Reklama

10 būdų, kaip pavasarį sustiprinti mažylio organizmą

Gydytojų tvirtinimu, yra normalu, jei mažylis peršalimo ligomis serga 10-14 kartų per metus. Be abejo, mamų tokia statistika nedžiugina, kaip ir kas mėnesį negaluojantis mažylis. Todėl patarimai, kaip stiprinti imunitetą, kad vaiko organizmas gebėtų „atsikirsti“ jį puolantiems virusams ir bakterijoms, visada aktualūs!
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Grynas oras

Nesvarbu, koks oras lauke, su kūdikiu ir mažu vaiku kasdien reikia išeiti į lauką. Geriau - kuo toliau nuo judrių gatvių. Ar mažylis miega, ar stebi aplinką, kvėpavimo sistema dirba – geriau vėdinasi plaučiai, didėja jų tūris, į visus organus patenka daugiau deguonies. Be to, iš organizmo pasišalina nuodingosios medžiagos, kurios kenkia atsparumui.

2. Maudynės

Jeigu kūdikis negali pasipliuškenti vandenyje gryname ore, maudydama namuose grūdinkite pakaitomis šilta ir vėsia vandens srove. Taip jo kūnas pripras atitinkamai reaguoti į temperatūros pokyčius. Kraujagyslės „mokosi" susitraukti, o organizmas -–sulaikyti šilumą, tad mažylis nesušąla taip greitai. Toks žaidimas vandeniu tinka kūdikiams nuo 6 mėn. Pamažu galite vaikutį pratinti maudytis vėsesniame vandenyje, o pabaigoje apipilti dar vėsesniu.

Jeigu mažylis mėgsta braidyti vandenyje, vasarą pripilkite į pripučiamąjį vaikišką baseiną vėsaus vandens ir leiskite pabraidyti.

3. Higiena

Dažnai plaukite vaikučiui rankas, ypač grįžusiam iš lauko, pažaidusiam su gyvūnais ir būtinai prieš valgį. Vaisius ir daržoves, parneštus iš parduotuvės, nuplaukite tekančiu vandeniu.

4. Venkite susibūrimo vietų

Ne blogas oras ar šaltis yra pavojingi kūdikiui, o žmonės, nuo kurių gali užsikrėsti kokia nors liga. Todėl neimkite mažylio ten, kur daug žmonių, tarkim, į prekybos centrą. Be to, vasarą dideliuose prekybos centruose vėsiau nei lauke, o staigus temperatūros „šuolis" nėra gerai mažam kūdikiui.

5. Atmosfera namuose

Didelė įtampa kenkia imuninei sistemai. Tėvų barniai, kraustymasis į naujus namus, nauja auklė vaikui keolia nerimą. Kūdikis tampa irzlus ir lengviau suserga. Todėl jeigu gyvenime reikia ką nors keisti, tai darykite po truputį. Tarkim, jeigu reikia grįžti į darbą, tuo pačiu metu nenustokite maitinti krūtimi.

6. Režimas

Kūdikis ima verkti, tampa irzlus, jei keičiasi dienotvarkė. Kartu praranda ir atsparumą. Neišsimiegojęs mažylis lengviau suserga, ypač jeigu sušąla arba sušlampa. Taip pat labai kenkia būti prirūkytose patalpose. Net ir truputis dūmų blogai veikia kūdikio kvėpavimo takus.

7. Vėdinimas

Kelis kartus per dieną vėdinkite namus. Pasirūpinkite, kad namų oras nebūtų sausas, nors ir koks metų laikas būtų. Kai bute sausas oras, iš gatvės patekusios dulkės ir žiedadulkės nenusėda ant žemės (laikosi ore) ir patenka į kvėpavimo takus.

8. Venkite sušilimo

Ar kūdikiui ne per karšta, pasižiūrėkite prilietusi delnu spranduką. Jis turėtų būti šiltas, bet nesukaitęs ar juo labiau drėgnas.

9. Neignoruokite lengvos ligos

Daugelis viršutinių kvėpavimo ligų nėra pavojingos, taip organizmas pratinasi priešintis virusams. Tačiau „pasigavęs" net ir nepavojingą užkratą, mažas kūdikis gali susirgti rimčiau. Taip yra todėl, kad mažylis nemoka gerai išsipūsti nosytės, o sloga nutekėjusi į gerklę „perkelia" ten virusus ir bakterijas. Todėl jeigu serga visai mažas kūdikis, negydykite pati, kreipkitės į gydytoją. Ir nepamirškite stiprinti organizmo gerosiomis bakterijomis. Jei jūsų vaikas dar kūdikis, jam galite pasiūlyti gerųjų bakterijų lašiukais, kurių galite įlašinti į pieną ar maistelį. Siekiant sustiprinti organzimą, kas ypač aktualu pavasarį, gerųjų bakterijų lašiukų rekomenduojama duoti kas dieną.

10. Skiepai

Tai vienintelis būdas, kad mažylis išvengtų kai kurių sunkių ligų. Jeigu vaikutis dažnai serga, pasiklauskite gydytojo, ar nevertėtų skiepais stiprinti organizmo.

Užsakymo nr.: PT_74200536

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kas išduoda, kad vaikas galėjo patirti seksualinį smurtą?

Visuomenėje įprasta manyti, kad seksualinę prievartą vaikai patiria užpulti nepažįstamų žmonių. Tačiau tyrimai rodo, kad 90 proc. nukentėjusių vaikų buvo išnaudojami šeimos nario arba kito artimo žmogaus: kaimyno, mokytojo, trenerio ir pan.

R. Bogušienė: kokie pieno produktai sveikiausi vaikams, o kokių geriau atsisakyti

Apie pieno produktus vaikams kalbiname maisto technologę ir mitybos specialistę, VšĮ „Sveikatai palankus" direktorę ir dviejų vaikų mamą Ramintą Bogušienę.

Vasarą suaktyvėjo meningitą sukeliantys virusai

Šiltą vasarą suaktyvėja virusai, sukeliantys infekcinį nervų sistemos susirgimą - meningitą. Jis labiausiai pažeidžia minkštuosius smegenų dangalus. Kauno klinikinės ligoninės pediatrai naujus šios ligos atvejus registruoja kiekvieną savaitę.

Specialistė atskleidžia esminę taisyklę, kaip išsirinkti geriausią priemonę nuo saulės

Kas sveikiau – kai apsaugos nuo saulės filtrai atspindi ar kai sugeria saulės spindulius? O ar žinote, kodėl pamačius, kad kremo nuo saulės sudėtyje yra pažymėta „nano“, verta pagalvoti, ar jo tikrai norite? Ar apskritai esate tikri, kad rinkdamiesi kremą nuo saulės žinote visus svarbius kriterijus? Pagaliau, ar žinojote, kad telefone galite stebėti saulės indeksą ir pagal tai rinktis apsaugą?

3 saulės pavojai, kurie gali baigtis labai liūdnai

Vasarą norime mėgautis šiluma ir saulės dovanomis. Visgi būkime atidūs, ypač, jei auginame mažus vaikus – jų oda ir organizmas nėra pasiruošęs apsiginti nuo saulės keliamų pavojų.

Supimo liga: kodėl ji kamuoja ne visus ir kaip padėti vaikui

Yra vaikų, kurie vemia pavažiavę automobiliu vos kelis kilometrus. Kodėl taip nutinka ir kaip padėti vaikui?

Jei laikysitės šių patarimų, vaikas nejaus medikų ir ligoninės baimės

Auginantiems vaikus tėvams tenka susidurti su įvairiomis mažųjų baimėmis, viena jų – ligoninės ir medikų. Dr. Lina Jankauskaitė ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentė Kristina Ganzijeva dalijasi patarimais, kaip įveikti šią baimę.

Vaidotas Urbonas: vaikams baltymų reikia daugiau nei saugusiems

Tyrimai įrodė, iš kokių produktų gaunami baltymai naudingiausi sveikatai.

R. Bogušienė: kaip išsirinkti šviežiausias bei kokybiškiausias braškes

Prasidėjo braškių sezonas. Parduotuvių lentynos ir turgūs lūžta nuo braškių ir dažna mama ar močiutė neša namo raudonas gardžiai kvepiančias uogas.

Dvi dažniausios vasaros traumos: ko šiukštu nedaryti prasiskėlus galvą ar nusibrozdinus

Vasarą vaikai daug laiko leidžia lauke, tad natūralu, kad ir traumų tikimybė būna didesnė. Ką daryti ir ko nedaryti, jei vaikas prasiskėlė galvą ar nusibrozdino?

Ekspertai baigė vertinti mokyklų ir darželių maistą: rezultatai stebina

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) bei Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) baigė vizitus ugdymo įstaigose - mokyklose ir darželiuose, kur mobili ekspertų komanda apsilankydavo netikėtai ir vertindavo vaikams tiekiamo maisto kokybę.

Siūloma uždrausti „vaikišką šampaną“ ir kitas alkoholį imituojančias prekes vaikams

Reaguojant į nevyriausybinių organizacijų siūlymus siūloma atsisakyti viešoje prekyboje vaikams skirtų prekių, kurios imituoja suaugusiųjų elgesį vartojant alkoholį, iš kurių populiariausi yra vaisvandeniai, parduodami putojantį vyną imituojančiose pakuotėse.

Kaip prižiūrėti vaikų smėlio dėžę, kad ji netaptų ligų šaltiniu

Šiltuoju metų laiku vaikų smėlio dėžės tampa tikromis statybų aikštelėmis – statomos pilys, kasamos duobės, rausiami tuneliai.

Mitybos specialistė Vaida Kurpienė: valgyti avižas reikėtų bent dukart per savaitę

Kadaise laikytos antrarūšėmis ir bevertėmis, šiandien avižos pripažįstamos kaip viena naudingiausių grūdinių kultūrų.

3 dažniausios odos ligos, kai išberia: kaip jas atpažinti ir padėti vaikui (1)

Spuogeliai, nuolatinis niežulys ir raudonis. Šios odos problemos vargina daugelį iš mūsų.