Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime

Spalvų poveikį žmogui nagrinėjantys specialistai pastebi, kad egzistuoja ryšys tarp vaiko charakterio ir mėgstamiausios spalvos.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mokslinio paaiškinimo tam kažin ar yra, tačiau spalvų poveikis žmogui yra vargu ar nuginčijamas. Kodėl vieni vaikai labai mėgsta rožinę spalvą, o kiti nė už ką nesirengia tokios spalvos rūbais?

Kaip sužinoti, kokia spalva yra vaiko mėgstamiausia? Jeigu vaikas didesnis, galima apie tai su juo pasikalbėti, na, o mažesnio vaiko mėgstamas spalvas parodys tam tikri jo įpročiai. Kokios spalvos kreidelę ar pieštuką vaikas ima pirmiausia, kai susiruošia piešti?
Kokios spalvos rūbus jis labiausiai mėgsta? Kokios spalvos pliušinis žaislas pirmiausia atkreipia jo dėmesį parduotuvėje? Šie ir kiti vaiko elgsenos pastebėjimai jo kasdienėse situacijose padės nustatyti jo mėgstamą spalvą. Taigi, ką vaiko mėgstama spalva pasako apie jį?

1. Mėlyna

Jei vaikas pirmenybę teikia mėlyniems atspalviams, jo charakteris taikus. Paprastai tokie vaikai kaprizus rodo retai, mėgsta pasinerti į apmąstymus, jiems patinka ramūs žaidimai, pavyzdžiui, konstruktorius, dėlionė, knygos ir pan.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Fotolia

2. Geltona

Geltoną spalvą mėgstantis mažylis orientuotas į milžiniškus gyvenimo pasiekimus. Šią spalvą vaikystėje renkasi lyderiai, būsimi verslininkai, politikai – įtakingi asmenys. Dažnai tokie vaikai mėgsta fantazuoti. Jie būna paklusnūs, bet pernelyg linkę svajoti. Geltona – vienas iš optimalių vaikystės pasirinkimų, liudijantis apie teigiamą atmosferą namuose ir mokykloje.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

3. Rožinė

Daugumai mergaičių patinka rožinė spalva. Toks pasirinkimas liudija apie moteriškumą, emocionalumą. Rožinę spalvą aktyviai eksploatuoja mergaitėms skirtų žaislų gamintojai, taigi nieko keisto, kad joms ji patinka. Jei vis tik ši spalva patinka berniukui, tai gali rodyti jo pažeidžiamumą, neapsisprendimą, paieškas ir uždarumą.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

4. Raudona

Raudonos spalvos mėgėjai pasižymi dideliu ekspresyvumu. Jei vaikas mėgsta šią spalvą, jis pasižymi nepriklausomu charakteriu, polinkiu į lyderystę, populiarumo ir pagyrų siekimu. Tokie vaikai labai energingi, judrūs, siekia tikslo. Jie linkę mokytis naujų dalykų, greitai išmoksta skaityti ir rašyti.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

5. Oranžinė

Ši spalva – tikrų optimistų pasirinkimas. Tokie vaikai pasižymi atvirumu, linksmumu ir kalbumu. Mažasis oranžinės spalvos gerbėjas turi daug draugų, be jokių sunkumų mezga kontaktą su suaugusiaisiais, aplinkiniams kelia susižavėjimą savo drąsa ir tiesumu. Tam tikrais atvejais polinkis į oranžinę spalvą susijęs su nervingumu. Tokie vaikai lengvai paveikiami, todėl net ir nereikšminga smulkmena jiems gali sukelti stiprų poveikį.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Fotolia

6. Žalia

Jei vaikui patinka salotinis atspalvis, tai liudija apie jo ramybę ir optimizmą. Tokiems vaikams būdingas išskirtinis intelektualumas, gerai išlavinta fantazija ir analitinis protas. Jei vis tik vaikui labiau prie širdies tamsiai žalia spalva, būtina susirūpinti: paprastai šią spalvą renkasi į uždarumą linkę vaikai, kurie jaučiasi nesuprasti juos supančios aplinkos.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

7. Balta

Baltą spalvą mėgsta pastabūs, tačiau tuo pačiu ir kuklūs mažyliai. Tokie vaikai pasižymi gerai išlavintu emociniu intelektu, jie emocingai analizuoja visus aplink vykstančius dalykus. Jei jūsų vaiko mėgstamiausia spalva balta, tikėtina, kad jis turi įgimtą polinkį į filosofinius apmąstymus. Tokių vaikų vidinis pasaulis turtingas, jų emocinis intelektas aukštas, bet jie neretai kur kas labiau užsidarę nei jų bendraamžiai.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

8. Violetinė

Violetinė spalva reiškia išlavintą vaiko fantaziją, intuiciją, jautrumą, emocionalumą ir intelektinę brandą. Tokie vaikai į viską labai jautriai reaguoja ir kur kas labiau nei kiti jaučia poreikį sulaukti palaikymo ir įvertinimo.

Levandos
Levandos
© Shutterstock
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.