Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime

Spalvų poveikį žmogui nagrinėjantys specialistai pastebi, kad egzistuoja ryšys tarp vaiko charakterio ir mėgstamiausios spalvos.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mokslinio paaiškinimo tam kažin ar yra, tačiau spalvų poveikis žmogui yra vargu ar nuginčijamas. Kodėl vieni vaikai labai mėgsta rožinę spalvą, o kiti nė už ką nesirengia tokios spalvos rūbais?

Kaip sužinoti, kokia spalva yra vaiko mėgstamiausia? Jeigu vaikas didesnis, galima apie tai su juo pasikalbėti, na, o mažesnio vaiko mėgstamas spalvas parodys tam tikri jo įpročiai. Kokios spalvos kreidelę ar pieštuką vaikas ima pirmiausia, kai susiruošia piešti?
Kokios spalvos rūbus jis labiausiai mėgsta? Kokios spalvos pliušinis žaislas pirmiausia atkreipia jo dėmesį parduotuvėje? Šie ir kiti vaiko elgsenos pastebėjimai jo kasdienėse situacijose padės nustatyti jo mėgstamą spalvą. Taigi, ką vaiko mėgstama spalva pasako apie jį?

1. Mėlyna

Jei vaikas pirmenybę teikia mėlyniems atspalviams, jo charakteris taikus. Paprastai tokie vaikai kaprizus rodo retai, mėgsta pasinerti į apmąstymus, jiems patinka ramūs žaidimai, pavyzdžiui, konstruktorius, dėlionė, knygos ir pan.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Fotolia

2. Geltona

Geltoną spalvą mėgstantis mažylis orientuotas į milžiniškus gyvenimo pasiekimus. Šią spalvą vaikystėje renkasi lyderiai, būsimi verslininkai, politikai – įtakingi asmenys. Dažnai tokie vaikai mėgsta fantazuoti. Jie būna paklusnūs, bet pernelyg linkę svajoti. Geltona – vienas iš optimalių vaikystės pasirinkimų, liudijantis apie teigiamą atmosferą namuose ir mokykloje.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

3. Rožinė

Daugumai mergaičių patinka rožinė spalva. Toks pasirinkimas liudija apie moteriškumą, emocionalumą. Rožinę spalvą aktyviai eksploatuoja mergaitėms skirtų žaislų gamintojai, taigi nieko keisto, kad joms ji patinka. Jei vis tik ši spalva patinka berniukui, tai gali rodyti jo pažeidžiamumą, neapsisprendimą, paieškas ir uždarumą.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

4. Raudona

Raudonos spalvos mėgėjai pasižymi dideliu ekspresyvumu. Jei vaikas mėgsta šią spalvą, jis pasižymi nepriklausomu charakteriu, polinkiu į lyderystę, populiarumo ir pagyrų siekimu. Tokie vaikai labai energingi, judrūs, siekia tikslo. Jie linkę mokytis naujų dalykų, greitai išmoksta skaityti ir rašyti.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

5. Oranžinė

Ši spalva – tikrų optimistų pasirinkimas. Tokie vaikai pasižymi atvirumu, linksmumu ir kalbumu. Mažasis oranžinės spalvos gerbėjas turi daug draugų, be jokių sunkumų mezga kontaktą su suaugusiaisiais, aplinkiniams kelia susižavėjimą savo drąsa ir tiesumu. Tam tikrais atvejais polinkis į oranžinę spalvą susijęs su nervingumu. Tokie vaikai lengvai paveikiami, todėl net ir nereikšminga smulkmena jiems gali sukelti stiprų poveikį.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Fotolia

6. Žalia

Jei vaikui patinka salotinis atspalvis, tai liudija apie jo ramybę ir optimizmą. Tokiems vaikams būdingas išskirtinis intelektualumas, gerai išlavinta fantazija ir analitinis protas. Jei vis tik vaikui labiau prie širdies tamsiai žalia spalva, būtina susirūpinti: paprastai šią spalvą renkasi į uždarumą linkę vaikai, kurie jaučiasi nesuprasti juos supančios aplinkos.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

7. Balta

Baltą spalvą mėgsta pastabūs, tačiau tuo pačiu ir kuklūs mažyliai. Tokie vaikai pasižymi gerai išlavintu emociniu intelektu, jie emocingai analizuoja visus aplink vykstančius dalykus. Jei jūsų vaiko mėgstamiausia spalva balta, tikėtina, kad jis turi įgimtą polinkį į filosofinius apmąstymus. Tokių vaikų vidinis pasaulis turtingas, jų emocinis intelektas aukštas, bet jie neretai kur kas labiau užsidarę nei jų bendraamžiai.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
© Shutterstock

8. Violetinė

Violetinė spalva reiškia išlavintą vaiko fantaziją, intuiciją, jautrumą, emocionalumą ir intelektinę brandą. Tokie vaikai į viską labai jautriai reaguoja ir kur kas labiau nei kiti jaučia poreikį sulaukti palaikymo ir įvertinimo.

Levandos
Levandos
© Shutterstock
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Pirmojo nevalstybinio darželio Kaune įkūrėja neieškojo pedagogų su diplomais

Šiandien Kaune skaičiuojama 20 privataus ugdymo erdvių darželinukams, bet 2010 m. tokios vietos nebuvo, ir Rasa Tamašauskaitė įkūrė pirmą privatų darželį mieste, kurį ir pavadino Kauno privačiu darželiu.

Tomas Lagūnavičius: kaip išmokyti vaiką elgtis garbingai (8)

Ar mokote savo vaiką elgtis garbingai? Ar kalbėjote apie sukčiavimo pasekmes? Pranešime spaudai Tomas Lagūnavičius pataria tėvams, kaip išmokyti vaiką garbingo elgesio.

Stilingas vaiko kambarys – natūralumo pojūtį sustiprina ekologiški tapetai

Geriausiai savo kambaryje vaikas jaučiasi tada, kai jį supantis pasaulis atitinka jo interesus.

Vaikų joga lauke – kūno ir emocijų mankšta, kuri vyksta net ir per lietų

Vaikų joga baloje. Ekstremaliausia ne jiems, o suaugusiems. Taip juokais galima pavadinti užsiėmimus, vykusius Lauko darželio Kauno Ąžuolyno parko pievoje.

Vedamas į darželį vaikas klykia ir priešinasi kaip tik gali: psichologės patarimai (25)

Klausimą parašiusi mama išgyvena labai sunkų laikotarpį: pradėjęs eiti į darželį sūnus sunkiai jame pripranta, o kasdienės ašaros ir riksmai verčia mamą abejoti - vesti jį į darželį bet kokia kaina ar dar palūkėti metus?

Psichologė pataria, kaip susivaldyti, kai norisi aprėkti vaiką ar net jam suduoti (3)

Klinikinė psichologė Milda Lukašonokienė iš VšĮ Psichologinės sveikatos centro savo straipsnyje apžvelgia, kodėl mums, tėvams, neretai būna sunku susitvardyti vaikų akivaizdoje. Ir ką daryti, kad kantrybės užtektų ilgam.

9 dalykai, kurių tėvai neturėtų daryti savo vaikams

Suaugusiems tokie dalykai atrodo visiškas menkniekis, tačiau pipirą jie dali rimtai įžeisti. Ko nereiktų daryti, jeigu nenorite sugadinti santykių su savo vaiku.

Mano vaikas muša ir skriaudžia kitus: ką man daryti?

4 metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo elgesio: pastabų, kad berniukas netinkamai elgiasi ir skriaudžia kitus, ji girdi kone kasdien. Ką mamai patars specialistas?

Kyla klausimų apie vaikų auginimą? Užduok juos jau dabar ir gauk profesionalų atsakymą

Portalas TAVOVAIKAS.lt drauge su VšĮ Psichologinės sveikatos centru suteikia savo skaitytojams unikalią progą nemokamai pasikonsultuoti su vaikų auklėjimo specialistu. Klausimą galite pateikti anonimiškai, o atsakymą į jį publikuosime portale TAVOVAIKAS.lt.

30 frazių, kurios žemina ir gniuždo vaikus (11)

Kartais tai sakome, nes esame pernelyg pavargę. Kartais - nuliūdę ar įskaudinti. Tačiau nuo šių trisdešimt frazių reiktų susilaikyti ir jų niekada nesakyti saviškiams. Jei norime, kad jie augtų sveiki ir laimingi.

Tėvų klaidos, apie kurias garsiai nekalbame, bet jas dar galima ištaisyti (3)

Noriu pakalbėti apie tai, ką priimta nutylėti. O kaipgi kitaip? Argi galima viso pasaulio akivaizdoje pripažinti savo klaidas? Galima ir reikia, mano manymu.

Kas jums svarbiau: kad vaikas mokėtų skaičiuoti ar kad turėtų draugų? (1)

Įprastai neužduodame sau tokių klausimų. Bet psichologė Giedrė Sujetaitė – Volungevičienė būtent tokį uždavė. Ji svarstė, kokius užsiėmimus svarbiau lankyti ikimokyklinukui: lavinančius skaičiavimo, robotikos ar logikos įgūdžius – ar tuos, kurie ugdo emocinį intelektą.

5 frazės, kurias vaikams sako Montessori pedagogai: išbandykite jas savo namuose (1)

Keliais žodžiais apibendrinti, kas yra Montessori ugdymo sistema, gana sudėtinga. Tai gilaus poveikio švietimo ir vaiko ugdymo filosofija. Tai požiūris į pasaulį.

Nebyli vaikystės tragedija, apie kurią niekas nekalba (6)

Tiesiog dabar, mūsų namuose, vyksta nebyli tragedija su pačiais brangiausias mūsų žmonėmis – vaikais. Štai kokia yra paskutinių 15 metų vaikų emocinės sveikatos statistika.

Ugnė: gimus sesei, į blogą pusę pasikeitė vyresnėlės elgesys (2)

Skaitytojos klausimas apie vyresniosios mergaitės elgesio pasikeitimus gimus sesei aktualus visiems, kas neseniai susilaukė ar dar tik laukiasi vaikučio.