Trys R. Bogušienės patarimai, kad vaikai pamėgtų sveiką maistą
Dažnai mamos skundžiasi: „mano vaikas nieko nevalgo", „mano vaikas valgo tik sveikatai nepalankų maistą".
Psichologė atskleidžia, kodėl daugeliui tėvų vis dar norisi mušti vaikus
Kas yra griežtas auklėjimas, ir ar reikia bausti vaikus, kalbamės su gydytoja psichiatre psichoterapeute Agne Kirvaitiene.
Seniai visiems žinoma, kad vaikai turi valgyti reguliariai, įvairų ir subalansuotą maistą, kuriame nėra daug cukraus, druskos, riebalų, gausų skaidulinių medžiagų.
10 svarbiausių vaikų mitybos principų
10 išbandytų būdų, kurie padės pagerinti jūsų vaikų miegą
Vienokių ar kitokių miego problemų turi nemažai mažų vaikų.
Dažniausia mitybos klaida, kurią daro tėvai vaikui susirgus
Kai vaikas sveikas, jam rekomenduojama valgyti penkis kartus: pusryčius, pietus, vakarienę, o tarp jų - priešpiečius ir pavakarius. Tačiau vaikui sunegalavus, mitybos režimas, nori nenori, ima ir sutrinka. Ką reikėtų žinoti apie sergančių mažylių slaugą ir valgydinimą?
Kai vaikui pakyla temperatūra, tėvams visada pasidaro neramu: kokia liga netrukus „išlįs"?
Ką svarbu žinoti, jei pakilo temperatūra
6 būdai sustiprinti imunitetą ir nesusirgti
Visi gimstame turėdami imunitetą, nes tai genetiškai nulemtos organizmo sandaros ypatybės. Tačiau iš patirties žinome, kad vienų vaikų imunitetas yra stipresnis, o kiti - serga ir serga.
Taisyklės, kurios padės nesusirgti, kai aplink visi serga
Vaikus auginančios šeimos baiminasi šaltojo metų laiko, ir ne be pagrindo - įrodyta, jog mažiems vaikams sirgti virusinėmis kvėpavimo takų ligomis jo metu tenka ne kartą ir ne du.
Daugelis peršalusių vaikų kosėja dėl viršutinių kvėpavimo takų užkrato, kuris dažniausiai būna virusinis. Įprastai bakterijos kimba į darbą, kai joms kelią paruošia virusai.
Jei užklupo kosulys: pirmoji pagalba namuose
Kosulys: kaip suprasti, kad jis tampa pavojingas ir gali baigtis plaučių uždegimu?
Kosulys - dažnas svečias vaikus auginančiose šeimose. Kaip iš kosulio atpažinti ligą ir ją gydyti?
Kaip atskirti gripą nuo elementarios peršalimo ligos?
Gripas kiekvienais metais neišvengiamai ateina į mūsų šalį, juo suserga ir nemažai vaikų. Kaip atskirti gripą nuo įprasto peršalimo?
Peršalimo ligų sezonas tęsiasi. Slogų - irgi. Tai, kas suaugusiajam atrodo menkniekis, mažam vaikui ir kūdikiui gali tapti rimtu išbandymu. Kaip padėti mažyliui, jei užklupo sloga?
Užklupo sloga: kaip ja atsikratyti kuo greičiau
Ką daryti pirmiausia, jei suskausta gerklę: 5 žingsniai
Gerklės skausmas – vienas dažniausių vaikystės palydovų. Gerklę mažiesiems peršti įvairiais metų laikais, tačiau bene dažniausiai – vėlyvą rudenį ir žiemą.
Apie šią užsikimšusią nosį gelbstinčią natūralią priemonę girdėjo tikrai ne visi
Sužinokime, kokios natūralios priemonės padeda slogos atveju suskystinti mažųjų nosyčių gleivinę.
Šaltukas, spindinčios pusnys ir viską aplink išdabinęs šerkšnas džiugina ne tik suaugusiuosius, išvargintus vėlyvo rudens darganų. Žiemos grožybės vilioja vaikus atsitraukti nuo kompiuterių ir bent valandą kitą pasinerti į žėrintį sniego pasaulį.
Kaip žiema veikia vaikų akis?
Mokslo pagrįsti būdai sustiprinti imunitetą
Šaltasis periodas ir kartu su juo įsibėgėjantis ligų sezonas dažnai išmuša tėvus iš pusiausvyros. Deja, iki šiol stebuklingas sveikatos eliksyras neišrastas, tad ką daryti, kad vaikai nesirgtų, o susirgę greičiau pasveiktų?
Dar negirdėtas būdas, kaip greitai išdžiovinti šlapius batus
Viena dažniausių lietuviško klimato problemų - drėgnas oras ir balos, kuomet pasivaikščiojimas su vaiku baigiasi ties pirma bala, nes... ir vėl sušlapo batai!
Vaikų maitinimas darželiuose atitinka teisės aktų reikalavimus, bet tėveliai nėra patenkinti, nes jų akimis vaikai maitinami gerokai šio laikmečio sveikatai palankumo kriterijų neatitinkančiu maistu. Valgiaraščių pagrindiniai produktai – bulvės, mėsa, pieno produktai, rafinuoti kvietiniai miltai.
Kur kreiptis, jei nesate patenkinti maitinimu vaiko darželyje?
6 klausimai apie dantų silantus
Ką svarbu žinoti apie silantus, kuriais dengiami ką tik išdygę nuolatiniai vaiko dantys? 6 klausimai ir atsakymai šia tema.
Gydytoja neurologė: ką daryti, kad vaikai ryte nubustų žvalūs?
Jūsų vaikui sunku vakare užmigti, o ryte laiku atsikelti? Poilsis ir kokybiškas miegas – vieni svarbiausių dalykų. Nuo to priklauso vaiko sveikata ir produktyvumas. Tad ką daryti, jei sutriko vaiko miego režimas? Pateikiame patarimus, padėsiančius vaikui saldžiai užmigti ir su šypsena atsikelti ryte.
Vitaminas D vaikams būtinas, – tai žino kiekviena mama, tačiau Lietuvoje jo trūksta beveik 90 proc. vaikų.
Saulės ir laimės vitaminas Pik-Nik sūrio lazdelėse
Plaučių uždegimas: ką būtina žinoti tėvams
Kas sukelia plaučių uždegimą ir kaip jo išvengti? Patarimai, kuriuos pravartu žinoti visiems tėvams.
Gydytoja pataria, ką daryti, jei užpuolė kosulys
Ką daryti, jei vaikas ima kosėti? 3 gydytojos patarimai.
Ruduo į kiekvieną šeimą atgena ligų ir namuose ima gyventi kosuliukas. Ar jis - visuomet baisios ligos pranašas, ar jį reikia slopinti, ar galima gydyti močiučių rekomenduojamomis primeonėmis? Kviečiame visas mamas išspręsti šį testą ir pasitikrinti žinias. Straipsnio apačioje rasite teisingus atsakymus ir paaiškinimus.
Testas: pasitikrinkite, ar teisingai gydote savo vaiką
Ar galima 4 metų vaikui vienu metu gydyti dešimt dantų?
Gavome siuntimą ketverių metukų vaikui gydyti iš karto 10 dantukų su pilna nejautra. Vaikas bijo gydytojų, tai neprisileidžia ir odontologų. Noriu paklausti, ar galima ketverių metų vaikui iš karto gydyti 10 dantų, taikant pilną nejautrą? Ar tai nepakenks vaikui, nebus kokio šalutinio poveikio? Kiek procedūra kainuoja, turint siuntimą ir be siuntimo?
Kodėl darželiuose vaikai valgo saldainius ir sausainius?
Išleisdami vaikus į ikimokyklinio amžiaus ugdymo įstaigas tikimės, kad vaikas valgys reguliariai ir šviežiai gamintą maistą.
Prasidėjus ligų sezonui, imame dairytis liaudies medicinos priemonių nuo peršalimo ligų. Jūsų dėmesiui – 5 paprasti receptai, kuriuos kviečiame prisiminti susirgus.
5 veiksmingi receptai nuo peršalimo
„Nestlé“ pusryčių dribsniai – ne tokie saldūs, kaip jums gali pasirodyti
Nesmulkintų grūdų dribsniai su pienu yra maistingas būdas pradėti dieną ir prisidėti prie subalansuotos mitybos.
Duoti ar neduoti valgyti grybų vaikams?
Rudenį, kai dygsta grybai, mamai taip ir norisi ir mažylį palepinti nauju patiekalu. Tačiau ar vaikams galima grybų?
Mamos žino, kad, jei galėtų rinktis, vaikai kiekvieniems pusryčiams valgytų saldainių ir užsikąstu šokoladu. Tačiau iš tokių pusryčių jokios naudos, tik tuščios kalorijos. Tuo labiau, kad pusryčiai turėtų sudaryti 30 procentų dienos raciono energetinės vertės. Tad kaip suderinti vaikų norus ir sveiką mitybą?
Ką paruošti pusryčiams, kad būtų sveika, greita ir patiktų vaikams
Kuriam iš 6 mitybos tipų priklauso jūsų vaikas?
Jūsų vaikas nori tik saldumynų? Jis valgo kaip žvirblis? Arba kemša per daug? Čia sužinosite, kaip reaguoti į tokius mitybos įpročius.
Dietologė: saldumynų vaikams negalima drausti
Jei saldumynų nesureikšminsite, valgysite juos kartu su visa šeima ir mažomis porcijomis, tikėtina, kad vaikas jų nenorės ir nevalgys saujomis pasislėpęs.
Vasarą per karščius dažnai pastebime, kad valgyti norisi mažiau arba visai nebesinori. Ypač tai pastebi vaikų „nevalgiukų" tėveliai.
Gastroenterologas V. Urbonas pataria: ką daryti, jei vaikas nevalgo?
Tinkamos žinios apie atopinį dermatitą gali padėti jį sėkmingai kontroliuoti
Trijų vaikų mama dalinasi pagerėjusia gyvenimo kokybe. „Naktį man nebereikia keltis kas valandą ir nešioti ar tepti kremu verkiančių besikasančių vaikų – mažasis ramiai išmiega apie 7 valandas.
Gydytoja: ką valgyti vasarą, kad vaikas nesirgtų rudenį?
Vaiko mityba – itin svarbi tema, kelianti tėvams daugybę klausimų. Į dažniausius iš jų padės atsakyti gydytoja dietologė.
Vaiko supažindinimas su naujais skoniais reiškia visai naujo vaisių pasaulio atvėrimą mažajam ir jo naujų ateities įpročių kūrimą, na, o visų pirma, rūpestį subalansuota mityba. Intensyvaus vystymosi laikotarpiu svarbu, kad vaiko mityba būtų kuo įvairesnė, tad jai paįvairinti puikiai tiks ir vaisių ir daržovių sultys bei glotnučiai.
Ką daryti, kad ir išrankiausias vaikas valgytų daugiau daržovių?
Sveikatos specialistė apie ledus: ko net suaugusieji nežino, o gamintojai nesako
Daugelis iš mūsų neįsivaizduoja vasaros be ledų. Kasdien suvalgoma ne po vieną ir ne po dvi porcijas. Ypač ledų vilionėms sunkiai atsispiria vaikai. Kokius ledus rinktis prekybos centruose, kad jie būtų sveikatai palankesni? O gal galima pasigaminti greitai ir skaniai namuose? Į šiuos klausimus atsako sveikatai palankaus maisto technologė Raminta Bogušienė.
Didžiausi vasaros pavojai vaikams ir gydytojos patarimai, kaip suteikti pirmąją pagalbą
Vasara dovanoja vaikams saulę, taškymąsi vandenyje, pasivažinėjimus dviračiais, žygius į mišką ir daugybę kitų pramogų.
Kiekvienas iš mūsų nuolat gauname didesnes ar mažesnes radioaktyvios spinduliuotės dozes.
Ar pavojingi vaikams rentgeno tyrimai?
Į kasmetinį vaikų sveikatos patikrinimą nevalia žiūrėti pro pirštus
Sveikatos apsaugos ministerija ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad visi moksleiviai iki 18 metų kasmet mokyklai privalo pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą.
Nustebsite, kaip paprastai galima apsisaugoti nuo uodų
Kai namuose yra vaikų, įprasti purškalai nuo uodų gali būti jiems pavojingi. Tad kaip apsaugoti vaiką nuo uodų, kurie gali greitai sugadinti poilsį?
Miegas – svarbi vaiko režimo dalis, būtina jo harmoningam vystymuisi. Kuo mažesnis vaikas, tuo daugiau jam miego reikia.
Dviaukštė lova kambaryje: pliusai ir minusai
Apžiūrėkite iškištą liežuvį – jo spalva gali byloti apie tam tikras ligas
Liežuvis – unikalus organas: jo pagalba bendraujame, valgome, palaikome burnos ertmės sveikatą, iš jo išvaizdos netgi galime spręsti apie organizmo būklę.
Kiek laiko reikia pabūti saulėje, kad gautume dienos vitamino D normą
Lietuvoje net ir vasarą saulės nebūna per daug ir nors vitamino D atsargų žiemai „neprisiruošite“, reikėtų pasistengti saulėtą metą išnaudoti maksimaliai.
Vasarą miške prisiskynę uogų ar pievoje prisirinkę vaistinių augalų, tikime, kad jie padės vaikui susirgus.
9 arbatėlės iš lietuviškų vasaros augalų ir uogų, kurios gydo
5 vaistiniai augalai, kurie labiausiai tinka mums, lietuviams
Išbraidyti vasaros pievas ir „prisivaistažoliauti" – vienas svarbiausių ir labai prasmingas vasaros darbas. Konsultuoja medicinos m. daktaras doc. vaistininkas Juozas Vasiliauskas.
Vaiko sveikata: 3 dalykai, į ką reikia atkreipti dėmesį
Sparčiai modernėjančių technologijų pasaulyje tėvai, besirūpindami savo atžalų sveikata, susiduria su naujais iššūkiais. Pateikiame kelis patarimus, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, kad išlaikytumėte gerą vaiko sveikatą.
Jauna kauniečių šeima dėl sūnaus sveikatos ryžosi pakeisti savo mitybą. Lengva nebuvo, tačiau pastangos atsipirko su kaupu.
Kauniečių šeima dėl vaiko sveikatos problemų ryžosi eksperimentui
Kurią valandą reikia guldyti vaikus miegoti: tai patiks ne visiems
Kodėl vaikai, kurie eina miegoti anksti, užauga sveikesni ir galbūt netgi protingesni? Į šį klausimą bando atsakyti ne vieno vaikų sveikatos tyrimo organizatoriai.
Prieš pirkdami vaikams ledų, turite žinoti kai ką svarbaus
Ledai - neatsiejamas vasaros desertas, tačiau kaip iš gausybės išsirinkti sveikiausius? Ypač, jei juos perkam patiems mažiausiems valgytojams.
Išblyškusi vaiko oda, pamėlę paakiai, įtrūkę lūpų kampučiai, nuovargis, apetito stoka. Mamos greitai nustatytų diagnozę – mažakraujystė, trūksta geležies.
Gydytoja: kaip diagnozuojama ir gydoma mažakraujystė
Iki nelaimės – vienas žingsnis: ką svarbu žinoti tėvams
Du 6 ir 11 metų amžiaus vaikai (sesuo ir brolis) Austrijoje žaidė ant batuto. Bandydami naujus triukus jie susidūrė. Jaunesnis vaikas – mergaitė – nukrito nuo batuto ant kieto akmeninio grindinio. Ji susilaužė alkūnę, o tai pareikalavo dviejų operacijų ir kelių savaičių su gipsu.
Kiek iš tiesų reikia miego vaikams nuo gimimo iki mokyklos
Straipsnyje rasite pagrindinius faktus apie tai, kiek ir kokio amžiaus kūdikiams bei vaikams reikia miego per parą.
Tymai ir raudonukė – ligos, kadaise nusinešusios ne vieną gyvybę, vėl plinta po visą Europą.
Tymai ir raudonukė: ką svarbu žinoti apie šias užkrečiamąsias ligas
Medikai įspėja: rotavirusinės infekcijos pasiekė piką
Rotavirusinės infekcijos šiuo metu yra pasiekusios patį piką, teigia Kauno klinikinės ligoninės gydytojai. Vien ligoninės Vaikų ligų I skyriuje du trečdaliai tokių pacientų šiuo metu yra gydomi nuo rotavirusinės infekcijos.
Kaip visiems laikams atsikratyti utėlių
Daugiametė statistika rodo, jog vaikams grįžus iš pavasario atostogų į darželius ir mokyklas, padaugėja užsikrėtusiųjų galvinėmis utėlėmis (pedikulioze).
Artėja pavasaris, kuris dažnam mūsų reiškia ne tik nuostabius vaizdus bei šylantį orą, bet ir niežtinčias akis ar net bronchinę astmą, sukeltą pražydėjusių augalų, kuriems esame alergiški.
<span style="color: #ff0000;">NUOMONĖ.</span> J. Tulčina: dėl vaikų alergijų kalti tėvai
Tuberkulioze susirgo vaikas: gydytoja griauna įsisenėjusius mitus
Kovo 24 – ąją, Pasaulinę tuberkuliozės dieną medikai apgailestauja, kad Lietuvoje visuomenė dėl informacijos stokos netoleruoja žmonių, kurie susirgo tuberkulioze, o kartais net ir tada, kai jie jau būna sėkmingai išgydyti.
Vaikų mityba: dažniausia tėvų daroma klaida, kuri ne juokais kenkia sveikatai
Vaikai ir saikingas saldumynų vartojimas: ar ši misija įmanoma? Šį klausimą užduoda palankaus sveikatai maisto technologė Raminta Bogušienė ir straipsnyje pateikia savo įžvalgas, kaip tėvams susidoroti su amžina saldumynų problema šeimoje.
Su inkstų ligomis susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje, tarp jų net labai maži vaikai.
Inkstų ligos ir vaikai: neleiskime vaikams sirgti