Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo

 (1)
Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!
© Asmeninis archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kartoniniai žaislai tuo ir žavūs, kad jie beveik nieko nekainuoja, juos lengva patobulinti, o atsibodus negaila išmesti. O kaip ugdomas vaiko kūrybiškumas! Juk piešti ir improvizuoti galima ne tik ant popieriaus lapo.

Nuspalvinti paprastą dėžę vaikui gali būti gerokai įdomiau, nei kažkokį paveikslėlį knygutėje... O svarbiausia, kad toks užsiėmimas lavina vaiko kūrybiškumą, vaizduotę ir ugdo abstraktų mąstymą. Vieni pliusai!


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

GARAŽAS

Prieš gerą pusmetį, kai Teo pagaminau pirmąjį jo mašinų garažą, paprasta batų dėžutė man virto ne tik dėže. Nes mano nuostabai, paprasta dėžutė sulaukė tokio dėmesio, kad tuomet dar dviejų metų neturintis Teo žaidė su mašinomis ir mano pagamintu garažu ilgiau nei savaitę, kol visai jo „nesužaidė“.


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

Toliau buvo, aišku, naujo garažo gaminimas! Smagiausia, kad tokie paprasti dėžučių garažai gali tapti puikiais lavinamaisiais ir mokomaisiais užsiėmimais. Pavyzdžiui, sunumeravus mašinas galima mokytis pažinti skaičius, kiekius ar raides. O žaidžiant juk mokytis gerokai įdomiau!

ŠEŠĖLIŲ TEATRAS

Dar vienas kartoninės dėžutės panaudojimo būdas – šešėlių teatro sukūrimas. Mūsų šeimoje jis ypač mėgstamas! Gal todėl, kad įsitraukia visi šeimos nariai. O aš esu įsitikinusi, kad jokie žaislai nesuteiks tiek džiaugsmo ir naudos, kaip žaidimas ir kūryba kartu su tėvais.

Todėl raginu pabandyti. Reikės tik dėžutės, popieriaus lapo, žibintuvėlio ir figūrėlių vaidinimui (jomis gali tapti turimi žaislai: gyvūnų žaislinės figūrėlės ar internete rasti ir atspausdinti gyvūnų siluetai).


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

KAULIUKAS

Iš kartono pagaminti žaislai tausoja gamtą o jų funkcionalumas beribis. Kaip, pavyzdžiui, nuostabi idėja pagaminti kauliuką su užduotimis ar skaičiais. Viena dėžutė, o panaudojimo galimybių net kelios. Puikus žaidimas stambiosios motorikos lavinimui.


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

KOSMINĖ RAKETA

Iš mažų, paprastų dalykų sukuriami dideli. Taip galima apibūdinti mūsų paskutinį šeimos projektą - raketą. Kai Teo vieną dieną sugalvojo, kad jis bus kosmonautas ir skris į mėnulį, jam būtinai reikėjo raketos. Taip iš dviejų didelių dėžių per vieną naktį gimė ji. Dabar visi namie kartais norime pabūti kosmonautais.


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

Smagaus žaidimo ir pažinimo jums linki Ciao_Teo komanda!

Tinklaraštis „Ciao_Teo“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?

Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras

Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?

Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai

Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.

10 svarbiausių principų, kaip įrengti saugius ir patogius vaikams namus

Naujas tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo (2)

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.