Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais

TavoVaikas.lt džiaugiasi galėdamas pristatyti naują savo bičiulę – Ievą, tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorę, kuri nuo šiol su mumis kas savaitę dalinsis vaiko lavinimo idėjomis.
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.
© TAVO VAIKAS

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Susipažinkime su Ieva ir Teo iš arčiau:

„Esu inžinierė, kilusi iš meniškos šeimos. Matyt dėl to noras kurti yra užkoduotas genuose. O tapus mama, tai tik sustiprėjo. Mano sūnui Teo - dveji. Jis ir yra mano tinklaraščio „Ciao_Teo“ herojus. Dažniausiai gyvename vieni du, bet kartais aplankome tėtį Norvegijoje, kur ir teko praleisti visą vasarą. Čia susidūriau su lavinančių veiklų skirtų vaikams trūkumu, todėl pradėjau ieškoti ir domėtis kuo įvairesnių paprastų būdų, namų sąlygomis tobulinti vaiką. O rudenį sugrįžę į Lietuvą, kartu su sūnumi baigėme 7 intelektų lavinimo programą, kuri dar labiau sudomino lavinamaisiais užsiėmimais. Tai tapo mano hobiu, gal todėl ir kilo noras pasidalinti savo atradimais su kitais. Todėl vieną dieną tiesiog ėmiau ir sukūriau tinklaraštį „Ciao_Teo“ („Labas Teo“ - kvietimas pažaisti, išbandyti, ką nors nauja). Nors jis gyvuoja tik kelis mėnesius, jaučiu didžiulį mamų įsitraukimą.
Visi užsiėmimai, kuriuos aprašau, yra iš mūsų kasdienybės ir išbandyti net po kelis kartus.

Vadovaujuosi taisykle niekada nedaryti nieko per prievartą, klausausi, ko nori vaikas. Dažnai jis pats parodo, kokia bus dienos ar visos savaitės tema. Labai patinka Masaru Ibukos mintys, kuriomis vadovaujuosi kasdien, gal todėl kūryba, piešimas, tapymas įvairiausiais būdais užima didžiąja mūsų užsiėmimų dalį“.

Šiandien dalinuosi trimis mūsų pačiais mėgstamiausiais paišymo būdais.

Piešiantys traktoriukai

Mažajam inžinieriui labai patinka, kai paprasti traktoriukai pavirsta piešiančiais traktoriais, o tam tereikia ant jų pritvirtinti flomasterius. Ir kurti, planuoti kelius ar kitus architektūrinius šedevrus vienas malonumas.

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.
Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.

Suktuko menas

O ar kada bandėte, į tapymo procesą įtraukti įrankius skirtus remonto darbams atlikti. Pats genealiausias mūsų išbandytas tapymo būdas buvo su akumuliatoriniu suktuku.

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.

Tereikia pritvirtinti teptuką ir turėti pašonėje dažų. Rekomenduojame visiems tiems, kas nori patirti tikrąją meno kūrimo proceso vertę. Viena iš tų veiklų, kuri patinka tiek senam, tiek jaunam. (Nuo 2 iki 99 metų tikrai).

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.

Aukštyn kojom

Mokėti išnaudoti tai, kas yra namuose, irgi menas. Juolab, kai reikia tik stalo ar kėdės ir maistinės plėvelės. Taigi, verčiam stalą aukštyn kojom, apsukame plėvele ir viskas!

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.

Naujos kartos molbertas paruoštas. Šis paišymo būdas mūsų šeimos sekmadienio vakarais mėgstamiausias. Piešiam, pasakojam istorijas ir džiaugiamės vienas kitu.

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.

Smagaus laiko su vaikais!

Tinklaraštis „Ciao_Teo“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kaip užauginti pasitikintį savimi vaiką: patarimai tėvams

Savigarba ir pasitikėjimas – labai svarbios savybės ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenime. Kaip galime padėti išmintingai ugdyti savo vaiko savimonę ir savivertę?

Psichologė J.Baltuškienė: patenkinus vaiko poreikius, krizių galima išvengti

Skirtingais vaiko amžiaus tarpsniais formuojasi vis kitos savybės, atsiranda naujų poreikių, daugėja norų. Kaip jų neužslopinti, kad vaikas augtų pasitikintis savimi ir kitais, iniciatyvus ir savarankiškas, mokėtų atpažinti savo jausmus ir juos reikšti?

Teo ir Ieva pristato: nerealiai smagūs žaidimai su ledukais

Šilti orai lepina mus saulės šiluma ir malonia akims žaluma. Vis daugiau laiko praleidžiame lauke.

Kaip susikalbėti su vaikais? Knygų TOP 5

Kaip susikalbėti su vaikais? Ar svarbu tenkinti visus jų pageidavimus, kad mažieji galėtų jaustis laimingi ? Kokie iššūkiai kyla auginant paauglį ir kaip juos įveikti? Kaip išugdyti tarpusavio pagarbą ir pasitikėjimą?

Psichologė – apie vaikus ir nuogumą: ko turi nepamiršti tėvai

Augant mažyliui, tėvai susiduria su vis įvairesniais klausimais – vaikui ima rūpėti, kaip jis atrodo, kaip atrodo kiti, kaip jis rengiasi ir kas slepiasi po skirtingų lyčių rūbais.

5 patarimai, kaip užauginti genijų

Kiekvieno vaiko tėvai norėtų, kad užaugęs jis būtų protingas ir sumanus, kad jį lydėtų sėkmė asmeniniame bei profesiniame gyvenime. Kaip padėti vaikui tai pasiekti.

Kuriant gerus santykius su vaiku tėvams svarbu laikytis trijų pagrindinių taisyklių

Atrodo, kad gimus vaikui tas abipusis santykis tiesiog užgimsta savaime.

Ar tikrai paklusnus vaikas geriau už neklausantį tėvų: psichologės komentaras

Vienas vaikas auga paklusnus, kitas nelabai. Vieno elgesiu darželio auklėtojos ir mokytojai džiaugiasi, kito – nelabai. Ar vaiko paklusnumas yra prigimtinis ar įgytas? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Psichologė – apie vaiko elgesį, kuris priverčia tėvus raudonuoti (1)

Skaitytojos atsiųstas klausimas inspiravo psichologę Daivą Čeponienę išsamiai pamąstyti, kur yra riba tarp nekaltos vaiko nuomonės išsakymo ir patyčių, kurios skaudina kitą.

Teo ir Ieva pristato: lavinantys užsiėmimai, kurie išmokys vaiką raidžių

Raidės - tai neatsiejama mūsų pasaulio dalis. Su jomis susiduriame kiekvieną dieną. Lygiai taip pat ir vaikai. Nors vieningos nuomonės, kada pradėti savo vaiką mokyti raidžių nėra, manau, yra labai svarbu nepraleisti momento, kai vaikas pradeda jomis domėtis.

Skatindami vaikus domėtis įvairiomis veiklomis, padėsime atsiskleisti jų gabumams

Šiandien, kai virtuali realybė taip vilioja, vaikų interesų spektras dažnai tik ja ir apsiriboja.

Neringa Čereškevičienė: visi vaikai iš prigimties talentingi

Daugeliui Lietuvos žmonių charizmatiškosios Neringos Čereškevičienės pristatinėti nereikia: ji jau daugiau nei du dešimtmečius gyvuojančio projekto vaikams ir ne vaikams „Telebimbam" įkūrėja ir siela.

Kodėl aš mokysiu savo dukrą drąsos, o ne tobulumo

Moteris nuo mažens moko būti geromis, mylinčiomis, kantriomis, dėmesingomis, mandagiomis, rūpestingomis, švelniomis ir mielomis.

Gabija Vitkevičiūtė: vaikams skaitome kiekvieną dieną

Mama, žurnalistė, komunikacijos specialistė, rašytoja Gabija Vitkevičiūtė yra iš tų moterų, kurias taip ir norisi apibūdinti: veikli. Ar veiklios moters dienoje užtenka laiko paskaityti knygą, skaityti su vaikais?

Kodėl mes taip dažnai supykstame ant savo vaikų

Pakalbėkime apie tai, kaip nepykti ant vaiko. Šis klausimas labai aktualus daugumai tėvų.