Kamuoja sausas kosulys: 10 priežasčių, kodėl

Sausas kosulys – ne vienos ligos požymis. Štai 10 galimų priežasčių.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kokliušas

Net ir paskiepytas nuo kokliušo vaikas gali susirgti, bet daug lengviau. Sausas, gerklę erzinantis ir draskantis kosulys „prabunda" naktį ir pažadina vaiką. Baigdamas kosėti jis garsiai įtraukia oro, iš visų jėgų stengdamasis kuo daugiau jo įkvėpti į plaučius. Kosulys gali sukelti vėmimą.

Mikoplazminė užkrečiamoji liga

Mikoplazmos sukeltas kosulys būna sausas, priepuolinis, kartais panašus į kokliušo kosulį. Vaiką kosulys vargina kelias savaites, vieną ar net kelis mėnesį. Dieną ir naktį.

Laringitas

Kai gerklų uždegimas paliečia balso stygas, ima kamuoti sausas, šuns lojimą primenantis kosulys. Balsas pakimsta ir beveik dingsta. Vaikas ima dusti. Būklė dažnai pablogėja vakare ir naktį.

Tracheitas

Jam būdingas skardus, sausas kosulys. Vaikui kartais skauda už krūtinkaulio, peršti gerklę, gali prikimti balsas.

Bronchų astma

Sausas kosulys užpuola naktį, ypač paryčiais. Jis gali prasidėti išėjus į šaltą orą, po fizinio krūvio, neretai su dideliais dusulio priepuoliais

Svetimkūnis

Į kvėpavimo takus patekus svetimkūniui (skysčiui, maisto gabaliukui, žaislo detalei ir pan.), vaikas pradeda smarkiai kosėti, gali pamėlynuoti. Būna, kad atkosėja tai, ką prarijo. Tačiau dar kurį laiką kosulys gali likti.

Plaučių uždegimas

Jau pirmą dieną gali varginti labai sunkus, iš giliai sklindantis sausas, erzinantis kosulys. Nuo jo vaikui net skauda krūtinę, kartais gali skaudėti pilvą. Toks kosulys – vienas plaučių uždegimo pradžios požymių. Po keleto dienų vaikas pradeda atsikosėti skrepliukais.

Bronchitas

Kosulys iš pradžių būna sausas, kartais priepuolinis. Krūtinėje kvėpuojant girdėti gargaliavimas ar švilpimas. Jei liga pažeidžia smulkiausius bronchus (bronchiolitas), vaikui trūksta oro. Po kelių dienų kosulys šlapėja, atsikosėti vaikui būna jau lengviau. Po maždaug dviejų trijų savaičių (rečiau – po mėnesio) liaujasi.

Nervinis tikas

Vaikas sausai kosti, bet tik tada, kai labai susijaudina, jaučia nerimą ar įtampą, nori daugiau dėmesio sau. Nurimęs, užmigęs ar užsiėmęs įdomia veikla liaujasi kosėti. Kosulys skambus, „metalinis".

Sausas kambario oras

Sausas, karštas oras išdžiovina vaiko kvėpavimo takus ir gerklę. Todėl sunku kvėpuoti, jis miega prasižiojęs, vargina sausas kosulys.

Ką daryti, jei kamuoja sausas kosulys?

Patartina kreiptis į gydytoją. Ligai atpažinti jis galbūt skirs plaučių nuotrauką, kraujo tyrimą ar specialų kraujo testą bakterijai nustatyti. Ar reikės vaistų, ligoninės, ar pakaks liaudiškų priemonių, priklausys nuo nustatytos ligos. Galbūt gydytojas patars kreiptis į neurologą arba tik drėkinti kambario orą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Gydytoja Evelina Nevardauskaitė-Rudzikienė – apie natūralias gydymo priemones susirgus vaikui

Šiais laikais pasaulyje populiarėjanti sveikos gyvensenos ir natūralumo tendencija tampa aktuali ir gydant vaikus.

Indrė Kavaliauskaitė Morkūnienė atskleidė, kaip savo vaikus gydo be vaistų

Šiais laikais apie vaikų priežiūrą tėvai gali rasti gausybę informacijos – kaip gydyti, kokius metodus taikyti ir kaip išvengti ligų.

Ledų sezonas: kokių ir kiek per dieną sveika valgyti vaikui

Kas pasaulyje skaniausia? Uždavus šį klausimą vaikui, visai tikėtina, kad dėl prizinės vietos rungsis ir ledai. Kokie ledai tinkamiausi vaikui ir kada geriau jų neduoti?

Vaiką atakuoja alergija: svarbu žinoti

Kaip sužinoti, ar mažylis tikrai alergiškas?

Kamuoja sausas kosulys: 10 priežasčių, kodėl

Sausas kosulys – ne vienos ligos požymis. Štai 10 galimų priežasčių.

Nemaloni akių liga, neaplenkianti ir vaikų

Ką daryti, jeigu ant vaiko akių vokų neretai atsiranda miežis?

Profesorė – apie vitamino D trūkumą ir poveikį sveikatai

Devyniems iš dešimties Lietuvos gyventojų trūksta vitamino D. Nors apie jo naudą pastaraisiais metais imta nemažai kalbėti, tačiau Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) Biotechnologijos instituto profesorė imunologė Aurelija Žvirblienė pastebi, kad ne visada viešojoje erdvėje pateikiama informacija būna moksliškai pagrįsta.

Nieku gyvu nedažykite kiaušinių šiais būdais, ypač, jei auginate vaikus (1)

Velykiniai kiaušiniai: kaip marginti, kad nepakenktume sveikatai? Į šį klausimą atsako Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų specialistai išplatintame pranešime spaudai.

10 faktų apie kiaušinius: ar visus žinojote?

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai pristato 10 svarbiausių faktų apie kiaušinius.

„Slapti pirkėjai“ ragaus ne tik ligoniams, bet ir darželinukams bei mokiniams tiekiamo maisto

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai tikrins ne tik ligoniams, bet ir mokiniams tiekiamą maistą.

Arbatos kūdikiams ir mažyliams, kad jie augtų sveiki

Pasitelkus žinomo Lietuvos pediatro doc. Algimanto Vingro žinias bei patirtį, sukurtos kūdikiams ir mažyliams subalansuotos, specialios receptūros GURGIO, PUKSIO, KNIURKIO, ŽVARBIO arbatėlės.

Kur ir kaip tinkamai laikyti vaistus namuose

Vonios spintelėje. Miegamajame, komodoje prie lovos. Viename iš virtuvėje esančių stalčių. Dėžutėje ant lentynos. Tai - kelios dažniausios vietos, kur žmonės laiko vaistus. Tačiau vaistai - ne saldainiai, kad juos būtų galima laikyti bet kur, bet kaip, bet kokiomis sąlygomis. Ką vertėtų žinoti?

Kai vaiko organizmui ima trūkti skysčių

Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojamos nuo gilios senovės. Ir nors mokslui nuolat tobulėjant sukuriama vis efektyvesnių vaistų, vaistažolės, kaip gamtos dovanos žmogui, vis dar išlaiko savo vertę.

„Šlykštukai“ – žaislai iš nuodų?

Viešojoje erdvėje plintanti „pasidaryk pats“ mada gaminti žaislus, vadinamus išmaniuoju plastilinu ar šlykštukais (angliškai slime) iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nekaltai.

Vaikų ligų gydytoja – apie šiuolaikinių technologijų poveikį vaikams

Nuolat tenka girdėti tėvų skundus, kad vaikas „nenulipa" nuo kompiuterio ar telefono.