Maža mergaitė nori lakuotis nagus ir dažytis lūpas: leisti ar drausti?

 (13)
Mergaites auginančios šeimos yra patyrę, jog ateina tam tikras metas, kuomet mažas mergaites ima dominti „moteriški“ reikaliukai: jos ima prašyti mamų nulakuoti joms nagučius, o gimtadieniui užsiprašo vaikiškų kvepalų ar dekoratyvinės kosmetikos.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Dekoratyvinė kosmetika vaikams: už ir prieš? Šį klausimą užduoda daugelis šeimų. Vienareikšmio atsakymo nepateiksime, ir jis kažin ar galėtų būti. Bet koks klausimas turi pliusų ir minusų. Tai galioja ir ir kalbant apie vaikišką dekoratyvinę kosmetiką. Taigi, pradėkime nuo teigiamų aspektų.

Kodėl verta leisti mergaitėms naudotis vaikiška kosmetika?

Naudodamos vaikišką dekoratyvinę kosmetiką mergaitės mokosi rūpintis savimi. O tai labai svarbu.

Jei vaikui griežtai drausite naudoti kosmetiką, ji jam taps uždraustu vaisiumi, kuris, kaip žinome, visada saldus. Tada paauglė dukra slapčia „skolinsis" mamos kosmetiką. Baisiausia, kad jos makiažas bus visiškai neskoningas ir per ryškus (ačiū žurnalams). Leisdami mergaitei naudotis vaikiška dekoratyvine kosmetika, padėsite jai išsiugdyti skonį ir saiko jausmą.

Nupirkusios mergaitei jos asmenines priemones, galėsite būti ramios dėl savo kosmetinės turinio. Be to, vaikiška kosmetika gaminama iš maksimaliai nekenksmingų medžiagų. Tad tegul dukra verčiau naudojasi ja, nei suaugusiems skirtomis priemonėmis, kurios gali pakenkti jos odai.

Mergaitėms kosmetikos naudojimas yra tas pats, kas matuotis mamos aukštakulnius. Jos tiesiog nori būti panašios į mamą. Šis žaidimas padeda formuotis lytiniam identitetui.

Maža mergaitė nori lakuotis nagus ir dažytis lūpas: leisti ar drausti?
© Vida Press

Tačiau egzistuoja ir vaikiškos dekoratyvinės kosmetikos naudojimo minusai, kurie taip pat yra ir psichologiniai, ir fiziologiniai.

Taigi, kodėl galėtume savo mažoms mergaitėms neleisti naudotis kosmetika?

Visų pirma, nekokybiškos medžiagos gali vaikui sukelti alergiją ir apskritai sugadinti mergaitės odą.

Be to, jei mergaitė pradės per anksti naudotis dekoratyvine kosmetika, ji gali pernelyg susitelkti į savo išvaizdą, ir taip susiformuos netinkamos gyvenimo gairės. Taip pat jai gali išsivystyti kompleksai: gali atrodyti, kad būtent nuo kosmetikos ji tampa graži, o be jos - negraži.

Pirmą minusą galima išbraukti, išrinkus kokybišką vaikišką dekoratyvinę kosmetiką:

Atkreipkite dėmesį į amžių, nurodytą pakuotėje. Kosmetika nėra skirta jaunesniems nei 3 metų vaikams.

Nepirkite iškart didelio rinkinio. Iš pradžių priemonę išmėginkite. Įsitikinkite, kad ji nesukelia alerginių reakcijų.

Atkreipkite dėmesį į vaikiškos kosmetikos galiojimo laiką, pirkite ją tik specializuotose parduotuvėse.

Sudėtis - pats svarbiausias dalykas renkantis vaikišką kosmetiką. Priemonės turi būti sudarytos tik iš natūralių medžiagų. Gerai, jei sudėtyje yra aliejų, augalų ekstraktų, vitaminų. Dukrai pirkite hipoalerginę kosmetiką.

Dekoratyvinė kosmetika vaikams jokiu būdu neturi būti atspari. Pavyzdžiui, nagų lakas turi būti nuplaunamas paprastu vandeniu su muilu.

Maža mergaitė nori lakuotis nagus ir dažytis lūpas: leisti ar drausti?
© Vida Press

O kalbant apie antrą minusą - išvaizdos kultą - jo taip pat galima lengvai išvengti. Viskas priklauso nuo tėvų - kokios šeimoje vyraujančios vertybės, kaip jie pristatys ir vertins kosmetiką mergaitėms.

Nedrauskite dekoratyvinės kosmetikos dukrai, bet ir neleiskite jos naudoti per dažnai - tik per gimtadienius ar pasirodymus mokykloje. Tokiu atveju šviesiai rožinis lūpų blizgis iš vaikiškos serijos tiks labiau, nei ryškiai raudoni lūpų dažai iš mamos kosmetinės (juk esame matę ir tokių variantų, tiesa?)

Maža mergaitė nori lakuotis nagus ir dažytis lūpas: leisti ar drausti?
© Vida Press
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras

Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?

Ką padovanoti vaikui, kuriam diagnozuotas autizmas

Šįkart TavoVaikas.lt redakcija sulaukė trumpo, bet, kaip paaiškėjo iš specialistės atsakymo, daugiasluoksnio klausimo.

Kiek vaikui reikia žaislų: naujojo tyrimo rezultatai pribloškia

Tėvai seniai tai įtarė – per daug žaislų turintys vaikai sunkiau susikaupia, jie mažiau džiaugiasi žaisdami. Tai patvirtino ir tyrimai.

Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas (1)

Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?

Psichologė: kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus

Du sūnus auginanti mama jaučiasi patekusi į aklavietę: jos berniukai tarpusavyje tiesiog „pjaunasi“, o bandymai pakeisti elgesį ir santykius iki šiol buvo be rezultatų.

7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti

Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?

TOP 10 žaislų po eglute 2017

Kalėdinės dovanos vaikams – tai kažkas, apie ką jau tikrai galvoja ne tik tėvai, seneliai, bet taip pat krikštatėviai, dėdės ir tetos. Nors šiandien žaislų pasiūla išties yra didžiulė, labai dažnai pritrūkstame idėjų ir minčių, ką padovanoti mažiesiems ir kaip juos nustebinti.

Vaikas klauso tėvų tik pakėlus balsą: kodėl nesiseka susitarti gražiuoju

Pastebėjusi, kad vaikas reaguoja tik į pakeltą toną, mama klausia – ką daryti, kad būtų galima to išvengti ir susitarti su keturmete pavyktų ramiai?

Vaikas išveda iš kantrybės: 10 greičiausių būdų nusiraminti (7)

Auginant vaikus nuobodu niekada nebūna. Gali būti linksma, gali būti lyg įtempto siužeto filme, tačiau nuobodu - niekada. Šiame straipsnyje sužinosime, kaip elgtis mums, tėvams, kai vaikai išveda iš kantrybės. Rėkti ir plūstis - ne išeitis. Pasimokykime tinkamai reaguoti drauge.

Psichologė, muzikantė Eglė Sirvydytė – apie mokymąsi gamtoje be sienų ir lubų

„Kodėl mus gąsdina vaikas lauke? Gal nuskambės labai poetiškai, bet aš savo praktikoje esu pastebėjusi, kad gamta ir buvimas joje daro stebuklus vidiniame pasaulyje", – įsitikinusi psichologė, skautė ir muzikantė Eglė Sirvydytė.

Vaikų darželio auklėtojos turi patarimų tėvams (2)

Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.

10 požymių, kad auginate išskirtiniais gabumais apdovanotą vaiką (1)

Dauguma tėvelių ir mamyčių mano, kad jų atžala turi išskirtinių talentų, tačiau daugumą vaikų genijais galėtų pavadinti nebent jų pačių tėvai.

Išsiskyrusi mama: pradėjus gyventi su draugu, pasikeitė vaiko elgesys (11)

Išsiskyrusi mama kuria naujus santykius su vyru ir neabejoja, kad draugas myli jos sūnų. Tačiau kai jie apsigyveno drauge, berniuko elgesys pasikeitė į blogąją pusę. Ką patars mamai psichologė?

Trys iššūkiai tėvams, kurie augina vaikus

Alfredas Adleris (1870-1937), Individualiosios psichologijos kūrėjas, daug dėmesio skyrė socialinei vaikų gyvenimo situacijai, jų ankstyviesiems santykiams su tėvais bei broliais ir seserimis, auklėjimo stiliui, šeimos atmosferai.

Nesusitvarkau su vaiku, jis nuolat atsikalbinėja ir negražiai kalba (14)

Redakcija gavo trijų sūnų mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo dėl savo penkiamečio elgesio. Moteris sako, kad vaikas atsikalbinėja ir namie, ir darželyje. Be to, auklėtojos sako, kad berniukas negražiai kalba kitų akivaizdoje.