Kai vaiko organizmui ima trūkti skysčių

Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojamos nuo gilios senovės. Ir nors mokslui nuolat tobulėjant sukuriama vis efektyvesnių vaistų, vaistažolės, kaip gamtos dovanos žmogui, vis dar išlaiko savo vertę.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaistinių žolelių poveikis platesnis ir švelnesnis nei cheminių vaistų, o tai ypač svarbu padedant įveikti įvairius negalavimus vaikams. Žinia, vaiko organizmas greičiau ir stipriau reaguoja į švelnesnius gydomuosius veiksnius nei suaugusieji. Tad atsiradus pirmiesiems negalavimams derėtų į pagalbą pasitelkti natūralias priemones, o cheminių vaistų griebtis, kai natūralios priemonės nepadeda arba vaikui būtina itin skubi pagalba.

Dažnas vaikų ligų simptomas – dehidratacija

Vanduo sudaro 60 proc. suaugusiųjų kūno masės, o vaikų – 65 proc. Kadangi kūdikių ir vaikų organizme vandens yra daugiau ir metabolizmas spartesnis, jie greičiau pajunta dehidratacijos simptomus nei suaugusieji.

Reikšmingai skysčių gali sumažėti per trumpą laiką, dėl to sumažėja intravaskulinis skysčių kiekis, vystosi hipovolemija. Dažniausios priežastys, sąlygojančios skysčių netekimą vaikams, skirstomos į tris grupes:

1. Nepakankamas skysčių suvartojimas esant didesniam jo poreikiui (karštą vasaros dieną ir kt.),

2. Skysčių netekimas viduriuojant, vemiant ar esant gausiai diurezei. Dažniausia dėl virusinės žarnyno infekcijos, gastroenterito, dirgliosios žarnos sindromo.

3. Skysčių netekimas karščiuojant.

Netekus 1 proc. kūno masės dėl karščiavimo, viduriavimo ar kitų priežasčių, pasireiškia dehidratacijos simptomai. Esant lengvai dehidratacijai, jaučiamas troškulys, džiūsta burna, padažnėja širdies susitraukimai. Šiuo atveju yra būtina skirti gerti papildomai skysčių siekiant kuo greičiau normalizuoti vandens pusiausvyrą vaiko organizme. Skiriant vaikams gerti ne tik vandenį, bet ir natūralias vaistažolių arbatas, išsprendžiamos dehidratacijos sukeltos problemos bei priklausomai nuo arbatos sudedamųjų dalių galima slopinti karščiavimą, viduriavimą, reguliuoti kitas būkles.

Vaikams – specialiai jiems sukurtos arbatos

Natūralios žolelių arbatėlės, sukurtos specialiai mažyliams, yra ne tik skanios ir numalšina troškulį – jų mišiniai puikiai tinka kovoti su dažniausiomis vaikus varginančiomis būklėmis. Į arbatų sudėtį įeinantys ingredientai papildo vienas kito poveikį, yra subalansuoti ir tinka vartoti mažiems vaikams.

Žolelės, jų mišinių arbatos – tai ne tik karštas gėrimas, o dažnai ir vaistas, puiki pagalbinė priemonė, todėl tėvams svarbu priminti, kad:

- vaikų negalavimams įveikti netinka suaugusiems žmonėms skirtos vaistažolės ir jų mišiniai – tam reikia specialiai vaikams sukurtų ir subalansuotų mišinių;

- vaistažolių mišiniuose vaikams visiškai nereikalingi cukrūs – atkreipkite dėmesį į sudedamųjų dalių sąrašą produktų etiketėje;

- jei žolelių arbatą prireikia vartoti kasdien, tai daryti derėtų ne ilgiau kaip 2 savaites iš eilės ir po to daryti pertrauką, ne trumpesnę kaip 10–14 dienų;

- arbata vaikams turėtų būti duodama tik šviežiai paruošta, drungna, jos nebūtina saldinti;

- kad organizme būtų palaikomas pakankamas kiekis skysčių, rekomenduojama per dieną išgerti 300–400 ml arbatos;

- pratinti gerti arbatas iš puoduko vertėtų pradėti jau nuo vienerių metų; >

- visada dera pasitarti su vaiko gydytoju ar vaistininku, kuris žino augalų savybes;

- be abejonės – labai svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveika gyvensena.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Ekspertai baigė vertinti mokyklų ir darželių maistą: rezultatai stebina

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) bei Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) baigė vizitus ugdymo įstaigose - mokyklose ir darželiuose, kur mobili ekspertų komanda apsilankydavo netikėtai ir vertindavo vaikams tiekiamo maisto kokybę.

Siūloma uždrausti „vaikišką šampaną“ ir kitas alkoholį imituojančias prekes vaikams

Reaguojant į nevyriausybinių organizacijų siūlymus siūloma atsisakyti viešoje prekyboje vaikams skirtų prekių, kurios imituoja suaugusiųjų elgesį vartojant alkoholį, iš kurių populiariausi yra vaisvandeniai, parduodami putojantį vyną imituojančiose pakuotėse.

Kaip prižiūrėti vaikų smėlio dėžę, kad ji netaptų ligų šaltiniu

Šiltuoju metų laiku vaikų smėlio dėžės tampa tikromis statybų aikštelėmis – statomos pilys, kasamos duobės, rausiami tuneliai.

Mitybos specialistė Vaida Kurpienė: valgyti avižas reikėtų bent dukart per savaitę

Kadaise laikytos antrarūšėmis ir bevertėmis, šiandien avižos pripažįstamos kaip viena naudingiausių grūdinių kultūrų.

3 dažniausios odos ligos, kai išberia: kaip jas atpažinti ir padėti vaikui (1)

Spuogeliai, nuolatinis niežulys ir raudonis. Šios odos problemos vargina daugelį iš mūsų.

Lietuvos vaikai suvartoja keturiskart daugiau cukraus už normą: kur ir kiek jo pridėta

Lietuvos gyventojai kasdieną gauna vidutiniškai 22 proc. daugiau cukraus, nei rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Vaikai suvartoja dar daugiau - kai kurių tyrimų duomenimis, net keturis kartus daugiau nei norma.

Važiuojant supa ir pykina: kaip padėti vaikui

Šylant orams vis dažniau savo vaikus sodinsime į automobilius ir vyksime poilsiauti. Deja, kai kurie tėvai jau žino, kad kelionės ne visada būna malonios.

Gydytoja Evelina Nevardauskaitė-Rudzikienė – apie natūralias gydymo priemones susirgus vaikui

Šiais laikais pasaulyje populiarėjanti sveikos gyvensenos ir natūralumo tendencija tampa aktuali ir gydant vaikus.

Indrė Kavaliauskaitė Morkūnienė atskleidė, kaip savo vaikus gydo be vaistų

Šiais laikais apie vaikų priežiūrą tėvai gali rasti gausybę informacijos – kaip gydyti, kokius metodus taikyti ir kaip išvengti ligų.

Ledų sezonas: kokių ir kiek per dieną sveika valgyti vaikui

Kas pasaulyje skaniausia? Uždavus šį klausimą vaikui, visai tikėtina, kad dėl prizinės vietos rungsis ir ledai. Kokie ledai tinkamiausi vaikui ir kada geriau jų neduoti?

Vaiką atakuoja alergija: svarbu žinoti

Kaip sužinoti, ar mažylis tikrai alergiškas?

Kamuoja sausas kosulys: 10 priežasčių, kodėl

Sausas kosulys – ne vienos ligos požymis. Štai 10 galimų priežasčių.

Nemaloni akių liga, neaplenkianti ir vaikų

Ką daryti, jeigu ant vaiko akių vokų neretai atsiranda miežis?

Profesorė – apie vitamino D trūkumą ir poveikį sveikatai

Devyniems iš dešimties Lietuvos gyventojų trūksta vitamino D. Nors apie jo naudą pastaraisiais metais imta nemažai kalbėti, tačiau Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) Biotechnologijos instituto profesorė imunologė Aurelija Žvirblienė pastebi, kad ne visada viešojoje erdvėje pateikiama informacija būna moksliškai pagrįsta.

Nieku gyvu nedažykite kiaušinių šiais būdais, ypač, jei auginate vaikus (1)

Velykiniai kiaušiniai: kaip marginti, kad nepakenktume sveikatai? Į šį klausimą atsako Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų specialistai išplatintame pranešime spaudai.