Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime

Spalvų poveikį žmogui nagrinėjantys specialistai pastebi, kad egzistuoja ryšys tarp vaiko charakterio ir mėgstamiausios spalvos.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mokslinio paaiškinimo tam kažin ar yra, tačiau spalvų poveikis žmogui yra vargu ar nuginčijamas. Kodėl vieni vaikai labai mėgsta rožinę spalvą, o kiti nė už ką nesirengia tokios spalvos rūbais?

Kaip sužinoti, kokia spalva yra vaiko mėgstamiausia? Jeigu vaikas didesnis, galima apie tai su juo pasikalbėti, na, o mažesnio vaiko mėgstamas spalvas parodys tam tikri jo įpročiai. Kokios spalvos kreidelę ar pieštuką vaikas ima pirmiausia, kai susiruošia piešti?
Kokios spalvos rūbus jis labiausiai mėgsta? Kokios spalvos pliušinis žaislas pirmiausia atkreipia jo dėmesį parduotuvėje? Šie ir kiti vaiko elgsenos pastebėjimai jo kasdienėse situacijose padės nustatyti jo mėgstamą spalvą. Taigi, ką vaiko mėgstama spalva pasako apie jį?

1. Mėlyna

Jei vaikas pirmenybę teikia mėlyniems atspalviams, jo charakteris taikus. Paprastai tokie vaikai kaprizus rodo retai, mėgsta pasinerti į apmąstymus, jiems patinka ramūs žaidimai, pavyzdžiui, konstruktorius, dėlionė, knygos ir pan.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Fotolia

2. Geltona

Geltoną spalvą mėgstantis mažylis orientuotas į milžiniškus gyvenimo pasiekimus. Šią spalvą vaikystėje renkasi lyderiai, būsimi verslininkai, politikai – įtakingi asmenys. Dažnai tokie vaikai mėgsta fantazuoti. Jie būna paklusnūs, bet pernelyg linkę svajoti. Geltona – vienas iš optimalių vaikystės pasirinkimų, liudijantis apie teigiamą atmosferą namuose ir mokykloje.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

3. Rožinė

Daugumai mergaičių patinka rožinė spalva. Toks pasirinkimas liudija apie moteriškumą, emocionalumą. Rožinę spalvą aktyviai eksploatuoja mergaitėms skirtų žaislų gamintojai, taigi nieko keisto, kad joms ji patinka. Jei vis tik ši spalva patinka berniukui, tai gali rodyti jo pažeidžiamumą, neapsisprendimą, paieškas ir uždarumą.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

4. Raudona

Raudonos spalvos mėgėjai pasižymi dideliu ekspresyvumu. Jei vaikas mėgsta šią spalvą, jis pasižymi nepriklausomu charakteriu, polinkiu į lyderystę, populiarumo ir pagyrų siekimu. Tokie vaikai labai energingi, judrūs, siekia tikslo. Jie linkę mokytis naujų dalykų, greitai išmoksta skaityti ir rašyti.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

5. Oranžinė

Ši spalva – tikrų optimistų pasirinkimas. Tokie vaikai pasižymi atvirumu, linksmumu ir kalbumu. Mažasis oranžinės spalvos gerbėjas turi daug draugų, be jokių sunkumų mezga kontaktą su suaugusiaisiais, aplinkiniams kelia susižavėjimą savo drąsa ir tiesumu. Tam tikrais atvejais polinkis į oranžinę spalvą susijęs su nervingumu. Tokie vaikai lengvai paveikiami, todėl net ir nereikšminga smulkmena jiems gali sukelti stiprų poveikį.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Fotolia

6. Žalia

Jei vaikui patinka salotinis atspalvis, tai liudija apie jo ramybę ir optimizmą. Tokiems vaikams būdingas išskirtinis intelektualumas, gerai išlavinta fantazija ir analitinis protas. Jei vis tik vaikui labiau prie širdies tamsiai žalia spalva, būtina susirūpinti: paprastai šią spalvą renkasi į uždarumą linkę vaikai, kurie jaučiasi nesuprasti juos supančios aplinkos.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

7. Balta

Baltą spalvą mėgsta pastabūs, tačiau tuo pačiu ir kuklūs mažyliai. Tokie vaikai pasižymi gerai išlavintu emociniu intelektu, jie emocingai analizuoja visus aplink vykstančius dalykus. Jei jūsų vaiko mėgstamiausia spalva balta, tikėtina, kad jis turi įgimtą polinkį į filosofinius apmąstymus. Tokių vaikų vidinis pasaulis turtingas, jų emocinis intelektas aukštas, bet jie neretai kur kas labiau užsidarę nei jų bendraamžiai.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

8. Violetinė

Violetinė spalva reiškia išlavintą vaiko fantaziją, intuiciją, jautrumą, emocionalumą ir intelektinę brandą. Tokie vaikai į viską labai jautriai reaguoja ir kur kas labiau nei kiti jaučia poreikį sulaukti palaikymo ir įvertinimo.

Levandos
Levandos
© Shutterstock
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: smagūs kūrybiniai darbeliai Velykoms, kurie sužavės vaikus

Artėja pati linksmiausia pavasario, atgimimo šventė – Velykos. O jų pati didžiausia esmė – pabūti su šeima, su vaikais.

Jeigu jaučiate, kad santykiai su vaiku nelabai geri, pasinaudokite šiais patarimais

Tėvų dėmesys ir vaiko tokio, koks jis yra, priėmimas yra pamatas, ant kurio kuriasi vaiko savivertė, jo tikėjimas savo jėgomis ir net jo būsimo gyvenimo sėkmė.

Psichologė: šeimos nariams svarbu dalį laiko praleisti atskirai, kad pasiilgtų vienas kito

Būti vienam ir būti vienišam nėra tas pats. Jei gyvenate šeimoje, tai dar nerodo, kad jaučiatės jos dalis. Priklausyti šeimai – vienas didžiausių kiekvieno vaiko poreikių, nuo kurio priklauso ir jo saugumo jausmas.

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais

TavoVaikas.lt džiaugiasi galėdamas pristatyti naują savo bičiulę – Ievą, tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorę, kuri nuo šiol su mumis kas savaitę dalinsis vaiko lavinimo idėjomis.

Kaip ugdyti vaiko atsakingumo jausmą: efektyvūs patarimai tėvams

Yra žodžių, kurie savo svoriu gali prislėgti, o ypač – mažus pečius.

Kaip mažas vaikas pažįsta pasaulį

„Turėtų būti ne iškeliami reikalavimai ir programos, bet paprastai aprašoma vaiko prigimtis. Auklėjimo požiūriai turi savaime išryškėti iš besiformuojančios asmenybės esybės, charakterio esmės“. (Rudolf Steiner)

Atskleidė, kokias prekes vaikams tėvai dažniausiai perka internetu

Šeimai susilaukus kūdikio dažniausiai pasikeičia ne tik gyvenimo ritmas bet ir pirkimo įpročiai bei perkamų prekių krepšelis, kuris keičiasi vaikui augant. Labai didelę laiko dalį užima vaiko priežiūra ir auklėjimas, todėl ne visuomet lieka laisva minutė apsipirkti įprastinėse parduotuvėse.

MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams

Po savaitės „Gariūnų“ verslo parke prasidės tradicinė „Mamų mugė“. Šįkart daugiatūkstantines minias po vienu stogu sukviečiantis renginys bus šiek tiek kitoks. Atsinaujinęs, gerokai ilgesnis, kupinas dovanų ir staigmenų. Kodėl?

Kas nutinka, jei šeimoje tėtis yra itin valdingas ir griežtas

Kaip suprasti, kad vaiko tėtis yra pernelyg valdingas ir kaip tai gali paveikti ilgalaikius vaiko bei tėvo santykius?

Du vaiko amžiaus tarpsniai, kada tėvams sunkiausia rasti kalbą su vaiku

Kalbant apie vaikų amžiaus krizes, ryškiausios yra trejų metų ir paauglystės krizės.

Pavargusi mama: padėkite, baigiu išprotėti nuo savo vaikų (1)

Tris vaikus auginanti mama nerimauja dėl netinkamo jaunesniųjų sūnų elgesio. Pasak jos, išbandyta daug kas: ir ignoruoti, ir gražiai aiškinti, ir pabarti. Kol kas viskas be rezultatų.

Psichologas Vytis Valantinas: ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystės ir barniai – kaip tinkamai reaguoti tėvams

Psichologinės pagalbos vaikui ir šeimai kabineto klinikinis psichologas Vytis Valantinas savo straipsnyje apžvelgia ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystes ir konfliktus bei pataria, kaip į tai reaguoti tėvams.

Kodėl vaikams svarbu išmokti bendradarbiauti

„Aš", „mano", „man"... – tokius nuolat savo vaikų kartojamus pareiškimus dažnai vertiname kaip savarankiškumo bei besiformuojančios individualios asmenybės apraiškas.

Labai paprastas, bet smagus eksperimentas su vaikais

Dviejų vaikučių mama Inga, kurianti tinklaraštį „Mamos diena“ dalijasi smagiu eksperimentu, kurį galima atlikti su vaikais.

Lietuvės patirtis Belgijoje: nuo 2,5 metų – į mokyklą! (3)

Tinklaraščio „Mandriu“ autorė Morta pasakoja savo įspūdžius apie pustrečių metų dukrytės Elijos išleidimą į vaikų darželį (tiksliau – mokyklėlę) Belgijoje.