Testas: pasitikrinkite, ar teisingai gydote savo vaiką
Ruduo į kiekvieną šeimą atgena ligų ir namuose ima gyventi kosuliukas. Ar jis - visuomet baisios ligos pranašas, ar jį reikia slopinti, ar galima gydyti močiučių rekomenduojamomis primeonėmis? Kviečiame visas mamas išspręsti šį testą ir pasitikrinti žinias. Straipsnio apačioje rasite teisingus atsakymus ir paaiškinimus.
Kosėti galima dėl vienos netikėtos priežasties: gydytojo komentaras
Nors nėra daugiau jokių kitų ligos požymių: slogos, karščiavimo, paraudusios gerklės, vaikas vis tiek kosčioja. Kosulio priežastis gali būti refliuksas.
Išleisdami vaikus į ikimokyklinio amžiaus ugdymo įstaigas tikimės, kad vaikas valgys reguliariai ir šviežiai gamintą maistą.
Kodėl darželiuose vaikai valgo saldainius ir sausainius?
5 veiksmingi receptai nuo peršalimo
Prasidėjus ligų sezonui, imame dairytis liaudies medicinos priemonių nuo peršalimo ligų. Jūsų dėmesiui – 5 paprasti receptai, kuriuos kviečiame prisiminti susirgus.
Kada vaikams reikia vitaminų?
Vaikams, kaip ir suaugusiems, geriausias maistingųjų medžiagų ir vitaminų šaltinis yra maistas.
Rudenį, kai dygsta grybai, mamai taip ir norisi ir mažylį palepinti nauju patiekalu. Tačiau ar vaikams galima grybų?
Duoti ar neduoti valgyti grybų vaikams?
Ką paruošti pusryčiams, kad būtų sveika, greita ir patiktų vaikams
Mamos žino, kad, jei galėtų rinktis, vaikai kiekvieniems pusryčiams valgytų saldainių ir užsikąstu šokoladu. Tačiau iš tokių pusryčių jokios naudos, tik tuščios kalorijos. Tuo labiau, kad pusryčiai turėtų sudaryti 30 procentų dienos raciono energetinės vertės. Tad kaip suderinti vaikų norus ir sveiką mitybą?
Kai kuriuose darželiuose vaikai vis dar valgo šlamštą <span style="color: #ff0000;"><sup>APKLAUSA</sup></span>
Ką valgo mūsų vaikai darželiuose, o ką jie iš tiesų turėtų valgyti? Ikimokyklinio amžiaus vaikų mitybos klausimus aptaria trys skirtingi šios srities specialistai.
Jei saldumynų nesureikšminsite, valgysite juos kartu su visa šeima ir mažomis porcijomis, tikėtina, kad vaikas jų nenorės ir nevalgys saujomis pasislėpęs.
Dietologė: saldumynų vaikams negalima drausti
Gastroenterologas V. Urbonas pataria: ką daryti, jei vaikas nevalgo?
Vasarą per karščius dažnai pastebime, kad valgyti norisi mažiau arba visai nebesinori. Ypač tai pastebi vaikų „nevalgiukų" tėveliai.
Kai mamoms ne tas pats, ką valgo jų vaikai
Pastebima, kad šiuolaikinėje visuomenėje daugėja žmonių, kurie nebesivaiko mitybos madų, o iš tiesų domisi tuo, ką valgo.
Vaiko mityba – itin svarbi tema, kelianti tėvams daugybę klausimų. Į dažniausius iš jų padės atsakyti gydytoja dietologė.
Gydytoja: ką valgyti vasarą, kad vaikas nesirgtų rudenį?
Ką daryti, kad ir išrankiausias vaikas valgytų daugiau daržovių?
Vaiko supažindinimas su naujais skoniais reiškia visai naujo vaisių pasaulio atvėrimą mažajam ir jo naujų ateities įpročių kūrimą, na, o visų pirma, rūpestį subalansuota mityba. Intensyvaus vystymosi laikotarpiu svarbu, kad vaiko mityba būtų kuo įvairesnė, tad jai paįvairinti puikiai tiks ir vaisių ir daržovių sultys bei glotnučiai.
Ką visi tėvai privalo žinoti apie vaikų mitybą
Ugdymo įstaigose keičiamos vaikų maitinime rekomenduojamos paros maistinių medžiagų normos galiojusios net 17 metų, teisės aktas laukia greito patvirtinimo. Kalbamės su Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėju, Almantu Kranausku, ir Sveikatai palankaus maisto technologe, VšĮ „Sveikatai palankus” įkūrėja, Raminta Bogušiene.
Vasara dovanoja vaikams saulę, taškymąsi vandenyje, pasivažinėjimus dviračiais, žygius į mišką ir daugybę kitų pramogų.
Didžiausi vasaros pavojai vaikams ir gydytojos patarimai, kaip suteikti pirmąją pagalbą
Ar pavojingi vaikams rentgeno tyrimai?
Kiekvienas iš mūsų nuolat gauname didesnes ar mažesnes radioaktyvios spinduliuotės dozes.
Viena iš priežasčių, kodėl vaikai prastai miega
Posakis „Miega kaip kūdikis“ dažnai neatitinka realybės. Kūdikiai ir maži vaikai per miegus vartosi, blaškosi, dažnai pribunda ar pradeda verkti susapnavę košmarą.
Kai namuose yra vaikų, įprasti purškalai nuo uodų gali būti jiems pavojingi. Tad kaip apsaugoti vaiką nuo uodų, kurie gali greitai sugadinti poilsį?
Nustebsite, kaip paprastai galima apsisaugoti nuo uodų
Dviaukštė lova kambaryje: pliusai ir minusai
Miegas – svarbi vaiko režimo dalis, būtina jo harmoningam vystymuisi. Kuo mažesnis vaikas, tuo daugiau jam miego reikia.
2 lietuviškos uogos, kurių nauda neįkainojama
Medicinos mokslų daktaras doc. vaistininkas Juozas Vasiliauskas aptaria, kuo naudingos mums ir mūsų vaikams dvi itin populiarios uogos - juodieji serbentai ir avietės.
Lietuvoje net ir vasarą saulės nebūna per daug ir nors vitamino D atsargų žiemai „neprisiruošite“, reikėtų pasistengti saulėtą metą išnaudoti maksimaliai.
Kiek laiko reikia pabūti saulėje, kad gautume dienos vitamino D normą
9 arbatėlės iš lietuviškų vasaros augalų ir uogų, kurios gydo
Vasarą miške prisiskynę uogų ar pievoje prisirinkę vaistinių augalų, tikime, kad jie padės vaikui susirgus.
Ar leisti maratone bėgti vaikui: pataria specialistai
Aktyvus ir sveikas vaikas – visų tėvų siekiamybė. Vis tik, kol daugelis mūsų kiek įmanydami stengiasi apsaugoti savo vaiką nuo galimų nelaimių ir traumų, specialistai kviečia suklusti – sumažėjęs vaikų aktyvumas turėtų kelti kur kas didesnį nerimą.
Sparčiai modernėjančių technologijų pasaulyje tėvai, besirūpindami savo atžalų sveikata, susiduria su naujais iššūkiais. Pateikiame kelis patarimus, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, kad išlaikytumėte gerą vaiko sveikatą.
Vaiko sveikata: 3 dalykai, į ką reikia atkreipti dėmesį
Kauniečių šeima dėl vaiko sveikatos problemų ryžosi eksperimentui
Jauna kauniečių šeima dėl sūnaus sveikatos ryžosi pakeisti savo mitybą. Lengva nebuvo, tačiau pastangos atsipirko su kaupu.
Ausų uždegimas: kaip laiku jį diagnozuoti
Jeigu turite vaikų, greičiausiai diagnozė – ausų uždegimas arba otitas – jums nėra nauja sąvoka.
Ledai - neatsiejamas vasaros desertas, tačiau kaip iš gausybės išsirinkti sveikiausius? Ypač, jei juos perkam patiems mažiausiems valgytojams.
Prieš pirkdami vaikams ledų, turite žinoti kai ką svarbaus
Gydytoja: kaip diagnozuojama ir gydoma mažakraujystė
Išblyškusi vaiko oda, pamėlę paakiai, įtrūkę lūpų kampučiai, nuovargis, apetito stoka. Mamos greitai nustatytų diagnozę – mažakraujystė, trūksta geležies.
Vitaminas, kurio labiausiai trūksta Lietuvos vaikams
Įvairių šalių mokslininkai ir medikai vitamino D trūkumą sieja su daugybe sveikatos sutrikimų – energijos trūkumu, kaulų trapumu, akių ligomis, nusilpusiu imunitetu, dažnomis peršalimo ligomis ir kvėpavimo takų infekcijomis, net ir emocinės būklės sutrikimais.
Straipsnyje rasite pagrindinius faktus apie tai, kiek ir kokio amžiaus kūdikiams bei vaikams reikia miego per parą.
Kiek iš tiesų reikia miego vaikams nuo gimimo iki mokyklos
Tymai ir raudonukė: ką svarbu žinoti apie šias užkrečiamąsias ligas
Tymai ir raudonukė – ligos, kadaise nusinešusios ne vieną gyvybę, vėl plinta po visą Europą.
Kaip iš kosulio atpažinti ligą?
Išlindusi pavasario saulė išginė visus į lauką – popietėmis ir savaitgaliais žaliose miesto erdvėse „įsikuria" šeimos su klegančiais vaikais.
Daugiametė statistika rodo, jog vaikams grįžus iš pavasario atostogų į darželius ir mokyklas, padaugėja užsikrėtusiųjų galvinėmis utėlėmis (pedikulioze).
Kaip visiems laikams atsikratyti utėlių
<span style="color: #ff0000;">NUOMONĖ.</span> J. Tulčina: dėl vaikų alergijų kalti tėvai
Artėja pavasaris, kuris dažnam mūsų reiškia ne tik nuostabius vaizdus bei šylantį orą, bet ir niežtinčias akis ar net bronchinę astmą, sukeltą pražydėjusių augalų, kuriems esame alergiški.
Ar galima vaikams duoti probiotikų ir nuo kada?
Mokslininkai atliko tyrimus, siekdami nustatyti, kaip probiotikai veikia kūdikių ir vaikų sveikatą.
Vaikai ir saikingas saldumynų vartojimas: ar ši misija įmanoma? Šį klausimą užduoda palankaus sveikatai maisto technologė Raminta Bogušienė ir straipsnyje pateikia savo įžvalgas, kaip tėvams susidoroti su amžina saldumynų problema šeimoje.
Vaikų mityba: dažniausia tėvų daroma klaida, kuri ne juokais kenkia sveikatai
Inkstų ligos ir vaikai: neleiskime vaikams sirgti
Su inkstų ligomis susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje, tarp jų net labai maži vaikai.
6 sveikatą stiprinantys pratimai ikimokyklinukams
Visi žino, kad fiziniai pratimai yra naudingi, tačiau gana dažnai pamirštama, kad netaisyklingai atliekami judesiai gali sukelti sveikatos problemų.
Pakilus kūno temperatūrai, tėvai skuba ją mažinti, nes galvoja, kad taip bus geriau jų vaikui. Tačiau tai viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų.
Kokių klaidų nedaryti, kai pakyla kūno temperatūra
7 paprasti būdai stiprinti imunitetą, kai aplink masiškai sergama
Gripo epidemijos metu patartina ne tik kruopščiai laikytis higienos taisyklių, dažnai plautis rankas, vengti su mažais vaikais viešų vietų, kur tikimybė užsikrėsti didesnė, bet ir atidžiai žiūrėti, ką valgote.
Gydytoja paneigia vieną dažniausių mitų apie kalcį
Vaikas neramiai miega, prakaituoja naktimis, dažnai peršala, greitai pavargsta? Tai gali būti kalcio trūkumo požymis.
Vaikas pradėjo kosėti. Ką daryti, kad pagerėtų jo savijauta, ar vesti į darželį? Kaip gydyti mažylį atsižvelgiant į kosulio pobūdį - sausas ar drėgnas? Konsultuoja šeimos gydytoja medicinos mokslų daktarė Kristina Borkienė.
Gydytoja pataria, kaip efektyviai gydyti kosulį ir kokių klaidų nedaryti
9 produktai, kuriuos reikia valgyti turintiems problemų su hemoglobinu
Hemoglobinas - geležies turintis baltymas, kurio svarbiausia funkcija - pernešti deguonį audiniuose. Kai jo trūksta, medikai rekomenduoja valgyti tam tikrus produktus, kad hemoglobino rodiklis pagerėtų.
Kurią valandą migdyti vaikus ir kiek jie turi išmiegoti per parą
Specialistai teigia, kad nuo kokybiško kūdikio, vaiko miego priklauso jo raida, sveikata ir atsparumas vadinamosioms peršalimo ligoms. Kaip tik todėl labai svarbu, kad jis keltųsi ir užmigtų palankiausiu jo sveikatai laiku. Kaip pripratinti mažąjį prie miego režimo, kuris būtų tinkamas ir jam pačiam, ir tėvams?
Vaiko organizmas į psichologines ir bendravimo bėdas gali reaguoti įvairiais fizinės sveikatos sutrikimais ar ligomis. Kaip emocijos veikia kūną ir kaip padėti vaikui? Straispnio konsultantė – vaikų ir paauglių psichiatrė psichoterapeutė Roma Šerkšnienė.
Kaip mūsų emocijos yra susijusios su ligomis, kuriomis sergame
Naktimis šlapinasi į lovą: svarbu žinoti
Dienomis jūsų mažylis kuo puikiausia išbūna be sauskelnių, tačiau naktimis viskas klostosi ne taip sklandžiai? Nėra reikalo pernelyg nerimauti, nes dažniausiai šios problemos išaugamos.
Vaistas nuo visų ligų ar organizmo nuodas: tiesa ir mitai
Kai vaikui kas kelis mėnesius yra išrašoma antibiotikų, tėvai pradeda nerimauti. Ar iš tiesų jų reikia bijoti?
Medikai skambina pavojaus varpais - sugrįžta seniai užmirštos ir tik iš vadovėlių pažįstamos užkrečiamosios ligos. Tai vyksta todėl, kad daugėja neskiepytų vaikų.
2016 metais – pasikeitimai skiepų kalendoriuje
Liga, kurią buvome bebaigią užmiršti, vėl grasina vaikams: svarbu žinoti
Jei manote, kad tymai - tai paprasta vaikiška liga, labai klystate. Prasidėjusi tik karščiavimu ir sloga, ši infekcija gali sukelti plaučių ar smegenų uždegimą ir net tapti mirties priežastimi.
Kokias ligas padeda gydyti druskų kambarys
Bronchitas, astma, sinusitas, žvynelinė, aknė - ligos, kurios kankina ne vieną, o būdų jas gydyti yra šimtai. Dalis jų apsiriboja didelėmis dozėmis vaistų, tačiau specialistai teigia, kad norint įveikti šias klastingas ligas, medikamentų nepakanka - būtinos papildomos terapijos. Viena jų - gydymas sausa druska, dar kitaip vadinamas haloterapija. Kas tai yra?
Ar kada atkreipėte dėmesį į savo vaiko laikyseną? Ar jis eina tiesiai? Ar palinkęs į priekį?
Vaikų laikysena: svarbiausi patarimai tėvams
Mama Dalia – apie didžiausią problemą vaikų darželiuose: tėveliai, atsikvošėkite!
TavoVaikas.lt gavo Dalios laiškelį, kuriame ji skundžiasi kitų tėvų elgesiu vaikų darželyje. „Kaip galima čiaudintį ir su varvančia nosimi vaiką atvesti į vaikų darželį? Juk jis apkrės dar 20 kitų vaikų!“, – piktinasi ji.
Gydytoja: 4 taisyklės, kurių reikia laikytis susirgus
Kai vaikui pakyla temperatūra, pradeda sloguoti, dažniausiai sakome, kad jis peršalo. Tačiau dr. Sigita Petraitienė teigia, kad „peršalimo" ligos - klaidinga sąvoka.
Avižų, grikių, manų ar ryžių košes Lietuvoje valgo kone kiekviena šeima. Tuo tarpu apie sparčiai populiarėjančias bolivinės balandos, kuskuso ar bulguro kruopas žinome tikrai dar ne visi.
4 kruopų košės, kurių mūsų močiutės nežinojo, o mes šiandien mielai kertame
Dietologė: kiek vaisių ir daržovių reikia suvalgyti per dieną
Įsiūlyti mažiesiems daržovių - tikras iššūkis. Bandymas vietoje saldumyno pasiūlyti morką, paprikos ar agurko lazdelę neretai baigiasi ašaromis. O juk kiekviena mama žino, kad daržovės - nepakeičiama sveikos mitybos dalis.
Mėsos gaminiai vaikams: į ką atkreipti dėmesį
Po pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) paviešintų duomenų apie perdirbtos mėsos ir onkologinių ligų ryšį, kyla natūralus klausimas - ar mėsos gaminiai gali būti skirti vaikams, kaip skelbiama ant kai kurių pakuočių?
Erika ne juokais sunerimusi - jos dukra jau kuris laikas bijosi naktimis miegoti. Kiekvienas krebždesys ar šlamesys už lango jai kelia baimę. Ką patars šeimai psichologė?
Vaikas turi baimių: kaip jam padėti gali tėvai
Naujas tyrimas atskleidė, kurią valandą iš tiesų turi eiti miegoti vaikai
Naujas tyrimas parodė, jog anksti migdant vaikus, gerėja ne tik jų sveikata, bet ir mamų psichologinė būklė.
Kokio skonio sultys Lietuvoje mėgstamiausios, o kokių nemėgstame labiausiai
Ar žinote, kad lietuviai daugiausiai vaisių ir daržovių sulčių išgeria rudenį? „Millward Brown" institutas domėjosi, kokių skonių sultys šalyje populiariausios. Apklausos duomenimis, vaikų ir suaugusiųjų pasirinkimai gerokai skiriasi - štai unami skoniu pasižyminčių pomidorų sulčių suaugusieji renkasi šešis kartus dažniau nei vaikai, o bendrai populiariausiomis išlieka saldaus skonio - obuolių ir multivitaminų sultys.
Mūsų namuose šiuo metu gyvena trys meškos, kurios iš tolo užuodžia, iš tolimiausio kampo pamato ir iš tolių tolimųjų išgirsta, kai namuose atsiranda SALDUMYNŲ.
Skaniau negu saldainiai: namuose pagamintas skanėstas iš moliūgų