Nepramiegokit: prasideda vilniečių vaikų registracija į darželius

 (34)
Sausio 12 -ąją prasideda registracija į vaikų darželius Vilniuje. Ji tęsis iki balandžio pabaigos. Primename, kas turi pirmumo teisę, o kokie vaikai į darželius priimamai be eilės.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nuo pirmadienio, sausio 12 dienos, vilniečiai, pageidaujantys kad jų vaikai pradėtų lankyti darželius 2015 metais, galės pradėti registruoti prašymus elektroninėje erdvėje www.vilnius.lt → Prisijungti → Mano meniu → Švietimas → Mano darželis.

Centralizuota prašymų pateikimo sistema kasmet prašymus pradeda priimti būtent sausio antrąjį pirmadienį, nuo 00:00 val., kaip priimta daugelyje automatizuotų sistemų, naudojamų bankuose, mokesčių bei kitose elektroninius prašymų registrus naudojančiose institucijose.  Vaikai į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes bus registruojami iki balandžio 30 dienos.

TAIP PAT SKAITYKITE:
10 patarimų, kaip užauginti kūrybingą vaiką
Paskelbti populiariausi 2014 metų vardai

Prisijungę prie sistemos tėvai mato, kurioje eilės į darželį vietoje yra vaikas, prašymą pildo vieną kartą, be to ši sistema leidžia savivaldybei matyti, koks yra darželių grupių poreikis Vilniaus mieste.

Tėvai galės pateikti prašymą ir internetu, ir atvykę į Vilniaus miesto savivaldybę, tačiau patariama negaišti laiko eilėse ir registruoti vaikus internetu. Neturintys interneto prieigos, gali atvykti į Vilniaus miesto savivaldybę darbo laiku ir „Idėjų kambaryje" įrengtose kompiuterinėse darbo vietose patys užregistruoti prašymus.

Tėvų prašymai, kurie buvo registruoti anksčiau, galioja ir iš naujo jų registruotis nereikia. Kiekvienas naujas prašymas priimti vaiką ar pakeisti įstaigą panaikina ankstesnįjį. Pasitikrinti vaiko vietą eilėje visada galima elektroniniu būdu prisijungus prie centralizuotos prašymų pateikimo ir gyventojų informavimo informacinės sistemos www.vilnius.lt.

Tėveliams patariama iš anksto susikurti vartotojo paskyrą www.vilnius.lt, kad prašymų registravimo metu nekiltų jokių problemų prisijungiant per bankų sistemas.

Kas turi pirmumo teisę?

Darželių eilės yra sudaromos atsižvelgiant į prašyme nurodytus prioritetus bei pirmumo teisę suteikiančias priežastis. Pirmumo teisė suteikiama tik tuo atveju, jeigu vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra teritorijoje, kuriai priskirtas darželis. Pirmenybė suteikiama:

- vaikams, kuriems nebuvo skirta vieta darželyje iki einamųjų metų paskutinės dienos (iki 2014 m. gruodžio 31 d. ) ir kurių gyvenamoji vieta deklaruota darželiui priskirtoje teritorijoje;

- vaikams iš šeimų, kuriose auga trys ir daugiau vaikų;

- vaikams, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą;

- vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų (jeigu kitas yra miręs, teismo pripažintas dingusiu be žinios ar nežinia kur esančiu, teismo pripažintas neveiksniu);

- vaikams, kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio;

- kai vienas iš tėvų ar globėjų mokosi bendrojo ugdymo mokyklose Vilniuje.

Priimami be eilės

Įstaigos darbuotojų, dirbančių pagal pagrindinio darbo sutartį, įvaikinti bei globą turintys ir du ar daugiau vienu metu šeimoje gimę vaikai priimami be eilės neatsižvelgiant į teritorinį principą.

Svarbus registracijos laikas

Jei nėra teisės į pirmenybę, eilės sudaromos pagal prašymo registracijos datą ir laiką. Prioritetas bus pirmiausia teikiamas vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota įstaigai priskirtoje teritorijoje. Jei liks vietų darželyje, tuomet vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota ne įstaigai priskirtoje teritorijoje, po to - vaikams iš kitų savivaldybių.

Sausio 1 -ąją pateikti prašymai negalioja

Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad sausio 1 dieną buvo testuojama priėmimo į darželius sistema ruošiantis prašymų į darželius priėmimui nuo sausio 12 dienos. Testavimo metu užpildyti tėvų prašymai yra panaikinti arba atstatyti seni prašymai (kai kurie užpildė naujus prašymus anuliuodami senuosius), apie tai tėveliai papildomai informuojami ir elektroniniu būdu.

Daugiau atsakymų į dažniausiai užduodamus klausimus ir nuorodas į teisės aktus (Tarybos sprendimais patvirtinta priėmimo tvarka, darželių teritorinis paskirstymas, mokesčio tvarka) galima rasti savivaldybės tinklalapyje čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Nebyli vaikystės tragedija, apie kurią niekas nekalba (6)

Tiesiog dabar, mūsų namuose, vyksta nebyli tragedija su pačiais brangiausias mūsų žmonėmis – vaikais. Štai kokia yra paskutinių 15 metų vaikų emocinės sveikatos statistika.

10 požymių, kad vaikas patiria stresą

Išgyvenimus ir didelius krūvius patiria ne tik tėvai, bet ir vaikai. Net suaugusieji ne visada teisingai atpažįsta organizmo signalus ir nesupranta, kas su jais vyksta. Tai ką jau kalbėti apie vaiką, kuris net žodžio „stresas" gerai nesupranta.

Nepagražinta tiesa apie tai, kaip iš tiesų jaučiasi vaikai, kai skiriasi jų tėvai

Kai kurie psichologai vaiko patyrimą per tėvų skyrybas prilygina mirčiai ar nelaimingam atsitikimui.

Šiuolaikinių tėvų klaida, dėl kurios užaugę vaikai nemoka kurti savo šeimų (33)

Neseniai eilinį kartą teko kalbėtis apie tai, kodėl mano puspenktų metų sūnus nelanko darželio, ir ką jis veikia namuose, vargšas berniukas? Liūdi? Neturi ką veikti?

Esminė klaida, kurią daro tėvai, pasiryžę nuo šiol būti geresni ir dažniau girti savo vaikus

Prisiskaitę protingų patarimų, kad Lietuvoje vaikus per dažnai peikiame ir per retai giriame, daugelis iš mūsų puola „šaunuolis“ ar „gudruolis“ dalinti į kairę ir į dešinę.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: mūsų šeimoje madas diktuoja šešiametė Uršulė (2)

Septynių vaikų mama, „7 taškai“ tinklaraščio autorė, 2016 metų veikliausia moteris Sabina Daukantaitė pastebi, kad mergaitės, kitaip nei berniukai, nuo 2–3 metų amžiaus jau reiškia savo nuomonę dėl aprangos. Ypač ilgos diskusijos prasideda, kai mergaitės ruošiasi keliauti į darželį.

Kad pirmosios vaiko dienos darželyje būtų lengvos – patarimai tėvams (1)

Mažus vaikus auginantys tėvai susiduria su naujais iššūkiais, kai ateina metas vaikui lankyti darželį.

10 klausimų, kurie padės suprasti, ar tinkamai auklėjate vaikus

Kai kurie vaikus auginantys tėvai negali nuspręsti, ar jiems reikia keisti auklėjimo būdą. Tad pasitikrinkite.

Kodėl reikia nebijoti drausminti vaikų (3)

Egzistuoja įvairių auklėjimo būdų ir metodų, tad kaip išsirinkti veiksmingiausią?

Koks vaikų auklėjimo būdas yra geriausias

Visus mus augino kokie nors ypač gerbiami žmonės – tėvai, įtėviai, globėjai, internato darbuotojai ar seneliai – taigi visi galėjome savo kailiu patirti bent vieną auklėjimo būdą.

Ką daryti supykus ant vaiko: psichologės patarimai

Ką daryti su savimi, kai kyla konfliktinė situacija? Kaip susivaldyti? Pataria vaikų psichologė Milda Karklytė.

Akimirka iki pliaukštelėjimo – kaip susivaldyti?

2017 metais Lietuva priėmė viešojoje erdvėje vadinamą „vaikų nemušimo" įstatymą.

Praktiškas sprendimas vaiko erdvei – ir ramiems žaidimams, ir naujiems startams

Vaikui labai svarbu turėti asmeninę erdvę, kurioje jis galėtų pažinti save, mokytis, žaisti ir kurti.

Ko turime išmokyti savo dukteris (1)

Maža mergaitė ima pavyzdį iš mamos. Ji žvelgia į mamą savo įžvalgiomis akutėmis ir mokosi.

9 senoviniai (mūsų vaikystės) žaidimai, kuriuos smagu prisiminti

Šeimos laisvalaikio specialistė ir seimosgidas.lt įkūrėja Goda Leo prisimena savo vaikystės žaidimus, kuriuos siūlo tėvams išbandyti su savo mažais vaikais.