Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?

 (14)
Kai vaikai paauga ir ateina laikas išleisti juos į darželį, tėvai ima rūpintis, kaip rasti tinkamiausią vaikų darželį vaikui. Kaip išrinko savo vaikams darželius žinomi Lietuvos tėvai?
© DELFI montažas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Verslininkė Daina Bosas pasakoja, jog dukra Marija (14 metų) šiais metais žingsniuos į aštuntą klasę, o štai mažoji Urtė Magdalena (4 metai) jau antrus metus eis į darželį. Šį kartą Bosai nusprendė vesti jų dukrytę į valstybinį darželį, arčiau jų namų, mat privataus darželio Palangoje nėra. Nieko blogo apie dabartinį darželį Daina negali pasakyti, nes viskuo yra patenkinta: naujas remontas, nauji žaislai. Kad ir kaip ten būtų, jeigu šiame mieste būtų privatus darželis, Daina būtų vedus į jį, net nesvarsčius."Šiaip mano vyresni vaikai lankė privačius darželius, nes Vilniuje arti mano namų nebuvo valstybinių",– pasakoja Antano Boso žmona.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Moteris per metus pagimdė 4 vaikus
Lietuvoje kuriasi Lauko darželiai, kuriuose vaikai nuo ryto iki vakaro būna lauke

Dainos manymu, privatūs darželiai yra visapusiškai geriau: kruopščiai ar atsakingai atrenkamas personalas, maisto kokybė. Kiekviena mama rūpinasi vaikų sveikata, o dažnai pasitaikantis reiškinys, jog tėvai skubėdami į darbus, ar neturėdami galimybių sergantį vaiką kažkam palikti ar patys likti su jais – atveda pusiau sergantį į darželį. Privačių darželių taisyklės, gana griežtos šiuo kausimu. Jos dukros Marijos lankomo privataus darželio privalumas buvo, jog kiekvieną savaitę du ar tris kartus buvo tikrinama, ar neatvedami sergantys vaikučiai.

Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?
Daina Bosas
© D.Lauručio nuotr.

Vasarą Bosų dukrytė Magdalena leidžia laiką privataus darželio iš Vilniaus organizuojamoje stovykloje ir pastebi skirtumą, kaip jie labiau užsiima vaikais, skiria daugiau dėmesio. „Kai moki didelius pinigus, personalas turi įrodyti, už ką yra mokami pinigai. Turi parodyti, kodėl pas juos yra geriau ir ko išmoksta daugiau", – tvirtina D. Bosas.

Televizijos laidų vedėjas Donatas Baumila kartu su Daine augina dukrą Smiltę. Jie pradėjo galvoti apie vaikų darželį, kai dukrytei sukako vieneri. „Pripažįstu, jog padarėme klaidą. Apie vaikų darželį reikia pradėti galvoti gal net prieš gimimą, nes arti namų darželyje jau nebuvo vietų", – pasakoja Donatas. Pirmus šešis mėnesius Baumilos savo dukrytę leido į privatų darželį, o po to jiems pasisekė ir gavo vietą valstybiniame, arčiau namų. „Mūsų atveju, pervedę dukrytę iš privataus į valstybinį darželį skirtumo nepajutome", – tvirtina atlikėjas Donatas Baumila.

Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?
Donatas Baumila su dukrele
© Klubas.lt (J.Baliutavičiaus nuotr.)

Radijo, televizijos laidų ir renginių vedėjas, organizatorius Giedrius Masalskis  turi du sūnus – Emilį (12 metų) ir Danielių (10 metų). "Į kokį darželį leisti savo pirmąjį sūnų, svarstėme daug ir ilgai. Kadangi į valstybinį darželį pabijojome leisti, o po ranka pakliuvo labai geras privatus, tai pasirinkome jį",- pasakoja Giedrius. Renginių vedėjas pasakoja, jog pradėjo darželio paieškas ne iš karto, o gerokai vėliau, kai pastebėjo, jog Emiliui atėjo noras socializuotis. Nors pasirinktas privatus darželis buvo toli nuo namų, tačiau buvo organizuojamas autobusiukas, kuris vaikučius nuveždavo į darželį. Masalskių šeima šiuo privačiu darželiu pasitikėjo, nors jis buvo vienas iš brangiausių.

Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?
Asta ir Giedrius Masalskiai
© Klubas.lt (M.Jurkutės nuotr.)

Galbūt dėl to, jog šis privatus darželis buvo vienas pirmųjų Vilniuje, atrinkti geri pedagogai ir suteikė šeimai gana geras lankymo sąlygas. Jaunesnysis sūnus Danielius taip pat lankė brolio darželį, tik kitoje grupėje. " Pirmus du mėnesius vežėm į valstybinį darželį. Kai pastebėjome, jog vietoj auklėtojos dirba kartais valytoja ar valytojos dukra, trumpiau tariant, buvo "bardakas", iš karto apsigalvojome. Mūsų vaikas buvo jautresnis nei kiti, dažnai verkdavo, tad nusprendėme, jog ir jį vesime į tą patį privatų darželį", – šypsosi G. Masalskis.

Psichologė ir dviejų vaikų mama Aistė Jasaitytė su šokėju Romanu Čeburiak augina dukrytę Elzę (ketveri metukai) ir Sofiją (vienuolika mėnesių). Gražioji porelė neskubėjo savo pirmosios dukrytės leisti į darželį, keitė gyvenamąją vietą ir laukė, kol Elzė bus subrendusi ir pasiruošusi socializuotis.

Čeburiak dukra pradėjo lankyti privatų darželį dvejų metukų ir aštuonių mėnesių, nes į valstybinį tiesiog nepateko. „Galbūt taip atsitiko, jog per vėlai pradėjome apie tai mąstyti. Bet aš labai nepergyvenau, galvojau, vesiu į „Nykštukų mokyklėlę" ar kitus panašius būrelius. Tačiau kaip tik draugai parekomendavo  netoli namų esantį privatų darželį, kuriame pavyko suderinti ir bendradarbiavimo sąlygas.

Gyvenime man taip išeina, kai nelabai pergyvenu, tai viskas taip ir gaunasi", – džiaugiasi Aistė. A. Jasaitytei- Čeburiak patiko privatus darželis – auklėtojos, jų atsakingas rūpestis vaikais, jų ugdymo ir pasaulio pažinimo programa.

Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?
Aistė Jasaitytė-Čeburiak su vyru Romanu ir dukryte Elze
© Organizatorių nuotr.

Nuo šio rugsėjo Elzei atsirado vieta valstybiniame darželyje, todėl šeima nusprendė pamėginti, išbandyti dar arčiau esantį darželį ir įgyti naujos patirties. „Tėvai yra pirmieji vaiko mokytojai, kurie auklėja vaikus ir skleidžia jiems žinias apie pasaulį, o darželyje tik papildomai ugdo. Mes pagrindines vertybes savo vaikams stengiamės diegti patys. Žiūrėsim, kaip seksis šiais metais, bet Elzė jau labai laukia ir nori eiti į darželį",– pasakoja žinoma moteris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.