Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo

 (1)
Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!
© Asmeninis archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kartoniniai žaislai tuo ir žavūs, kad jie beveik nieko nekainuoja, juos lengva patobulinti, o atsibodus negaila išmesti. O kaip ugdomas vaiko kūrybiškumas! Juk piešti ir improvizuoti galima ne tik ant popieriaus lapo.

Nuspalvinti paprastą dėžę vaikui gali būti gerokai įdomiau, nei kažkokį paveikslėlį knygutėje... O svarbiausia, kad toks užsiėmimas lavina vaiko kūrybiškumą, vaizduotę ir ugdo abstraktų mąstymą. Vieni pliusai!


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

GARAŽAS

Prieš gerą pusmetį, kai Teo pagaminau pirmąjį jo mašinų garažą, paprasta batų dėžutė man virto ne tik dėže. Nes mano nuostabai, paprasta dėžutė sulaukė tokio dėmesio, kad tuomet dar dviejų metų neturintis Teo žaidė su mašinomis ir mano pagamintu garažu ilgiau nei savaitę, kol visai jo „nesužaidė“.


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

Toliau buvo, aišku, naujo garažo gaminimas! Smagiausia, kad tokie paprasti dėžučių garažai gali tapti puikiais lavinamaisiais ir mokomaisiais užsiėmimais. Pavyzdžiui, sunumeravus mašinas galima mokytis pažinti skaičius, kiekius ar raides. O žaidžiant juk mokytis gerokai įdomiau!

ŠEŠĖLIŲ TEATRAS

Dar vienas kartoninės dėžutės panaudojimo būdas – šešėlių teatro sukūrimas. Mūsų šeimoje jis ypač mėgstamas! Gal todėl, kad įsitraukia visi šeimos nariai. O aš esu įsitikinusi, kad jokie žaislai nesuteiks tiek džiaugsmo ir naudos, kaip žaidimas ir kūryba kartu su tėvais.

Todėl raginu pabandyti. Reikės tik dėžutės, popieriaus lapo, žibintuvėlio ir figūrėlių vaidinimui (jomis gali tapti turimi žaislai: gyvūnų žaislinės figūrėlės ar internete rasti ir atspausdinti gyvūnų siluetai).


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

KAULIUKAS

Iš kartono pagaminti žaislai tausoja gamtą o jų funkcionalumas beribis. Kaip, pavyzdžiui, nuostabi idėja pagaminti kauliuką su užduotimis ar skaičiais. Viena dėžutė, o panaudojimo galimybių net kelios. Puikus žaidimas stambiosios motorikos lavinimui.


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

KOSMINĖ RAKETA

Iš mažų, paprastų dalykų sukuriami dideli. Taip galima apibūdinti mūsų paskutinį šeimos projektą - raketą. Kai Teo vieną dieną sugalvojo, kad jis bus kosmonautas ir skris į mėnulį, jam būtinai reikėjo raketos. Taip iš dviejų didelių dėžių per vieną naktį gimė ji. Dabar visi namie kartais norime pabūti kosmonautais.


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

Smagaus žaidimo ir pažinimo jums linki Ciao_Teo komanda!

Tinklaraštis „Ciao_Teo“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.

Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu (2)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms

Velykos – tradicinė krikščioniška šventė, drauge sveikinamas pavasaris ir džiaugsmingi naujos gyvybės ženklai.

Teo ir Ieva pristato: dar nematyti kiaušinių marginimo būdai ir kitos Velykų staigmenos (2)

Prasidėjus didžiajai savaitei, pasiruošimas Velykoms įgauna pagreitį. O vis dažniau pasirodanti saulė, neleidžia nustoti šypsotis. Kvepia pavasariu.