Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais

TavoVaikas.lt džiaugiasi galėdamas pristatyti naują savo bičiulę – Ievą, tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorę, kuri nuo šiol su mumis kas savaitę dalinsis vaiko lavinimo idėjomis.
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.
© TAVO VAIKAS

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Susipažinkime su Ieva ir Teo iš arčiau:

„Esu inžinierė, kilusi iš meniškos šeimos. Matyt dėl to noras kurti yra užkoduotas genuose. O tapus mama, tai tik sustiprėjo. Mano sūnui Teo - dveji. Jis ir yra mano tinklaraščio „Ciao_Teo“ herojus. Dažniausiai gyvename vieni du, bet kartais aplankome tėtį Norvegijoje, kur ir teko praleisti visą vasarą. Čia susidūriau su lavinančių veiklų skirtų vaikams trūkumu, todėl pradėjau ieškoti ir domėtis kuo įvairesnių paprastų būdų, namų sąlygomis tobulinti vaiką. O rudenį sugrįžę į Lietuvą, kartu su sūnumi baigėme 7 intelektų lavinimo programą, kuri dar labiau sudomino lavinamaisiais užsiėmimais. Tai tapo mano hobiu, gal todėl ir kilo noras pasidalinti savo atradimais su kitais. Todėl vieną dieną tiesiog ėmiau ir sukūriau tinklaraštį „Ciao_Teo“ („Labas Teo“ - kvietimas pažaisti, išbandyti, ką nors nauja). Nors jis gyvuoja tik kelis mėnesius, jaučiu didžiulį mamų įsitraukimą.
Visi užsiėmimai, kuriuos aprašau, yra iš mūsų kasdienybės ir išbandyti net po kelis kartus.

Vadovaujuosi taisykle niekada nedaryti nieko per prievartą, klausausi, ko nori vaikas. Dažnai jis pats parodo, kokia bus dienos ar visos savaitės tema. Labai patinka Masaru Ibukos mintys, kuriomis vadovaujuosi kasdien, gal todėl kūryba, piešimas, tapymas įvairiausiais būdais užima didžiąja mūsų užsiėmimų dalį“.

Šiandien dalinuosi trimis mūsų pačiais mėgstamiausiais paišymo būdais.

Piešiantys traktoriukai

Mažajam inžinieriui labai patinka, kai paprasti traktoriukai pavirsta piešiančiais traktoriais, o tam tereikia ant jų pritvirtinti flomasterius. Ir kurti, planuoti kelius ar kitus architektūrinius šedevrus vienas malonumas.

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.
Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.

Suktuko menas

O ar kada bandėte, į tapymo procesą įtraukti įrankius skirtus remonto darbams atlikti. Pats genealiausias mūsų išbandytas tapymo būdas buvo su akumuliatoriniu suktuku.

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.

Tereikia pritvirtinti teptuką ir turėti pašonėje dažų. Rekomenduojame visiems tiems, kas nori patirti tikrąją meno kūrimo proceso vertę. Viena iš tų veiklų, kuri patinka tiek senam, tiek jaunam. (Nuo 2 iki 99 metų tikrai).

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.

Aukštyn kojom

Mokėti išnaudoti tai, kas yra namuose, irgi menas. Juolab, kai reikia tik stalo ar kėdės ir maistinės plėvelės. Taigi, verčiam stalą aukštyn kojom, apsukame plėvele ir viskas!

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.

Naujos kartos molbertas paruoštas. Šis paišymo būdas mūsų šeimos sekmadienio vakarais mėgstamiausias. Piešiam, pasakojam istorijas ir džiaugiamės vienas kitu.

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais
Tinklaraštis „Ciao_Teo“ nuotr.

Smagaus laiko su vaikais!

Tinklaraštis „Ciao_Teo“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.