Vilniuje vaikų laukia atsidarantis Lietuvos edukologijos universiteto darželis

 (3)
Lietuvos edukologijos universitete nuo šio rudens pradeda veikti vaikų darželis „Mažųjų akademija".
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ikimokyklinukas – vaikas, kurio buvimo ir veiklos minutės yra neįkainojamos vertės. Šiuo laikotarpiu vaikui sukurta aplinka, perteiktos žinios ir išugdyti gebėjimai bei vertybinės nuostatos išlieka visą gyvenimą. Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo metodikų fakulteto Vaikystės studijų katedros dėstytojai senokai puoselėjo idėją steigti vaikų darželį, tarsi inovacijų ir mokslinių teorijų praktinę bazę. Jų teigimu, tai būtų nauja, eksperimentinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kurioje vyrautų skandinaviškas ugdymo modelis, kur kuriamos ir išbandomos ugdymo metodikos, kur savo žinias ir gebėjimus praktiškai taikytų Universiteto studentai.

Tikimasi, kad šių metų rugsėjo 1-ai dienai būtent toks vaikų darželis jau atvers duris. Naujai renovuotose patalpose (Lietuvos edukologijos universiteto bendrabučio pirmame aukšte) vyraus stilinga aplinka; ugdymo priemonės ikimokyklinukus skatins veikti, kurti, bandyti; grupėje dirbs keturi žmonės - pedagogas, pedagogo padėjėjas ir du kūrybiniai darbuotojai.

Vaikų darželio kūrybiniai darbuotojai - studentai iš Universiteto katedrų (šokio, muzikos, teatro, dailės, kūno kultūros) - įsilies į kasdienį ugdymo procesą, kur išbandys įvairiausius metodus, būdus, pasitikrins save profesijoje bei į darželio aplinką įneš jaunatviško optimizmo ir energijos. Universiteto Vaikystės studijų katedros dėstytojai turės galimybę tiesiogiai ir nuotoliniu būdu stebėti darželyje vaikų veiklą, ją analizuoti ir taikyti teorinius mokslinius darbus praktiškai.

Lietuvos edukologijos universiteto vaikų darželis „Mažųjų akademija" laukia trejų – šešerių (septynerių) amžiaus vaikų. Čia darbo dienomis veiks trys grupės nuo 7.30 – 18.00 valandos.

Darželyje vaiko ugdymo ir priežiūros mėnesio kaina 200 eurų. Daugiau – jokių mokesčių. Į kainą įeina maitinimas, ugdymo priemonės, papildomos meninio ugdymo, logopedo ir kitos paslaugos.

Daugiau informacijos apie darželį ir jo kontaktai – čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Psichologė Jūratė Baltuškienė: kas padeda darželinukams susivaldyti?

Vaikai negimsta mandagūs, draugiški ir paslaugūs - tinkamo elgesio jiems reikia išmokti. O šaukia, spiria ir krenta ant žemės tikrai ne tam, kad išvestų tėvus iš proto.

Artėjant Velykoms – mielas darbelis, kurį pagaminsite akimirksniu

Prieš Velykas kaupiame kiaušinių lukštus, kad galėtume juos panaudoti darbeliams ar dekoracijoms.

Kaip pažadinti vaikų kūrybiškumą

Jums gali kilti labai natūralus klausimas: o kam jį žadinti, juk vaikai iš prigimties nepaprastai kūrybingi.

Teo ir Ieva pristato: smagūs kūrybiniai darbeliai Velykoms, kurie sužavės vaikus

Artėja pati linksmiausia pavasario, atgimimo šventė – Velykos. O jų pati didžiausia esmė – pabūti su šeima, su vaikais.

Jeigu jaučiate, kad santykiai su vaiku nelabai geri, pasinaudokite šiais patarimais

Tėvų dėmesys ir vaiko tokio, koks jis yra, priėmimas yra pamatas, ant kurio kuriasi vaiko savivertė, jo tikėjimas savo jėgomis ir net jo būsimo gyvenimo sėkmė.

Psichologė: šeimos nariams svarbu dalį laiko praleisti atskirai, kad pasiilgtų vienas kito

Būti vienam ir būti vienišam nėra tas pats. Jei gyvenate šeimoje, tai dar nerodo, kad jaučiatės jos dalis. Priklausyti šeimai – vienas didžiausių kiekvieno vaiko poreikių, nuo kurio priklauso ir jo saugumo jausmas.

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais

TavoVaikas.lt džiaugiasi galėdamas pristatyti naują savo bičiulę – Ievą, tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorę, kuri nuo šiol su mumis kas savaitę dalinsis vaiko lavinimo idėjomis.

Kaip ugdyti vaiko atsakingumo jausmą: efektyvūs patarimai tėvams

Yra žodžių, kurie savo svoriu gali prislėgti, o ypač – mažus pečius.

Kaip mažas vaikas pažįsta pasaulį

„Turėtų būti ne iškeliami reikalavimai ir programos, bet paprastai aprašoma vaiko prigimtis. Auklėjimo požiūriai turi savaime išryškėti iš besiformuojančios asmenybės esybės, charakterio esmės“. (Rudolf Steiner)

Atskleidė, kokias prekes vaikams tėvai dažniausiai perka internetu

Šeimai susilaukus kūdikio dažniausiai pasikeičia ne tik gyvenimo ritmas bet ir pirkimo įpročiai bei perkamų prekių krepšelis, kuris keičiasi vaikui augant. Labai didelę laiko dalį užima vaiko priežiūra ir auklėjimas, todėl ne visuomet lieka laisva minutė apsipirkti įprastinėse parduotuvėse.

MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams

Po savaitės „Gariūnų“ verslo parke prasidės tradicinė „Mamų mugė“. Šįkart daugiatūkstantines minias po vienu stogu sukviečiantis renginys bus šiek tiek kitoks. Atsinaujinęs, gerokai ilgesnis, kupinas dovanų ir staigmenų. Kodėl?

Kas nutinka, jei šeimoje tėtis yra itin valdingas ir griežtas

Kaip suprasti, kad vaiko tėtis yra pernelyg valdingas ir kaip tai gali paveikti ilgalaikius vaiko bei tėvo santykius?

Du vaiko amžiaus tarpsniai, kada tėvams sunkiausia rasti kalbą su vaiku

Kalbant apie vaikų amžiaus krizes, ryškiausios yra trejų metų ir paauglystės krizės.

Pavargusi mama: padėkite, baigiu išprotėti nuo savo vaikų (1)

Tris vaikus auginanti mama nerimauja dėl netinkamo jaunesniųjų sūnų elgesio. Pasak jos, išbandyta daug kas: ir ignoruoti, ir gražiai aiškinti, ir pabarti. Kol kas viskas be rezultatų.

Psichologas Vytis Valantinas: ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystės ir barniai – kaip tinkamai reaguoti tėvams

Psichologinės pagalbos vaikui ir šeimai kabineto klinikinis psichologas Vytis Valantinas savo straipsnyje apžvelgia ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystes ir konfliktus bei pataria, kaip į tai reaguoti tėvams.