Žaidimas, kuris suvienija šeimą

Kažkas yra pasakęs: „Šventės yra puiki proga gerai praleisti laiką ir sukurti puikių prisiminimų bagažą tiems laikams, kai jie galbūt nebus tokie geri."
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šventei ar naujai šeimą vienijančiai tradicijai nereikia ypatingos progos. Sugalvokite ją patys! Dovanojame jums vieną idėją, kurią pasiskolinome iš Anne Abile knygos „Ką veiksime šiandien?"

Žaidimas SVEČIAS

Kaip malonu priimti į svečius žmones, kuriuos myli. Bet prisipažinkime: ar tarp tų, kuriuos mylime, neatsiras ir tų, su kuriais gyvename? Tad kodėl kartkartėmis jums nepakvietus į svečius vienam kito? Kodėl šeimos nariui nesuruošus tokių vaišių, kokias ruošiate laukdami kokio kito brangaus svečio?

Penki žingsniai:

1. Slapta išsirinkite savo „svečią" (reikia stengtis, kad juo pabūtų visi šeimos nariai) ir paruoškite jam kvietimą – nupieškite, iškirpkite, suklijuokite ir pan. Pakiškite voką su kvietimu po „svečio" pagalve arba išsiųskite tikru paštu. Kaip malonu gauti laišką!

2. „Svečias" neturi žinoti, kas numatyta šventinės dienos programoje. Paruoškite jam mažą dovanėlę, sudarykite valgiaraštį, kuriame tik „svečio" mėgstamiausi patiekalai, papuoškite stalą jo širdžiai maloniomis smulkmenomis, parinkite mėgstamos muzikos įrašų.

3. Atėjus numatytai dienai, išsiųskite „svečią" kuo nors užsiimti ne namuose, pavyzdžiui, jei „svečias" šįkart yra tėtis, tegul nueina į prekybos centrą duonos ir druskos, jei brolis, tegul tėtis nuveda jį į parką pažaisti ar pasivaikščioti. Likusieji namuose tegul pašildo iš anksto paruoštus patiekalus, sudeda į lėkšteles saldumynus, padengia stalą, įjungia muziką, paruošia gėlių puokštę ir... laukia.

4. Grįžęs „svečias" turi paskambinti prie durų. Namuose esantys šeimos nariai jį pasitinka, išbučiuoja, nurengia paltą ar megztuką, įteikia dovanų ir gėlių, pasodina ant sofos. Paskui visi sėda prie stalo, vaišinasi ir bendrauja. Paklausinėkite „svečio" apie jo planus, svajones ir, žinoma, šeimą. Juk kaip įdomu bus klausyti, ką jis apie ją pasakoja!

5. Beje, prie stalo svečiui reikia gražiai, mandagiai patarnauti. „Svečias" šiandien nieko neveikia. Po vakarėlio nepamirškite jo palydėti... į lovą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.

Kaip užauginti pasitikintį savimi vaiką: patarimai tėvams

Savigarba ir pasitikėjimas – labai svarbios savybės ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenime. Kaip galime padėti išmintingai ugdyti savo vaiko savimonę ir savivertę?

Psichologė J.Baltuškienė: patenkinus vaiko poreikius, krizių galima išvengti

Skirtingais vaiko amžiaus tarpsniais formuojasi vis kitos savybės, atsiranda naujų poreikių, daugėja norų. Kaip jų neužslopinti, kad vaikas augtų pasitikintis savimi ir kitais, iniciatyvus ir savarankiškas, mokėtų atpažinti savo jausmus ir juos reikšti?

Teo ir Ieva pristato: nerealiai smagūs žaidimai su ledukais

Šilti orai lepina mus saulės šiluma ir malonia akims žaluma. Vis daugiau laiko praleidžiame lauke.

Kaip susikalbėti su vaikais? Knygų TOP 5

Kaip susikalbėti su vaikais? Ar svarbu tenkinti visus jų pageidavimus, kad mažieji galėtų jaustis laimingi ? Kokie iššūkiai kyla auginant paauglį ir kaip juos įveikti? Kaip išugdyti tarpusavio pagarbą ir pasitikėjimą?

Psichologė – apie vaikus ir nuogumą: ko turi nepamiršti tėvai

Augant mažyliui, tėvai susiduria su vis įvairesniais klausimais – vaikui ima rūpėti, kaip jis atrodo, kaip atrodo kiti, kaip jis rengiasi ir kas slepiasi po skirtingų lyčių rūbais.

Taisyklės, kurias privalo žinoti tėvai prieš gimstant antram vaikui (1)

Dvejų metų berniukui mama ir tėtis dažnai pasakojo, kad greitai turės sesę. O mažylis džiugiai glostė ir bučiavo vis didėjantį mamos pilvą. Laukė sesės. Tačiau nuo pirmų jos gyvenimo dienų prasidėjo didysis maištas ir bėdos: nemiga, nervinis kosulys...

5 patarimai, kaip užauginti genijų

Kiekvieno vaiko tėvai norėtų, kad užaugęs jis būtų protingas ir sumanus, kad jį lydėtų sėkmė asmeniniame bei profesiniame gyvenime. Kaip padėti vaikui tai pasiekti.

Kuriant gerus santykius su vaiku tėvams svarbu laikytis trijų pagrindinių taisyklių

Atrodo, kad gimus vaikui tas abipusis santykis tiesiog užgimsta savaime.

Ar tikrai paklusnus vaikas geriau už neklausantį tėvų: psichologės komentaras

Vienas vaikas auga paklusnus, kitas nelabai. Vieno elgesiu darželio auklėtojos ir mokytojai džiaugiasi, kito – nelabai. Ar vaiko paklusnumas yra prigimtinis ar įgytas? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Psichologė – apie vaiko elgesį, kuris priverčia tėvus raudonuoti (1)

Skaitytojos atsiųstas klausimas inspiravo psichologę Daivą Čeponienę išsamiai pamąstyti, kur yra riba tarp nekaltos vaiko nuomonės išsakymo ir patyčių, kurios skaudina kitą.

Teo ir Ieva pristato: lavinantys užsiėmimai, kurie išmokys vaiką raidžių

Raidės - tai neatsiejama mūsų pasaulio dalis. Su jomis susiduriame kiekvieną dieną. Lygiai taip pat ir vaikai. Nors vieningos nuomonės, kada pradėti savo vaiką mokyti raidžių nėra, manau, yra labai svarbu nepraleisti momento, kai vaikas pradeda jomis domėtis.

Skatindami vaikus domėtis įvairiomis veiklomis, padėsime atsiskleisti jų gabumams

Šiandien, kai virtuali realybė taip vilioja, vaikų interesų spektras dažnai tik ja ir apsiriboja.

Neringa Čereškevičienė: visi vaikai iš prigimties talentingi

Daugeliui Lietuvos žmonių charizmatiškosios Neringos Čereškevičienės pristatinėti nereikia: ji jau daugiau nei du dešimtmečius gyvuojančio projekto vaikams ir ne vaikams „Telebimbam" įkūrėja ir siela.