Vilniuje vaikų laukia atsidarantis Lietuvos edukologijos universiteto darželis

 (3)
Lietuvos edukologijos universitete nuo šio rudens pradeda veikti vaikų darželis „Mažųjų akademija".
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ikimokyklinukas – vaikas, kurio buvimo ir veiklos minutės yra neįkainojamos vertės. Šiuo laikotarpiu vaikui sukurta aplinka, perteiktos žinios ir išugdyti gebėjimai bei vertybinės nuostatos išlieka visą gyvenimą. Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo metodikų fakulteto Vaikystės studijų katedros dėstytojai senokai puoselėjo idėją steigti vaikų darželį, tarsi inovacijų ir mokslinių teorijų praktinę bazę. Jų teigimu, tai būtų nauja, eksperimentinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kurioje vyrautų skandinaviškas ugdymo modelis, kur kuriamos ir išbandomos ugdymo metodikos, kur savo žinias ir gebėjimus praktiškai taikytų Universiteto studentai.

Tikimasi, kad šių metų rugsėjo 1-ai dienai būtent toks vaikų darželis jau atvers duris. Naujai renovuotose patalpose (Lietuvos edukologijos universiteto bendrabučio pirmame aukšte) vyraus stilinga aplinka; ugdymo priemonės ikimokyklinukus skatins veikti, kurti, bandyti; grupėje dirbs keturi žmonės - pedagogas, pedagogo padėjėjas ir du kūrybiniai darbuotojai.

Vaikų darželio kūrybiniai darbuotojai - studentai iš Universiteto katedrų (šokio, muzikos, teatro, dailės, kūno kultūros) - įsilies į kasdienį ugdymo procesą, kur išbandys įvairiausius metodus, būdus, pasitikrins save profesijoje bei į darželio aplinką įneš jaunatviško optimizmo ir energijos. Universiteto Vaikystės studijų katedros dėstytojai turės galimybę tiesiogiai ir nuotoliniu būdu stebėti darželyje vaikų veiklą, ją analizuoti ir taikyti teorinius mokslinius darbus praktiškai.

Lietuvos edukologijos universiteto vaikų darželis „Mažųjų akademija" laukia trejų – šešerių (septynerių) amžiaus vaikų. Čia darbo dienomis veiks trys grupės nuo 7.30 – 18.00 valandos.

Darželyje vaiko ugdymo ir priežiūros mėnesio kaina 200 eurų. Daugiau – jokių mokesčių. Į kainą įeina maitinimas, ugdymo priemonės, papildomos meninio ugdymo, logopedo ir kitos paslaugos.

Daugiau informacijos apie darželį ir jo kontaktai – čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

5 vaikų darželio auklėtojų patarimai tėvams

Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.

10 požymių, kad auginate išskirtiniais gabumais apdovanotą vaiką (1)

Dauguma tėvelių ir mamyčių mano, kad jų atžala turi išskirtinių talentų, tačiau daugumą vaikų genijais galėtų pavadinti nebent jų pačių tėvai.

Išsiskyrusi mama: pradėjus gyventi su draugu, pasikeitė vaiko elgesys (10)

Išsiskyrusi mama kuria naujus santykius su vyru ir neabejoja, kad draugas myli jos sūnų. Tačiau kai jie apsigyveno drauge, berniuko elgesys pasikeitė į blogąją pusę. Ką patars mamai psichologė?

Trys iššūkiai tėvams, kurie augina vaikus

Alfredas Adleris (1870-1937), Individualiosios psichologijos kūrėjas, daug dėmesio skyrė socialinei vaikų gyvenimo situacijai, jų ankstyviesiems santykiams su tėvais bei broliais ir seserimis, auklėjimo stiliui, šeimos atmosferai.

Nesusitvarkau su vaiku, jis nuolat atsikalbinėja ir negražiai kalba (14)

Redakcija gavo trijų sūnų mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo dėl savo penkiamečio elgesio. Moteris sako, kad vaikas atsikalbinėja ir namie, ir darželyje. Be to, auklėtojos sako, kad berniukas negražiai kalba kitų akivaizdoje.

Nelengva, bet įmanoma: kaip užauginti atsakingą vaiką

Nors ši užduotis ganėtinai sudėtinga, vis tik galima būtų išskirti kelias svarbiausias taisykles, kurių vertėtų laikytis tėvams.

Skausminga šeimos patirtis: iki 3 metų vaikas naktimis kėlėsi po 10 kartų (48)

Publikavę TavoVaikas.lt portale straipsnį apie neramų kūdikių miegą („Padėkite, auginu neramų vaiką, kuris niekada neužmiega pats"), sulaukėme tėčio Martyno laiško. Jis norėjo pasidalinti savo šeimos neeiline patirtimi.

„Pypliukas“: kaip išvengti vaikų isterijų parduotuvėje

Televizijos laida „Pypliukas“ pradeda naują sezoną ir pirmoje savo laidoje aptaria kelias vaikus auginantiems tėvams rūpimas temas.

Psichologė – apie vieną tėvų daromą klaidą, kuri skaudžiai atsiliepia vaikui (3)

Prieš skaitant šį straipsnį rekomenduojame atlikti nedidelį, bet įdomų tyrimą: suskaičiuokite, kiek kartų per dieną meluojate.

Kas yra išmintinga tėvų meilė ir kodėl mes užauginame nelaimingus vaikus (1)

Esu sutikusi ne vieną suaugusį žmogų, kuris yra laimingas, kai jaučiasi nelaimingas.

Būkite žmonės, neverskite to daryti vaikų (11)

„Lenk medį, kol jaunas“. Taip, yra tokia lietuvių liaudies patarlė, tačiau nesupraskite jos paraidžiui, kai kalbame apie vaikų auklėjimą. Vaikų nereikia nei „perlaužti“, nei versti kažką daryti. Su jais reikia kalbėtis ir tartis.

6 frazės, kurių mūsų vaikams reikia kaip duonos kasdienės (2)

Kaip dažnai sakote vaikui, kad jį mylite? Ar parodote tą ir veiksmais? Jūsų dėmesiui - dar šešios frazės, kurių vaikui reikia ne mažiau, kaip „Aš tave myliu“.

Vienas populiarus auklėjimo metodas kenkia vaikams labiau už viską (5)

Egzistuoja vienas auklėjimo metodas, kuris labai paplitęs. Ir tik nedaugelis tėvų žino, ką jie daro savo vaikui.

7 skirtumai tarp įprastų ir išmintingų tėvų

Vaikams nereikia tobulų tėvų, jiems reikia išmintingų tėvų.

Psichologė: trokšdamas tėvų dėmesio, vaikas gali elgtis netinkamai

Gimus naujagimiui, pasikeitė vyresniojo vaiko elgesys. Mama sako, kad nebesusitvarko su šešiamečiu ir klausia patarimo specialisto.