Tik trys auksinės taisyklės, ir jūsų namuose vietoj chaoso įsivyraus ramybė

 (9)
Motinos, kurios nori, kad vaikas gražiai elgtųsi, pačios turi laikytis tam tikrų sąlygų. Pamėginkite nuo šių trijų, ir pamatysite, kaip į gerąją pusę pasikeis jūsų vaiko elgesys.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirma sąlyga: svarbiausia – ramybė

Jei norite, kad vaikas jūsų klausytų, turėkite omenyje faktą, kad vaikai iki 6 m. dar tik mokosi suprasti ir teisingai interpretuoti jūsų žodžių prasmę. Todėl jei norite, kad vaikas gražiai elgtųsi, sakykite jam tai suprantamais žodžiais. Venkite ilgų sakinių, daugiareikšmių žodžių. Kalbėkite trumpomis, aiškiomis frazėmis, o jūsų akys turi būti viename lygyje su vaiko akimis.

Jei vaikas visai mažas, stenkitės nevartoti neigiamų žodžių. Užuot sakę „šitaip nedaryk", sakykite „daryk taip". Pavyzdžiui, užuot sakę „netriukšmauk", sakykite „atsisėsk/ stovėk ramiai ir pan."

Yra daug priežasčių, dėl kurių jūsų duktė išsitraukė visus drabužius iš spintos arba sūnus išpiešė sieną. Ir tarp šių priežasčių tikrai nebuvo noro jus įpykdyti.

Tai tikrai nereiškia, kad privalote slėpti susierzinimą, tačiau ir šaukti ant vaiko – ne išeitis. Agresyvus tonas gali išgąsdini vaiką, tada jis neišgirs ir nesupras jūsų žodžių prasmės. Kai šaukiate, vaikui tenka vienu metu suprasti jūsų emocijas, įsigilinti į jūsų žodžių prasmę ir daryti išvadas. Sutikite, tai praktiškai neįmanoma. Be to, vaikai greitai įpranta prie kritikos ir praranda jai jautrumą. O žodžius, kuriuos ištarsite griežtu, bet ramiu tonu, išgirs.

Antra sąlyga: nubrėžkite ribas

Papasakokite vaikui apie pagrindines elgesio taisykles, paaiškinkite, kokie bus padariniai, jei jis laužys taisykles. Na, o jūs privalote vykdyti pažadus, jei vaikas sulaužė nustatytas taisykles. Tokiu atveju vaikas supras, kad nevalia peržengti ribos, kad už netinkamą elgesį bus baudžiama.

Pagrindinės taisyklės turi būti susijusios su sveikata, saugumu ir elementaria pagarba. Jokiomis aplinkybėmis nevalia išbėgti į važiuojamąją kelio dalį, važiuoti automobiliu neprisisegus diržo, žaisti su ugnimi ir pan.

Jei vaikas pažeidė taisyklę, bausmės turi sulaukti iš karto, nepriklausomai nuo to, kiek jam metų. Mėtai konstruktorių? Šiandien daugiau su juo nežaisi. Nenusiplovei rankų? Negausi sumuštinio. Jei atidėsite bausmę, vaikas pamirš savo poelgį ir paskui nebesupras, už ką jį baudžiate.

Trečia sąlyga – leiskite vaikui rinktis

Venkite ultimatumų ten, kur įmanoma be jų apsieiti. Ultimatumas iš karto sukelia norą protestuoti. Stenkite leisti vaikui rinktis iš to, ką būtina padaryti. Tai padės užkirsti kelią blogam elgesiui. Esant galimybei rinktis, vaikui bus mažiau priežasčių priešintis. Pavyzdžiui, jis nemėgsta dėtis kepurės. Jūs nesiūlote jam – dėtis arba nesidėti. Jūs siūlote dėtis raudoną arba mėlyną. Ką įdėti į priešpiečių dėžutę – bananą ar obuolį? Eisime į mokyklą ta ar kita gatve? Tai padės vaikui įgauti daugiau pasitikėjimo savimi, nes į jo nuomonę bus atsižvelgiama. Maži vaikai nuolat išgyvena kovą tarp priklausomybės ir noro būti savarankiškam. Padėkite vaikui jaustis savarankiškam.

Nepamirškite pagirti vaiko už gerą elgesį. Susitvarkė žaislus? Parodykite savo džiaugsmą ir pasididžiavimą, apkabinkite vaiką. Jis tikrai panorės dar kartą susitvarkyti žaislus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

KALBA VAIKAI: kad pasakė, tai pasakė!..

Vaikai neretai pasako tokių dalykų, kokių suaugusieji ir norėdami nesugalvoja. Jūsų dėmesiui - 4 metų Ryčio linksmosios kalbelės.

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Kodėl vaikams kartais naudinga panuobodžiauti

Net mažų vaikų dienotvarkės būna tokios įtemptos, kad, regis, laiko nuobodžiavimui nebelieka. Šokių, sporto ar muzikos būreliai ir pamokos - svarbūs ir naudingi vaikų raidai, tačiau retkarčiais panuobodžiauti taip pat būtina.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.