Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?

 (14)
Kai vaikai paauga ir ateina laikas išleisti juos į darželį, tėvai ima rūpintis, kaip rasti tinkamiausią vaikų darželį vaikui. Kaip išrinko savo vaikams darželius žinomi Lietuvos tėvai?
© DELFI montažas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Verslininkė Daina Bosas pasakoja, jog dukra Marija (14 metų) šiais metais žingsniuos į aštuntą klasę, o štai mažoji Urtė Magdalena (4 metai) jau antrus metus eis į darželį. Šį kartą Bosai nusprendė vesti jų dukrytę į valstybinį darželį, arčiau jų namų, mat privataus darželio Palangoje nėra. Nieko blogo apie dabartinį darželį Daina negali pasakyti, nes viskuo yra patenkinta: naujas remontas, nauji žaislai. Kad ir kaip ten būtų, jeigu šiame mieste būtų privatus darželis, Daina būtų vedus į jį, net nesvarsčius."Šiaip mano vyresni vaikai lankė privačius darželius, nes Vilniuje arti mano namų nebuvo valstybinių",– pasakoja Antano Boso žmona.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Moteris per metus pagimdė 4 vaikus
Lietuvoje kuriasi Lauko darželiai, kuriuose vaikai nuo ryto iki vakaro būna lauke

Dainos manymu, privatūs darželiai yra visapusiškai geriau: kruopščiai ar atsakingai atrenkamas personalas, maisto kokybė. Kiekviena mama rūpinasi vaikų sveikata, o dažnai pasitaikantis reiškinys, jog tėvai skubėdami į darbus, ar neturėdami galimybių sergantį vaiką kažkam palikti ar patys likti su jais – atveda pusiau sergantį į darželį. Privačių darželių taisyklės, gana griežtos šiuo kausimu. Jos dukros Marijos lankomo privataus darželio privalumas buvo, jog kiekvieną savaitę du ar tris kartus buvo tikrinama, ar neatvedami sergantys vaikučiai.

Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?
Daina Bosas
© D.Lauručio nuotr.

Vasarą Bosų dukrytė Magdalena leidžia laiką privataus darželio iš Vilniaus organizuojamoje stovykloje ir pastebi skirtumą, kaip jie labiau užsiima vaikais, skiria daugiau dėmesio. „Kai moki didelius pinigus, personalas turi įrodyti, už ką yra mokami pinigai. Turi parodyti, kodėl pas juos yra geriau ir ko išmoksta daugiau", – tvirtina D. Bosas.

Televizijos laidų vedėjas Donatas Baumila kartu su Daine augina dukrą Smiltę. Jie pradėjo galvoti apie vaikų darželį, kai dukrytei sukako vieneri. „Pripažįstu, jog padarėme klaidą. Apie vaikų darželį reikia pradėti galvoti gal net prieš gimimą, nes arti namų darželyje jau nebuvo vietų", – pasakoja Donatas. Pirmus šešis mėnesius Baumilos savo dukrytę leido į privatų darželį, o po to jiems pasisekė ir gavo vietą valstybiniame, arčiau namų. „Mūsų atveju, pervedę dukrytę iš privataus į valstybinį darželį skirtumo nepajutome", – tvirtina atlikėjas Donatas Baumila.

Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?
Donatas Baumila su dukrele
© Klubas.lt (J.Baliutavičiaus nuotr.)

Radijo, televizijos laidų ir renginių vedėjas, organizatorius Giedrius Masalskis  turi du sūnus – Emilį (12 metų) ir Danielių (10 metų). "Į kokį darželį leisti savo pirmąjį sūnų, svarstėme daug ir ilgai. Kadangi į valstybinį darželį pabijojome leisti, o po ranka pakliuvo labai geras privatus, tai pasirinkome jį",- pasakoja Giedrius. Renginių vedėjas pasakoja, jog pradėjo darželio paieškas ne iš karto, o gerokai vėliau, kai pastebėjo, jog Emiliui atėjo noras socializuotis. Nors pasirinktas privatus darželis buvo toli nuo namų, tačiau buvo organizuojamas autobusiukas, kuris vaikučius nuveždavo į darželį. Masalskių šeima šiuo privačiu darželiu pasitikėjo, nors jis buvo vienas iš brangiausių.

Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?
Asta ir Giedrius Masalskiai
© Klubas.lt (M.Jurkutės nuotr.)

Galbūt dėl to, jog šis privatus darželis buvo vienas pirmųjų Vilniuje, atrinkti geri pedagogai ir suteikė šeimai gana geras lankymo sąlygas. Jaunesnysis sūnus Danielius taip pat lankė brolio darželį, tik kitoje grupėje. " Pirmus du mėnesius vežėm į valstybinį darželį. Kai pastebėjome, jog vietoj auklėtojos dirba kartais valytoja ar valytojos dukra, trumpiau tariant, buvo "bardakas", iš karto apsigalvojome. Mūsų vaikas buvo jautresnis nei kiti, dažnai verkdavo, tad nusprendėme, jog ir jį vesime į tą patį privatų darželį", – šypsosi G. Masalskis.

Psichologė ir dviejų vaikų mama Aistė Jasaitytė su šokėju Romanu Čeburiak augina dukrytę Elzę (ketveri metukai) ir Sofiją (vienuolika mėnesių). Gražioji porelė neskubėjo savo pirmosios dukrytės leisti į darželį, keitė gyvenamąją vietą ir laukė, kol Elzė bus subrendusi ir pasiruošusi socializuotis.

Čeburiak dukra pradėjo lankyti privatų darželį dvejų metukų ir aštuonių mėnesių, nes į valstybinį tiesiog nepateko. „Galbūt taip atsitiko, jog per vėlai pradėjome apie tai mąstyti. Bet aš labai nepergyvenau, galvojau, vesiu į „Nykštukų mokyklėlę" ar kitus panašius būrelius. Tačiau kaip tik draugai parekomendavo  netoli namų esantį privatų darželį, kuriame pavyko suderinti ir bendradarbiavimo sąlygas.

Gyvenime man taip išeina, kai nelabai pergyvenu, tai viskas taip ir gaunasi", – džiaugiasi Aistė. A. Jasaitytei- Čeburiak patiko privatus darželis – auklėtojos, jų atsakingas rūpestis vaikais, jų ugdymo ir pasaulio pažinimo programa.

Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?
Aistė Jasaitytė-Čeburiak su vyru Romanu ir dukryte Elze
© Organizatorių nuotr.

Nuo šio rugsėjo Elzei atsirado vieta valstybiniame darželyje, todėl šeima nusprendė pamėginti, išbandyti dar arčiau esantį darželį ir įgyti naujos patirties. „Tėvai yra pirmieji vaiko mokytojai, kurie auklėja vaikus ir skleidžia jiems žinias apie pasaulį, o darželyje tik papildomai ugdo. Mes pagrindines vertybes savo vaikams stengiamės diegti patys. Žiūrėsim, kaip seksis šiais metais, bet Elzė jau labai laukia ir nori eiti į darželį",– pasakoja žinoma moteris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

KALBA VAIKAI: kad pasakė, tai pasakė!..

Vaikai neretai pasako tokių dalykų, kokių suaugusieji ir norėdami nesugalvoja. Jūsų dėmesiui - 4 metų Ryčio linksmosios kalbelės.

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.

Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu (2)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.