Namuose gaminame karūną vaikui

Velykų arba šiaip bet kurią kitą gražią dieną išeikite pasivaikščioti. Prisirinkite šakelių (medžių nei krūmų nelaužykite - po žiemos miškai ir laukai nukloti vėjo nulaužtomis smulkiomis šakelėmis). Kai grįšite namo, užuot visi sukišę nosis į televizorių, pasigaminkite pačią pavasariškiausią pasaulyje karūną!
© Fotografės Nendrės

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Velykų karalaitė (-is)

Reikės:

- nedidelių smulkesnių šakelių (maždaug 40 vnt.);

- kuokštelio pavasarinių žalumynų;

- tvirtesnės, bet nelabai storos, nelabai plačios (maždaug 15 cm) medžiagos atraižos (išmatuokite vaiko galvytės apimtį - atraižėlės reikės bent 10 cm ilgesnės);

- karštų klijų aparato.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Jei prie Velykų stalo bus vaikų: smagus receptas jiems
FOTO: kaip papuošti namus Velykoms

Kaip daryti?

Atkirpkite tokią audinio atraižėlę, kokios reikia jūsų vaikučio galvytei apjuosti (svarbu, kad būsima karūna nespaustų, bet ir nebūtų per plati).

Atraižėlę patieskite ant stalo, sulenkite perpus per visą jos ilgį.

Atlenkite. Vieną šalia kitos, maždaug 1-1,5 cm atstumu ant atraižėlės viršutinės dalies guldykite šakeles (taip, kad kotelio apačia būtų ant sulenkimo linijos). Iš kraštų palikite maždaug 7 cm „laisvo" audinio, neapklijuoto šakelėmis.

Įjunkite karštų klijų aparatą. Tada pakelkite vieną šakelę, patepkite karštais klijais ir priklijuokite į jai parinktą vietą ant audinio atraižos. Taip suklijuokite visas šakeles.

Namuose gaminame karūną vaikui
© Fotografės Nendrės

Šakų tarpus patepkite karštais klijais ir greitai užklokite apatine audinio dalimi. Paspauskite, kad gerai priliptų. Dabar reikės klijuoti antrą šakelių sluoksnį - suguldykite kitas šakeles į laisvus tarpelius ant audinio atraižos.

Priklijuokite. Tada audinį ir šakelių paviršių dar kartą ištepkite klijais ir ant viršaus užklijuokite dar vieną tokio pat ilgio, bet siauresnę audinio atraižėlę (galima klijuoti ir platų spalvotą kaspiną, kad būtų gražiau). Kūrinį palikite gerai išdžiūti ir sutvirtėti. Dabar tiesiog suriškite audinio galus ir... karūnuokite vaiką!

P.S. Tarp šakelių galite įdėti kelis žalumynus ar pavasario žiedų - bus gražiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.

Kaip užauginti pasitikintį savimi vaiką: patarimai tėvams

Savigarba ir pasitikėjimas – labai svarbios savybės ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenime. Kaip galime padėti išmintingai ugdyti savo vaiko savimonę ir savivertę?

Psichologė J.Baltuškienė: patenkinus vaiko poreikius, krizių galima išvengti

Skirtingais vaiko amžiaus tarpsniais formuojasi vis kitos savybės, atsiranda naujų poreikių, daugėja norų. Kaip jų neužslopinti, kad vaikas augtų pasitikintis savimi ir kitais, iniciatyvus ir savarankiškas, mokėtų atpažinti savo jausmus ir juos reikšti?

Teo ir Ieva pristato: nerealiai smagūs žaidimai su ledukais

Šilti orai lepina mus saulės šiluma ir malonia akims žaluma. Vis daugiau laiko praleidžiame lauke.

Kaip susikalbėti su vaikais? Knygų TOP 5

Kaip susikalbėti su vaikais? Ar svarbu tenkinti visus jų pageidavimus, kad mažieji galėtų jaustis laimingi ? Kokie iššūkiai kyla auginant paauglį ir kaip juos įveikti? Kaip išugdyti tarpusavio pagarbą ir pasitikėjimą?

Psichologė – apie vaikus ir nuogumą: ko turi nepamiršti tėvai

Augant mažyliui, tėvai susiduria su vis įvairesniais klausimais – vaikui ima rūpėti, kaip jis atrodo, kaip atrodo kiti, kaip jis rengiasi ir kas slepiasi po skirtingų lyčių rūbais.

Taisyklės, kurias privalo žinoti tėvai prieš gimstant antram vaikui

Dvejų metų berniukui mama ir tėtis dažnai pasakojo, kad greitai turės sesę. O mažylis džiugiai glostė ir bučiavo vis didėjantį mamos pilvą. Laukė sesės. Tačiau nuo pirmų jos gyvenimo dienų prasidėjo didysis maištas ir bėdos: nemiga, nervinis kosulys...

5 patarimai, kaip užauginti genijų

Kiekvieno vaiko tėvai norėtų, kad užaugęs jis būtų protingas ir sumanus, kad jį lydėtų sėkmė asmeniniame bei profesiniame gyvenime. Kaip padėti vaikui tai pasiekti.

Kuriant gerus santykius su vaiku tėvams svarbu laikytis trijų pagrindinių taisyklių

Atrodo, kad gimus vaikui tas abipusis santykis tiesiog užgimsta savaime.

Ar tikrai paklusnus vaikas geriau už neklausantį tėvų: psichologės komentaras

Vienas vaikas auga paklusnus, kitas nelabai. Vieno elgesiu darželio auklėtojos ir mokytojai džiaugiasi, kito – nelabai. Ar vaiko paklusnumas yra prigimtinis ar įgytas? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Psichologė – apie vaiko elgesį, kuris priverčia tėvus raudonuoti (1)

Skaitytojos atsiųstas klausimas inspiravo psichologę Daivą Čeponienę išsamiai pamąstyti, kur yra riba tarp nekaltos vaiko nuomonės išsakymo ir patyčių, kurios skaudina kitą.

Teo ir Ieva pristato: lavinantys užsiėmimai, kurie išmokys vaiką raidžių

Raidės - tai neatsiejama mūsų pasaulio dalis. Su jomis susiduriame kiekvieną dieną. Lygiai taip pat ir vaikai. Nors vieningos nuomonės, kada pradėti savo vaiką mokyti raidžių nėra, manau, yra labai svarbu nepraleisti momento, kai vaikas pradeda jomis domėtis.

Skatindami vaikus domėtis įvairiomis veiklomis, padėsime atsiskleisti jų gabumams

Šiandien, kai virtuali realybė taip vilioja, vaikų interesų spektras dažnai tik ja ir apsiriboja.

Neringa Čereškevičienė: visi vaikai iš prigimties talentingi

Daugeliui Lietuvos žmonių charizmatiškosios Neringos Čereškevičienės pristatinėti nereikia: ji jau daugiau nei du dešimtmečius gyvuojančio projekto vaikams ir ne vaikams „Telebimbam" įkūrėja ir siela.