Vilniuje duris atvėrė išskirtinis vaikų darželis

 (2)
2016 m. lapkričio 15 d. duris atvėrė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) vaikų darželis „Mažųjų akademija". Nors ugdymo procesą darželis vykdo jau nuo mokslo metų pradžios, tačiau nuo dabar mažieji gali ugdytis naujose, specialiai vaikų poreikiams pritaikytose patalpose.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaikų darželis „Mažųjų akademija" yra universiteto padalinys. Pasak darželio direktorės Irinos Mickutės, tai saugų, džiugų ir darnų vaiko augimą laiduojanti, individualius gabumus ir kūrybiškumą skatinanti ikimokyklinio ugdymo įstaiga. „Vaikų gerovė kuriama prisiimant universiteto tiriamojo-konsultacinio centro, studentų praktinio mokymosi bazės funkcijas ir kuriant, diegiant inovacijas", – sako ji.

Darželis veikia ir kaip studentų praktinio mokymosi bazė. Su vaikų grupe dirbs ne tik pedagogai, bet ir kūrybiniai darbuotojai. Planuojama, kaip įvairių LEU studijų programų – šokio, muzikos, teatro, dailės, kūno kultūros – studentai įsilies į kasdienį ugdymo procesą, išbandys naujus ugdymo metodus, būdus, į darželio aplinką įneš jaunatviško optimizmo ir energijos. „Bendraudamas su studentu vaikas įgis vis naujos patirties, gaus naujų žinių, vaikams bus įdomu ir linksma, nes bendraus su jaunais žmonėmis", – sako LEU Ugdymo mokslų fakulteto Vaikystės studijų katedros vedėja dr. Birutė Autukevičienė.

Mokslininkės nuomone, vaikai, lankysiantys šį darželį, turės išskirtinių sąlygų ne tik dėl to, kad čia bendraus su studentais, būsimaisiais pedagogais. „Vaikai turės galimybę stebėti mokslininkų darbą, naudotis universiteto aktų, sporto salėmis ir aikštynais, oranžerija, technologijų studijoms skirtomis patalpomis ir įranga, kompiuterių klasėmis, laboratorijomis ir kitomis auditorijomis su įvairia įranga. Šie vaikai galės naudotis viskuo, ką turi LEU", – sako B. Autukevičienė.

Vaikystės studijų katedros dėstytojai turės galimybę tiesiogiai ir nuotoliniu būdu stebėti darželyje vykdomą vaikų ir pedagogų veiklą, ją analizuoti ir kartu su pedagogais ieškoti vaikų gabumus, talentus ir poreikius atitinkančių ugdymo būdų.

Pasak B. Autukevičienės, mokslininkai nuolat mąsto, kaip veiksmingai ugdyti šiuolaikinį vaiką. „Būtent studentai kartu su dėstytojais stebės, kaip žaidžia, kalba, kaip sprendžia problemas ir mąsto, kuo domisi konkretus vaikas, kokios pagalbos jam reikia ir kaip jį ugdyti. Todėl kiekvienas vaikas universitetiniame darželyje gaus daugiau individualaus profesionalų dėmesio. Na, o studentai, būsimieji pedagogai, įgis neįkainojamos praktinės pedagoginio darbo patirties", – sako mokslininkė.

Šioje ugdymo įstaigoje vaikai turi galimybių eksperimentuoti, tyrinėti kartu su universiteto dėstytojais ir mokslininkais, žaisti sportinius žaidimus su studentais – profesionaliais sportininkais, muzikuoti, piešti, vaidinti su universiteto menininkais ir meno studijų programų studentais, pristatyti savo pasiekimus universiteto bendruomenei. Užsienio kalbų specialistai padės vaikams mokytis anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbų. Vaikai turės progų bendrauti su atvykusiais užsienio studentais ir mokytis turkų, kinų ir kitų atvykusių studentų gimtųjų kalbų. Vaikų tėvams ir šeimoms teikiamos edukologų, psichologų, socialinių pedagogų konsultacijos aktualiais vaikų ugdymo ir elgesio klausimais.

„Mažųjų akademija" – tai ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kurianti vaikų ugdymosi galimybes, grindžiamas vaikų mokymosi kultūra, šeimos ir ugdytojų partneryste, kad augtų orus, smalsus, kuriantis, sveikas, bendraujantis vaikas, kuris sėkmingai mokosi. Šiuo metu „Mažųjų akademija" turi keletą laisvų vietų ir laukia 2–6 metų amžiaus vaikų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Psichologė Jūratė Baltuškienė: kas padeda darželinukams susivaldyti? (1)

Vaikai negimsta mandagūs, draugiški ir paslaugūs - tinkamo elgesio jiems reikia išmokti. O šaukia, spiria ir krenta ant žemės tikrai ne tam, kad išvestų tėvus iš proto.

Artėjant Velykoms – mielas darbelis, kurį pagaminsite akimirksniu

Prieš Velykas kaupiame kiaušinių lukštus, kad galėtume juos panaudoti darbeliams ar dekoracijoms.

Kaip pažadinti vaikų kūrybiškumą

Jums gali kilti labai natūralus klausimas: o kam jį žadinti, juk vaikai iš prigimties nepaprastai kūrybingi.

Teo ir Ieva pristato: smagūs kūrybiniai darbeliai Velykoms, kurie sužavės vaikus

Artėja pati linksmiausia pavasario, atgimimo šventė – Velykos. O jų pati didžiausia esmė – pabūti su šeima, su vaikais.

Jeigu jaučiate, kad santykiai su vaiku nelabai geri, pasinaudokite šiais patarimais

Tėvų dėmesys ir vaiko tokio, koks jis yra, priėmimas yra pamatas, ant kurio kuriasi vaiko savivertė, jo tikėjimas savo jėgomis ir net jo būsimo gyvenimo sėkmė.

Psichologė: šeimos nariams svarbu dalį laiko praleisti atskirai, kad pasiilgtų vienas kito

Būti vienam ir būti vienišam nėra tas pats. Jei gyvenate šeimoje, tai dar nerodo, kad jaučiatės jos dalis. Priklausyti šeimai – vienas didžiausių kiekvieno vaiko poreikių, nuo kurio priklauso ir jo saugumo jausmas.

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais

TavoVaikas.lt džiaugiasi galėdamas pristatyti naują savo bičiulę – Ievą, tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorę, kuri nuo šiol su mumis kas savaitę dalinsis vaiko lavinimo idėjomis.

Kaip ugdyti vaiko atsakingumo jausmą: efektyvūs patarimai tėvams

Yra žodžių, kurie savo svoriu gali prislėgti, o ypač – mažus pečius.

Kaip mažas vaikas pažįsta pasaulį

„Turėtų būti ne iškeliami reikalavimai ir programos, bet paprastai aprašoma vaiko prigimtis. Auklėjimo požiūriai turi savaime išryškėti iš besiformuojančios asmenybės esybės, charakterio esmės“. (Rudolf Steiner)

Atskleidė, kokias prekes vaikams tėvai dažniausiai perka internetu

Šeimai susilaukus kūdikio dažniausiai pasikeičia ne tik gyvenimo ritmas bet ir pirkimo įpročiai bei perkamų prekių krepšelis, kuris keičiasi vaikui augant. Labai didelę laiko dalį užima vaiko priežiūra ir auklėjimas, todėl ne visuomet lieka laisva minutė apsipirkti įprastinėse parduotuvėse.

MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams

Po savaitės „Gariūnų“ verslo parke prasidės tradicinė „Mamų mugė“. Šįkart daugiatūkstantines minias po vienu stogu sukviečiantis renginys bus šiek tiek kitoks. Atsinaujinęs, gerokai ilgesnis, kupinas dovanų ir staigmenų. Kodėl?

Kas nutinka, jei šeimoje tėtis yra itin valdingas ir griežtas

Kaip suprasti, kad vaiko tėtis yra pernelyg valdingas ir kaip tai gali paveikti ilgalaikius vaiko bei tėvo santykius?

Du vaiko amžiaus tarpsniai, kada tėvams sunkiausia rasti kalbą su vaiku

Kalbant apie vaikų amžiaus krizes, ryškiausios yra trejų metų ir paauglystės krizės.

Pavargusi mama: padėkite, baigiu išprotėti nuo savo vaikų (1)

Tris vaikus auginanti mama nerimauja dėl netinkamo jaunesniųjų sūnų elgesio. Pasak jos, išbandyta daug kas: ir ignoruoti, ir gražiai aiškinti, ir pabarti. Kol kas viskas be rezultatų.

Psichologas Vytis Valantinas: ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystės ir barniai – kaip tinkamai reaguoti tėvams

Psichologinės pagalbos vaikui ir šeimai kabineto klinikinis psichologas Vytis Valantinas savo straipsnyje apžvelgia ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystes ir konfliktus bei pataria, kaip į tai reaguoti tėvams.