Maža mergaitė nori lakuotis nagus ir dažytis lūpas: leisti ar drausti?

 (13)
Mergaites auginančios šeimos yra patyrę, jog ateina tam tikras metas, kuomet mažas mergaites ima dominti „moteriški“ reikaliukai: jos ima prašyti mamų nulakuoti joms nagučius, o gimtadieniui užsiprašo vaikiškų kvepalų ar dekoratyvinės kosmetikos.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Dekoratyvinė kosmetika vaikams: už ir prieš? Šį klausimą užduoda daugelis šeimų. Vienareikšmio atsakymo nepateiksime, ir jis kažin ar galėtų būti. Bet koks klausimas turi pliusų ir minusų. Tai galioja ir ir kalbant apie vaikišką dekoratyvinę kosmetiką. Taigi, pradėkime nuo teigiamų aspektų.

Kodėl verta leisti mergaitėms naudotis vaikiška kosmetika?

Naudodamos vaikišką dekoratyvinę kosmetiką mergaitės mokosi rūpintis savimi. O tai labai svarbu.

Jei vaikui griežtai drausite naudoti kosmetiką, ji jam taps uždraustu vaisiumi, kuris, kaip žinome, visada saldus. Tada paauglė dukra slapčia „skolinsis" mamos kosmetiką. Baisiausia, kad jos makiažas bus visiškai neskoningas ir per ryškus (ačiū žurnalams). Leisdami mergaitei naudotis vaikiška dekoratyvine kosmetika, padėsite jai išsiugdyti skonį ir saiko jausmą.

Nupirkusios mergaitei jos asmenines priemones, galėsite būti ramios dėl savo kosmetinės turinio. Be to, vaikiška kosmetika gaminama iš maksimaliai nekenksmingų medžiagų. Tad tegul dukra verčiau naudojasi ja, nei suaugusiems skirtomis priemonėmis, kurios gali pakenkti jos odai.

Mergaitėms kosmetikos naudojimas yra tas pats, kas matuotis mamos aukštakulnius. Jos tiesiog nori būti panašios į mamą. Šis žaidimas padeda formuotis lytiniam identitetui.

Maža mergaitė nori lakuotis nagus ir dažytis lūpas: leisti ar drausti?
© Vida Press

Tačiau egzistuoja ir vaikiškos dekoratyvinės kosmetikos naudojimo minusai, kurie taip pat yra ir psichologiniai, ir fiziologiniai.

Taigi, kodėl galėtume savo mažoms mergaitėms neleisti naudotis kosmetika?

Visų pirma, nekokybiškos medžiagos gali vaikui sukelti alergiją ir apskritai sugadinti mergaitės odą.

Be to, jei mergaitė pradės per anksti naudotis dekoratyvine kosmetika, ji gali pernelyg susitelkti į savo išvaizdą, ir taip susiformuos netinkamos gyvenimo gairės. Taip pat jai gali išsivystyti kompleksai: gali atrodyti, kad būtent nuo kosmetikos ji tampa graži, o be jos - negraži.

Pirmą minusą galima išbraukti, išrinkus kokybišką vaikišką dekoratyvinę kosmetiką:

Atkreipkite dėmesį į amžių, nurodytą pakuotėje. Kosmetika nėra skirta jaunesniems nei 3 metų vaikams.

Nepirkite iškart didelio rinkinio. Iš pradžių priemonę išmėginkite. Įsitikinkite, kad ji nesukelia alerginių reakcijų.

Atkreipkite dėmesį į vaikiškos kosmetikos galiojimo laiką, pirkite ją tik specializuotose parduotuvėse.

Sudėtis - pats svarbiausias dalykas renkantis vaikišką kosmetiką. Priemonės turi būti sudarytos tik iš natūralių medžiagų. Gerai, jei sudėtyje yra aliejų, augalų ekstraktų, vitaminų. Dukrai pirkite hipoalerginę kosmetiką.

Dekoratyvinė kosmetika vaikams jokiu būdu neturi būti atspari. Pavyzdžiui, nagų lakas turi būti nuplaunamas paprastu vandeniu su muilu.

Maža mergaitė nori lakuotis nagus ir dažytis lūpas: leisti ar drausti?
© Vida Press

O kalbant apie antrą minusą - išvaizdos kultą - jo taip pat galima lengvai išvengti. Viskas priklauso nuo tėvų - kokios šeimoje vyraujančios vertybės, kaip jie pristatys ir vertins kosmetiką mergaitėms.

Nedrauskite dekoratyvinės kosmetikos dukrai, bet ir neleiskite jos naudoti per dažnai - tik per gimtadienius ar pasirodymus mokykloje. Tokiu atveju šviesiai rožinis lūpų blizgis iš vaikiškos serijos tiks labiau, nei ryškiai raudoni lūpų dažai iš mamos kosmetinės (juk esame matę ir tokių variantų, tiesa?)

Maža mergaitė nori lakuotis nagus ir dažytis lūpas: leisti ar drausti?
© Vida Press
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: nerealiai smagūs žaidimai su ledukais

Šilti orai lepina mus saulės šiluma ir malonia akims žaluma. Vis daugiau laiko praleidžiame lauke.

Kaip susikalbėti su vaikais? Knygų TOP 5

Kaip susikalbėti su vaikais? Ar svarbu tenkinti visus jų pageidavimus, kad mažieji galėtų jaustis laimingi ? Kokie iššūkiai kyla auginant paauglį ir kaip juos įveikti? Kaip išugdyti tarpusavio pagarbą ir pasitikėjimą?

Psichologė – apie vaikus ir nuogumą: ko turi nepamiršti tėvai

Augant mažyliui, tėvai susiduria su vis įvairesniais klausimais – vaikui ima rūpėti, kaip jis atrodo, kaip atrodo kiti, kaip jis rengiasi ir kas slepiasi po skirtingų lyčių rūbais.

5 patarimai, kaip užauginti genijų

Kiekvieno vaiko tėvai norėtų, kad užaugęs jis būtų protingas ir sumanus, kad jį lydėtų sėkmė asmeniniame bei profesiniame gyvenime. Kaip padėti vaikui tai pasiekti.

Kuriant gerus santykius su vaiku tėvams svarbu laikytis trijų pagrindinių taisyklių

Atrodo, kad gimus vaikui tas abipusis santykis tiesiog užgimsta savaime.

Ar tikrai paklusnus vaikas geriau už neklausantį tėvų: psichologės komentaras

Vienas vaikas auga paklusnus, kitas nelabai. Vieno elgesiu darželio auklėtojos ir mokytojai džiaugiasi, kito – nelabai. Ar vaiko paklusnumas yra prigimtinis ar įgytas? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Psichologė – apie vaiko elgesį, kuris priverčia tėvus raudonuoti (1)

Skaitytojos atsiųstas klausimas inspiravo psichologę Daivą Čeponienę išsamiai pamąstyti, kur yra riba tarp nekaltos vaiko nuomonės išsakymo ir patyčių, kurios skaudina kitą.

Teo ir Ieva pristato: lavinantys užsiėmimai, kurie išmokys vaiką raidžių

Raidės - tai neatsiejama mūsų pasaulio dalis. Su jomis susiduriame kiekvieną dieną. Lygiai taip pat ir vaikai. Nors vieningos nuomonės, kada pradėti savo vaiką mokyti raidžių nėra, manau, yra labai svarbu nepraleisti momento, kai vaikas pradeda jomis domėtis.

Skatindami vaikus domėtis įvairiomis veiklomis, padėsime atsiskleisti jų gabumams

Šiandien, kai virtuali realybė taip vilioja, vaikų interesų spektras dažnai tik ja ir apsiriboja.

Neringa Čereškevičienė: visi vaikai iš prigimties talentingi

Daugeliui Lietuvos žmonių charizmatiškosios Neringos Čereškevičienės pristatinėti nereikia: ji jau daugiau nei du dešimtmečius gyvuojančio projekto vaikams ir ne vaikams „Telebimbam" įkūrėja ir siela.

Kodėl aš mokysiu savo dukrą drąsos, o ne tobulumo

Moteris nuo mažens moko būti geromis, mylinčiomis, kantriomis, dėmesingomis, mandagiomis, rūpestingomis, švelniomis ir mielomis.

Gabija Vitkevičiūtė: vaikams skaitome kiekvieną dieną

Mama, žurnalistė, komunikacijos specialistė, rašytoja Gabija Vitkevičiūtė yra iš tų moterų, kurias taip ir norisi apibūdinti: veikli. Ar veiklios moters dienoje užtenka laiko paskaityti knygą, skaityti su vaikais?

Kodėl mes taip dažnai supykstame ant savo vaikų

Pakalbėkime apie tai, kaip nepykti ant vaiko. Šis klausimas labai aktualus daugumai tėvų.

Siūloma mamadienius bei tėvadienius skirti ir vieno vaiko tėvams (3)

Ir vieną vaiką auginantiems tėvams siūlomas papildomas laisvadienis.

Iš pirmų lūpų – apie lietuvės gyvenimą ir vaikų auginimą Prancūzijoje (3)

Žurnalistė Goda jau 12 metų gyvena ir dirba Paryžiuje. Ten gimė ir jos Ieva (6 m.). Apie prancūzišką gyvenimo būdą, vaikų auklėjimą prirašyta begalė knygų ir straipsnių, o kaip jaučiasi besilaukianti, o vėliau viena auginanti vaikelį lietuvė? Pasakojimas – iš pirmų lūpų.