Reklama

MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams

Po savaitės „Gariūnų“ verslo parke prasidės tradicinė „Mamų mugė“. Šįkart daugiatūkstantines minias po vienu stogu sukviečiantis renginys bus šiek tiek kitoks. Atsinaujinęs, gerokai ilgesnis, kupinas dovanų ir staigmenų. Kodėl?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Solidų valstybės jubiliejų šiemet mininti Lietuva tiek anuomet, prieš 100 metų, tiek dabar pasižymėjo stip­ria bendrystės, dalijimosi tuo, ką turi, su artimaisiais ar tais, kuriems labiau reikia, dvasia. Kaip tik šiais raktiniais žodžiais galima apibūti ir vieną unikaliausių pastarųjų metų projektų šalyje – „Mamų mugę“.

Lietuvos šimtmetį pasitinkame laisvi nuo daiktų

Idėja, kurios suvienytos kelios dešimtys mamų nusprendė parduoti išaugtus vaikų daiktus, netruko išsirutulioti į didelį renginį. „Nepaprastai džiaugiuosi, kad ši idėja iš esmės pakeitė lietuvių vartotojiškumo ir dalijimosi įpročius. Tik bendrystė ir didžiulis noras išsilaisvinti iš daiktų „Mamų mugę“ užaugino iki milžiniško projekto, į kurį kaskart suguža tūkstančiai dalyvių, o naujam gyvenimui į naujus namus iškeliauja šimtai tūkstančių daiktų“, – tvirtino mugės sumanytoja ir organizatorė Jurga Barbora Jauniškienė.

Pasak jos, „Mamų mugė“ padeda tapti laisviems nuo daiktų. Žemei, gamtai, mugės dalyviui, pirkėjui, taip pat skurdžiau gyvenančioms šeimoms. „Kiekvienas tą laisvę pajunta savaip. Dalyvis – parduodamas nebereikalingus daiktus, jų neišmeta, neteršia aplinkos. Pirkėjas – perka pigiau nei parduotuvėje, taip pat taupo savo laiką, mat mugėje po vienu stogu gali rasti visko, ko reikia: nuo drabužių, batų, žaislų iki lovyčių, vežimėlių, automobilio kėdučių ir pan.“ Kaip sako pašnekovė, mugės statistika šiek tiek šokiruoja. Tačiau pačia geriausia prasme. „Mugėje jau parduota maždaug pusė milijono daiktų. Nuo jų „išsilaisvino“ 6 tūkst. dalyvių. Didžiausia per mugę uždirbta pinigų suma – 800 eurų, tuo tarpu net 70 proc. visų dalyvių gauna ne mažiau kaip 200 eurų pelno. Apie 25 tūkst. daiktų išdalyta labdarai“, – vardija J.B.Jauniškienė. Pasak jos, nepaprastai smagu ir gera stebėti, kaip bendruomenė kasmet vis labiau keičiasi, sąmoningėja. Anksčiau pirmagimio išaugtą striukę, vežimėlį ar nešynę mamos „taupydavo“ kitam būsimam vaikučiui, dabar daiktų nebekaupia namie, žino, kad kol gims antras kūdikis, išaugtas daiktas sėkmingai augins kitą mažylį.

„Mamų mugė“ šįkart truks net 10 dienų

Pasak J.B.Jauniškienės, šie metai Lietuvai ypatingi – švenčiamas atkurtos valstybės šimtmetis. Šia proga ir mugė bus ypatinga. Ji vyks net 10 dienų, šimtų dalyvių ir partnerių laukia malonios staigmenos. Kad partneriams ir pirkėjams būtų patogiau, dešimties dienų mugė vyks dviem etapais. Pagrindinė mugės dalis numatoma kovo 21–25 dienomis, įžanginė – kovo 14–18 dienomis. Į klausimą, kodėl mugė buvo taip padalyta, projekto sumanytoja atsako, kad pagrindinės naujų idėjų paieškos priežastys buvo augantis dalyvių skaičius. „Pastebėjome, kad tiek mugės dalyviai, tiek jos lankytojai pradėjome nebetilpti po vienu stogu. Didinti mugės plotą nebebuvo prasmės, jis ir taip milžiniškas, tad nusprendėme, kad ją galbūt prasminga ilginti, padalyti į etapus. Tikimės, kad sumanymas pasiteisins, kad mamos tai įvertins“, – pasakojo pašnekovė.

Užsakymo nr.: PT_77332367

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?

Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras

Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?

Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai

Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.

10 svarbiausių principų, kaip įrengti saugius ir patogius vaikams namus

Naujas tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo (2)

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.