Namuose gaminame karūną vaikui

Velykų arba šiaip bet kurią kitą gražią dieną išeikite pasivaikščioti. Prisirinkite šakelių (medžių nei krūmų nelaužykite - po žiemos miškai ir laukai nukloti vėjo nulaužtomis smulkiomis šakelėmis). Kai grįšite namo, užuot visi sukišę nosis į televizorių, pasigaminkite pačią pavasariškiausią pasaulyje karūną!
© Fotografės Nendrės

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Velykų karalaitė (-is)

Reikės:

- nedidelių smulkesnių šakelių (maždaug 40 vnt.);

- kuokštelio pavasarinių žalumynų;

- tvirtesnės, bet nelabai storos, nelabai plačios (maždaug 15 cm) medžiagos atraižos (išmatuokite vaiko galvytės apimtį - atraižėlės reikės bent 10 cm ilgesnės);

- karštų klijų aparato.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Jei prie Velykų stalo bus vaikų: smagus receptas jiems
FOTO: kaip papuošti namus Velykoms

Kaip daryti?

Atkirpkite tokią audinio atraižėlę, kokios reikia jūsų vaikučio galvytei apjuosti (svarbu, kad būsima karūna nespaustų, bet ir nebūtų per plati).

Atraižėlę patieskite ant stalo, sulenkite perpus per visą jos ilgį.

Atlenkite. Vieną šalia kitos, maždaug 1-1,5 cm atstumu ant atraižėlės viršutinės dalies guldykite šakeles (taip, kad kotelio apačia būtų ant sulenkimo linijos). Iš kraštų palikite maždaug 7 cm „laisvo" audinio, neapklijuoto šakelėmis.

Įjunkite karštų klijų aparatą. Tada pakelkite vieną šakelę, patepkite karštais klijais ir priklijuokite į jai parinktą vietą ant audinio atraižos. Taip suklijuokite visas šakeles.

Namuose gaminame karūną vaikui
© Fotografės Nendrės

Šakų tarpus patepkite karštais klijais ir greitai užklokite apatine audinio dalimi. Paspauskite, kad gerai priliptų. Dabar reikės klijuoti antrą šakelių sluoksnį - suguldykite kitas šakeles į laisvus tarpelius ant audinio atraižos.

Priklijuokite. Tada audinį ir šakelių paviršių dar kartą ištepkite klijais ir ant viršaus užklijuokite dar vieną tokio pat ilgio, bet siauresnę audinio atraižėlę (galima klijuoti ir platų spalvotą kaspiną, kad būtų gražiau). Kūrinį palikite gerai išdžiūti ir sutvirtėti. Dabar tiesiog suriškite audinio galus ir... karūnuokite vaiką!

P.S. Tarp šakelių galite įdėti kelis žalumynus ar pavasario žiedų - bus gražiau.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras

Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?

Ką padovanoti vaikui, kuriam diagnozuotas autizmas

Šįkart TavoVaikas.lt redakcija sulaukė trumpo, bet, kaip paaiškėjo iš specialistės atsakymo, daugiasluoksnio klausimo.

Kiek vaikui reikia žaislų: naujojo tyrimo rezultatai pribloškia

Tėvai seniai tai įtarė – per daug žaislų turintys vaikai sunkiau susikaupia, jie mažiau džiaugiasi žaisdami. Tai patvirtino ir tyrimai.

Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas (1)

Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?

Psichologė: kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus

Du sūnus auginanti mama jaučiasi patekusi į aklavietę: jos berniukai tarpusavyje tiesiog „pjaunasi“, o bandymai pakeisti elgesį ir santykius iki šiol buvo be rezultatų.

7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti

Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?

TOP 10 žaislų po eglute 2017

Kalėdinės dovanos vaikams – tai kažkas, apie ką jau tikrai galvoja ne tik tėvai, seneliai, bet taip pat krikštatėviai, dėdės ir tetos. Nors šiandien žaislų pasiūla išties yra didžiulė, labai dažnai pritrūkstame idėjų ir minčių, ką padovanoti mažiesiems ir kaip juos nustebinti.

Vaikas klauso tėvų tik pakėlus balsą: kodėl nesiseka susitarti gražiuoju

Pastebėjusi, kad vaikas reaguoja tik į pakeltą toną, mama klausia – ką daryti, kad būtų galima to išvengti ir susitarti su keturmete pavyktų ramiai?

Vaikas išveda iš kantrybės: 10 greičiausių būdų nusiraminti (7)

Auginant vaikus nuobodu niekada nebūna. Gali būti linksma, gali būti lyg įtempto siužeto filme, tačiau nuobodu - niekada. Šiame straipsnyje sužinosime, kaip elgtis mums, tėvams, kai vaikai išveda iš kantrybės. Rėkti ir plūstis - ne išeitis. Pasimokykime tinkamai reaguoti drauge.

Psichologė, muzikantė Eglė Sirvydytė – apie mokymąsi gamtoje be sienų ir lubų

„Kodėl mus gąsdina vaikas lauke? Gal nuskambės labai poetiškai, bet aš savo praktikoje esu pastebėjusi, kad gamta ir buvimas joje daro stebuklus vidiniame pasaulyje", – įsitikinusi psichologė, skautė ir muzikantė Eglė Sirvydytė.

Vaikų darželio auklėtojos turi patarimų tėvams (2)

Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.

10 požymių, kad auginate išskirtiniais gabumais apdovanotą vaiką (1)

Dauguma tėvelių ir mamyčių mano, kad jų atžala turi išskirtinių talentų, tačiau daugumą vaikų genijais galėtų pavadinti nebent jų pačių tėvai.

Išsiskyrusi mama: pradėjus gyventi su draugu, pasikeitė vaiko elgesys (11)

Išsiskyrusi mama kuria naujus santykius su vyru ir neabejoja, kad draugas myli jos sūnų. Tačiau kai jie apsigyveno drauge, berniuko elgesys pasikeitė į blogąją pusę. Ką patars mamai psichologė?

Trys iššūkiai tėvams, kurie augina vaikus

Alfredas Adleris (1870-1937), Individualiosios psichologijos kūrėjas, daug dėmesio skyrė socialinei vaikų gyvenimo situacijai, jų ankstyviesiems santykiams su tėvais bei broliais ir seserimis, auklėjimo stiliui, šeimos atmosferai.

Nesusitvarkau su vaiku, jis nuolat atsikalbinėja ir negražiai kalba (14)

Redakcija gavo trijų sūnų mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo dėl savo penkiamečio elgesio. Moteris sako, kad vaikas atsikalbinėja ir namie, ir darželyje. Be to, auklėtojos sako, kad berniukas negražiai kalba kitų akivaizdoje.