Visi vaikai darželyje šoka ir dainuoja, tik mano nenori: ką daryti?

 (1)
Darželyje įprasta, kad yra organizuojami vaikų pasirodymai, kuriuose jie dainuoja daineles ar deklamuoja eilėraščius. Ketverių metų sūnų auginanti mama klausia psichologo patarimo, ar normalu, kad jos sūnus nenori dalyvauti tokioje veikloje?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Irina klausia:

„Turiu klausimėlį, kuris neduoda man ramybės - mano keturmetis vaikas darželyje nei sportuoja, nei šoka, nei dainuoja su grupės draugais. Kai paklausiu, kodėl, atsako, kad nenori.

Na, suprantu gal vieną kitą kartą gali nenorėti, bet nuo rugsėjo nei karto nedalyvavo tokioje veikloje. Nesuprantu, kodėl ir ką daryti? Gal reiktų pas psichologą kreiptis?“

Atsako Individualiosios psichologijos instituto konsultantė, psichologė Rasa Kardaitė -Vėlyvienė, www.ipi.lt.

Miela Irina, jūsų keturmetis gali atsisakyti dalyvauti jam siūlomoje veikloje. Kaip ir mes suaugę, taip ir vaikai, pasirenka labiau mėgstamas veiklas, vieni mėgsta šokti, kiti piešti, kiti skaityti knygas ar spręsti matematikos užduotis.

Kodėl visi vaikai darželyje turi norėti šokti, dainuoti ir sportuoti? Taip įprasta? Taip reikia? Visi taip daro?..

Na, o jeigu grįžti prie jūsų rūpesčio, tai iš klausimo sunku suprasti, ar jūsų keturmetis išvis atsisako dalyvauti tokio pobūdžio veikloje, ar nedalyvauja tik darželyje ir darželio aplinkoje.

Vaikai, kurie bent vieną kartą buvo nudrąsinti, gali daugiau nebenorėti dalyvauti prieš tai jiems patikusioje veikloje.

Kad vėl pavyktų vaiką įtraukti, turi praeiti nemažai laiko ir suaugę turi labai kantriai ir ilgai drąsinti, kad vaikas patikėtų savimi ir savo jėgomis, pavyks mėgautis atliekama veikla.

Kad veikloje dalyvauti gali būti tiesiog smagu ir nereikia siekti jokių rezultatų. Gali būti, Irina, kad jūsų keturmetis yra jautrus aplinkinių reakcijai į jo atliekamas veiklas, ką jūs galėtumėte pastebėti ir padėti vaikui atlaikyti drąsindama jį.

Visi vaikai darželyje šoka ir dainuoja, tik mano nenori: ką daryti?
© Vida Press

Taip pat gali būti, kad jūsų keturmetis yra tvirto charakterio, užsispyręs ir siekiantis savo tikslo, kas gali daugiau padėti vaikui, nei trukdyti, tačiau tai turi vykti su tinkamas suaugusiųjų pagalba ir padrąsinimu.

Irina, konsultacija su psichologu palengvins geriau suprasti savo vaiko elgesį, o taip pat savo reakcijas ir nerimą.

Sėkmės!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.