Maža mergaitė nori lakuotis nagus ir dažytis lūpas: leisti ar drausti?

 (13)
Mergaites auginančios šeimos yra patyrę, jog ateina tam tikras metas, kuomet mažas mergaites ima dominti „moteriški“ reikaliukai: jos ima prašyti mamų nulakuoti joms nagučius, o gimtadieniui užsiprašo vaikiškų kvepalų ar dekoratyvinės kosmetikos.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Dekoratyvinė kosmetika vaikams: už ir prieš? Šį klausimą užduoda daugelis šeimų. Vienareikšmio atsakymo nepateiksime, ir jis kažin ar galėtų būti. Bet koks klausimas turi pliusų ir minusų. Tai galioja ir ir kalbant apie vaikišką dekoratyvinę kosmetiką. Taigi, pradėkime nuo teigiamų aspektų.

Kodėl verta leisti mergaitėms naudotis vaikiška kosmetika?

Naudodamos vaikišką dekoratyvinę kosmetiką mergaitės mokosi rūpintis savimi. O tai labai svarbu.

Jei vaikui griežtai drausite naudoti kosmetiką, ji jam taps uždraustu vaisiumi, kuris, kaip žinome, visada saldus. Tada paauglė dukra slapčia „skolinsis" mamos kosmetiką. Baisiausia, kad jos makiažas bus visiškai neskoningas ir per ryškus (ačiū žurnalams). Leisdami mergaitei naudotis vaikiška dekoratyvine kosmetika, padėsite jai išsiugdyti skonį ir saiko jausmą.

Nupirkusios mergaitei jos asmenines priemones, galėsite būti ramios dėl savo kosmetinės turinio. Be to, vaikiška kosmetika gaminama iš maksimaliai nekenksmingų medžiagų. Tad tegul dukra verčiau naudojasi ja, nei suaugusiems skirtomis priemonėmis, kurios gali pakenkti jos odai.

Mergaitėms kosmetikos naudojimas yra tas pats, kas matuotis mamos aukštakulnius. Jos tiesiog nori būti panašios į mamą. Šis žaidimas padeda formuotis lytiniam identitetui.

Maža mergaitė nori lakuotis nagus ir dažytis lūpas: leisti ar drausti?
© Vida Press

Tačiau egzistuoja ir vaikiškos dekoratyvinės kosmetikos naudojimo minusai, kurie taip pat yra ir psichologiniai, ir fiziologiniai.

Taigi, kodėl galėtume savo mažoms mergaitėms neleisti naudotis kosmetika?

Visų pirma, nekokybiškos medžiagos gali vaikui sukelti alergiją ir apskritai sugadinti mergaitės odą.

Be to, jei mergaitė pradės per anksti naudotis dekoratyvine kosmetika, ji gali pernelyg susitelkti į savo išvaizdą, ir taip susiformuos netinkamos gyvenimo gairės. Taip pat jai gali išsivystyti kompleksai: gali atrodyti, kad būtent nuo kosmetikos ji tampa graži, o be jos - negraži.

Pirmą minusą galima išbraukti, išrinkus kokybišką vaikišką dekoratyvinę kosmetiką:

Atkreipkite dėmesį į amžių, nurodytą pakuotėje. Kosmetika nėra skirta jaunesniems nei 3 metų vaikams.

Nepirkite iškart didelio rinkinio. Iš pradžių priemonę išmėginkite. Įsitikinkite, kad ji nesukelia alerginių reakcijų.

Atkreipkite dėmesį į vaikiškos kosmetikos galiojimo laiką, pirkite ją tik specializuotose parduotuvėse.

Sudėtis - pats svarbiausias dalykas renkantis vaikišką kosmetiką. Priemonės turi būti sudarytos tik iš natūralių medžiagų. Gerai, jei sudėtyje yra aliejų, augalų ekstraktų, vitaminų. Dukrai pirkite hipoalerginę kosmetiką.

Dekoratyvinė kosmetika vaikams jokiu būdu neturi būti atspari. Pavyzdžiui, nagų lakas turi būti nuplaunamas paprastu vandeniu su muilu.

Maža mergaitė nori lakuotis nagus ir dažytis lūpas: leisti ar drausti?
© Vida Press

O kalbant apie antrą minusą - išvaizdos kultą - jo taip pat galima lengvai išvengti. Viskas priklauso nuo tėvų - kokios šeimoje vyraujančios vertybės, kaip jie pristatys ir vertins kosmetiką mergaitėms.

Nedrauskite dekoratyvinės kosmetikos dukrai, bet ir neleiskite jos naudoti per dažnai - tik per gimtadienius ar pasirodymus mokykloje. Tokiu atveju šviesiai rožinis lūpų blizgis iš vaikiškos serijos tiks labiau, nei ryškiai raudoni lūpų dažai iš mamos kosmetinės (juk esame matę ir tokių variantų, tiesa?)

Maža mergaitė nori lakuotis nagus ir dažytis lūpas: leisti ar drausti?
© Vida Press
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.