Visi vaikai darželyje šoka ir dainuoja, tik mano nenori: ką daryti?

 (1)
Darželyje įprasta, kad yra organizuojami vaikų pasirodymai, kuriuose jie dainuoja daineles ar deklamuoja eilėraščius. Ketverių metų sūnų auginanti mama klausia psichologo patarimo, ar normalu, kad jos sūnus nenori dalyvauti tokioje veikloje?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Irina klausia:

„Turiu klausimėlį, kuris neduoda man ramybės - mano keturmetis vaikas darželyje nei sportuoja, nei šoka, nei dainuoja su grupės draugais. Kai paklausiu, kodėl, atsako, kad nenori.

Na, suprantu gal vieną kitą kartą gali nenorėti, bet nuo rugsėjo nei karto nedalyvavo tokioje veikloje. Nesuprantu, kodėl ir ką daryti? Gal reiktų pas psichologą kreiptis?“

Atsako Individualiosios psichologijos instituto konsultantė, psichologė Rasa Kardaitė -Vėlyvienė, www.ipi.lt.

Miela Irina, jūsų keturmetis gali atsisakyti dalyvauti jam siūlomoje veikloje. Kaip ir mes suaugę, taip ir vaikai, pasirenka labiau mėgstamas veiklas, vieni mėgsta šokti, kiti piešti, kiti skaityti knygas ar spręsti matematikos užduotis.

Kodėl visi vaikai darželyje turi norėti šokti, dainuoti ir sportuoti? Taip įprasta? Taip reikia? Visi taip daro?..

Na, o jeigu grįžti prie jūsų rūpesčio, tai iš klausimo sunku suprasti, ar jūsų keturmetis išvis atsisako dalyvauti tokio pobūdžio veikloje, ar nedalyvauja tik darželyje ir darželio aplinkoje.

Vaikai, kurie bent vieną kartą buvo nudrąsinti, gali daugiau nebenorėti dalyvauti prieš tai jiems patikusioje veikloje.

Kad vėl pavyktų vaiką įtraukti, turi praeiti nemažai laiko ir suaugę turi labai kantriai ir ilgai drąsinti, kad vaikas patikėtų savimi ir savo jėgomis, pavyks mėgautis atliekama veikla.

Kad veikloje dalyvauti gali būti tiesiog smagu ir nereikia siekti jokių rezultatų. Gali būti, Irina, kad jūsų keturmetis yra jautrus aplinkinių reakcijai į jo atliekamas veiklas, ką jūs galėtumėte pastebėti ir padėti vaikui atlaikyti drąsindama jį.

Visi vaikai darželyje šoka ir dainuoja, tik mano nenori: ką daryti?
© Vida Press

Taip pat gali būti, kad jūsų keturmetis yra tvirto charakterio, užsispyręs ir siekiantis savo tikslo, kas gali daugiau padėti vaikui, nei trukdyti, tačiau tai turi vykti su tinkamas suaugusiųjų pagalba ir padrąsinimu.

Irina, konsultacija su psichologu palengvins geriau suprasti savo vaiko elgesį, o taip pat savo reakcijas ir nerimą.

Sėkmės!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai

Neretu atveju įsigyjantys būstą žmonės galvoja apie šiandienius poreikius. Vis tik dažnai atsitinka taip, kad gimstant pirmagimiui nėra galimybių greitu metu išsikelti į erdvesnį būstą.

Artėjantį pavasarį lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX kviečia pasitikti kūrybingai

Lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX jau gyvena pavasariniais planais ir svajonėmis ir pristato šiltajam sezonui skirtą įvairiaspalvę kolekciją, dedikuotą Misteriui Kūrybingumui.

Patyrusių mamų gudrybės, kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų

Labai dažnai tėvai skundžiasi tuo, kad jų vaikai nemėgsta tvarkytis ir tą daro tik tėvams pakėlus balsą. Kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų? Keli naudingi patarimai.

Kaip užauginti vaiką optimistą: 5 esminiai patarimai tėvams

Optimizmas - savybė, kurią tėvai gali padėti ugdyti savo vaikams. Nuolat girdėdamas „Nelipk", „Nebandyk", „Tau nepavyks", „Nevykėlis", vaikas tikrai neugdo savyje optimistui būdingų savybių. Taigi, penki trumpi ir aiškūs patarimai, jei norite užauginti optimistą.

Vaikas nenori miegoti savo kambaryje ir kasnakt ateina į tėvų lovą: psichologės komentaras

Savo kambaryje užmigdytas, vaikas naktį ateina į tėvų lovą. Mamai jis sako, kad bijosi, tačiau ji abejoja, ar tai negali būti tiesiog įprotis miegoti su tėvais. Ką sunerimusiai mamai patars psichologė?

Kodėl tėvai Lietuvoje taiko fizines bausmes vaikams: specialistų įžvalgos (1)

Vos vienerius metus iš 100-mečio, kurį mini Lietuva, gyvename su nuostata, kad negalima mušti vaikų.

KALBA VAIKAI. Kad pasakė, tai pasakė...

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje rengėme konkursą, kurio metu paprašėme mūsų bičiulių pasidalinti įdomiomis savo vaikų kalbomis. Juk niekam ne paslaptis, kad mažieji kartais pažeria tokių perliukų, kokių suaugusysis sunkiai sugalvos.

Vaikų darželis Ukmergės rajone, kuriame vaikai nespraudžiami į rėmus (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS kūrybinė grupė svečiavosi Ukmergės rajone įsikūrusiame neeiliniame vaikų darželyje.

Edukologė – apie vaiko adaptaciją darželyje

Per kiek laiko vaikas apsipranta darželyje ir kaip jam galėtų padėti tėvai?

Edukologė pataria, kaip ugdyti vaikų savarankiškumą

Kai trimetis vieną rytą ištaria „aš pats", atsisakydamas pagalbos rengiantis, užlieja pasididžiavimo banga. Štai ir atėjo akimirka, kai mums, tėvams, teks padėti puoselėti pirmuosius savarankiškumo daigus, palaikyti, skatinti ir apsišarvuoti begaline kantrybe.

Neverskite vaiko per prievartą daryti šių dalykų (1)

Jei manote, kad vaiką auklėti reikia kiek galima griežčiau, turėkite galvoje, kad visgi esama dalykų, kurių iš vaikų reikalauti negalima.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: laikas nustoti brėžti ribas savo vaikams

Kas geriau „braižo ribas" – pasaulis ar tėvai?

Aktualu tėvams: sergančio vaiko slauga ir išmokos

Pastaruoju metu smarkiai išaugus sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, ne viena savivaldybė paskelbė gripo epidemiją mieste, o kai kurios ugdymo įstaigos uždarytos karantinui.

Edukologė: kokį žaislą pirkti vaikui, kad jis neatsibostų per dieną

VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė - Ivanauskienė svarsto, kokius žaislus verta pirkti vaikui, kad jie neatsibostų per vieną dieną.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas

Daugelis vaikų svajoja namuose auginti gyvūną. Jeigu rimtai svarstote turėti katę, jūsų dėmesiui – 5 populiarių kačių veislių apžvalga. Ar jos tinka šeimoms su vaikais?