TIKROJI PRIEŽASTIS, KODĖL VAIKAI TAMPA 800 PROC. BLOGESNI ĮEINANT MAMAI Į KAMBARĮ

 (11)
„Jie visą dieną buvo ramūs su manimi, tačiau kai tik pamatė tave, staiga pasikeitė, prarado savitvardą ir tapo neramūs. Aš nesuprantu"! – šiuos žodžius girdžiu iš vyro kaskart, kai palieku jį vieną su vaikais.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kitą dieną perskaičiau straipsnį pavadinimu „Vaikai tampa 800 proc. blogesni, kai jų motinos yra kambaryje". Jis man pasirodė gana juokingas, net suabejojau, ar tai ne klastotė. Nepaisant visko, manau, kad šis sakinys tikrai atspindi tiesą. Vaikų savijauta tikrai pasikeičia 800 proc., kai į kambarį įeina jų mama. Kodėl???

Atsakymas paprastas. Kadangi, jūs, MAMA, užtikrinate vaikų saugumą. Jūs – tvirtovė, kurioje jie jaučiasi saugūs ir gali ateiti su visomis savo problemomis. Mama vienu šiltu apkabinimu gali numalšinti visus skausmus ar tiesiog nuraminti. Kas daugiau, jei nei mama, iš pusės žodžio ar vaiko žvilgsnio geriausiai supranta, ko jam trūksta šią minutę, kad jis būtų laimingas.

Jūs, mieloji mama, esate nemalonių emocijų bei blogų jausmų naikintoja. Kur vaikui daugiau kreiptis? Būdamas su kitais, jis supranta, kad šiuo metu saugios tvirtovės šalia nėra ir reikia kažkuo užsiimti ir palaukti. Pasirodžius mamai, visi darbai ar žaidimai akimirksniu baigiami ir rankytės skubiai tiesiamos į sielos ramybės pasaulį, kurį sukuria tik mama, nešiojusi vaikutį 9 mėnesius po savo širdimi.

Vaikas, laukdamas mamos darželyje, su seneliais, su tėčiu ar su aukle, nesijaučia patogiai, tačiau žaisdamas užsimiršta ir smagiai praleidžia dieną. Ir tik pamatęs mamą prisimena, kad atėjo laikas grįžti į komforto, vidinės ramybės oazę.

Ir niekada negalvokite, kad vaikas „mamyčiukas", nuolat įsitvėręs į mamos sijoną, neišmokytas pabūti be jūsų.... To išmokyti ir nereikia...

Pamatę savo tvirtovę, vaikai „paleidžia" visas emocijas, kurias laikė visą dieną ar kažkurį laiką, į išorę. Mažieji pradeda inkšti, verkti, tampyti už rankos, taip parodydami, kad jiems tą laiką kažko trūko. Tą sekundę jie prisimena, kad yra alkani, pavargę, neišsimiegoję, neapkabinti, nepamylėti, nepaglostyti, sušalę ar sušilę. Žinoma, mamoms, grįžusioms po sunkios darbo dienos, mažiausiai norėtųsi tokią apgultį patirti jau koridoriuje, dar net nespėjus nusirengti. Tačiau pamačiusios savo vaikus, jos pamiršta, jog vienintelė svajonė buvo griūti į lovą ir ilsėtis. Kaip ir vaikas, taip ir mama, nebūnanti šalia savo vaiko, jaučia ilgesį ir nerimą. Tik tuo metu, kai vaikas jau jūsų glėbyje, įsivyrauja emocinė ramybė bei pusiausvyra.

Vaikai, taip pasitikdami savo mamas, tikrai nėra blogai išauklėti ar turintys problemų. Tikrai ne, niekada niekam neleiskite taip galvoti ar teigti.

Atvirkščiai, Jūs, mama, sukūrėte savo vaikams erdvę, kurioje jie gali būti savimi, kurioje jiems nereikia slėpti emocijų ar užsisklęsti viduje. Būdami šalia Jūsų jie jaučiasi saugūs ir ramūs, arba žino, kad tuoj tokiais pasijaus.

Beje, tai yra labai svarbu, kad vaikas mokėtų išreikšti visas savo emocijas, tiek blogas, tiek geras. Juk norime užauginti savimi pasitikinčius bei aukšto emocinio intelekto žmones. Nebijojimas rodyti savo natūralią būseną yra pirmas ir sėkmingas žingsnis tikslo link, kurį privalu lavinti nuo kūdikystės.

Taigi, jeigu jūsų vaikas visiškai pasikeičia, kai pamato mamą, džiaukitės, tai geras ženklas.

Jūsų vaikas pradeda garsiau kalbėti, verkti ar įvairiais būdais rodyti dėmesį, kai tik įeinate pro duris? Tuomet puiku, jūs sukūrėte puikų ryšį ir spinduliuojate ramybe bei rūpestingumu. Priimkite tai kaip ženklą, kad jie jus myli.

Ir niekada negalvokite, kad vaikas „mamyčiukas", nuolat įsitvėręs į mamos sijoną, neišmokytas pabūti be jūsų.... To išmokyti ir nereikia...

Vaikas be mamos pabus, išlauks, pažais su seneliais ar bendraamžiais, bet kai pasirodote Jūs, nepamirškite jo „pamaitinti" bei aprūpinti tik mamos suteikiama artuma, ramybe bei jaukumu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Artėjantį pavasarį lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX kviečia pasitikti kūrybingai

Lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX jau gyvena pavasariniais planais ir svajonėmis ir pristato šiltajam sezonui skirtą įvairiaspalvę kolekciją, dedikuotą Misteriui Kūrybingumui.

Patyrusių mamų gudrybės, kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų

Labai dažnai tėvai skundžiasi tuo, kad jų vaikai nemėgsta tvarkytis ir tą daro tik tėvams pakėlus balsą. Kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų? Keli naudingi patarimai.

Kaip užauginti vaiką optimistą: 5 esminiai patarimai tėvams

Optimizmas - savybė, kurią tėvai gali padėti ugdyti savo vaikams. Nuolat girdėdamas „Nelipk", „Nebandyk", „Tau nepavyks", „Nevykėlis", vaikas tikrai neugdo savyje optimistui būdingų savybių. Taigi, penki trumpi ir aiškūs patarimai, jei norite užauginti optimistą.

Vaikas nenori miegoti savo kambaryje ir kasnakt ateina į tėvų lovą: psichologės komentaras

Savo kambaryje užmigdytas, vaikas naktį ateina į tėvų lovą. Mamai jis sako, kad bijosi, tačiau ji abejoja, ar tai negali būti tiesiog įprotis miegoti su tėvais. Ką sunerimusiai mamai patars psichologė?

Kodėl tėvai Lietuvoje taiko fizines bausmes vaikams: specialistų įžvalgos (1)

Vos vienerius metus iš 100-mečio, kurį mini Lietuva, gyvename su nuostata, kad negalima mušti vaikų.

KALBA VAIKAI. Kad pasakė, tai pasakė...

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje rengėme konkursą, kurio metu paprašėme mūsų bičiulių pasidalinti įdomiomis savo vaikų kalbomis. Juk niekam ne paslaptis, kad mažieji kartais pažeria tokių perliukų, kokių suaugusysis sunkiai sugalvos.

Vaikų darželis Ukmergės rajone, kuriame vaikai nespraudžiami į rėmus (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS kūrybinė grupė svečiavosi Ukmergės rajone įsikūrusiame neeiliniame vaikų darželyje.

Edukologė – apie vaiko adaptaciją darželyje

Per kiek laiko vaikas apsipranta darželyje ir kaip jam galėtų padėti tėvai?

Edukologė pataria, kaip ugdyti vaikų savarankiškumą

Kai trimetis vieną rytą ištaria „aš pats", atsisakydamas pagalbos rengiantis, užlieja pasididžiavimo banga. Štai ir atėjo akimirka, kai mums, tėvams, teks padėti puoselėti pirmuosius savarankiškumo daigus, palaikyti, skatinti ir apsišarvuoti begaline kantrybe.

Neverskite vaiko per prievartą daryti šių dalykų (1)

Jei manote, kad vaiką auklėti reikia kiek galima griežčiau, turėkite galvoje, kad visgi esama dalykų, kurių iš vaikų reikalauti negalima.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: laikas nustoti brėžti ribas savo vaikams

Kas geriau „braižo ribas" – pasaulis ar tėvai?

Aktualu tėvams: sergančio vaiko slauga ir išmokos

Pastaruoju metu smarkiai išaugus sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, ne viena savivaldybė paskelbė gripo epidemiją mieste, o kai kurios ugdymo įstaigos uždarytos karantinui.

Edukologė: kokį žaislą pirkti vaikui, kad jis neatsibostų per dieną

VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė - Ivanauskienė svarsto, kokius žaislus verta pirkti vaikui, kad jie neatsibostų per vieną dieną.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas

Daugelis vaikų svajoja namuose auginti gyvūną. Jeigu rimtai svarstote turėti katę, jūsų dėmesiui – 5 populiarių kačių veislių apžvalga. Ar jos tinka šeimoms su vaikais?

5 lietuvės mamos instagrame, kurios dalijasi vaiko lavinimo idėjomis

Ką veikti su vaikui grįžus po darbo namo? Kaip jį užimti, kai suserga? Ką įdomaus nuveikus artimiausią savaitgalį?