Vilniuje vaikų laukia atsidarantis Lietuvos edukologijos universiteto darželis

 (3)
Lietuvos edukologijos universitete nuo šio rudens pradeda veikti vaikų darželis „Mažųjų akademija".
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ikimokyklinukas – vaikas, kurio buvimo ir veiklos minutės yra neįkainojamos vertės. Šiuo laikotarpiu vaikui sukurta aplinka, perteiktos žinios ir išugdyti gebėjimai bei vertybinės nuostatos išlieka visą gyvenimą. Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo metodikų fakulteto Vaikystės studijų katedros dėstytojai senokai puoselėjo idėją steigti vaikų darželį, tarsi inovacijų ir mokslinių teorijų praktinę bazę. Jų teigimu, tai būtų nauja, eksperimentinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kurioje vyrautų skandinaviškas ugdymo modelis, kur kuriamos ir išbandomos ugdymo metodikos, kur savo žinias ir gebėjimus praktiškai taikytų Universiteto studentai.

Tikimasi, kad šių metų rugsėjo 1-ai dienai būtent toks vaikų darželis jau atvers duris. Naujai renovuotose patalpose (Lietuvos edukologijos universiteto bendrabučio pirmame aukšte) vyraus stilinga aplinka; ugdymo priemonės ikimokyklinukus skatins veikti, kurti, bandyti; grupėje dirbs keturi žmonės - pedagogas, pedagogo padėjėjas ir du kūrybiniai darbuotojai.

Vaikų darželio kūrybiniai darbuotojai - studentai iš Universiteto katedrų (šokio, muzikos, teatro, dailės, kūno kultūros) - įsilies į kasdienį ugdymo procesą, kur išbandys įvairiausius metodus, būdus, pasitikrins save profesijoje bei į darželio aplinką įneš jaunatviško optimizmo ir energijos. Universiteto Vaikystės studijų katedros dėstytojai turės galimybę tiesiogiai ir nuotoliniu būdu stebėti darželyje vaikų veiklą, ją analizuoti ir taikyti teorinius mokslinius darbus praktiškai.

Lietuvos edukologijos universiteto vaikų darželis „Mažųjų akademija" laukia trejų – šešerių (septynerių) amžiaus vaikų. Čia darbo dienomis veiks trys grupės nuo 7.30 – 18.00 valandos.

Darželyje vaiko ugdymo ir priežiūros mėnesio kaina 200 eurų. Daugiau – jokių mokesčių. Į kainą įeina maitinimas, ugdymo priemonės, papildomos meninio ugdymo, logopedo ir kitos paslaugos.

Daugiau informacijos apie darželį ir jo kontaktai – čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vaikų žaidimai lauke žiemą: idėjos, ką veikti

Kai lauke žvarbu ar pagaliau pasninga – pats metas su vaikais susiruošti į gamtą.

10 patarimų tėvams, kuriuos verta žinoti kaip 2X2

Vaiko auklėjimas – iššūkis, su kuriuo tėvai susiduria kasdien. Nesvarbu, kokio amžiaus vaikas: vos pirmą žingsnį žengiantis pypliukas ar savo nuomonę turintis darželinukas.

Psichologė I.Daniūnaitė: „Tikėkite vaiku, kai sako, kad buvo skriaudžiamas“

Tyrimų duomenimis, Lietuvoje kas ketvirtas vaikas patiria fizinį smurtą.

Žaidimų pasimatymo diena: patarimai tėvams, kaip ją surengti be jokių žaislų

Sausio 21-ąją Lietuvoje ir pasaulyje bus minima Žaidimų pasimatymų diena, kuomet skirtingos šeimos su vaikais susiburia žaidimams. Kaip organizuoti žaidimų pasimatymus ir kaip jiems pasiruošti, pataria vaikų ankstyvojo ugdymo ir laisvojo žaidimo mokytoja Renata Lazdin.

5 vaikų auginimo klaidos, kurių nelinkim niekam

Iš didelio rašto išeina iš krašto. Taip sako viena patarlė, kuri labai tinka šio mūsų straipsnio apibendrinimui. Aptarsime 5 tėvų elgsenos modelius, kuomet per didelė meilė ima ne juokais kenkti vaikui.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: apie pusiausvyrą gyvenant su vaikais

Ar gali būti, kad šiuolaikinėje visuomenėje mes per daug sureikšminame vaikų gyvenimus? Kartais net pamiršdami, kad mes, suaugusieji, taip pat gyvenam savus gyvenimus ir atsakingi visų pirma už savo gyvenimą?

Pavargusi mama apšaukia vaiką: psichologės komentaras

Laiške mama prisipažįsta, kad kartais apšaukia savo trejų metų dukrytę. Paskutiniuoju metu ji tapo baili, tad mama sunerimo – gal jos pakeltas balsas yra „kaltas“ dėl dukters baimių?

23 dovanos, kurias įteikus vaikui, jis jas saugos visą gyvenimą (2)

Jeigu svarstote, ką padovanoti savo vaikui, turime jums amžinų, niekada nesenstančių ir visada vertingų, dovanų sąrašą.

Vaiką užklupo „ožiukai“: jums padės šie psichologės patarimai

Keturis vaikus auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip susikalbėti su skirtingo amžiaus vaikais.

Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras

Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?

Ar vaikams vieta prekybos centruose: psichologės atsakymas patiks ne visiems (65)

Žiemą vasarą didžiuosiuose prekybos centruose pilna mamų su vežimėliuose gulinčiais kūdikiais ir jau ūgtelėjusiais vaikais. Ar jos čia turi neatidėliotinų reikalų? Dažniausiai ne, tiesiog leidžia laisvalaikį...

Ką padovanoti vaikui, kuriam diagnozuotas autizmas

Šįkart TavoVaikas.lt redakcija sulaukė trumpo, bet, kaip paaiškėjo iš specialistės atsakymo, daugiasluoksnio klausimo.

Kiek vaikui reikia žaislų: naujojo tyrimo rezultatai pribloškia

Tėvai seniai tai įtarė – per daug žaislų turintys vaikai sunkiau susikaupia, jie mažiau džiaugiasi žaisdami. Tai patvirtino ir tyrimai.

Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas (1)

Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?

Naujas šeimos narys ir pasikeitęs vaiko elgesys: pataria specialistė

Tris vaikus auginanti mama klausia specialistų patarimų, kaip lengviau padėti vyresniesiems vaikams išgyventi „sosto netekimą“. Vilmos Petrikienės atsakymas pravers visoms panašioje situacijose atsidūrusioms šeimoms.