Šito niekada nesakykite savo vaikams: tai skaudina

 (4)
Būtų puiku, jei tėvai ir vaikai būtų tobuli. Tuomet tėvai niekada nepyktų ant savo vaikų, nes jų vaikai visada tinkamai elgtųsi. Deja, tėvai ir vaikai yra žmonės, tad jie nėra tobuli. Kai susierzinate, galite net nesusimąstęs pasakyti savo vaikui kažką blogo, ką jis atsimins visą gyvenimą.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Norėčiau, kad nebūtum gimęs"

Joks vaikas niekada neturėtų išgirsti tokios frazės iš savo tėvų. Net jei supykstate ant savo vaiko, geriau įsikąskite į liežuvį, jei jaučiate, kad galite tai ištarti. Ši frazė ne tik įskaudina vaiką, bet ir sumenkina jo savigarbą bei priverčia jaustis taip, tarsi jis buvęs nelauktas vaikas.

„Paskubėk, arba aš tave paliksiu čia"

Vaikai nesuvokia laiko taip, kaip suaugusieji. Jei jūsų vaikas jau bijo, jog bus paliktas arba bijo pasimesti, ištardami šią frazę jūs dar padidinsite jo baimę. Pamėginkite išsiaiškinti, kodėl jis gaišta ir padarykite viską, ką galite, kad jis paskubėtų, nesukeldami jiems baimės.

„Tu niekada nedarai to, ko aš tavęs prašau"

Jei jūs vis kartojate šią frazę, greitai jūsų vaikas pradeda jausti, kad negali nieko padaryti tinkamai. Jis pradeda galvoti, kam iš viso net bandyti. Verčiau vartokite frazę: „Norėčiau, kad tu tai padarytum taip". Tiksliai įvardinkite ko norite, kad jis suprastų ir galėtų padaryti tai, ko prašėte.

„Norėčiau, kad būtum toks kaip tavo brolis/sesuo"

Niekam nepatinka būtų lyginamam su kitu žmogumi. Juk norime, kad mus vertintų už tai, kokie esame. Girdėdamas šią frazę, jūsų vaikas jaučiasi nepilnavertis, be to, tai skatina brolių/seserų konkurenciją. Dažnai tai girdintis vaikas ima manyti, jog negali nieko pasiekti, nes niekada nebus toks puikus, kaip jo brolis/sesuo. Užuot lyginę savo vaikus, suvokite, kad visi vaikai yra skirtingi, turintys savo stiprybes ir sugebėjimus. Mėgaukitės jų skirtumais ir mylėkite juos tokius, kokie jie yra.

Nepagarbūs komentarai apie kitą vaiko tėvą

Vaikams nereikia atsidurti tėvų nesutarimų vidury arba girdėti jus netinkamai kalbant apie kitą jo tėvą. Tai gali priversti vaiką galvoti, jog jis turi pasirinkti pusę, arba jie taip pat gali pasakyti blogų dalykų apie tėvus. Netgi jei jūs išsiskyrę, labai svarbu prie vaikų apie kitą tėvą sakyti tik gerus dalykus.

Kartais visi tėvai supyksta ant savo vaikų. Jei ištarsite vieną iš šių frazių, iš karto atsiprašykite savo vaiko. Pasakykite, kad buvote neteisus, kad visai ne tai turėjote omeny, kad jį mylite ir kad pamėginsite daugiau to nesakyti. Vaikams reikia tėvų, kurie juos drąsintų ir skatintų, o ne griautų jų savigarbą su neatsakingais ir neapgalvotais žodžiais.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kiek vaikui reikia žaislų: naujojo tyrimo rezultatai pribloškia

Tėvai seniai tai įtarė – per daug žaislų turintys vaikai sunkiau susikaupia, jie mažiau džiaugiasi žaisdami. Tai patvirtino ir tyrimai.

Psichologė: kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus

Du sūnus auginanti mama jaučiasi patekusi į aklavietę: jos berniukai tarpusavyje tiesiog „pjaunasi“, o bandymai pakeisti elgesį ir santykius iki šiol buvo be rezultatų.

7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti

Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?

TOP 10 žaislų po eglute 2017

Kalėdinės dovanos vaikams – tai kažkas, apie ką jau tikrai galvoja ne tik tėvai, seneliai, bet taip pat krikštatėviai, dėdės ir tetos. Nors šiandien žaislų pasiūla išties yra didžiulė, labai dažnai pritrūkstame idėjų ir minčių, ką padovanoti mažiesiems ir kaip juos nustebinti.

Vaikas klauso tėvų tik pakėlus balsą: kodėl nesiseka susitarti gražiuoju

Pastebėjusi, kad vaikas reaguoja tik į pakeltą toną, mama klausia – ką daryti, kad būtų galima to išvengti ir susitarti su keturmete pavyktų ramiai?

Vaikas išveda iš kantrybės: 10 greičiausių būdų nusiraminti (7)

Auginant vaikus nuobodu niekada nebūna. Gali būti linksma, gali būti lyg įtempto siužeto filme, tačiau nuobodu - niekada. Šiame straipsnyje sužinosime, kaip elgtis mums, tėvams, kai vaikai išveda iš kantrybės. Rėkti ir plūstis - ne išeitis. Pasimokykime tinkamai reaguoti drauge.

Psichologė, muzikantė Eglė Sirvydytė – apie mokymąsi gamtoje be sienų ir lubų

„Kodėl mus gąsdina vaikas lauke? Gal nuskambės labai poetiškai, bet aš savo praktikoje esu pastebėjusi, kad gamta ir buvimas joje daro stebuklus vidiniame pasaulyje", – įsitikinusi psichologė, skautė ir muzikantė Eglė Sirvydytė.

Vaikų darželio auklėtojos turi patarimų tėvams (2)

Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.

10 požymių, kad auginate išskirtiniais gabumais apdovanotą vaiką (1)

Dauguma tėvelių ir mamyčių mano, kad jų atžala turi išskirtinių talentų, tačiau daugumą vaikų genijais galėtų pavadinti nebent jų pačių tėvai.

Išsiskyrusi mama: pradėjus gyventi su draugu, pasikeitė vaiko elgesys (11)

Išsiskyrusi mama kuria naujus santykius su vyru ir neabejoja, kad draugas myli jos sūnų. Tačiau kai jie apsigyveno drauge, berniuko elgesys pasikeitė į blogąją pusę. Ką patars mamai psichologė?

Trys iššūkiai tėvams, kurie augina vaikus

Alfredas Adleris (1870-1937), Individualiosios psichologijos kūrėjas, daug dėmesio skyrė socialinei vaikų gyvenimo situacijai, jų ankstyviesiems santykiams su tėvais bei broliais ir seserimis, auklėjimo stiliui, šeimos atmosferai.

Nesusitvarkau su vaiku, jis nuolat atsikalbinėja ir negražiai kalba (14)

Redakcija gavo trijų sūnų mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo dėl savo penkiamečio elgesio. Moteris sako, kad vaikas atsikalbinėja ir namie, ir darželyje. Be to, auklėtojos sako, kad berniukas negražiai kalba kitų akivaizdoje.

Nelengva, bet įmanoma: kaip užauginti atsakingą vaiką

Nors ši užduotis ganėtinai sudėtinga, vis tik galima būtų išskirti kelias svarbiausias taisykles, kurių vertėtų laikytis tėvams.

Skausminga šeimos patirtis: iki 3 metų vaikas naktimis kėlėsi po 10 kartų (48)

Publikavę TavoVaikas.lt portale straipsnį apie neramų kūdikių miegą („Padėkite, auginu neramų vaiką, kuris niekada neužmiega pats"), sulaukėme tėčio Martyno laiško. Jis norėjo pasidalinti savo šeimos neeiline patirtimi.

„Pypliukas“: kaip išvengti vaikų isterijų parduotuvėje

Televizijos laida „Pypliukas“ pradeda naują sezoną ir pirmoje savo laidoje aptaria kelias vaikus auginantiems tėvams rūpimas temas.