Vieną vaiką myliu labiau, ar dėl to esu bloga? Psichologės komentaras

Susirūpinusi mama parašė redakcijai laišką, kuriame pasakoja apie skirtingus savo vaikus. Vienas – ramus, kitas – „pasiutęs“. „Kartais pagalvoju, kad juos myliu nevienodai, ar taip normalu?“, - klausia ji.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sandra klausia:

„Ar gali taip būti, kad vieną vaiką myliu labiau, negu kitą? Turiu sūnų ir dukterį (8 ir 3). Sūnus augo ramus, paklusnus, toks, kur sako „nors prie žaizdos dėk“, duktė labiau pasiutusi, neklauso, reikia daugiau pastangų ją įtikinti ar nuraminti.

Kartais kai galvoju apie vaikus, jaučiu dviprasmiškus jausmus – apie sūnų nieko blogo negaliu pagalvoti, o štai duktė kaip kokia blogiukė mano mintyse. Vis sakau sau, kad paaugs ji ir taps protingesnė.

Ar normalu jausti tokius skirtingus jausmus vaikams? Visur sakoma, meilė vienoda, mylėti po lygiai - ar tai įmanoma?“

Atsako Individualiosios psichologijos instituto konsultantė Nerilė Norkūnė, www.ipi.lt.

Laba diena, Sandra. Jūsų laiške girdžiu daug nerimo dėl skirtingų jausmų savo vaikams. Juk išties turbūt nesinori net sau pačiai pagalvoti, kad štai „sūnus puikus ir jį myliu labai, o dukra ne tokia puiki ir ją myliu mažiau", o ką jau kalbėti apie tokį pareiškimą aplinkiniams.

Mes esame įpratę manyti, kad mylime tik tuomet, kai tas žmogus mums patinka, taip mes renkamės partnerį, draugus. Tačiau meilė ir patikimas nėra tas pats. Štai auginate sūnų, kurio elgesys jums tinka, patinka, jums lengva susikalbėti ir suprasti vienas kitą - tai gali lemti asmenybių „atitikimas", galbūt jūs abu esate panašaus būdo ir puikiai derate kartu? O štai dukra kitokia ir natūralu, kad jums sunkiau ją suprasti. Tačiau ar ištikus bėdai dukrai padėtumėte mažiau, nepasirūpintumėte ja? Tikiu, kad taip tikrai nebūtų.

Kad vienas vaikas patinka labiau nei kitas nėra problema, tačiau reikėtų pagalvoti kaip tokias situacijas sušvelninti, nes jūsų dukra, kaip ir jūs, labai lengvai gali susipainioti ir pamanyti, kad yra mažiau mylima.
Nerilė NORKŪNĖ

Sandra, kad vienas vaikas patinka labiau nei kitas nėra problema, tačiau reikėtų pagalvoti kaip tokias situacijas sušvelninti, nes jūsų dukra, kaip ir jūs, labai lengvai gali susipainioti ir pamanyti, kad yra mažiau mylima. Siūlyčiau pastebėti dukros elgesį. Gal padėtų tokia mintis – pagalvoti, kuo jūsų dukra patinka kitiems – močiutėms, seneliams, dėdėms, gal jūsų draugėms, gal bendraamžėms – įsivardinti sau dukters teigiamus bruožus. Gal jūsų dukros gražus balsas, gal ji tvirto charakterio, o gal labai kūrybiška? Neabejoju, kad tikrai atrasite teigiamų jos savybių.

Tuomet situacijose kai susierzinate, siūlyčiau juos sau priminti.

Sandra, galbūt mergaitė stengiasi jums patikti, tačiau jai nesigauna ir tokiu būdu ji jaučiasi nepastebėta? Tuomet tampa „labiau pasiutusia" ir neklausančia?

Gali būti, kad su amžiumi vaiko asmenybė keisis ir įgaus daugiau bruožų, kurie jums patiktų, tačiau to laukti vargu ar vertėtų. Jūsų susirūpinimas ir vietoj, ir laiku. Tai kaip tik ir rodo, kad abu vaikus mylite. Aš tuo nė kiek neabejoju, neabejokite ir jūs!

Reikėtų tik šiek tiek pasistengti, kad dukra nesijaustų atstumta ir tai netaptų vienu iš pamatinių jos įsitikinimų. Linkiu jums abiems sukurti šiltus ir tvirtus santykius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?

Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras

Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?

Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai

Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.

10 svarbiausių principų, kaip įrengti saugius ir patogius vaikams namus

Naujas tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo (2)

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.