Reklama

10 būdų, kaip pavasarį sustiprinti mažylio organizmą

Gydytojų tvirtinimu, yra normalu, jei mažylis peršalimo ligomis serga 10-14 kartų per metus. Be abejo, mamų tokia statistika nedžiugina, kaip ir kas mėnesį negaluojantis mažylis. Todėl patarimai, kaip stiprinti imunitetą, kad vaiko organizmas gebėtų „atsikirsti“ jį puolantiems virusams ir bakterijoms, visada aktualūs!
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Grynas oras

Nesvarbu, koks oras lauke, su kūdikiu ir mažu vaiku kasdien reikia išeiti į lauką. Geriau - kuo toliau nuo judrių gatvių. Ar mažylis miega, ar stebi aplinką, kvėpavimo sistema dirba – geriau vėdinasi plaučiai, didėja jų tūris, į visus organus patenka daugiau deguonies. Be to, iš organizmo pasišalina nuodingosios medžiagos, kurios kenkia atsparumui.

2. Maudynės

Jeigu kūdikis negali pasipliuškenti vandenyje gryname ore, maudydama namuose grūdinkite pakaitomis šilta ir vėsia vandens srove. Taip jo kūnas pripras atitinkamai reaguoti į temperatūros pokyčius. Kraujagyslės „mokosi" susitraukti, o organizmas -–sulaikyti šilumą, tad mažylis nesušąla taip greitai. Toks žaidimas vandeniu tinka kūdikiams nuo 6 mėn. Pamažu galite vaikutį pratinti maudytis vėsesniame vandenyje, o pabaigoje apipilti dar vėsesniu.

Jeigu mažylis mėgsta braidyti vandenyje, vasarą pripilkite į pripučiamąjį vaikišką baseiną vėsaus vandens ir leiskite pabraidyti.

3. Higiena

Dažnai plaukite vaikučiui rankas, ypač grįžusiam iš lauko, pažaidusiam su gyvūnais ir būtinai prieš valgį. Vaisius ir daržoves, parneštus iš parduotuvės, nuplaukite tekančiu vandeniu.

4. Venkite susibūrimo vietų

Ne blogas oras ar šaltis yra pavojingi kūdikiui, o žmonės, nuo kurių gali užsikrėsti kokia nors liga. Todėl neimkite mažylio ten, kur daug žmonių, tarkim, į prekybos centrą. Be to, vasarą dideliuose prekybos centruose vėsiau nei lauke, o staigus temperatūros „šuolis" nėra gerai mažam kūdikiui.

5. Atmosfera namuose

Didelė įtampa kenkia imuninei sistemai. Tėvų barniai, kraustymasis į naujus namus, nauja auklė vaikui keolia nerimą. Kūdikis tampa irzlus ir lengviau suserga. Todėl jeigu gyvenime reikia ką nors keisti, tai darykite po truputį. Tarkim, jeigu reikia grįžti į darbą, tuo pačiu metu nenustokite maitinti krūtimi.

6. Režimas

Kūdikis ima verkti, tampa irzlus, jei keičiasi dienotvarkė. Kartu praranda ir atsparumą. Neišsimiegojęs mažylis lengviau suserga, ypač jeigu sušąla arba sušlampa. Taip pat labai kenkia būti prirūkytose patalpose. Net ir truputis dūmų blogai veikia kūdikio kvėpavimo takus.

7. Vėdinimas

Kelis kartus per dieną vėdinkite namus. Pasirūpinkite, kad namų oras nebūtų sausas, nors ir koks metų laikas būtų. Kai bute sausas oras, iš gatvės patekusios dulkės ir žiedadulkės nenusėda ant žemės (laikosi ore) ir patenka į kvėpavimo takus.

8. Venkite sušilimo

Ar kūdikiui ne per karšta, pasižiūrėkite prilietusi delnu spranduką. Jis turėtų būti šiltas, bet nesukaitęs ar juo labiau drėgnas.

9. Neignoruokite lengvos ligos

Daugelis viršutinių kvėpavimo ligų nėra pavojingos, taip organizmas pratinasi priešintis virusams. Tačiau „pasigavęs" net ir nepavojingą užkratą, mažas kūdikis gali susirgti rimčiau. Taip yra todėl, kad mažylis nemoka gerai išsipūsti nosytės, o sloga nutekėjusi į gerklę „perkelia" ten virusus ir bakterijas. Todėl jeigu serga visai mažas kūdikis, negydykite pati, kreipkitės į gydytoją. Ir nepamirškite stiprinti organizmo gerosiomis bakterijomis. Jei jūsų vaikas dar kūdikis, jam galite pasiūlyti gerųjų bakterijų lašiukais, kurių galite įlašinti į pieną ar maistelį. Siekiant sustiprinti organzimą, kas ypač aktualu pavasarį, gerųjų bakterijų lašiukų rekomenduojama duoti kas dieną.

10. Skiepai

Tai vienintelis būdas, kad mažylis išvengtų kai kurių sunkių ligų. Jeigu vaikutis dažnai serga, pasiklauskite gydytojo, ar nevertėtų skiepais stiprinti organizmo.

Užsakymo nr.: PT_74200536

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Vienos dienos meniu vaikams: rekomenduoja Raminta Bogušienė

Vaikai turi būti maitinami ne tik tam, kad patenkintume jų fiziologinius poreikius ir sotumą. Pasak sveikos mitybos ekspertės Ramintos Bogušienės, vaiko racionas turi būti įvairus ir sveikatai palankus.

Išvešėjo adenoidai: kaip gydyti ir kada prireikia operacijos

Mano puspenktų metų dukrytei – amžinas kosulys. Kosėja ji jau kokius trejus metus. Nuolat, bet nereguliariai. Nuo kelių kartų per savaitę iki keliasdešimties kartų per vakarą. Gydytoja otorinolaringologė kosulio priežastimi įvardijo išvešėjusius adenoidus.

Vaikas kosėja: kaip jam padėti be vaistų ir ar galima kosintį vesti į darželį

Vaikas pradėjo kosėti. Ką daryti, kad pagerėtų jo savijauta, ar vesti į darželį?

Sunegalavo mažylis – kokios arbatos gali padėti?

Arbatas mes dažniausiai įpratę gerti esant žvarbiems orams, tačiau pavasarį ir vasarą jos ne mažiau tinkamos vartoti. Tačiau kokios arbatos tinka kūdikiams iki vienerių metų?

Geležies stokos mažakraujystė: svarbiausia informacija tėvams

VŠĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo „Vaikų ligoninė“ parengta atmintinė tėvams apie geležies stokos mažakraujystę.

Vaikų ligų gydytoja: ar tikrai kuo daugiau vaistų – tuo mažiau ligų?

Gana dažnai tenka pasijusti tarsi turinčiai aiškiaregystės galių: pamačius vaiką ir išgirdus pirmuosius tėvelių žodžius, tolimesnę pasakojimo eigą galiu užbaigti pati.

Vaikas ir odontologas: 5 svarbūs patarimai tėvams

Apsilankymai pas odontologą dažnai kelia nerimą ir baimę ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Paskaitykite mūsų parengtus patarimus, kurie palengvins jūsų apsilankymą pas odontologą su vaiku.

Natūrali, nuo ligų sauganti priemonė, kurią rasime kiekvienuose namuose

Dėl savo stipraus kvapo ši Lietuvoje populiari prieskoninė daržovė kadaise buvo vadinama "dvokiančiąja rože". Žiemą česnakai – ne tik nepamainomas maisto prieskonis, bet ir vaistas, kuris saugo nuo ligų.

Raminta Bogušienė – apie svarbiausias mitybos taisykles

Iniciatyva „Sveikatai palankus“ šiandien pristato naujas mokymo priemones tiek vaikams, tiek suaugusiesiems – sveikatai palankaus maisto pasirinkimo piramidę ir 6 valgymų lėkštes.

14 faktų apie gripą bei skiepus

Užkrečiamųjų ligų ir Aids centro specialistai primena svarbiausius faktus apie gripą.

Specialus testas atskleis, ar vaikui reikia antibiotikų

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos reikalų ministerijos (VLK) atkreipia dėmesį, kad 2–7 metų vaikams šeimos gydytojas gali atlikti greitąjį streptokoko antigeno nustatymo testą.

Naudingi patarimai perkantiems mėsą: kuri yra vertingiausia ir sveikiausia

Dažnas savo mitybos neįsivaizduojame be mėsos. Vieniems, tai kasdienis produktas, kitiems – rečiau valgomas. Tiesa, mitybos specialistai pataria mėsa valgyti ne dažniau nei 2-3 kartus per savaitę. Pirmenybę teikti šviežiai mėsa, atkreipti dėmesį į pagrindinius šviežumo rodiklius, būtinai skaityti ženklinimo etiketes bei tinkamai paruošti.

Vaikų ligos ir tėvų baimės: gydytojos mintys, į kurias verta įsiklausyti

Nuolat tenka girdėti tėvus sakant – „aš bijau…“, „bijome, kad „nenusileistų žemyn“ kosulys“, bijome meningokokinės infekcijos, bijome skiepų ar apskritai „bijome, kad vaikui gali kažkas bloga atsitikti“. Regis baimė yra nuolatinis tėvų, ypač auginančių mažamečius vaikus, palydovas.

3 taisyklės, kurias atminkite užklupus kosuliui

Ką daryti, jei vaikas ima kosėti? Konsultuoja gydytoja pulmonologė dr. Sigita Petraitienė.

Interviu su vaikų ligų gydytoja apie alergiją ir mitybą

Apie atsakingą jaunų tėvelių požiūrį į alergiškų vaikų mitybą bei gyvenimo būdą kalbame su VšĮ Naujosios Vilnios poliklinikos vaikų ligų gydytoja Tatjana Čumakova.