Kai vaiko organizmui ima trūkti skysčių

Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojamos nuo gilios senovės. Ir nors mokslui nuolat tobulėjant sukuriama vis efektyvesnių vaistų, vaistažolės, kaip gamtos dovanos žmogui, vis dar išlaiko savo vertę.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaistinių žolelių poveikis platesnis ir švelnesnis nei cheminių vaistų, o tai ypač svarbu padedant įveikti įvairius negalavimus vaikams. Žinia, vaiko organizmas greičiau ir stipriau reaguoja į švelnesnius gydomuosius veiksnius nei suaugusieji. Tad atsiradus pirmiesiems negalavimams derėtų į pagalbą pasitelkti natūralias priemones, o cheminių vaistų griebtis, kai natūralios priemonės nepadeda arba vaikui būtina itin skubi pagalba.

Dažnas vaikų ligų simptomas – dehidratacija

Vanduo sudaro 60 proc. suaugusiųjų kūno masės, o vaikų – 65 proc. Kadangi kūdikių ir vaikų organizme vandens yra daugiau ir metabolizmas spartesnis, jie greičiau pajunta dehidratacijos simptomus nei suaugusieji.

Reikšmingai skysčių gali sumažėti per trumpą laiką, dėl to sumažėja intravaskulinis skysčių kiekis, vystosi hipovolemija. Dažniausios priežastys, sąlygojančios skysčių netekimą vaikams, skirstomos į tris grupes:

1. Nepakankamas skysčių suvartojimas esant didesniam jo poreikiui (karštą vasaros dieną ir kt.),

2. Skysčių netekimas viduriuojant, vemiant ar esant gausiai diurezei. Dažniausia dėl virusinės žarnyno infekcijos, gastroenterito, dirgliosios žarnos sindromo.

3. Skysčių netekimas karščiuojant.

Netekus 1 proc. kūno masės dėl karščiavimo, viduriavimo ar kitų priežasčių, pasireiškia dehidratacijos simptomai. Esant lengvai dehidratacijai, jaučiamas troškulys, džiūsta burna, padažnėja širdies susitraukimai. Šiuo atveju yra būtina skirti gerti papildomai skysčių siekiant kuo greičiau normalizuoti vandens pusiausvyrą vaiko organizme. Skiriant vaikams gerti ne tik vandenį, bet ir natūralias vaistažolių arbatas, išsprendžiamos dehidratacijos sukeltos problemos bei priklausomai nuo arbatos sudedamųjų dalių galima slopinti karščiavimą, viduriavimą, reguliuoti kitas būkles.

Vaikams – specialiai jiems sukurtos arbatos

Natūralios žolelių arbatėlės, sukurtos specialiai mažyliams, yra ne tik skanios ir numalšina troškulį – jų mišiniai puikiai tinka kovoti su dažniausiomis vaikus varginančiomis būklėmis. Į arbatų sudėtį įeinantys ingredientai papildo vienas kito poveikį, yra subalansuoti ir tinka vartoti mažiems vaikams.

Žolelės, jų mišinių arbatos – tai ne tik karštas gėrimas, o dažnai ir vaistas, puiki pagalbinė priemonė, todėl tėvams svarbu priminti, kad:

- vaikų negalavimams įveikti netinka suaugusiems žmonėms skirtos vaistažolės ir jų mišiniai – tam reikia specialiai vaikams sukurtų ir subalansuotų mišinių;

- vaistažolių mišiniuose vaikams visiškai nereikalingi cukrūs – atkreipkite dėmesį į sudedamųjų dalių sąrašą produktų etiketėje;

- jei žolelių arbatą prireikia vartoti kasdien, tai daryti derėtų ne ilgiau kaip 2 savaites iš eilės ir po to daryti pertrauką, ne trumpesnę kaip 10–14 dienų;

- arbata vaikams turėtų būti duodama tik šviežiai paruošta, drungna, jos nebūtina saldinti;

- kad organizme būtų palaikomas pakankamas kiekis skysčių, rekomenduojama per dieną išgerti 300–400 ml arbatos;

- pratinti gerti arbatas iš puoduko vertėtų pradėti jau nuo vienerių metų; >

- visada dera pasitarti su vaiko gydytoju ar vaistininku, kuris žino augalų savybes;

- be abejonės – labai svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveika gyvensena.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

„Slapti pirkėjai“ ragaus ne tik ligoniams, bet ir darželinukams bei mokiniams tiekiamo maisto

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai tikrins ne tik ligoniams, bet ir mokiniams tiekiamą maistą.

Arbatos kūdikiams ir mažyliams, kad jie augtų sveiki

Pasitelkus žinomo Lietuvos pediatro doc. Algimanto Vingro žinias bei patirtį, sukurtos kūdikiams ir mažyliams subalansuotos, specialios receptūros GURGIO, PUKSIO, KNIURKIO, ŽVARBIO arbatėlės.

Kur ir kaip tinkamai laikyti vaistus namuose

Vonios spintelėje. Miegamajame, komodoje prie lovos. Viename iš virtuvėje esančių stalčių. Dėžutėje ant lentynos. Tai - kelios dažniausios vietos, kur žmonės laiko vaistus. Tačiau vaistai - ne saldainiai, kad juos būtų galima laikyti bet kur, bet kaip, bet kokiomis sąlygomis. Ką vertėtų žinoti?

Kai vaiko organizmui ima trūkti skysčių

Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojamos nuo gilios senovės. Ir nors mokslui nuolat tobulėjant sukuriama vis efektyvesnių vaistų, vaistažolės, kaip gamtos dovanos žmogui, vis dar išlaiko savo vertę.

„Šlykštukai“ – žaislai iš nuodų?

Viešojoje erdvėje plintanti „pasidaryk pats“ mada gaminti žaislus, vadinamus išmaniuoju plastilinu ar šlykštukais (angliškai slime) iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nekaltai.

Vaikų ligų gydytoja – apie šiuolaikinių technologijų poveikį vaikams

Nuolat tenka girdėti tėvų skundus, kad vaikas „nenulipa" nuo kompiuterio ar telefono.

Sveikatai palankus valgiaraštis vaikams: vienos dienos pavyzdys

Atkreipkite dėmesį, kaip valgo vaikai. Maistas jiems – tai ne tik būtinybė, bet ir malonumas. Jie kiekvieną kąsnį sukramto, neskuba, mėgaujasi akimirka ir tik tada deda kitą kąsnį. Kai jaučiasi sotūs, pasako, kad gana. Iš vaikų galima mokytis ne valgyti, o ragauti ir pasimėgauti pačiu procesu.

Lauko darželio specialistai atskleidžia, kaip rengti vaikus, kad jie nesušaltų

Sniego ir lietaus kelnės – tokias frazes greitai išmoksta gryname ore didžiąją laiko dalį praleidžiantys Lauko darželio vaikai. Du arba trys sluoksniai drabužių, tinkamai parinkti audiniai – ir galima saugiai dūkti sniege ar taškytis po balas. Kelios paprastos sluoksniavimo taisyklės vaikams padeda nesušalti lauke ir neperkaisti įėjus į patalpą.

Kaip per šalčius tinkamai pasirūpinti savimi ir vaikais

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai rekomenduoja, kaip elgtis žiemą, kad šalti orai, sniegas ir pūgos kuo mažiau paveiktų įprastą gyvenimą ir netaptų nelaimės priežastimi.

Gydytojo patarimai, kaip rinktis arbatą vaikui

Vaikų ligų gydytojo Algimanto Vingro patarimai, kokios turi būti patiems mažiausiems vaikams skirtos vaistažolių arbatos.

Vaikų negalavimai ir vaistažolės: ką svarbu žinoti

Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojami nuo gilios senovės.

Vienos dienos meniu vaikams: rekomenduoja Raminta Bogušienė

Vaikai turi būti maitinami ne tik tam, kad patenkintume jų fiziologinius poreikius ir sotumą. Pasak sveikos mitybos ekspertės Ramintos Bogušienės, vaiko racionas turi būti įvairus ir sveikatai palankus.

Išvešėjo adenoidai: kaip gydyti ir kada prireikia operacijos

Mano puspenktų metų dukrytei – amžinas kosulys. Kosėja ji jau kokius trejus metus. Nuolat, bet nereguliariai. Nuo kelių kartų per savaitę iki keliasdešimties kartų per vakarą. Gydytoja otorinolaringologė kosulio priežastimi įvardijo išvešėjusius adenoidus.

Vaikas kosėja: kaip jam padėti be vaistų ir ar galima kosintį vesti į darželį

Vaikas pradėjo kosėti. Ką daryti, kad pagerėtų jo savijauta, ar vesti į darželį?

Sunegalavo mažylis – kokios arbatos gali padėti?

Arbatas mes dažniausiai įpratę gerti esant žvarbiems orams, tačiau pavasarį ir vasarą jos ne mažiau tinkamos vartoti. Tačiau kokios arbatos tinka kūdikiams iki vienerių metų?