Reklama

Natalija Bunkė: žaislai padeda sūnų lavinti ir motyvuoti

Ne paslaptis, kad vaikui augti ir tobulėti žaislai bei įvairūs žaidimai tiesiog būtini, todėl kaip ir daugelis tėvelių, dainininkė Natalija Bunkė stengiasi, kad jos 5-erių metų sūnus Kristupas žaisdamas nuolat lavintų savo gebėjimus. Apie tai, kokiems žaislams negali atsispirti mažasis Kristupas ir jo tėvai, papasakojo pati Natalija.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pasak dainininkės, Kristupas – labai aktyvus ir smalsus vaikas, jam ypač patinka būti tarp žmonių. „Turbūt savo charakterį Kristupas paveldėjo iš manęs ir tėčio, tik viską susirinko dvigubai, – šypteli Natalija. – Jis – kompanijos siela, jam svarbu vadovauti. Kristupas labai žingeidus ir komunikabilus vaikas, jis gali prieiti prie nepažįstamo žmogaus ir sakyti: „Labas, aš Kristupas, o kuo tu vardu?"

Natalija atvirauja, kad auginti tokį aktyvų vaiką nėra lengva, o jį užimti padeda žaidimai ir žaislai. Kaip ir daugumai berniukų, Kristupui patinka aktyvūs žaidimai, o didžiausia jo silpnybė – įvairios mašinytės, žaislinė technika ir konstruktoriai.

„Kristupo favoritai – „LEGO" dėlionės ir konstruktoriai, todėl įvairiausių „LEGO" rinkinių pas mus pilni namai. Jam patinka sėdėti ir kruopščiai dėlioti kiekvieną kaladėlę, tačiau aš arba tėtis privalome būti šalia, nes vaikui reikia kompanijos", – teigia N. Bunkė.

Pirmoji pažintis su „LEGO" – traukinys

Pasak vaiko raidos specialistų, konstravimo žaidimais vaikai pradeda domėtis nuo pat kūdikystės, kai ima daiktą ir bando jį lipdyti su kitu. Jau tuomet jų galvose atsiranda vizija, kas iš to išeis ir kaip sukonstruotas daiktas atrodys, todėl svarbu suteikti vaikams galimybę tai daryti laisvai ir nevaržomai. Tam puikiai tinka „LEGO DUPLO" rinkiniai, kurie lavina vaiko vaizduotę bei kitus gebėjimus ir yra saugus žaislas ankstyvajame vaiko raidos etape.

„Kristupo pažintis su „LEGO DUPLO" prasidėjo nuo traukinio. Vaikystėje aš pati visada norėjau žaislinio važiuojančio traukinio su bėgiais ir estakadomis, todėl parduotuvėje pamačiusi „LEGO DUPLO" traukinį, nedvejodama jį nupirkau dar visai mažam savo sūnui. Ir neprašoviau pro šalį, – prisimena Natalija. – Iš pradžių įsigijome mažytę dalį, tačiau kai pamačiau, kad vaikui žaislas labai patinka, namuose atsirado didžiulis „DUPLO" traukinio rinkinys, kuris išsidėlioja per visą mūsų butą. Būdamas vos 2 metų, Kristupas pilną traukinio sąstatą sudėliodavo tobulai".

Natalija pasakoja, kad sūnui taip patiko traukinys, jog žaisdavo su juo kone kasdien, o prie jo mielai prisijungdavo ir suaugusieji: „Kristupas kasdien tą traukinį ištraukdavo ir perdėliodavo, man pačiai buvo įdomu su juo žaisti. Konstruktorius turi daug įvairių sudedamųjų dalių, estakadų, todėl kartu su juo mielai žaisdavo netgi auklė".

Natalija Bunkė: žaislai padeda sūnų lavinti ir motyvuoti
Jam patinka sėdėti ir kruopščiai dėlioti kiekvieną kaladėlę, tačiau aš arba tėtis privalome būti šalia, nes vaikui reikia kompanijos", – teigia N. Bunkė.
© Asmeninio albumo nuotr.

Žaidimai turi lavinti

Vaikai iki 6 metų išgyvena pasiruošimo mokyklai etapą, todėl svarbu ugdyti jų socialinius įgūdžius ir smulkiąją motoriką, kuri bus reikalinga mokantis rašyti ir lavins smegenų veiklą. Būtent šiuos gebėjimus ugdo žaidimas kaladėlėmis.

Nors iki pirmųjų mokslo metų laiko dar nemažai, penkiametis Natalijos Bunkės ir Danieliaus Bunkaus sūnus jau moka rašyti ir skaityti. „Pastebėjau, kad dėliodamas „LEGO" dėliones Kristupas lavina motoriką, galbūt todėl pakankamai anksti išmoko rašyti, – patirtimi dalijasi Natalija. – Stengiuosi, kad žaisdamas vaikas ne tik maloniai leistų laiką, bet ir lavintų vaizduotę, ugdytų kitus gebėjimus, o „LEGO DUPLO" kaladėlės su skaičiais ar raidėmis tam puikiai tinka. Išmokęs rašyti ir skaityti, Kristupas dar aktyviau domisi aplinka, skaito įvairius užrašus, kai važiuojame stebi kelio ženklus bei miestų pavadinimus ir taip įgyja vis daugiau žinių".

Kaip ir dauguma tėvų, Natalija kartu su Kristupo tėčiu stengiasi, kad jų vaikui nieko netrūktų, tačiau yra keletas daiktų ir žaidimų, kuriuos dainininkė savo sūnui griežtai riboja. „Visiškai neleidžiu Kristupui žaisti išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu. Pastebėjau, kad daugiau laiko praleidęs prie virtualių žaidimų, vaikas tampa irzlus ir piktas, todėl šias pramogas stengiamės pakeisti kitais žaislais", – pabrėžia N. Bunkė.

Žaislas turi būti daugiafunkcinis, saugus ir atitinkantis vaiko raidos amžių. Kuo mažiau žaislo funkcija apibrėžta iš anksto, tuo lengviau vaikas jį transformuos pagal savo poreikius. Kaladėlės ir gamtoje randamos medžiagos – pagaliukai, akmenėliai, smėlis, vanduo – idealus neapibrėžtos funkcijos pavyzdys. Be to, dažnai konstravimo žaidimai įtraukia ir suaugusiuosius, todėl tai puiki priemonė vaikų ir tėvų bendravimui skatinti.

N. Bunkė prisipažįsta, kad vaikystėje neturėjo galimybės žaisti „LEGO" kaladėlėmis, nes jų Lietuvoje tuo metu paprasčiausiai dar nebuvo, todėl nepraleidžia progos dabar dėlioti „LEGO" konstruktorių kartu su sūnumi. „Tai be galo įdomus žaidimas, juk iš skirtingų kaladėlių galima sukonstruoti tiek daug įdomių dalykų! Todėl net man pačiai įdomu žaisti kartu su sūnumi, – atvirauja Natalija. – Tai ne tik žaidimas, bet ir smagus būdas šeimai leisti laiką kartu."

Dėlioja sudėtingus konstruktorius

Pasak žinomos moters, „LEGO" dėlionės – neabejotinai mėgstamiausias Kristupo žaislas: „Sūnui labai patinka žaisti su „DUPLO" rinkiniais, kurių jis turi tikrai ne vieną. Jam patinka dėlioti garažus, mašinas, sustatyti viską į vietas ir vėl perdėlioti".

Dainininkė teigia, kad Kristupas vis dar mielai paima į rankas „LEGO DUPLO" rinkinius, tačiau jau pereina prie 8–12 metų vaikams skirtų kur kas sudėtingesnių automobilių ar laivų modelių.

„Mes su tėčiu labai stebimės, kaip 5 metų vaikas gali sudėlioti tokius sudėtingus ir gigantiškus „LEGO" rinkinius. Paprastai viską teisingai sukonstruoti užtrunka gana daug laiko, tačiau Kristupas žaidžia tol, kol sudėlioja visą rinkinį taip, kaip parodyta instrukcijoje", – pasakoja Natalija.

Vaikų psichologai teigia, kad žaislai ne tik skatina vaikų vaizduotę, kantrybę, socialinius gebėjimus, bet ir yra puikus būdas motyvuoti. Šiuo specialistų patarimu, auklėdama savo sūnų naudojasi ir Natalija. „Namuose yra nerašyta taisyklė: Kristupas žino, kad jei bus geras, vakare jis galės žaisti „LEGO" kaladėlėmis. Eilėje jau laukia didžiulis džipas, lėktuvas ir sraigtasparnis", – atskleidžia N. Bunkė.

Užsakymo nr.: PT_72832708

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais

TavoVaikas.lt džiaugiasi galėdamas pristatyti naują savo bičiulę – Ievą, tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorę, kuri nuo šiol su mumis kas savaitę dalinsis vaiko lavinimo idėjomis.

Kaip ugdyti vaiko atsakingumo jausmą: efektyvūs patarimai tėvams

Yra žodžių, kurie savo svoriu gali prislėgti, o ypač – mažus pečius.

Kaip mažas vaikas pažįsta pasaulį

„Turėtų būti ne iškeliami reikalavimai ir programos, bet paprastai aprašoma vaiko prigimtis. Auklėjimo požiūriai turi savaime išryškėti iš besiformuojančios asmenybės esybės, charakterio esmės“. (Rudolf Steiner)

Atskleidė, kokias prekes vaikams tėvai dažniausiai perka internetu

Šeimai susilaukus kūdikio dažniausiai pasikeičia ne tik gyvenimo ritmas bet ir pirkimo įpročiai bei perkamų prekių krepšelis, kuris keičiasi vaikui augant. Labai didelę laiko dalį užima vaiko priežiūra ir auklėjimas, todėl ne visuomet lieka laisva minutė apsipirkti įprastinėse parduotuvėse.

MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams

Po savaitės „Gariūnų“ verslo parke prasidės tradicinė „Mamų mugė“. Šįkart daugiatūkstantines minias po vienu stogu sukviečiantis renginys bus šiek tiek kitoks. Atsinaujinęs, gerokai ilgesnis, kupinas dovanų ir staigmenų. Kodėl?

Kas nutinka, jei šeimoje tėtis yra itin valdingas ir griežtas

Kaip suprasti, kad vaiko tėtis yra pernelyg valdingas ir kaip tai gali paveikti ilgalaikius vaiko bei tėvo santykius?

Du vaiko amžiaus tarpsniai, kada tėvams sunkiausia rasti kalbą su vaiku

Kalbant apie vaikų amžiaus krizes, ryškiausios yra trejų metų ir paauglystės krizės.

Pavargusi mama: padėkite, baigiu išprotėti nuo savo vaikų (1)

Tris vaikus auginanti mama nerimauja dėl netinkamo jaunesniųjų sūnų elgesio. Pasak jos, išbandyta daug kas: ir ignoruoti, ir gražiai aiškinti, ir pabarti. Kol kas viskas be rezultatų.

Psichologas Vytis Valantinas: ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystės ir barniai – kaip tinkamai reaguoti tėvams

Psichologinės pagalbos vaikui ir šeimai kabineto klinikinis psichologas Vytis Valantinas savo straipsnyje apžvelgia ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystes ir konfliktus bei pataria, kaip į tai reaguoti tėvams.

Kodėl vaikams svarbu išmokti bendradarbiauti

„Aš", „mano", „man"... – tokius nuolat savo vaikų kartojamus pareiškimus dažnai vertiname kaip savarankiškumo bei besiformuojančios individualios asmenybės apraiškas.

Labai paprastas, bet smagus eksperimentas su vaikais

Dviejų vaikučių mama Inga, kurianti tinklaraštį „Mamos diena“ dalijasi smagiu eksperimentu, kurį galima atlikti su vaikais.

Lietuvės patirtis Belgijoje: nuo 2,5 metų – į mokyklą! (3)

Tinklaraščio „Mandriu“ autorė Morta pasakoja savo įspūdžius apie pustrečių metų dukrytės Elijos išleidimą į vaikų darželį (tiksliau – mokyklėlę) Belgijoje.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai

Neretu atveju įsigyjantys būstą žmonės galvoja apie šiandienius poreikius. Vis tik dažnai atsitinka taip, kad gimstant pirmagimiui nėra galimybių greitu metu išsikelti į erdvesnį būstą.

Artėjantį pavasarį lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX kviečia pasitikti kūrybingai

Lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX jau gyvena pavasariniais planais ir svajonėmis ir pristato šiltajam sezonui skirtą įvairiaspalvę kolekciją, dedikuotą Misteriui Kūrybingumui.

Kokio amžiaus vaikui labiau reikia mamos, o kada – tėčio

„Mama!" – ir tik tuomet, kai skruostais rieda ašaros. Nepalyginsi su tuo džiugiu – „Tėti!", kviečiančiu žaidimams. Kodėl mamos reikia tik tuomet, kai skauda, o tėčiai yra geriausi linksmybių draugai?