Vilniuje duris atvėrė išskirtinis vaikų darželis

 (2)
2016 m. lapkričio 15 d. duris atvėrė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) vaikų darželis „Mažųjų akademija". Nors ugdymo procesą darželis vykdo jau nuo mokslo metų pradžios, tačiau nuo dabar mažieji gali ugdytis naujose, specialiai vaikų poreikiams pritaikytose patalpose.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaikų darželis „Mažųjų akademija" yra universiteto padalinys. Pasak darželio direktorės Irinos Mickutės, tai saugų, džiugų ir darnų vaiko augimą laiduojanti, individualius gabumus ir kūrybiškumą skatinanti ikimokyklinio ugdymo įstaiga. „Vaikų gerovė kuriama prisiimant universiteto tiriamojo-konsultacinio centro, studentų praktinio mokymosi bazės funkcijas ir kuriant, diegiant inovacijas", – sako ji.

Darželis veikia ir kaip studentų praktinio mokymosi bazė. Su vaikų grupe dirbs ne tik pedagogai, bet ir kūrybiniai darbuotojai. Planuojama, kaip įvairių LEU studijų programų – šokio, muzikos, teatro, dailės, kūno kultūros – studentai įsilies į kasdienį ugdymo procesą, išbandys naujus ugdymo metodus, būdus, į darželio aplinką įneš jaunatviško optimizmo ir energijos. „Bendraudamas su studentu vaikas įgis vis naujos patirties, gaus naujų žinių, vaikams bus įdomu ir linksma, nes bendraus su jaunais žmonėmis", – sako LEU Ugdymo mokslų fakulteto Vaikystės studijų katedros vedėja dr. Birutė Autukevičienė.

Mokslininkės nuomone, vaikai, lankysiantys šį darželį, turės išskirtinių sąlygų ne tik dėl to, kad čia bendraus su studentais, būsimaisiais pedagogais. „Vaikai turės galimybę stebėti mokslininkų darbą, naudotis universiteto aktų, sporto salėmis ir aikštynais, oranžerija, technologijų studijoms skirtomis patalpomis ir įranga, kompiuterių klasėmis, laboratorijomis ir kitomis auditorijomis su įvairia įranga. Šie vaikai galės naudotis viskuo, ką turi LEU", – sako B. Autukevičienė.

Vaikystės studijų katedros dėstytojai turės galimybę tiesiogiai ir nuotoliniu būdu stebėti darželyje vykdomą vaikų ir pedagogų veiklą, ją analizuoti ir kartu su pedagogais ieškoti vaikų gabumus, talentus ir poreikius atitinkančių ugdymo būdų.

Pasak B. Autukevičienės, mokslininkai nuolat mąsto, kaip veiksmingai ugdyti šiuolaikinį vaiką. „Būtent studentai kartu su dėstytojais stebės, kaip žaidžia, kalba, kaip sprendžia problemas ir mąsto, kuo domisi konkretus vaikas, kokios pagalbos jam reikia ir kaip jį ugdyti. Todėl kiekvienas vaikas universitetiniame darželyje gaus daugiau individualaus profesionalų dėmesio. Na, o studentai, būsimieji pedagogai, įgis neįkainojamos praktinės pedagoginio darbo patirties", – sako mokslininkė.

Šioje ugdymo įstaigoje vaikai turi galimybių eksperimentuoti, tyrinėti kartu su universiteto dėstytojais ir mokslininkais, žaisti sportinius žaidimus su studentais – profesionaliais sportininkais, muzikuoti, piešti, vaidinti su universiteto menininkais ir meno studijų programų studentais, pristatyti savo pasiekimus universiteto bendruomenei. Užsienio kalbų specialistai padės vaikams mokytis anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbų. Vaikai turės progų bendrauti su atvykusiais užsienio studentais ir mokytis turkų, kinų ir kitų atvykusių studentų gimtųjų kalbų. Vaikų tėvams ir šeimoms teikiamos edukologų, psichologų, socialinių pedagogų konsultacijos aktualiais vaikų ugdymo ir elgesio klausimais.

„Mažųjų akademija" – tai ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kurianti vaikų ugdymosi galimybes, grindžiamas vaikų mokymosi kultūra, šeimos ir ugdytojų partneryste, kad augtų orus, smalsus, kuriantis, sveikas, bendraujantis vaikas, kuris sėkmingai mokosi. Šiuo metu „Mažųjų akademija" turi keletą laisvų vietų ir laukia 2–6 metų amžiaus vaikų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?

Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras

Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?

Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai

Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.

10 svarbiausių principų, kaip įrengti saugius ir patogius vaikams namus

Naujas tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo (2)

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.

Psichologė: kodėl emocinio intelekto neišmokysime per pamokėles ar užduotėles (1)

Per savo praktiką su jaunomis šeimomis ir darželio pedagogais patyriau, kad terminas emocinis intelektas yra auksinė frazė, kuri uždega suaugusiųjų akis.

Kaip užauginti pasitikintį savimi vaiką: patarimai tėvams

Savigarba ir pasitikėjimas – labai svarbios savybės ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenime. Kaip galime padėti išmintingai ugdyti savo vaiko savimonę ir savivertę?