Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?

 (14)
Kai vaikai paauga ir ateina laikas išleisti juos į darželį, tėvai ima rūpintis, kaip rasti tinkamiausią vaikų darželį vaikui. Kaip išrinko savo vaikams darželius žinomi Lietuvos tėvai?
© DELFI montažas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Verslininkė Daina Bosas pasakoja, jog dukra Marija (14 metų) šiais metais žingsniuos į aštuntą klasę, o štai mažoji Urtė Magdalena (4 metai) jau antrus metus eis į darželį. Šį kartą Bosai nusprendė vesti jų dukrytę į valstybinį darželį, arčiau jų namų, mat privataus darželio Palangoje nėra. Nieko blogo apie dabartinį darželį Daina negali pasakyti, nes viskuo yra patenkinta: naujas remontas, nauji žaislai. Kad ir kaip ten būtų, jeigu šiame mieste būtų privatus darželis, Daina būtų vedus į jį, net nesvarsčius."Šiaip mano vyresni vaikai lankė privačius darželius, nes Vilniuje arti mano namų nebuvo valstybinių",– pasakoja Antano Boso žmona.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Moteris per metus pagimdė 4 vaikus
Lietuvoje kuriasi Lauko darželiai, kuriuose vaikai nuo ryto iki vakaro būna lauke

Dainos manymu, privatūs darželiai yra visapusiškai geriau: kruopščiai ar atsakingai atrenkamas personalas, maisto kokybė. Kiekviena mama rūpinasi vaikų sveikata, o dažnai pasitaikantis reiškinys, jog tėvai skubėdami į darbus, ar neturėdami galimybių sergantį vaiką kažkam palikti ar patys likti su jais – atveda pusiau sergantį į darželį. Privačių darželių taisyklės, gana griežtos šiuo kausimu. Jos dukros Marijos lankomo privataus darželio privalumas buvo, jog kiekvieną savaitę du ar tris kartus buvo tikrinama, ar neatvedami sergantys vaikučiai.

Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?
Daina Bosas
© D.Lauručio nuotr.

Vasarą Bosų dukrytė Magdalena leidžia laiką privataus darželio iš Vilniaus organizuojamoje stovykloje ir pastebi skirtumą, kaip jie labiau užsiima vaikais, skiria daugiau dėmesio. „Kai moki didelius pinigus, personalas turi įrodyti, už ką yra mokami pinigai. Turi parodyti, kodėl pas juos yra geriau ir ko išmoksta daugiau", – tvirtina D. Bosas.

Televizijos laidų vedėjas Donatas Baumila kartu su Daine augina dukrą Smiltę. Jie pradėjo galvoti apie vaikų darželį, kai dukrytei sukako vieneri. „Pripažįstu, jog padarėme klaidą. Apie vaikų darželį reikia pradėti galvoti gal net prieš gimimą, nes arti namų darželyje jau nebuvo vietų", – pasakoja Donatas. Pirmus šešis mėnesius Baumilos savo dukrytę leido į privatų darželį, o po to jiems pasisekė ir gavo vietą valstybiniame, arčiau namų. „Mūsų atveju, pervedę dukrytę iš privataus į valstybinį darželį skirtumo nepajutome", – tvirtina atlikėjas Donatas Baumila.

Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?
Donatas Baumila su dukrele
© Klubas.lt (J.Baliutavičiaus nuotr.)

Radijo, televizijos laidų ir renginių vedėjas, organizatorius Giedrius Masalskis  turi du sūnus – Emilį (12 metų) ir Danielių (10 metų). "Į kokį darželį leisti savo pirmąjį sūnų, svarstėme daug ir ilgai. Kadangi į valstybinį darželį pabijojome leisti, o po ranka pakliuvo labai geras privatus, tai pasirinkome jį",- pasakoja Giedrius. Renginių vedėjas pasakoja, jog pradėjo darželio paieškas ne iš karto, o gerokai vėliau, kai pastebėjo, jog Emiliui atėjo noras socializuotis. Nors pasirinktas privatus darželis buvo toli nuo namų, tačiau buvo organizuojamas autobusiukas, kuris vaikučius nuveždavo į darželį. Masalskių šeima šiuo privačiu darželiu pasitikėjo, nors jis buvo vienas iš brangiausių.

Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?
Asta ir Giedrius Masalskiai
© Klubas.lt (M.Jurkutės nuotr.)

Galbūt dėl to, jog šis privatus darželis buvo vienas pirmųjų Vilniuje, atrinkti geri pedagogai ir suteikė šeimai gana geras lankymo sąlygas. Jaunesnysis sūnus Danielius taip pat lankė brolio darželį, tik kitoje grupėje. " Pirmus du mėnesius vežėm į valstybinį darželį. Kai pastebėjome, jog vietoj auklėtojos dirba kartais valytoja ar valytojos dukra, trumpiau tariant, buvo "bardakas", iš karto apsigalvojome. Mūsų vaikas buvo jautresnis nei kiti, dažnai verkdavo, tad nusprendėme, jog ir jį vesime į tą patį privatų darželį", – šypsosi G. Masalskis.

Psichologė ir dviejų vaikų mama Aistė Jasaitytė su šokėju Romanu Čeburiak augina dukrytę Elzę (ketveri metukai) ir Sofiją (vienuolika mėnesių). Gražioji porelė neskubėjo savo pirmosios dukrytės leisti į darželį, keitė gyvenamąją vietą ir laukė, kol Elzė bus subrendusi ir pasiruošusi socializuotis.

Čeburiak dukra pradėjo lankyti privatų darželį dvejų metukų ir aštuonių mėnesių, nes į valstybinį tiesiog nepateko. „Galbūt taip atsitiko, jog per vėlai pradėjome apie tai mąstyti. Bet aš labai nepergyvenau, galvojau, vesiu į „Nykštukų mokyklėlę" ar kitus panašius būrelius. Tačiau kaip tik draugai parekomendavo  netoli namų esantį privatų darželį, kuriame pavyko suderinti ir bendradarbiavimo sąlygas.

Gyvenime man taip išeina, kai nelabai pergyvenu, tai viskas taip ir gaunasi", – džiaugiasi Aistė. A. Jasaitytei- Čeburiak patiko privatus darželis – auklėtojos, jų atsakingas rūpestis vaikais, jų ugdymo ir pasaulio pažinimo programa.

Žinomos šeimos atvirai: geriau privatus ar valstybinis vaikų darželis?
Aistė Jasaitytė-Čeburiak su vyru Romanu ir dukryte Elze
© Organizatorių nuotr.

Nuo šio rugsėjo Elzei atsirado vieta valstybiniame darželyje, todėl šeima nusprendė pamėginti, išbandyti dar arčiau esantį darželį ir įgyti naujos patirties. „Tėvai yra pirmieji vaiko mokytojai, kurie auklėja vaikus ir skleidžia jiems žinias apie pasaulį, o darželyje tik papildomai ugdo. Mes pagrindines vertybes savo vaikams stengiamės diegti patys. Žiūrėsim, kaip seksis šiais metais, bet Elzė jau labai laukia ir nori eiti į darželį",– pasakoja žinoma moteris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai

Neretu atveju įsigyjantys būstą žmonės galvoja apie šiandienius poreikius. Vis tik dažnai atsitinka taip, kad gimstant pirmagimiui nėra galimybių greitu metu išsikelti į erdvesnį būstą.

Artėjantį pavasarį lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX kviečia pasitikti kūrybingai

Lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX jau gyvena pavasariniais planais ir svajonėmis ir pristato šiltajam sezonui skirtą įvairiaspalvę kolekciją, dedikuotą Misteriui Kūrybingumui.

Patyrusių mamų gudrybės, kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų

Labai dažnai tėvai skundžiasi tuo, kad jų vaikai nemėgsta tvarkytis ir tą daro tik tėvams pakėlus balsą. Kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų? Keli naudingi patarimai.

Kaip užauginti vaiką optimistą: 5 esminiai patarimai tėvams

Optimizmas - savybė, kurią tėvai gali padėti ugdyti savo vaikams. Nuolat girdėdamas „Nelipk", „Nebandyk", „Tau nepavyks", „Nevykėlis", vaikas tikrai neugdo savyje optimistui būdingų savybių. Taigi, penki trumpi ir aiškūs patarimai, jei norite užauginti optimistą.

Vaikas nenori miegoti savo kambaryje ir kasnakt ateina į tėvų lovą: psichologės komentaras

Savo kambaryje užmigdytas, vaikas naktį ateina į tėvų lovą. Mamai jis sako, kad bijosi, tačiau ji abejoja, ar tai negali būti tiesiog įprotis miegoti su tėvais. Ką sunerimusiai mamai patars psichologė?

Kodėl tėvai Lietuvoje taiko fizines bausmes vaikams: specialistų įžvalgos (1)

Vos vienerius metus iš 100-mečio, kurį mini Lietuva, gyvename su nuostata, kad negalima mušti vaikų.

KALBA VAIKAI. Kad pasakė, tai pasakė...

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje rengėme konkursą, kurio metu paprašėme mūsų bičiulių pasidalinti įdomiomis savo vaikų kalbomis. Juk niekam ne paslaptis, kad mažieji kartais pažeria tokių perliukų, kokių suaugusysis sunkiai sugalvos.

Vaikų darželis Ukmergės rajone, kuriame vaikai nespraudžiami į rėmus (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS kūrybinė grupė svečiavosi Ukmergės rajone įsikūrusiame neeiliniame vaikų darželyje.

Edukologė – apie vaiko adaptaciją darželyje

Per kiek laiko vaikas apsipranta darželyje ir kaip jam galėtų padėti tėvai?

Edukologė pataria, kaip ugdyti vaikų savarankiškumą

Kai trimetis vieną rytą ištaria „aš pats", atsisakydamas pagalbos rengiantis, užlieja pasididžiavimo banga. Štai ir atėjo akimirka, kai mums, tėvams, teks padėti puoselėti pirmuosius savarankiškumo daigus, palaikyti, skatinti ir apsišarvuoti begaline kantrybe.

Neverskite vaiko per prievartą daryti šių dalykų (1)

Jei manote, kad vaiką auklėti reikia kiek galima griežčiau, turėkite galvoje, kad visgi esama dalykų, kurių iš vaikų reikalauti negalima.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: laikas nustoti brėžti ribas savo vaikams

Kas geriau „braižo ribas" – pasaulis ar tėvai?

Aktualu tėvams: sergančio vaiko slauga ir išmokos

Pastaruoju metu smarkiai išaugus sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, ne viena savivaldybė paskelbė gripo epidemiją mieste, o kai kurios ugdymo įstaigos uždarytos karantinui.

Edukologė: kokį žaislą pirkti vaikui, kad jis neatsibostų per dieną

VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė - Ivanauskienė svarsto, kokius žaislus verta pirkti vaikui, kad jie neatsibostų per vieną dieną.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas

Daugelis vaikų svajoja namuose auginti gyvūną. Jeigu rimtai svarstote turėti katę, jūsų dėmesiui – 5 populiarių kačių veislių apžvalga. Ar jos tinka šeimoms su vaikais?