Vilniuje vaikų laukia atsidarantis Lietuvos edukologijos universiteto darželis

 (3)
Lietuvos edukologijos universitete nuo šio rudens pradeda veikti vaikų darželis „Mažųjų akademija".
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ikimokyklinukas – vaikas, kurio buvimo ir veiklos minutės yra neįkainojamos vertės. Šiuo laikotarpiu vaikui sukurta aplinka, perteiktos žinios ir išugdyti gebėjimai bei vertybinės nuostatos išlieka visą gyvenimą. Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo metodikų fakulteto Vaikystės studijų katedros dėstytojai senokai puoselėjo idėją steigti vaikų darželį, tarsi inovacijų ir mokslinių teorijų praktinę bazę. Jų teigimu, tai būtų nauja, eksperimentinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kurioje vyrautų skandinaviškas ugdymo modelis, kur kuriamos ir išbandomos ugdymo metodikos, kur savo žinias ir gebėjimus praktiškai taikytų Universiteto studentai.

Tikimasi, kad šių metų rugsėjo 1-ai dienai būtent toks vaikų darželis jau atvers duris. Naujai renovuotose patalpose (Lietuvos edukologijos universiteto bendrabučio pirmame aukšte) vyraus stilinga aplinka; ugdymo priemonės ikimokyklinukus skatins veikti, kurti, bandyti; grupėje dirbs keturi žmonės - pedagogas, pedagogo padėjėjas ir du kūrybiniai darbuotojai.

Vaikų darželio kūrybiniai darbuotojai - studentai iš Universiteto katedrų (šokio, muzikos, teatro, dailės, kūno kultūros) - įsilies į kasdienį ugdymo procesą, kur išbandys įvairiausius metodus, būdus, pasitikrins save profesijoje bei į darželio aplinką įneš jaunatviško optimizmo ir energijos. Universiteto Vaikystės studijų katedros dėstytojai turės galimybę tiesiogiai ir nuotoliniu būdu stebėti darželyje vaikų veiklą, ją analizuoti ir taikyti teorinius mokslinius darbus praktiškai.

Lietuvos edukologijos universiteto vaikų darželis „Mažųjų akademija" laukia trejų – šešerių (septynerių) amžiaus vaikų. Čia darbo dienomis veiks trys grupės nuo 7.30 – 18.00 valandos.

Darželyje vaiko ugdymo ir priežiūros mėnesio kaina 200 eurų. Daugiau – jokių mokesčių. Į kainą įeina maitinimas, ugdymo priemonės, papildomos meninio ugdymo, logopedo ir kitos paslaugos.

Daugiau informacijos apie darželį ir jo kontaktai – čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?