Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.
© Asmeninio albumo nuotrauka

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Man ypač patinka funkcionalūs daiktai, skatinantys kūrybiškumą ir lavinantys vaiko vaizduotę. Juk būtent iš tokių mažųjų svajoklių vėliau užauga gabūs dailininkai, rašytojai, architektai. Jei nebūtų fantazijų ir vaizduotės – gyvenimas taip ir liktų stovėti vietoje.

Kiekvienuose namuose, kuriuose gyvena vaikai, tikrai rasime įvairiausių konstruktorių kaladėlių. Ir visai nesvarbu, kokios firmos kaladėlės, panaudoti jas galime įvairiai.

Štai keli mūsų namuose mėgstami būdai:

Geometrinių figūrų ir spalvų pažinimas

Šiam linksmam užsiėmimui reikia spalvotos lipnios juostos ir kaladėlių. Taip žaisdamas mažasis pasaulio tyrinėtojas lavina ne tik smulkiąją motoriką, bet ir gerina koncentraciją, erdvinį supratimą, plečia savo žodyną, išmoksta atpažinti formas ir spalvas.


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

Kaladėlių dėlionė

Tai dar vienas smagus užsiėmimas, skatinantis loginį mąstymą ir lavinantis akių ir rankų koordinaciją. Smagiausia dalis yra ta, kad dėlionė kas kartą gali būti vis kitokia. O jai pagaminti užtruksite vos kelias minutes.


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

Kaladėlių monstrai

Kaladėlių monstrai Teo yra patys mėgstamiausi! Jam labai patinka idėja, kad kaladėles praryja spalvoti monstriukai.


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

Šiai linksmai veiklai reikia maišelių, spalvoto popieriaus, flomasterių, klijų ir, žinoma, kaladėlių. Kokius monstriukus pagaminsite - jūsų fantazijos reikalas. O visų geriausia, kad taip žaisdamas vaikas lavina smulkiąją motoriką, rūšiuoja ir mokosi atpažinti spalvas.

Piešimas

Negalima pamiršti ir paišymo! Šįkart vėl neapsieisime be mūsų taip pamėgto antspaudų meno! Tad žinokit, kad su kaladėlėmis galima ir piešti!


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

Raidžių ir gyvūnų konstravimas

Tai naujausias mano ir Teo atradimas. Teo kaip tik dabar mokosi pažinti raides, tad jam šis būdas labai patinka. Ypač, kai iš pažiūros paprastų ir niekuo neypatingų kaladėlių gimsta mėgstamiausias gyvūnas – dramblys!


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

Smagaus žaidimo ir pažinimo jums linki Ciao_Teo komanda!

Tinklaraštis „Ciao_Teo“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

KALBA VAIKAI: kad pasakė, tai pasakė!..

Vaikai neretai pasako tokių dalykų, kokių suaugusieji ir norėdami nesugalvoja. Jūsų dėmesiui - 4 metų Ryčio linksmosios kalbelės.

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.

Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu (2)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.