Visi vaikai darželyje šoka ir dainuoja, tik mano nenori: ką daryti?

 (1)
Darželyje įprasta, kad yra organizuojami vaikų pasirodymai, kuriuose jie dainuoja daineles ar deklamuoja eilėraščius. Ketverių metų sūnų auginanti mama klausia psichologo patarimo, ar normalu, kad jos sūnus nenori dalyvauti tokioje veikloje?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Irina klausia:

„Turiu klausimėlį, kuris neduoda man ramybės - mano keturmetis vaikas darželyje nei sportuoja, nei šoka, nei dainuoja su grupės draugais. Kai paklausiu, kodėl, atsako, kad nenori.

Na, suprantu gal vieną kitą kartą gali nenorėti, bet nuo rugsėjo nei karto nedalyvavo tokioje veikloje. Nesuprantu, kodėl ir ką daryti? Gal reiktų pas psichologą kreiptis?“

Atsako Individualiosios psichologijos instituto konsultantė, psichologė Rasa Kardaitė -Vėlyvienė, www.ipi.lt.

Miela Irina, jūsų keturmetis gali atsisakyti dalyvauti jam siūlomoje veikloje. Kaip ir mes suaugę, taip ir vaikai, pasirenka labiau mėgstamas veiklas, vieni mėgsta šokti, kiti piešti, kiti skaityti knygas ar spręsti matematikos užduotis.

Kodėl visi vaikai darželyje turi norėti šokti, dainuoti ir sportuoti? Taip įprasta? Taip reikia? Visi taip daro?..

Na, o jeigu grįžti prie jūsų rūpesčio, tai iš klausimo sunku suprasti, ar jūsų keturmetis išvis atsisako dalyvauti tokio pobūdžio veikloje, ar nedalyvauja tik darželyje ir darželio aplinkoje.

Vaikai, kurie bent vieną kartą buvo nudrąsinti, gali daugiau nebenorėti dalyvauti prieš tai jiems patikusioje veikloje.

Kad vėl pavyktų vaiką įtraukti, turi praeiti nemažai laiko ir suaugę turi labai kantriai ir ilgai drąsinti, kad vaikas patikėtų savimi ir savo jėgomis, pavyks mėgautis atliekama veikla.

Kad veikloje dalyvauti gali būti tiesiog smagu ir nereikia siekti jokių rezultatų. Gali būti, Irina, kad jūsų keturmetis yra jautrus aplinkinių reakcijai į jo atliekamas veiklas, ką jūs galėtumėte pastebėti ir padėti vaikui atlaikyti drąsindama jį.

Visi vaikai darželyje šoka ir dainuoja, tik mano nenori: ką daryti?
© Vida Press

Taip pat gali būti, kad jūsų keturmetis yra tvirto charakterio, užsispyręs ir siekiantis savo tikslo, kas gali daugiau padėti vaikui, nei trukdyti, tačiau tai turi vykti su tinkamas suaugusiųjų pagalba ir padrąsinimu.

Irina, konsultacija su psichologu palengvins geriau suprasti savo vaiko elgesį, o taip pat savo reakcijas ir nerimą.

Sėkmės!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras

Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?

Ką padovanoti vaikui, kuriam diagnozuotas autizmas

Šįkart TavoVaikas.lt redakcija sulaukė trumpo, bet, kaip paaiškėjo iš specialistės atsakymo, daugiasluoksnio klausimo.

Kiek vaikui reikia žaislų: naujojo tyrimo rezultatai pribloškia

Tėvai seniai tai įtarė – per daug žaislų turintys vaikai sunkiau susikaupia, jie mažiau džiaugiasi žaisdami. Tai patvirtino ir tyrimai.

Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas (1)

Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?

Psichologė: kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus

Du sūnus auginanti mama jaučiasi patekusi į aklavietę: jos berniukai tarpusavyje tiesiog „pjaunasi“, o bandymai pakeisti elgesį ir santykius iki šiol buvo be rezultatų.

7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti

Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?

TOP 10 žaislų po eglute 2017

Kalėdinės dovanos vaikams – tai kažkas, apie ką jau tikrai galvoja ne tik tėvai, seneliai, bet taip pat krikštatėviai, dėdės ir tetos. Nors šiandien žaislų pasiūla išties yra didžiulė, labai dažnai pritrūkstame idėjų ir minčių, ką padovanoti mažiesiems ir kaip juos nustebinti.

Vaikas klauso tėvų tik pakėlus balsą: kodėl nesiseka susitarti gražiuoju

Pastebėjusi, kad vaikas reaguoja tik į pakeltą toną, mama klausia – ką daryti, kad būtų galima to išvengti ir susitarti su keturmete pavyktų ramiai?

Vaikas išveda iš kantrybės: 10 greičiausių būdų nusiraminti (7)

Auginant vaikus nuobodu niekada nebūna. Gali būti linksma, gali būti lyg įtempto siužeto filme, tačiau nuobodu - niekada. Šiame straipsnyje sužinosime, kaip elgtis mums, tėvams, kai vaikai išveda iš kantrybės. Rėkti ir plūstis - ne išeitis. Pasimokykime tinkamai reaguoti drauge.

Psichologė, muzikantė Eglė Sirvydytė – apie mokymąsi gamtoje be sienų ir lubų

„Kodėl mus gąsdina vaikas lauke? Gal nuskambės labai poetiškai, bet aš savo praktikoje esu pastebėjusi, kad gamta ir buvimas joje daro stebuklus vidiniame pasaulyje", – įsitikinusi psichologė, skautė ir muzikantė Eglė Sirvydytė.

Vaikų darželio auklėtojos turi patarimų tėvams (2)

Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.

10 požymių, kad auginate išskirtiniais gabumais apdovanotą vaiką (1)

Dauguma tėvelių ir mamyčių mano, kad jų atžala turi išskirtinių talentų, tačiau daugumą vaikų genijais galėtų pavadinti nebent jų pačių tėvai.

Išsiskyrusi mama: pradėjus gyventi su draugu, pasikeitė vaiko elgesys (11)

Išsiskyrusi mama kuria naujus santykius su vyru ir neabejoja, kad draugas myli jos sūnų. Tačiau kai jie apsigyveno drauge, berniuko elgesys pasikeitė į blogąją pusę. Ką patars mamai psichologė?

Trys iššūkiai tėvams, kurie augina vaikus

Alfredas Adleris (1870-1937), Individualiosios psichologijos kūrėjas, daug dėmesio skyrė socialinei vaikų gyvenimo situacijai, jų ankstyviesiems santykiams su tėvais bei broliais ir seserimis, auklėjimo stiliui, šeimos atmosferai.

Nesusitvarkau su vaiku, jis nuolat atsikalbinėja ir negražiai kalba (14)

Redakcija gavo trijų sūnų mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo dėl savo penkiamečio elgesio. Moteris sako, kad vaikas atsikalbinėja ir namie, ir darželyje. Be to, auklėtojos sako, kad berniukas negražiai kalba kitų akivaizdoje.