Visi vaikai darželyje šoka ir dainuoja, tik mano nenori: ką daryti?

 (1)
Darželyje įprasta, kad yra organizuojami vaikų pasirodymai, kuriuose jie dainuoja daineles ar deklamuoja eilėraščius. Ketverių metų sūnų auginanti mama klausia psichologo patarimo, ar normalu, kad jos sūnus nenori dalyvauti tokioje veikloje?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Irina klausia:

„Turiu klausimėlį, kuris neduoda man ramybės - mano keturmetis vaikas darželyje nei sportuoja, nei šoka, nei dainuoja su grupės draugais. Kai paklausiu, kodėl, atsako, kad nenori.

Na, suprantu gal vieną kitą kartą gali nenorėti, bet nuo rugsėjo nei karto nedalyvavo tokioje veikloje. Nesuprantu, kodėl ir ką daryti? Gal reiktų pas psichologą kreiptis?“

Atsako Individualiosios psichologijos instituto konsultantė, psichologė Rasa Kardaitė -Vėlyvienė, www.ipi.lt.

Miela Irina, jūsų keturmetis gali atsisakyti dalyvauti jam siūlomoje veikloje. Kaip ir mes suaugę, taip ir vaikai, pasirenka labiau mėgstamas veiklas, vieni mėgsta šokti, kiti piešti, kiti skaityti knygas ar spręsti matematikos užduotis.

Kodėl visi vaikai darželyje turi norėti šokti, dainuoti ir sportuoti? Taip įprasta? Taip reikia? Visi taip daro?..

Na, o jeigu grįžti prie jūsų rūpesčio, tai iš klausimo sunku suprasti, ar jūsų keturmetis išvis atsisako dalyvauti tokio pobūdžio veikloje, ar nedalyvauja tik darželyje ir darželio aplinkoje.

Vaikai, kurie bent vieną kartą buvo nudrąsinti, gali daugiau nebenorėti dalyvauti prieš tai jiems patikusioje veikloje.

Kad vėl pavyktų vaiką įtraukti, turi praeiti nemažai laiko ir suaugę turi labai kantriai ir ilgai drąsinti, kad vaikas patikėtų savimi ir savo jėgomis, pavyks mėgautis atliekama veikla.

Kad veikloje dalyvauti gali būti tiesiog smagu ir nereikia siekti jokių rezultatų. Gali būti, Irina, kad jūsų keturmetis yra jautrus aplinkinių reakcijai į jo atliekamas veiklas, ką jūs galėtumėte pastebėti ir padėti vaikui atlaikyti drąsindama jį.

Visi vaikai darželyje šoka ir dainuoja, tik mano nenori: ką daryti?
© Vida Press

Taip pat gali būti, kad jūsų keturmetis yra tvirto charakterio, užsispyręs ir siekiantis savo tikslo, kas gali daugiau padėti vaikui, nei trukdyti, tačiau tai turi vykti su tinkamas suaugusiųjų pagalba ir padrąsinimu.

Irina, konsultacija su psichologu palengvins geriau suprasti savo vaiko elgesį, o taip pat savo reakcijas ir nerimą.

Sėkmės!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.

Kaip užauginti pasitikintį savimi vaiką: patarimai tėvams

Savigarba ir pasitikėjimas – labai svarbios savybės ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenime. Kaip galime padėti išmintingai ugdyti savo vaiko savimonę ir savivertę?

Psichologė J.Baltuškienė: patenkinus vaiko poreikius, krizių galima išvengti

Skirtingais vaiko amžiaus tarpsniais formuojasi vis kitos savybės, atsiranda naujų poreikių, daugėja norų. Kaip jų neužslopinti, kad vaikas augtų pasitikintis savimi ir kitais, iniciatyvus ir savarankiškas, mokėtų atpažinti savo jausmus ir juos reikšti?

Teo ir Ieva pristato: nerealiai smagūs žaidimai su ledukais

Šilti orai lepina mus saulės šiluma ir malonia akims žaluma. Vis daugiau laiko praleidžiame lauke.

Kaip susikalbėti su vaikais? Knygų TOP 5

Kaip susikalbėti su vaikais? Ar svarbu tenkinti visus jų pageidavimus, kad mažieji galėtų jaustis laimingi ? Kokie iššūkiai kyla auginant paauglį ir kaip juos įveikti? Kaip išugdyti tarpusavio pagarbą ir pasitikėjimą?

Psichologė – apie vaikus ir nuogumą: ko turi nepamiršti tėvai

Augant mažyliui, tėvai susiduria su vis įvairesniais klausimais – vaikui ima rūpėti, kaip jis atrodo, kaip atrodo kiti, kaip jis rengiasi ir kas slepiasi po skirtingų lyčių rūbais.

Taisyklės, kurias privalo žinoti tėvai prieš gimstant antram vaikui

Dvejų metų berniukui mama ir tėtis dažnai pasakojo, kad greitai turės sesę. O mažylis džiugiai glostė ir bučiavo vis didėjantį mamos pilvą. Laukė sesės. Tačiau nuo pirmų jos gyvenimo dienų prasidėjo didysis maištas ir bėdos: nemiga, nervinis kosulys...

5 patarimai, kaip užauginti genijų

Kiekvieno vaiko tėvai norėtų, kad užaugęs jis būtų protingas ir sumanus, kad jį lydėtų sėkmė asmeniniame bei profesiniame gyvenime. Kaip padėti vaikui tai pasiekti.

Kuriant gerus santykius su vaiku tėvams svarbu laikytis trijų pagrindinių taisyklių

Atrodo, kad gimus vaikui tas abipusis santykis tiesiog užgimsta savaime.

Ar tikrai paklusnus vaikas geriau už neklausantį tėvų: psichologės komentaras

Vienas vaikas auga paklusnus, kitas nelabai. Vieno elgesiu darželio auklėtojos ir mokytojai džiaugiasi, kito – nelabai. Ar vaiko paklusnumas yra prigimtinis ar įgytas? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Psichologė – apie vaiko elgesį, kuris priverčia tėvus raudonuoti (1)

Skaitytojos atsiųstas klausimas inspiravo psichologę Daivą Čeponienę išsamiai pamąstyti, kur yra riba tarp nekaltos vaiko nuomonės išsakymo ir patyčių, kurios skaudina kitą.

Teo ir Ieva pristato: lavinantys užsiėmimai, kurie išmokys vaiką raidžių

Raidės - tai neatsiejama mūsų pasaulio dalis. Su jomis susiduriame kiekvieną dieną. Lygiai taip pat ir vaikai. Nors vieningos nuomonės, kada pradėti savo vaiką mokyti raidžių nėra, manau, yra labai svarbu nepraleisti momento, kai vaikas pradeda jomis domėtis.

Skatindami vaikus domėtis įvairiomis veiklomis, padėsime atsiskleisti jų gabumams

Šiandien, kai virtuali realybė taip vilioja, vaikų interesų spektras dažnai tik ja ir apsiriboja.

Neringa Čereškevičienė: visi vaikai iš prigimties talentingi

Daugeliui Lietuvos žmonių charizmatiškosios Neringos Čereškevičienės pristatinėti nereikia: ji jau daugiau nei du dešimtmečius gyvuojančio projekto vaikams ir ne vaikams „Telebimbam" įkūrėja ir siela.

Kodėl aš mokysiu savo dukrą drąsos, o ne tobulumo

Moteris nuo mažens moko būti geromis, mylinčiomis, kantriomis, dėmesingomis, mandagiomis, rūpestingomis, švelniomis ir mielomis.