjų paieškos priežastys buvo augantis dalyvių skaičius. „Pastebėjome, kad tiek mugės dalyviai, tiek jos lankytojai pradėjome nebetilpti po vienu stogu. Didinti mugės plotą nebebuvo prasmės, jis ir taip milžiniškas, tad nusprendėme, kad ją galbūt prasminga ilginti, padalyti į etapus. Tikimės, kad sumanymas pasiteisins, kad mamos tai įvertins“, – pasakojo pašnekovė.

Užsakymo nr.: PT_77332367

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.

Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu (2)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms

Velykos – tradicinė krikščioniška šventė, drauge sveikinamas pavasaris ir džiaugsmingi naujos gyvybės ženklai.