Nepramiegokit: prasideda vilniečių vaikų registracija į darželius

 (34)
Sausio 12 -ąją prasideda registracija į vaikų darželius Vilniuje. Ji tęsis iki balandžio pabaigos. Primename, kas turi pirmumo teisę, o kokie vaikai į darželius priimamai be eilės.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nuo pirmadienio, sausio 12 dienos, vilniečiai, pageidaujantys kad jų vaikai pradėtų lankyti darželius 2015 metais, galės pradėti registruoti prašymus elektroninėje erdvėje www.vilnius.lt → Prisijungti → Mano meniu → Švietimas → Mano darželis.

Centralizuota prašymų pateikimo sistema kasmet prašymus pradeda priimti būtent sausio antrąjį pirmadienį, nuo 00:00 val., kaip priimta daugelyje automatizuotų sistemų, naudojamų bankuose, mokesčių bei kitose elektroninius prašymų registrus naudojančiose institucijose.  Vaikai į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes bus registruojami iki balandžio 30 dienos.

TAIP PAT SKAITYKITE:
10 patarimų, kaip užauginti kūrybingą vaiką
Paskelbti populiariausi 2014 metų vardai

Prisijungę prie sistemos tėvai mato, kurioje eilės į darželį vietoje yra vaikas, prašymą pildo vieną kartą, be to ši sistema leidžia savivaldybei matyti, koks yra darželių grupių poreikis Vilniaus mieste.

Tėvai galės pateikti prašymą ir internetu, ir atvykę į Vilniaus miesto savivaldybę, tačiau patariama negaišti laiko eilėse ir registruoti vaikus internetu. Neturintys interneto prieigos, gali atvykti į Vilniaus miesto savivaldybę darbo laiku ir „Idėjų kambaryje" įrengtose kompiuterinėse darbo vietose patys užregistruoti prašymus.

Tėvų prašymai, kurie buvo registruoti anksčiau, galioja ir iš naujo jų registruotis nereikia. Kiekvienas naujas prašymas priimti vaiką ar pakeisti įstaigą panaikina ankstesnįjį. Pasitikrinti vaiko vietą eilėje visada galima elektroniniu būdu prisijungus prie centralizuotos prašymų pateikimo ir gyventojų informavimo informacinės sistemos www.vilnius.lt.

Tėveliams patariama iš anksto susikurti vartotojo paskyrą www.vilnius.lt, kad prašymų registravimo metu nekiltų jokių problemų prisijungiant per bankų sistemas.

Kas turi pirmumo teisę?

Darželių eilės yra sudaromos atsižvelgiant į prašyme nurodytus prioritetus bei pirmumo teisę suteikiančias priežastis. Pirmumo teisė suteikiama tik tuo atveju, jeigu vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra teritorijoje, kuriai priskirtas darželis. Pirmenybė suteikiama:

- vaikams, kuriems nebuvo skirta vieta darželyje iki einamųjų metų paskutinės dienos (iki 2014 m. gruodžio 31 d. ) ir kurių gyvenamoji vieta deklaruota darželiui priskirtoje teritorijoje;

- vaikams iš šeimų, kuriose auga trys ir daugiau vaikų;

- vaikams, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą;

- vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų (jeigu kitas yra miręs, teismo pripažintas dingusiu be žinios ar nežinia kur esančiu, teismo pripažintas neveiksniu);

- vaikams, kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio;

- kai vienas iš tėvų ar globėjų mokosi bendrojo ugdymo mokyklose Vilniuje.

Priimami be eilės

Įstaigos darbuotojų, dirbančių pagal pagrindinio darbo sutartį, įvaikinti bei globą turintys ir du ar daugiau vienu metu šeimoje gimę vaikai priimami be eilės neatsižvelgiant į teritorinį principą.

Svarbus registracijos laikas

Jei nėra teisės į pirmenybę, eilės sudaromos pagal prašymo registracijos datą ir laiką. Prioritetas bus pirmiausia teikiamas vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota įstaigai priskirtoje teritorijoje. Jei liks vietų darželyje, tuomet vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota ne įstaigai priskirtoje teritorijoje, po to - vaikams iš kitų savivaldybių.

Sausio 1 -ąją pateikti prašymai negalioja

Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad sausio 1 dieną buvo testuojama priėmimo į darželius sistema ruošiantis prašymų į darželius priėmimui nuo sausio 12 dienos. Testavimo metu užpildyti tėvų prašymai yra panaikinti arba atstatyti seni prašymai (kai kurie užpildė naujus prašymus anuliuodami senuosius), apie tai tėveliai papildomai informuojami ir elektroniniu būdu.

Daugiau atsakymų į dažniausiai užduodamus klausimus ir nuorodas į teisės aktus (Tarybos sprendimais patvirtinta priėmimo tvarka, darželių teritorinis paskirstymas, mokesčio tvarka) galima rasti savivaldybės tinklalapyje čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Jeigu jaučiate, kad santykiai su vaiku nelabai geri, pasinaudokite šiais patarimais

Tėvų dėmesys ir vaiko tokio, koks jis yra, priėmimas yra pamatas, ant kurio kuriasi vaiko savivertė, jo tikėjimas savo jėgomis ir net jo būsimo gyvenimo sėkmė.

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais

TavoVaikas.lt džiaugiasi galėdamas pristatyti naują savo bičiulę – Ievą, tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorę, kuri nuo šiol su mumis kas savaitę dalinsis vaiko lavinimo idėjomis.

Kaip ugdyti vaiko atsakingumo jausmą: efektyvūs patarimai tėvams

Yra žodžių, kurie savo svoriu gali prislėgti, o ypač – mažus pečius.

Kaip mažas vaikas pažįsta pasaulį

„Turėtų būti ne iškeliami reikalavimai ir programos, bet paprastai aprašoma vaiko prigimtis. Auklėjimo požiūriai turi savaime išryškėti iš besiformuojančios asmenybės esybės, charakterio esmės“. (Rudolf Steiner)

Atskleidė, kokias prekes vaikams tėvai dažniausiai perka internetu

Šeimai susilaukus kūdikio dažniausiai pasikeičia ne tik gyvenimo ritmas bet ir pirkimo įpročiai bei perkamų prekių krepšelis, kuris keičiasi vaikui augant. Labai didelę laiko dalį užima vaiko priežiūra ir auklėjimas, todėl ne visuomet lieka laisva minutė apsipirkti įprastinėse parduotuvėse.

MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams

Po savaitės „Gariūnų“ verslo parke prasidės tradicinė „Mamų mugė“. Šįkart daugiatūkstantines minias po vienu stogu sukviečiantis renginys bus šiek tiek kitoks. Atsinaujinęs, gerokai ilgesnis, kupinas dovanų ir staigmenų. Kodėl?

Kas nutinka, jei šeimoje tėtis yra itin valdingas ir griežtas

Kaip suprasti, kad vaiko tėtis yra pernelyg valdingas ir kaip tai gali paveikti ilgalaikius vaiko bei tėvo santykius?

Du vaiko amžiaus tarpsniai, kada tėvams sunkiausia rasti kalbą su vaiku

Kalbant apie vaikų amžiaus krizes, ryškiausios yra trejų metų ir paauglystės krizės.

Pavargusi mama: padėkite, baigiu išprotėti nuo savo vaikų (1)

Tris vaikus auginanti mama nerimauja dėl netinkamo jaunesniųjų sūnų elgesio. Pasak jos, išbandyta daug kas: ir ignoruoti, ir gražiai aiškinti, ir pabarti. Kol kas viskas be rezultatų.

Psichologas Vytis Valantinas: ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystės ir barniai – kaip tinkamai reaguoti tėvams

Psichologinės pagalbos vaikui ir šeimai kabineto klinikinis psichologas Vytis Valantinas savo straipsnyje apžvelgia ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystes ir konfliktus bei pataria, kaip į tai reaguoti tėvams.

Kodėl vaikams svarbu išmokti bendradarbiauti

„Aš", „mano", „man"... – tokius nuolat savo vaikų kartojamus pareiškimus dažnai vertiname kaip savarankiškumo bei besiformuojančios individualios asmenybės apraiškas.

Labai paprastas, bet smagus eksperimentas su vaikais

Dviejų vaikučių mama Inga, kurianti tinklaraštį „Mamos diena“ dalijasi smagiu eksperimentu, kurį galima atlikti su vaikais.

Lietuvės patirtis Belgijoje: nuo 2,5 metų – į mokyklą! (3)

Tinklaraščio „Mandriu“ autorė Morta pasakoja savo įspūdžius apie pustrečių metų dukrytės Elijos išleidimą į vaikų darželį (tiksliau – mokyklėlę) Belgijoje.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai

Neretu atveju įsigyjantys būstą žmonės galvoja apie šiandienius poreikius. Vis tik dažnai atsitinka taip, kad gimstant pirmagimiui nėra galimybių greitu metu išsikelti į erdvesnį būstą.

Artėjantį pavasarį lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX kviečia pasitikti kūrybingai

Lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX jau gyvena pavasariniais planais ir svajonėmis ir pristato šiltajam sezonui skirtą įvairiaspalvę kolekciją, dedikuotą Misteriui Kūrybingumui.