Vilniuje duris atvėrė išskirtinis vaikų darželis

 (2)
2016 m. lapkričio 15 d. duris atvėrė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) vaikų darželis „Mažųjų akademija". Nors ugdymo procesą darželis vykdo jau nuo mokslo metų pradžios, tačiau nuo dabar mažieji gali ugdytis naujose, specialiai vaikų poreikiams pritaikytose patalpose.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaikų darželis „Mažųjų akademija" yra universiteto padalinys. Pasak darželio direktorės Irinos Mickutės, tai saugų, džiugų ir darnų vaiko augimą laiduojanti, individualius gabumus ir kūrybiškumą skatinanti ikimokyklinio ugdymo įstaiga. „Vaikų gerovė kuriama prisiimant universiteto tiriamojo-konsultacinio centro, studentų praktinio mokymosi bazės funkcijas ir kuriant, diegiant inovacijas", – sako ji.

Darželis veikia ir kaip studentų praktinio mokymosi bazė. Su vaikų grupe dirbs ne tik pedagogai, bet ir kūrybiniai darbuotojai. Planuojama, kaip įvairių LEU studijų programų – šokio, muzikos, teatro, dailės, kūno kultūros – studentai įsilies į kasdienį ugdymo procesą, išbandys naujus ugdymo metodus, būdus, į darželio aplinką įneš jaunatviško optimizmo ir energijos. „Bendraudamas su studentu vaikas įgis vis naujos patirties, gaus naujų žinių, vaikams bus įdomu ir linksma, nes bendraus su jaunais žmonėmis", – sako LEU Ugdymo mokslų fakulteto Vaikystės studijų katedros vedėja dr. Birutė Autukevičienė.

Mokslininkės nuomone, vaikai, lankysiantys šį darželį, turės išskirtinių sąlygų ne tik dėl to, kad čia bendraus su studentais, būsimaisiais pedagogais. „Vaikai turės galimybę stebėti mokslininkų darbą, naudotis universiteto aktų, sporto salėmis ir aikštynais, oranžerija, technologijų studijoms skirtomis patalpomis ir įranga, kompiuterių klasėmis, laboratorijomis ir kitomis auditorijomis su įvairia įranga. Šie vaikai galės naudotis viskuo, ką turi LEU", – sako B. Autukevičienė.

Vaikystės studijų katedros dėstytojai turės galimybę tiesiogiai ir nuotoliniu būdu stebėti darželyje vykdomą vaikų ir pedagogų veiklą, ją analizuoti ir kartu su pedagogais ieškoti vaikų gabumus, talentus ir poreikius atitinkančių ugdymo būdų.

Pasak B. Autukevičienės, mokslininkai nuolat mąsto, kaip veiksmingai ugdyti šiuolaikinį vaiką. „Būtent studentai kartu su dėstytojais stebės, kaip žaidžia, kalba, kaip sprendžia problemas ir mąsto, kuo domisi konkretus vaikas, kokios pagalbos jam reikia ir kaip jį ugdyti. Todėl kiekvienas vaikas universitetiniame darželyje gaus daugiau individualaus profesionalų dėmesio. Na, o studentai, būsimieji pedagogai, įgis neįkainojamos praktinės pedagoginio darbo patirties", – sako mokslininkė.

Šioje ugdymo įstaigoje vaikai turi galimybių eksperimentuoti, tyrinėti kartu su universiteto dėstytojais ir mokslininkais, žaisti sportinius žaidimus su studentais – profesionaliais sportininkais, muzikuoti, piešti, vaidinti su universiteto menininkais ir meno studijų programų studentais, pristatyti savo pasiekimus universiteto bendruomenei. Užsienio kalbų specialistai padės vaikams mokytis anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbų. Vaikai turės progų bendrauti su atvykusiais užsienio studentais ir mokytis turkų, kinų ir kitų atvykusių studentų gimtųjų kalbų. Vaikų tėvams ir šeimoms teikiamos edukologų, psichologų, socialinių pedagogų konsultacijos aktualiais vaikų ugdymo ir elgesio klausimais.

„Mažųjų akademija" – tai ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kurianti vaikų ugdymosi galimybes, grindžiamas vaikų mokymosi kultūra, šeimos ir ugdytojų partneryste, kad augtų orus, smalsus, kuriantis, sveikas, bendraujantis vaikas, kuris sėkmingai mokosi. Šiuo metu „Mažųjų akademija" turi keletą laisvų vietų ir laukia 2–6 metų amžiaus vaikų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Psichologė I.Daniūnaitė: „Tikėkite vaiku, kai sako, kad buvo skriaudžiamas“

Tyrimų duomenimis, Lietuvoje kas ketvirtas vaikas patiria fizinį smurtą.

Žaidimų pasimatymo diena: patarimai tėvams, kaip ją surengti be jokių žaislų

Sausio 21-ąją Lietuvoje ir pasaulyje bus minima Žaidimų pasimatymų diena, kuomet skirtingos šeimos su vaikais susiburia žaidimams. Kaip organizuoti žaidimų pasimatymus ir kaip jiems pasiruošti, pataria vaikų ankstyvojo ugdymo ir laisvojo žaidimo mokytoja Renata Lazdin.

5 vaikų auginimo klaidos, kurių nelinkim niekam

Iš didelio rašto išeina iš krašto. Taip sako viena patarlė, kuri labai tinka šio mūsų straipsnio apibendrinimui. Aptarsime 5 tėvų elgsenos modelius, kuomet per didelė meilė ima ne juokais kenkti vaikui.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: apie pusiausvyrą gyvenant su vaikais

Ar gali būti, kad šiuolaikinėje visuomenėje mes per daug sureikšminame vaikų gyvenimus? Kartais net pamiršdami, kad mes, suaugusieji, taip pat gyvenam savus gyvenimus ir atsakingi visų pirma už savo gyvenimą?

Pavargusi mama apšaukia vaiką: psichologės komentaras

Laiške mama prisipažįsta, kad kartais apšaukia savo trejų metų dukrytę. Paskutiniuoju metu ji tapo baili, tad mama sunerimo – gal jos pakeltas balsas yra „kaltas“ dėl dukters baimių?

23 dovanos, kurias įteikus vaikui, jis jas saugos visą gyvenimą (2)

Jeigu svarstote, ką padovanoti savo vaikui, turime jums amžinų, niekada nesenstančių ir visada vertingų, dovanų sąrašą.

Vaiką užklupo „ožiukai“: jums padės šie psichologės patarimai

Keturis vaikus auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip susikalbėti su skirtingo amžiaus vaikais.

Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras

Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?

Ar vaikams vieta prekybos centruose: psichologės atsakymas patiks ne visiems (65)

Žiemą vasarą didžiuosiuose prekybos centruose pilna mamų su vežimėliuose gulinčiais kūdikiais ir jau ūgtelėjusiais vaikais. Ar jos čia turi neatidėliotinų reikalų? Dažniausiai ne, tiesiog leidžia laisvalaikį...

Ką padovanoti vaikui, kuriam diagnozuotas autizmas

Šįkart TavoVaikas.lt redakcija sulaukė trumpo, bet, kaip paaiškėjo iš specialistės atsakymo, daugiasluoksnio klausimo.

Kiek vaikui reikia žaislų: naujojo tyrimo rezultatai pribloškia

Tėvai seniai tai įtarė – per daug žaislų turintys vaikai sunkiau susikaupia, jie mažiau džiaugiasi žaisdami. Tai patvirtino ir tyrimai.

Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas (1)

Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?

Naujas šeimos narys ir pasikeitęs vaiko elgesys: pataria specialistė

Tris vaikus auginanti mama klausia specialistų patarimų, kaip lengviau padėti vyresniesiems vaikams išgyventi „sosto netekimą“. Vilmos Petrikienės atsakymas pravers visoms panašioje situacijose atsidūrusioms šeimoms.

Psichologė: kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus (1)

Du sūnus auginanti mama jaučiasi patekusi į aklavietę: jos berniukai tarpusavyje tiesiog „pjaunasi“, o bandymai pakeisti elgesį ir santykius iki šiol buvo be rezultatų.

7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti

Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?