Šito niekada nesakykite savo vaikams: tai skaudina

 (4)
Būtų puiku, jei tėvai ir vaikai būtų tobuli. Tuomet tėvai niekada nepyktų ant savo vaikų, nes jų vaikai visada tinkamai elgtųsi. Deja, tėvai ir vaikai yra žmonės, tad jie nėra tobuli. Kai susierzinate, galite net nesusimąstęs pasakyti savo vaikui kažką blogo, ką jis atsimins visą gyvenimą.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Norėčiau, kad nebūtum gimęs"

Joks vaikas niekada neturėtų išgirsti tokios frazės iš savo tėvų. Net jei supykstate ant savo vaiko, geriau įsikąskite į liežuvį, jei jaučiate, kad galite tai ištarti. Ši frazė ne tik įskaudina vaiką, bet ir sumenkina jo savigarbą bei priverčia jaustis taip, tarsi jis buvęs nelauktas vaikas.

„Paskubėk, arba aš tave paliksiu čia"

Vaikai nesuvokia laiko taip, kaip suaugusieji. Jei jūsų vaikas jau bijo, jog bus paliktas arba bijo pasimesti, ištardami šią frazę jūs dar padidinsite jo baimę. Pamėginkite išsiaiškinti, kodėl jis gaišta ir padarykite viską, ką galite, kad jis paskubėtų, nesukeldami jiems baimės.

„Tu niekada nedarai to, ko aš tavęs prašau"

Jei jūs vis kartojate šią frazę, greitai jūsų vaikas pradeda jausti, kad negali nieko padaryti tinkamai. Jis pradeda galvoti, kam iš viso net bandyti. Verčiau vartokite frazę: „Norėčiau, kad tu tai padarytum taip". Tiksliai įvardinkite ko norite, kad jis suprastų ir galėtų padaryti tai, ko prašėte.

„Norėčiau, kad būtum toks kaip tavo brolis/sesuo"

Niekam nepatinka būtų lyginamam su kitu žmogumi. Juk norime, kad mus vertintų už tai, kokie esame. Girdėdamas šią frazę, jūsų vaikas jaučiasi nepilnavertis, be to, tai skatina brolių/seserų konkurenciją. Dažnai tai girdintis vaikas ima manyti, jog negali nieko pasiekti, nes niekada nebus toks puikus, kaip jo brolis/sesuo. Užuot lyginę savo vaikus, suvokite, kad visi vaikai yra skirtingi, turintys savo stiprybes ir sugebėjimus. Mėgaukitės jų skirtumais ir mylėkite juos tokius, kokie jie yra.

Nepagarbūs komentarai apie kitą vaiko tėvą

Vaikams nereikia atsidurti tėvų nesutarimų vidury arba girdėti jus netinkamai kalbant apie kitą jo tėvą. Tai gali priversti vaiką galvoti, jog jis turi pasirinkti pusę, arba jie taip pat gali pasakyti blogų dalykų apie tėvus. Netgi jei jūs išsiskyrę, labai svarbu prie vaikų apie kitą tėvą sakyti tik gerus dalykus.

Kartais visi tėvai supyksta ant savo vaikų. Jei ištarsite vieną iš šių frazių, iš karto atsiprašykite savo vaiko. Pasakykite, kad buvote neteisus, kad visai ne tai turėjote omeny, kad jį mylite ir kad pamėginsite daugiau to nesakyti. Vaikams reikia tėvų, kurie juos drąsintų ir skatintų, o ne griautų jų savigarbą su neatsakingais ir neapgalvotais žodžiais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai

Neretu atveju įsigyjantys būstą žmonės galvoja apie šiandienius poreikius. Vis tik dažnai atsitinka taip, kad gimstant pirmagimiui nėra galimybių greitu metu išsikelti į erdvesnį būstą.

Artėjantį pavasarį lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX kviečia pasitikti kūrybingai

Lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX jau gyvena pavasariniais planais ir svajonėmis ir pristato šiltajam sezonui skirtą įvairiaspalvę kolekciją, dedikuotą Misteriui Kūrybingumui.

Patyrusių mamų gudrybės, kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų

Labai dažnai tėvai skundžiasi tuo, kad jų vaikai nemėgsta tvarkytis ir tą daro tik tėvams pakėlus balsą. Kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų? Keli naudingi patarimai.

Kaip užauginti vaiką optimistą: 5 esminiai patarimai tėvams

Optimizmas - savybė, kurią tėvai gali padėti ugdyti savo vaikams. Nuolat girdėdamas „Nelipk", „Nebandyk", „Tau nepavyks", „Nevykėlis", vaikas tikrai neugdo savyje optimistui būdingų savybių. Taigi, penki trumpi ir aiškūs patarimai, jei norite užauginti optimistą.

Vaikas nenori miegoti savo kambaryje ir kasnakt ateina į tėvų lovą: psichologės komentaras

Savo kambaryje užmigdytas, vaikas naktį ateina į tėvų lovą. Mamai jis sako, kad bijosi, tačiau ji abejoja, ar tai negali būti tiesiog įprotis miegoti su tėvais. Ką sunerimusiai mamai patars psichologė?

Kodėl tėvai Lietuvoje taiko fizines bausmes vaikams: specialistų įžvalgos (1)

Vos vienerius metus iš 100-mečio, kurį mini Lietuva, gyvename su nuostata, kad negalima mušti vaikų.

KALBA VAIKAI. Kad pasakė, tai pasakė...

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje rengėme konkursą, kurio metu paprašėme mūsų bičiulių pasidalinti įdomiomis savo vaikų kalbomis. Juk niekam ne paslaptis, kad mažieji kartais pažeria tokių perliukų, kokių suaugusysis sunkiai sugalvos.

Vaikų darželis Ukmergės rajone, kuriame vaikai nespraudžiami į rėmus (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS kūrybinė grupė svečiavosi Ukmergės rajone įsikūrusiame neeiliniame vaikų darželyje.

Edukologė – apie vaiko adaptaciją darželyje

Per kiek laiko vaikas apsipranta darželyje ir kaip jam galėtų padėti tėvai?

Edukologė pataria, kaip ugdyti vaikų savarankiškumą

Kai trimetis vieną rytą ištaria „aš pats", atsisakydamas pagalbos rengiantis, užlieja pasididžiavimo banga. Štai ir atėjo akimirka, kai mums, tėvams, teks padėti puoselėti pirmuosius savarankiškumo daigus, palaikyti, skatinti ir apsišarvuoti begaline kantrybe.

Neverskite vaiko per prievartą daryti šių dalykų (1)

Jei manote, kad vaiką auklėti reikia kiek galima griežčiau, turėkite galvoje, kad visgi esama dalykų, kurių iš vaikų reikalauti negalima.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: laikas nustoti brėžti ribas savo vaikams

Kas geriau „braižo ribas" – pasaulis ar tėvai?

Aktualu tėvams: sergančio vaiko slauga ir išmokos

Pastaruoju metu smarkiai išaugus sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, ne viena savivaldybė paskelbė gripo epidemiją mieste, o kai kurios ugdymo įstaigos uždarytos karantinui.

Edukologė: kokį žaislą pirkti vaikui, kad jis neatsibostų per dieną

VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė - Ivanauskienė svarsto, kokius žaislus verta pirkti vaikui, kad jie neatsibostų per vieną dieną.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas

Daugelis vaikų svajoja namuose auginti gyvūną. Jeigu rimtai svarstote turėti katę, jūsų dėmesiui – 5 populiarių kačių veislių apžvalga. Ar jos tinka šeimoms su vaikais?