Viešas mamos atsakas jos vaiką parduotuvėje įžeidusiam žmogui

 (22)
Berniukams - tik mašinytės, o mergaitėms - lėlės? Šį stereotipą žaislų parduotuvėje patyrusi mama parašė viešą atsaką jos sūnų išjuokusiam žmogui.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kai jos trimetis sūnus parduotuvėje dovanų sau išsirinko rožinį lėlių vežimėlį, mama Rheann MacLaren ilgai negalvojusi išsitraukė piniginę sumokėti už jį. Tačiau ne visų aplink buvusių kitų pirkėjų reakcija buvo tokia teigiama. Moteris sako sulaukusi keistų ar net piktų žvilgsnių, o vienas žmogus priėjo prie sūnaus ir pasakė, kad lėlių vežimėliai skirti mergaitėms.

Grįžusi namo jauna mama nusprendė parašyti viešą atsaką parduotuvėje jos sūnų išjuokusiam žmogui.

Štai ką parašė moteris:

„Mačiau, kaip šiandien pažvelgei į mano trejų metukų sūnų. Mačiau, kaip žiūrėjai, kai jis išsirinko rožinį lėlių vežimėlį ir su dideliu džiaugsmu stumdė jį po parduotuvę. Mačiau, kaip atėjai su nepritariamu žvilgsniu prie vaiko, kuris tiesiog džiaugėsi žaislu. Girdėjau, kaip mėginai sumenkinti mano sūnų dėl to, kokį žaislą jis išsirinko. „Juk tu to nenori, tai skirta ne berniukams, o mergaitėms! Jis juk rožinis ir mergaitiškas. Čia yra mašinų ir dinozaurų, kodėl tau norisi mergaitėms skirto daikto?!“

Tau atrodė, kad turi teisę tai pasakyti mažam vaikui, kurio prieš tai gyvenime niekada nematei. Jau ketinau užsipulti tave, apibarti dėl to, kad su mažu vaiku elgeisi taip kritiškai ir kategoriškai, tačiau mano mažas berniukas padarė tai pirmas ir atsakė daug geriau, nei aš būčiau atsakiusi.

„Nes man patinka“. Tiesiog, tai taip paprasta. Svarbu ne spalva, ne etiketės, kaip jis atrodo… Svarbu tai, kaip mano vaikas žiūrėjo į jį ir galvojo, kad būtų smagu su juo žaisti. Jis stūmė jį visą kelią namo iš parduotuvės išdidus ir patenkintas savo naujuoju žaislu, jis pasakojo man, kaip paguldys į jį savo lėlytę ir stums į parduotuvę pirkti pieno, nes taip, o siaube, mano sūnus turi ir lėlytę. Jis labiausiai mėgsta žaisti su savo mašinytėmis, sunkvežimiais, savo autobusu… Jam patinka dinozaurai ir monstrai, jis jaučiasi laimingiausias žaisdamas lauke purve ir balose. Tačiau kartais jam patinka žaisti su lėle ir vežimėliu, jis žaidžia vaikiškoje virtuvėlėje ir įsivaizduoja lyginantis drabužius, jam patinka rožiniai daiktai ir jis susižavėjęs stebi, kaip aš darausi makiažą. Ar aš dėl to nerimauju? Ne, nei truputėlio. Mano vaikas augs įvairiapusišku, nešališku berniuku, kuris NIEKADA nejaus spaudimo atitikti lyties stereotipus.

Labai tikiuosi, kad matei, koks laimingas jis atrodė išeidamas iš parduotuvės su savo mergaitišku rožiniu lėlių vežimėlių ir pagalvosi dar kartą, prieš vėl sakant kažką panašaus visiškai nepažįstamam žmogui“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: nerealiai smagūs žaidimai su ledukais

Šilti orai lepina mus saulės šiluma ir malonia akims žaluma. Vis daugiau laiko praleidžiame lauke.

Kaip susikalbėti su vaikais? Knygų TOP 5

Kaip susikalbėti su vaikais? Ar svarbu tenkinti visus jų pageidavimus, kad mažieji galėtų jaustis laimingi ? Kokie iššūkiai kyla auginant paauglį ir kaip juos įveikti? Kaip išugdyti tarpusavio pagarbą ir pasitikėjimą?

Psichologė – apie vaikus ir nuogumą: ko turi nepamiršti tėvai

Augant mažyliui, tėvai susiduria su vis įvairesniais klausimais – vaikui ima rūpėti, kaip jis atrodo, kaip atrodo kiti, kaip jis rengiasi ir kas slepiasi po skirtingų lyčių rūbais.

5 patarimai, kaip užauginti genijų

Kiekvieno vaiko tėvai norėtų, kad užaugęs jis būtų protingas ir sumanus, kad jį lydėtų sėkmė asmeniniame bei profesiniame gyvenime. Kaip padėti vaikui tai pasiekti.

Kuriant gerus santykius su vaiku tėvams svarbu laikytis trijų pagrindinių taisyklių

Atrodo, kad gimus vaikui tas abipusis santykis tiesiog užgimsta savaime.

Ar tikrai paklusnus vaikas geriau už neklausantį tėvų: psichologės komentaras

Vienas vaikas auga paklusnus, kitas nelabai. Vieno elgesiu darželio auklėtojos ir mokytojai džiaugiasi, kito – nelabai. Ar vaiko paklusnumas yra prigimtinis ar įgytas? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Psichologė – apie vaiko elgesį, kuris priverčia tėvus raudonuoti (1)

Skaitytojos atsiųstas klausimas inspiravo psichologę Daivą Čeponienę išsamiai pamąstyti, kur yra riba tarp nekaltos vaiko nuomonės išsakymo ir patyčių, kurios skaudina kitą.

Teo ir Ieva pristato: lavinantys užsiėmimai, kurie išmokys vaiką raidžių

Raidės - tai neatsiejama mūsų pasaulio dalis. Su jomis susiduriame kiekvieną dieną. Lygiai taip pat ir vaikai. Nors vieningos nuomonės, kada pradėti savo vaiką mokyti raidžių nėra, manau, yra labai svarbu nepraleisti momento, kai vaikas pradeda jomis domėtis.

Skatindami vaikus domėtis įvairiomis veiklomis, padėsime atsiskleisti jų gabumams

Šiandien, kai virtuali realybė taip vilioja, vaikų interesų spektras dažnai tik ja ir apsiriboja.

Neringa Čereškevičienė: visi vaikai iš prigimties talentingi

Daugeliui Lietuvos žmonių charizmatiškosios Neringos Čereškevičienės pristatinėti nereikia: ji jau daugiau nei du dešimtmečius gyvuojančio projekto vaikams ir ne vaikams „Telebimbam" įkūrėja ir siela.

Kodėl aš mokysiu savo dukrą drąsos, o ne tobulumo

Moteris nuo mažens moko būti geromis, mylinčiomis, kantriomis, dėmesingomis, mandagiomis, rūpestingomis, švelniomis ir mielomis.

Gabija Vitkevičiūtė: vaikams skaitome kiekvieną dieną

Mama, žurnalistė, komunikacijos specialistė, rašytoja Gabija Vitkevičiūtė yra iš tų moterų, kurias taip ir norisi apibūdinti: veikli. Ar veiklios moters dienoje užtenka laiko paskaityti knygą, skaityti su vaikais?

Kodėl mes taip dažnai supykstame ant savo vaikų

Pakalbėkime apie tai, kaip nepykti ant vaiko. Šis klausimas labai aktualus daugumai tėvų.

Siūloma mamadienius bei tėvadienius skirti ir vieno vaiko tėvams (3)

Ir vieną vaiką auginantiems tėvams siūlomas papildomas laisvadienis.

Iš pirmų lūpų – apie lietuvės gyvenimą ir vaikų auginimą Prancūzijoje (3)

Žurnalistė Goda jau 12 metų gyvena ir dirba Paryžiuje. Ten gimė ir jos Ieva (6 m.). Apie prancūzišką gyvenimo būdą, vaikų auklėjimą prirašyta begalė knygų ir straipsnių, o kaip jaučiasi besilaukianti, o vėliau viena auginanti vaikelį lietuvė? Pasakojimas – iš pirmų lūpų.