Vaikas negirdi ir neklauso jūsų? – Išbandykite šiuos patarimus

 (38)
Kartais sunku rasti tinkamus žodžius,kad paaiškintume vaikui tai, ką norime. Susipykti, apšaukti vaiką, kalbėti pakelti balsu – ne išeitis. Jūsų dėmesiui – keletas žinomų, bet, galbūt, primirštų gudrybių, kaip susikalbėti su vaiku.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kalbėkite pašnibždomis

Jau seniai žinoma komunikacijos aksioma, kad informacija yra labiau priimama tada, kai pasakoma tinkamu tonu. Mes juk geriau įsimename ne pasakytus žodžius, o patį kontekstą – kaip atrodė sakantysis, koks jo buvo balso tonas ir tembras. Ši taisyklė svarbi, kai kalbame apie vaikus. Jeigu mes kalbame su vaikais pakeltu balso tonu, mes taip parodome savo silpnybes ir agresiją. O tada belieka sulaukti agresyvaus atsako iš vaiko.

Kaip pasakyti vaikui tai, ką norite, kad jis jus išgirstų? Ogi pabandykite pačią svarbiausią informaciją pasakyti... pašnibždomis. Jeigu pašnabždėsite vaikui kelis svarbius žodžius, jis iš karto suklus išgirdęs tylią kalbą. Juk pašnabždomis visada sakomos paslaptys ir įdomūs dalykai – gal ir verta paklausyti?..

Atsiprašau

Suaugusieji tikrai ne visada teisūs. Jie irgi klysta. Atsiprašo suklydę savo tėvų, draugų, bendradarbių, klientų. Nebijokite atsiprašyti ir savo vaikų. Taip jūs parodysite, kad esate ne tobulas, o toks, kaip ir jis – klystantis ir atsiprašantis, žmogiškas. Be to, taip jūs savo pavyzdžiu ugdysite labai svarbią vaiko savybę – mandagumą.

Akių kontaktas

Pabandykite paprastą eksperimentą: kalbėkite su žmogumi žiūrėdami jam į akis ir nežiūrėdami. Kada geriau išgirdote ir supratote sakomą informaciją? Taip, kai žiūrėjote į akis. Tam, kad būtumėte su vaiku viename akių lygyje, pritūpkite ar prisėskite. Jei vaikas žaidžia ar yra užsiėmęs, paprašykite jo: „Pažiūrėk į mane...". Kai žiūri kam nors į akis, jau savaime imi kalbėti švelnesniu tonu.

Patirtis

Kai vaikui nesiseka nupiešti norimo piešinio, pastatyti norimos kaladėlių pilies, paaiškinkite, kad tai yra normalu. Įgūdžiai atsiranda tada, kai juos nuolat tobuliname, o patirtis – kai klystame ir pasimokome iš savo klaidų. Papasakokite savo asmeninį pavyzdį, kaip jums buvo vaikystėje: gal ir jums nesisekė rašyti kurios nors raidės, gal skaityti išmokote tik įdėję daug pastangų?.. Vaikui tai bus didelė paspirtis nebijoti klaidų, kurias įveikę mes augame kaip žmonės.

Vaikas negirdi ir neklauso jūsų? – Išbandykite šiuos patarimus
© Vida Press

Tu gali!

Priminkite vaikui, kad jis tikrai gali pasiekti užsibrėžto tikslo, paskatinkite ir padrąsinkite jį. Nevadinkite jo nevykėlių, neskubėkite siūlyti savo pagalbos, jei matote, kad darbas yra jo jėgoms, o tereikia daugiau laiko, kantrybės ir pastangų.

Taip, vaikams sunku suprasti laiko sąvoką, jie visko nori čia ir dabar. Tačiau vieną kartą pasisekus, vaikas ima dar labiau pasitikėti savo jėgomis.

Būkite šalia, kai prireiks pagalbos

Būkite kantrūs augindami vaikus. Išklausykite jų pasakojimų apie darželio įvykius, mokyklos nuotykius. Vaikai labai puikiai jaučia, kada su jais bendraujate iš tiesų, o kada tik esate šalia ir atsakinėjate jam automatiškai: „aha, taip", „gerai", „šaunuolis". Jei tą minutę iš tiesų neturite laiko, taip ir pasakykite. Tačiau padarę savo darbą, būtinai prisėskite prie vaiko ir visu 100 procentų būkite su juo.

Juokas

Humoras gelbsti daugelyje sunkių situacijų. Neretai yra labai sveika ir protinga susiklosčiusią nepatogią situaciją paversti juokais. Juokas – vienas iš geriausių mūsų sąjungininkų, kai norime išspręsti konfliktą. Nebijokite kvatotis, šėlti ir dūkti drauge su savo vaikais – tai į naudą visiems.

Meilė

Tai pirmoji ir svarbiausioji santykių su vaikais paslaptis. Nebijokite sakyti vaikams, kaip labai juos mylite. Meilę išreikšti galima ir fiziniais prisilietimais – glostymais, apkabinimais, nešiojimais ant rankų, taip pat staigmenomis ar dovanomis. Tačiau nepamirškite ir visais laikais visiems taip reikalingo posakio:"Aš tave myliu".

Vaikas negirdi ir neklauso jūsų? – Išbandykite šiuos patarimus
© Vida Press
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.

Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu (2)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms

Velykos – tradicinė krikščioniška šventė, drauge sveikinamas pavasaris ir džiaugsmingi naujos gyvybės ženklai.