Viešas mamos atsakas jos vaiką parduotuvėje įžeidusiam žmogui

 (22)
Berniukams - tik mašinytės, o mergaitėms - lėlės? Šį stereotipą žaislų parduotuvėje patyrusi mama parašė viešą atsaką jos sūnų išjuokusiam žmogui.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kai jos trimetis sūnus parduotuvėje dovanų sau išsirinko rožinį lėlių vežimėlį, mama Rheann MacLaren ilgai negalvojusi išsitraukė piniginę sumokėti už jį. Tačiau ne visų aplink buvusių kitų pirkėjų reakcija buvo tokia teigiama. Moteris sako sulaukusi keistų ar net piktų žvilgsnių, o vienas žmogus priėjo prie sūnaus ir pasakė, kad lėlių vežimėliai skirti mergaitėms.

Grįžusi namo jauna mama nusprendė parašyti viešą atsaką parduotuvėje jos sūnų išjuokusiam žmogui.

Štai ką parašė moteris:

„Mačiau, kaip šiandien pažvelgei į mano trejų metukų sūnų. Mačiau, kaip žiūrėjai, kai jis išsirinko rožinį lėlių vežimėlį ir su dideliu džiaugsmu stumdė jį po parduotuvę. Mačiau, kaip atėjai su nepritariamu žvilgsniu prie vaiko, kuris tiesiog džiaugėsi žaislu. Girdėjau, kaip mėginai sumenkinti mano sūnų dėl to, kokį žaislą jis išsirinko. „Juk tu to nenori, tai skirta ne berniukams, o mergaitėms! Jis juk rožinis ir mergaitiškas. Čia yra mašinų ir dinozaurų, kodėl tau norisi mergaitėms skirto daikto?!“

Tau atrodė, kad turi teisę tai pasakyti mažam vaikui, kurio prieš tai gyvenime niekada nematei. Jau ketinau užsipulti tave, apibarti dėl to, kad su mažu vaiku elgeisi taip kritiškai ir kategoriškai, tačiau mano mažas berniukas padarė tai pirmas ir atsakė daug geriau, nei aš būčiau atsakiusi.

„Nes man patinka“. Tiesiog, tai taip paprasta. Svarbu ne spalva, ne etiketės, kaip jis atrodo… Svarbu tai, kaip mano vaikas žiūrėjo į jį ir galvojo, kad būtų smagu su juo žaisti. Jis stūmė jį visą kelią namo iš parduotuvės išdidus ir patenkintas savo naujuoju žaislu, jis pasakojo man, kaip paguldys į jį savo lėlytę ir stums į parduotuvę pirkti pieno, nes taip, o siaube, mano sūnus turi ir lėlytę. Jis labiausiai mėgsta žaisti su savo mašinytėmis, sunkvežimiais, savo autobusu… Jam patinka dinozaurai ir monstrai, jis jaučiasi laimingiausias žaisdamas lauke purve ir balose. Tačiau kartais jam patinka žaisti su lėle ir vežimėliu, jis žaidžia vaikiškoje virtuvėlėje ir įsivaizduoja lyginantis drabužius, jam patinka rožiniai daiktai ir jis susižavėjęs stebi, kaip aš darausi makiažą. Ar aš dėl to nerimauju? Ne, nei truputėlio. Mano vaikas augs įvairiapusišku, nešališku berniuku, kuris NIEKADA nejaus spaudimo atitikti lyties stereotipus.

Labai tikiuosi, kad matei, koks laimingas jis atrodė išeidamas iš parduotuvės su savo mergaitišku rožiniu lėlių vežimėlių ir pagalvosi dar kartą, prieš vėl sakant kažką panašaus visiškai nepažįstamam žmogui“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.