Mokslo pagrįsti būdai sustiprinti imunitetą
Šaltasis periodas ir kartu su juo įsibėgėjantis ligų sezonas dažnai išmuša tėvus iš pusiausvyros. Deja, iki šiol stebuklingas sveikatos eliksyras neišrastas, tad ką daryti, kad vaikai nesirgtų, o susirgę greičiau pasveiktų?
Dar negirdėtas būdas, kaip greitai išdžiovinti šlapius batus
Viena dažniausių lietuviško klimato problemų - drėgnas oras ir balos, kuomet pasivaikščiojimas su vaiku baigiasi ties pirma bala, nes... ir vėl sušlapo batai!
Vaikų maitinimas darželiuose atitinka teisės aktų reikalavimus, bet tėveliai nėra patenkinti, nes jų akimis vaikai maitinami gerokai šio laikmečio sveikatai palankumo kriterijų neatitinkančiu maistu. Valgiaraščių pagrindiniai produktai – bulvės, mėsa, pieno produktai, rafinuoti kvietiniai miltai.
Kur kreiptis, jei nesate patenkinti maitinimu vaiko darželyje?
6 klausimai apie dantų silantus
Ką svarbu žinoti apie silantus, kuriais dengiami ką tik išdygę nuolatiniai vaiko dantys? 6 klausimai ir atsakymai šia tema.
Gydytoja neurologė: ką daryti, kad vaikai ryte nubustų žvalūs?
Jūsų vaikui sunku vakare užmigti, o ryte laiku atsikelti? Poilsis ir kokybiškas miegas – vieni svarbiausių dalykų. Nuo to priklauso vaiko sveikata ir produktyvumas. Tad ką daryti, jei sutriko vaiko miego režimas? Pateikiame patarimus, padėsiančius vaikui saldžiai užmigti ir su šypsena atsikelti ryte.
Vitaminas D vaikams būtinas, – tai žino kiekviena mama, tačiau Lietuvoje jo trūksta beveik 90 proc. vaikų.
Saulės ir laimės vitaminas Pik-Nik sūrio lazdelėse
Plaučių uždegimas: ką būtina žinoti tėvams
Kas sukelia plaučių uždegimą ir kaip jo išvengti? Patarimai, kuriuos pravartu žinoti visiems tėvams.
Gydytoja pataria, ką daryti, jei užpuolė kosulys
Ką daryti, jei vaikas ima kosėti? 3 gydytojos patarimai.
Ruduo į kiekvieną šeimą atgena ligų ir namuose ima gyventi kosuliukas. Ar jis - visuomet baisios ligos pranašas, ar jį reikia slopinti, ar galima gydyti močiučių rekomenduojamomis primeonėmis? Kviečiame visas mamas išspręsti šį testą ir pasitikrinti žinias. Straipsnio apačioje rasite teisingus atsakymus ir paaiškinimus.
Testas: pasitikrinkite, ar teisingai gydote savo vaiką
Ar galima 4 metų vaikui vienu metu gydyti dešimt dantų?
Gavome siuntimą ketverių metukų vaikui gydyti iš karto 10 dantukų su pilna nejautra. Vaikas bijo gydytojų, tai neprisileidžia ir odontologų. Noriu paklausti, ar galima ketverių metų vaikui iš karto gydyti 10 dantų, taikant pilną nejautrą? Ar tai nepakenks vaikui, nebus kokio šalutinio poveikio? Kiek procedūra kainuoja, turint siuntimą ir be siuntimo?
Kodėl darželiuose vaikai valgo saldainius ir sausainius?
Išleisdami vaikus į ikimokyklinio amžiaus ugdymo įstaigas tikimės, kad vaikas valgys reguliariai ir šviežiai gamintą maistą.
Prasidėjus ligų sezonui, imame dairytis liaudies medicinos priemonių nuo peršalimo ligų. Jūsų dėmesiui – 5 paprasti receptai, kuriuos kviečiame prisiminti susirgus.
5 veiksmingi receptai nuo peršalimo
„Nestlé“ pusryčių dribsniai – ne tokie saldūs, kaip jums gali pasirodyti
Nesmulkintų grūdų dribsniai su pienu yra maistingas būdas pradėti dieną ir prisidėti prie subalansuotos mitybos.
Duoti ar neduoti valgyti grybų vaikams?
Rudenį, kai dygsta grybai, mamai taip ir norisi ir mažylį palepinti nauju patiekalu. Tačiau ar vaikams galima grybų?
Mamos žino, kad, jei galėtų rinktis, vaikai kiekvieniems pusryčiams valgytų saldainių ir užsikąstu šokoladu. Tačiau iš tokių pusryčių jokios naudos, tik tuščios kalorijos. Tuo labiau, kad pusryčiai turėtų sudaryti 30 procentų dienos raciono energetinės vertės. Tad kaip suderinti vaikų norus ir sveiką mitybą?
Ką paruošti pusryčiams, kad būtų sveika, greita ir patiktų vaikams
Kuriam iš 6 mitybos tipų priklauso jūsų vaikas?
Jūsų vaikas nori tik saldumynų? Jis valgo kaip žvirblis? Arba kemša per daug? Čia sužinosite, kaip reaguoti į tokius mitybos įpročius.
Dietologė: saldumynų vaikams negalima drausti
Jei saldumynų nesureikšminsite, valgysite juos kartu su visa šeima ir mažomis porcijomis, tikėtina, kad vaikas jų nenorės ir nevalgys saujomis pasislėpęs.
Vasarą per karščius dažnai pastebime, kad valgyti norisi mažiau arba visai nebesinori. Ypač tai pastebi vaikų „nevalgiukų" tėveliai.
Gastroenterologas V. Urbonas pataria: ką daryti, jei vaikas nevalgo?
Tinkamos žinios apie atopinį dermatitą gali padėti jį sėkmingai kontroliuoti
Trijų vaikų mama dalinasi pagerėjusia gyvenimo kokybe. „Naktį man nebereikia keltis kas valandą ir nešioti ar tepti kremu verkiančių besikasančių vaikų – mažasis ramiai išmiega apie 7 valandas.
Gydytoja: ką valgyti vasarą, kad vaikas nesirgtų rudenį?
Vaiko mityba – itin svarbi tema, kelianti tėvams daugybę klausimų. Į dažniausius iš jų padės atsakyti gydytoja dietologė.
Vaiko supažindinimas su naujais skoniais reiškia visai naujo vaisių pasaulio atvėrimą mažajam ir jo naujų ateities įpročių kūrimą, na, o visų pirma, rūpestį subalansuota mityba. Intensyvaus vystymosi laikotarpiu svarbu, kad vaiko mityba būtų kuo įvairesnė, tad jai paįvairinti puikiai tiks ir vaisių ir daržovių sultys bei glotnučiai.
Ką daryti, kad ir išrankiausias vaikas valgytų daugiau daržovių?
Sveikatos specialistė apie ledus: ko net suaugusieji nežino, o gamintojai nesako
Daugelis iš mūsų neįsivaizduoja vasaros be ledų. Kasdien suvalgoma ne po vieną ir ne po dvi porcijas. Ypač ledų vilionėms sunkiai atsispiria vaikai. Kokius ledus rinktis prekybos centruose, kad jie būtų sveikatai palankesni? O gal galima pasigaminti greitai ir skaniai namuose? Į šiuos klausimus atsako sveikatai palankaus maisto technologė Raminta Bogušienė.
Didžiausi vasaros pavojai vaikams ir gydytojos patarimai, kaip suteikti pirmąją pagalbą
Vasara dovanoja vaikams saulę, taškymąsi vandenyje, pasivažinėjimus dviračiais, žygius į mišką ir daugybę kitų pramogų.
Kiekvienas iš mūsų nuolat gauname didesnes ar mažesnes radioaktyvios spinduliuotės dozes.
Ar pavojingi vaikams rentgeno tyrimai?
Į kasmetinį vaikų sveikatos patikrinimą nevalia žiūrėti pro pirštus
Sveikatos apsaugos ministerija ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad visi moksleiviai iki 18 metų kasmet mokyklai privalo pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą.
Nustebsite, kaip paprastai galima apsisaugoti nuo uodų
Kai namuose yra vaikų, įprasti purškalai nuo uodų gali būti jiems pavojingi. Tad kaip apsaugoti vaiką nuo uodų, kurie gali greitai sugadinti poilsį?
Miegas – svarbi vaiko režimo dalis, būtina jo harmoningam vystymuisi. Kuo mažesnis vaikas, tuo daugiau jam miego reikia.
Dviaukštė lova kambaryje: pliusai ir minusai
Apžiūrėkite iškištą liežuvį – jo spalva gali byloti apie tam tikras ligas
Liežuvis – unikalus organas: jo pagalba bendraujame, valgome, palaikome burnos ertmės sveikatą, iš jo išvaizdos netgi galime spręsti apie organizmo būklę.
Kiek laiko reikia pabūti saulėje, kad gautume dienos vitamino D normą
Lietuvoje net ir vasarą saulės nebūna per daug ir nors vitamino D atsargų žiemai „neprisiruošite“, reikėtų pasistengti saulėtą metą išnaudoti maksimaliai.
Vasarą miške prisiskynę uogų ar pievoje prisirinkę vaistinių augalų, tikime, kad jie padės vaikui susirgus.
9 arbatėlės iš lietuviškų vasaros augalų ir uogų, kurios gydo
5 vaistiniai augalai, kurie labiausiai tinka mums, lietuviams
Išbraidyti vasaros pievas ir „prisivaistažoliauti" – vienas svarbiausių ir labai prasmingas vasaros darbas. Konsultuoja medicinos m. daktaras doc. vaistininkas Juozas Vasiliauskas.
Vaiko sveikata: 3 dalykai, į ką reikia atkreipti dėmesį
Sparčiai modernėjančių technologijų pasaulyje tėvai, besirūpindami savo atžalų sveikata, susiduria su naujais iššūkiais. Pateikiame kelis patarimus, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, kad išlaikytumėte gerą vaiko sveikatą.
Jauna kauniečių šeima dėl sūnaus sveikatos ryžosi pakeisti savo mitybą. Lengva nebuvo, tačiau pastangos atsipirko su kaupu.
Kauniečių šeima dėl vaiko sveikatos problemų ryžosi eksperimentui
Kurią valandą reikia guldyti vaikus miegoti: tai patiks ne visiems
Kodėl vaikai, kurie eina miegoti anksti, užauga sveikesni ir galbūt netgi protingesni? Į šį klausimą bando atsakyti ne vieno vaikų sveikatos tyrimo organizatoriai.
Prieš pirkdami vaikams ledų, turite žinoti kai ką svarbaus
Ledai - neatsiejamas vasaros desertas, tačiau kaip iš gausybės išsirinkti sveikiausius? Ypač, jei juos perkam patiems mažiausiems valgytojams.
Išblyškusi vaiko oda, pamėlę paakiai, įtrūkę lūpų kampučiai, nuovargis, apetito stoka. Mamos greitai nustatytų diagnozę – mažakraujystė, trūksta geležies.
Gydytoja: kaip diagnozuojama ir gydoma mažakraujystė
Iki nelaimės – vienas žingsnis: ką svarbu žinoti tėvams
Du 6 ir 11 metų amžiaus vaikai (sesuo ir brolis) Austrijoje žaidė ant batuto. Bandydami naujus triukus jie susidūrė. Jaunesnis vaikas – mergaitė – nukrito nuo batuto ant kieto akmeninio grindinio. Ji susilaužė alkūnę, o tai pareikalavo dviejų operacijų ir kelių savaičių su gipsu.
Kiek iš tiesų reikia miego vaikams nuo gimimo iki mokyklos
Straipsnyje rasite pagrindinius faktus apie tai, kiek ir kokio amžiaus kūdikiams bei vaikams reikia miego per parą.
Tymai ir raudonukė – ligos, kadaise nusinešusios ne vieną gyvybę, vėl plinta po visą Europą.
Tymai ir raudonukė: ką svarbu žinoti apie šias užkrečiamąsias ligas
Medikai įspėja: rotavirusinės infekcijos pasiekė piką
Rotavirusinės infekcijos šiuo metu yra pasiekusios patį piką, teigia Kauno klinikinės ligoninės gydytojai. Vien ligoninės Vaikų ligų I skyriuje du trečdaliai tokių pacientų šiuo metu yra gydomi nuo rotavirusinės infekcijos.
Kaip visiems laikams atsikratyti utėlių
Daugiametė statistika rodo, jog vaikams grįžus iš pavasario atostogų į darželius ir mokyklas, padaugėja užsikrėtusiųjų galvinėmis utėlėmis (pedikulioze).
Artėja pavasaris, kuris dažnam mūsų reiškia ne tik nuostabius vaizdus bei šylantį orą, bet ir niežtinčias akis ar net bronchinę astmą, sukeltą pražydėjusių augalų, kuriems esame alergiški.
<span style="color: #ff0000;">NUOMONĖ.</span> J. Tulčina: dėl vaikų alergijų kalti tėvai
Tuberkulioze susirgo vaikas: gydytoja griauna įsisenėjusius mitus
Kovo 24 – ąją, Pasaulinę tuberkuliozės dieną medikai apgailestauja, kad Lietuvoje visuomenė dėl informacijos stokos netoleruoja žmonių, kurie susirgo tuberkulioze, o kartais net ir tada, kai jie jau būna sėkmingai išgydyti.
Vaikų mityba: dažniausia tėvų daroma klaida, kuri ne juokais kenkia sveikatai
Vaikai ir saikingas saldumynų vartojimas: ar ši misija įmanoma? Šį klausimą užduoda palankaus sveikatai maisto technologė Raminta Bogušienė ir straipsnyje pateikia savo įžvalgas, kaip tėvams susidoroti su amžina saldumynų problema šeimoje.
Su inkstų ligomis susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje, tarp jų net labai maži vaikai.
Inkstų ligos ir vaikai: neleiskime vaikams sirgti
10 naudingų patarimų perkantiems batus vaikui
Pirmųjų batukų pirkimas vaikui - dalykas rimtas. Nuo pasiūlos ir kainų margumyno apsisuka galva. Vieni batai yra gražūs, kiti - pigūs, o kokie būtų tinkamiausi ir netrukdytų mažylio kojai augti?
Kokių klaidų nedaryti, kai pakyla kūno temperatūra
Pakilus kūno temperatūrai, tėvai skuba ją mažinti, nes galvoja, kad taip bus geriau jų vaikui. Tačiau tai viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų.
Gripo epidemijos metu patartina ne tik kruopščiai laikytis higienos taisyklių, dažnai plautis rankas, vengti su mažais vaikais viešų vietų, kur tikimybė užsikrėsti didesnė, bet ir atidžiai žiūrėti, ką valgote.
7 paprasti būdai stiprinti imunitetą, kai aplink masiškai sergama
11 patarimų apie vaikų mitybą, kuriuos turi žinoti kiekvienas tėtis ir mama
Vaikai turi būti maitinami ne tam, kad patenkintume jų fiziologinius poreikius ir sotumą. Vaiko racionas turi būti ne tik sotumu grįstas, bet įvairus ir palankus sveikatai. Tas pats patiekalas, pavyzdžiui, rafinuotų kvietinių miltų blynai, neturėtų būti kepami kiekvieną dieną, ne tik dėl to, kad tai tuščios kalorijos, bet dėl to, kad mityba turi būti įvairi.
Gydytoja pataria, kaip efektyviai gydyti kosulį ir kokių klaidų nedaryti
Vaikas pradėjo kosėti. Ką daryti, kad pagerėtų jo savijauta, ar vesti į darželį? Kaip gydyti mažylį atsižvelgiant į kosulio pobūdį - sausas ar drėgnas? Konsultuoja šeimos gydytoja medicinos mokslų daktarė Kristina Borkienė.
Hemoglobinas - geležies turintis baltymas, kurio svarbiausia funkcija - pernešti deguonį audiniuose. Kai jo trūksta, medikai rekomenduoja valgyti tam tikrus produktus, kad hemoglobino rodiklis pagerėtų.
9 produktai, kuriuos reikia valgyti turintiems problemų su hemoglobinu
Pediatrė pataria, kaip apsaugoti vaikus nuo gripo
Šią savaitę per Lietuvą nuvilnijo gripo banga. „Mažųjų ekspertų mokyklos" ekspertė, medicinos mokslų daktarė pediatrė Odeta Kinčinienė teigia, kad pati geriausia apsauga nuo šios ligos, pagrįsta moksliniais įrodymais, yra gripo vakcina.
Kaip mūsų emocijos yra susijusios su ligomis, kuriomis sergame
Vaiko organizmas į psichologines ir bendravimo bėdas gali reaguoti įvairiais fizinės sveikatos sutrikimais ar ligomis. Kaip emocijos veikia kūną ir kaip padėti vaikui? Straispnio konsultantė – vaikų ir paauglių psichiatrė psichoterapeutė Roma Šerkšnienė.
Dienomis jūsų mažylis kuo puikiausia išbūna be sauskelnių, tačiau naktimis viskas klostosi ne taip sklandžiai? Nėra reikalo pernelyg nerimauti, nes dažniausiai šios problemos išaugamos.
Naktimis šlapinasi į lovą: svarbu žinoti
Kiek galima suvalgyti saldumynų, kad nekenktų dantims
Užkandžiauti galima! Bet kaip tėvai gali reguliuoti saldumynų vartojimą? Kiek tų saldumynų galima? Ir kada leidžiama smaguriauti?
2016 metais – pasikeitimai skiepų kalendoriuje
Medikai skambina pavojaus varpais - sugrįžta seniai užmirštos ir tik iš vadovėlių pažįstamos užkrečiamosios ligos. Tai vyksta todėl, kad daugėja neskiepytų vaikų.
Jei manote, kad tymai - tai paprasta vaikiška liga, labai klystate. Prasidėjusi tik karščiavimu ir sloga, ši infekcija gali sukelti plaučių ar smegenų uždegimą ir net tapti mirties priežastimi.
Liga, kurią buvome bebaigią užmiršti, vėl grasina vaikams: svarbu žinoti
Sveikas vaikas žiemą: misija įmanoma
Visi tėvai tvirtina, kad vaikų sveikatai ypač svarbus imuniteto stiprinimas bei grūdinimasis, tačiau tai gan sunkiai įgyvendinama praktikoje.
Vaikų laikysena: svarbiausi patarimai tėvams
Ar kada atkreipėte dėmesį į savo vaiko laikyseną? Ar jis eina tiesiai? Ar palinkęs į priekį?
TavoVaikas.lt gavo Dalios laiškelį, kuriame ji skundžiasi kitų tėvų elgesiu vaikų darželyje. „Kaip galima čiaudintį ir su varvančia nosimi vaiką atvesti į vaikų darželį? Juk jis apkrės dar 20 kitų vaikų!“, – piktinasi ji.
Mama Dalia – apie didžiausią problemą vaikų darželiuose: tėveliai, atsikvošėkite!