Vilniaus kolegijoje atidarytas privatus vaikų darželis

Ne vienerius metus puoselėta idėja virto tikrove - Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete duris pravėrė vaikų darželis „Vikutis".

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pagrindiniai Vilniaus kolegijos vaikų darželioVikutis" įkūrimo tikslai - sukurti studentams praktinio mokymosi bazę ir paruošti studentus būsimam darbui, taip pat bent šiek tiek padėti spręsti vaikų ugdymo darželiuose problemas.

„Idėja įkurti darželį kilo dėl to, jog parengėme visiškai naują - vaikystės pedagogikos - studijų programą, padedančią ruošti su ikimokyklinio amžiaus vaikais dirbančius pedagogus. Mūsų svajonė buvo turėti realią praktikos vietą fakultete, - pasakojo Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dekanė Vaiva Juškienė. - Apie tai svajojome jau seniai, gal kokius septynerius metus, bet vis kas sutrukdydavo. Per pastaruosius dvejus metus ši mintis išsigrynino, vienas mūsų dėstytojas ėmėsi iniciatyvos bei šį reikalą įsuko."

V. Juškienė teigė, kad bene didžiausias iššūkis buvo rasti tinkamus pedagogus, kadangi su ikimokyklinio amžiaus vaikais dirbančių specialistų Vilniaus mieste labai trūksta. Be to, vaikų darželis privalėjo atitikti griežtus higienos, mitybos, apšvietimo ir kitus reikalavimus.

Vaikų darželio įkūrimo procesas prasidėjo birželio mėnesį, o dabar jį jau lanko ir pirmieji „gyventojai" - penki vaikai. Pasak „Vikutis" vadovės Jurgitos Raščienės, vaikų darželis atsidarė ne itin palankiu metu, kadangi dauguma tėvų laukia poslinkio valstybinių darželių eilėse, tačiau tikimasi, jog vaikų skaičius privačiame Vilniaus kolegijos darželyje turėtų gerokai padidėti pavasarį.

Vilniaus kolegijoje atidarytas privatus vaikų darželis

Evaldo Rudžio nuotr.

„Vaikų darželis pasižymės tuo, kad jis bus orientuotas į kiekvieną vaiką. Mūsų grupė vieni kitiems būsime kaip šeima ir eisime link vieno dalyko - sveikos gyvensenos, - tikino J. Raščienė. - „Vikutis" išskirtinis tuo, kad esame ne tik vaikų darželis - siūlysime tokių paslaugų kaip valandinė priežiūra, vaikų priežiūrą ir savaitgaliais, įvairius būrelius."

„Vikutis" sustiprins ir visų Vilniaus kolegijos fakultetų tarpusavio bendradarbiavimą. Profesines praktikas jame galės atlikti ne vien Pedagogikos fakulteto studentai, bet ir studentai iš Sveikatos priežiūros fakulteto.

Vilniaus kolegijoje atidarytas privatus vaikų darželis

Evaldo Rudžio nuotr.

„Vaikų darželis Vilniaus kolegijai naudingas visų pirma tuo, kad tai yra reali vieta, kur studentai gali įtvirtinti savo gebėjimus. Toks darželis apima ne vien fakultetą, bet ir visą bendruomenę, taip pat ir Naujosios Vilnios bendruomenę, - sakė fakulteto dekanė V. Juškienė. - Pedagoginę praktiką šiame darželyje atliks tik patys geriausi studentai. Kalbėjomės su Sveikatos priežiūros fakulteto atstovais, jų ergoterapeutai atvyks dirbti su vaikučiais - ir jiems bus nauda, ir vaikams bus gerai."

Šiuo metu vaikų darželyje dirba viena auklėtoja, vadovė bei meninio ugdymo pedagogė, tačiau prisideda ir savanoriai bei studentai. Beje, meninio ugdymo pedagogė Renata Gervytė - Vilniaus kolegijos absolventė.

„Be Vilniaus kolegijos negaliu gyventi, man tai antri namai. Bendraujame, draugaujame, dalijamės patirtimi. Gavau pasiūlymą bendradarbiauti steigiant darželį ir sutikau, nors pasiūlymų gaunu išties daug. Noriu padėti išpildyti „Vikučio" svajonę, - sakė R. Gervytė. - Vilniaus kolegijoje turėjau labai daug praktikos, iškart baigusi studijas ėjau dirbti, nes patirties buvo nemažai. Nauda praktiką mūsų vaikų darželyje atliksiantiems studentams bus šimtaprocentinė."

Vaikų darželio „Vikutis" atidarymo renginyje dalyvavęs Seimo narys Gintaras Steponavičius palinkėjo iniciatyvos autoriams ir toliau judėti į priekį bei būti ne tik praktinio tobulėjimo baze, bet ir gera energija inovatyviems sumanymams.

Robertas Trakys

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?

Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras

Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?

Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai

Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.

10 svarbiausių principų, kaip įrengti saugius ir patogius vaikams namus

Naujas tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo (2)

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.