Kiek galima suvalgyti saldumynų, kad nekenktų dantims

 (2)
Užkandžiauti galima! Bet kaip tėvai gali reguliuoti saldumynų vartojimą? Kiek tų saldumynų galima? Ir kada leidžiama smaguriauti?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ėduonies bakterijos mėgsta cukrų, tai daugelis žino. Užtat mūsų dantims cukrus visiškai nepatinka. Taip patenkame į užburtą ratą. Vis dėlto, tai nereiškia, kad cukrus turi būti visai išbrauktas iš jūsų šeimos valgiaraščio. Tereikia nepamiršti keleto patarimų.

Keletas taisyklių

Šios taisyklės padės jūsų šeimai užtikrinti, kad saldumynus valgote saikingai, o dantys valomi - optimaliai:

Kartu nuspręskite, kada ir kiek saldumynų galima valgyti. Saldumynai prieš valgį - griežtai draudžiama.

Prieš kiekvieną smaguriavimą pirmiausia suvalgoma šiek tiek daržovių. Kai kuriais saldumynais, tokiais kaip šokoladinis kremas ar limonadas, galima lepintis tik savaitgaliais.

Niekada saldumynų neduokite kaip atlygio ar prireikus paguodos. Taip kyla pavojus, kad vaikai, iškilus problemoms, norės saldumynų. Paauglystėje gali pradėti sielos žaizdas gydyti ne saldumynais, o alkoholiu ir cigaretėmis.

Lipnius produktus (ledinukus, saldainius ar kramtomus saldainius) geriausia būtų įtraukti į vengtinų produktų sąrašą, nes jie dantims kenkia labiausiai.

Kuo greičiau išsivalysite dantis po saldumynų valgymo, tuo jiems bus geriau.

Kiek galima suvalgyti saldumynų, kad nekenktų dantims
© Vida Press

Dantukų draugai ir dantukų priešai

Jeigu dantų pasta yra tikra dantukų draugė, kuris apsaugo juos nuo ėduonies, tai saldumynai - tikri dantų priešai.

Ne tiek svarbu, ką jūs valgote, kiek svarbu, kada ir kaip dažnai smaguriaujate. Nesvarbu, renkatės saldžius ar sūrius užkandžius, pavalgius ima formuotis apnašos, kurios kenkia dantims. Tad kai tik šeimoje sumažinsite užkandžiavimų skaičių, dėl dantų sveikatos - didelių ir mažų - jau bus nuveikta ne taip ir mažai.

Akivaizdu ir tai, kad po užkandžių rekomenduojama išsivalyti dantis. Jeigu tai neįmanoma, reikėtų dantis išskalauti vandeniu.

Kiek galima suvalgyti saldumynų, kad nekenktų dantims
© Vida Press

Kiek mano vaikui galima smaguriauti?

Vaikų mitybos mokslinių tyrimų institutas rekomenduoja: saldumynams turi tekti daugiausiai 10 procentų energetinės vertės. Tačiau nereikia nerimauti, jeigu kartais jūsų atžala suvalgys daugiau.

Tereikia atkreipti dėmesį, kad vaikas pakankamai daug judėtų ir, apskritai, jo mityba būtų subalansuota. Kai vaikas mokosi arba žaidžia, padėkite ant stalo lėkštę su kąsnio dydžio gabaliukais supjaustytais vaisiais. Taip pat galite paruošti vitaminingų tirštųjų kokteilių iš vaisių, jogurto ar pieno. Beje, juos galima sušaldyti ir gausite ledus.

Kiek galima suvalgyti saldumynų, kad nekenktų dantims
© Vida Press
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

„Slapti pirkėjai“ ragaus ne tik ligoniams, bet ir darželinukams bei mokiniams tiekiamo maisto

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai tikrins ne tik ligoniams, bet ir mokiniams tiekiamą maistą.

Arbatos kūdikiams ir mažyliams, kad jie augtų sveiki

Pasitelkus žinomo Lietuvos pediatro doc. Algimanto Vingro žinias bei patirtį, sukurtos kūdikiams ir mažyliams subalansuotos, specialios receptūros GURGIO, PUKSIO, KNIURKIO, ŽVARBIO arbatėlės.

Kur ir kaip tinkamai laikyti vaistus namuose

Vonios spintelėje. Miegamajame, komodoje prie lovos. Viename iš virtuvėje esančių stalčių. Dėžutėje ant lentynos. Tai - kelios dažniausios vietos, kur žmonės laiko vaistus. Tačiau vaistai - ne saldainiai, kad juos būtų galima laikyti bet kur, bet kaip, bet kokiomis sąlygomis. Ką vertėtų žinoti?

Kai vaiko organizmui ima trūkti skysčių

Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojamos nuo gilios senovės. Ir nors mokslui nuolat tobulėjant sukuriama vis efektyvesnių vaistų, vaistažolės, kaip gamtos dovanos žmogui, vis dar išlaiko savo vertę.

„Šlykštukai“ – žaislai iš nuodų?

Viešojoje erdvėje plintanti „pasidaryk pats“ mada gaminti žaislus, vadinamus išmaniuoju plastilinu ar šlykštukais (angliškai slime) iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nekaltai.

Vaikų ligų gydytoja – apie šiuolaikinių technologijų poveikį vaikams

Nuolat tenka girdėti tėvų skundus, kad vaikas „nenulipa" nuo kompiuterio ar telefono.

Sveikatai palankus valgiaraštis vaikams: vienos dienos pavyzdys

Atkreipkite dėmesį, kaip valgo vaikai. Maistas jiems – tai ne tik būtinybė, bet ir malonumas. Jie kiekvieną kąsnį sukramto, neskuba, mėgaujasi akimirka ir tik tada deda kitą kąsnį. Kai jaučiasi sotūs, pasako, kad gana. Iš vaikų galima mokytis ne valgyti, o ragauti ir pasimėgauti pačiu procesu.

Lauko darželio specialistai atskleidžia, kaip rengti vaikus, kad jie nesušaltų

Sniego ir lietaus kelnės – tokias frazes greitai išmoksta gryname ore didžiąją laiko dalį praleidžiantys Lauko darželio vaikai. Du arba trys sluoksniai drabužių, tinkamai parinkti audiniai – ir galima saugiai dūkti sniege ar taškytis po balas. Kelios paprastos sluoksniavimo taisyklės vaikams padeda nesušalti lauke ir neperkaisti įėjus į patalpą.

Kaip per šalčius tinkamai pasirūpinti savimi ir vaikais

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai rekomenduoja, kaip elgtis žiemą, kad šalti orai, sniegas ir pūgos kuo mažiau paveiktų įprastą gyvenimą ir netaptų nelaimės priežastimi.

Gydytojo patarimai, kaip rinktis arbatą vaikui

Vaikų ligų gydytojo Algimanto Vingro patarimai, kokios turi būti patiems mažiausiems vaikams skirtos vaistažolių arbatos.

Vaikų negalavimai ir vaistažolės: ką svarbu žinoti

Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojami nuo gilios senovės.

Vienos dienos meniu vaikams: rekomenduoja Raminta Bogušienė

Vaikai turi būti maitinami ne tik tam, kad patenkintume jų fiziologinius poreikius ir sotumą. Pasak sveikos mitybos ekspertės Ramintos Bogušienės, vaiko racionas turi būti įvairus ir sveikatai palankus.

Išvešėjo adenoidai: kaip gydyti ir kada prireikia operacijos

Mano puspenktų metų dukrytei – amžinas kosulys. Kosėja ji jau kokius trejus metus. Nuolat, bet nereguliariai. Nuo kelių kartų per savaitę iki keliasdešimties kartų per vakarą. Gydytoja otorinolaringologė kosulio priežastimi įvardijo išvešėjusius adenoidus.

Vaikas kosėja: kaip jam padėti be vaistų ir ar galima kosintį vesti į darželį

Vaikas pradėjo kosėti. Ką daryti, kad pagerėtų jo savijauta, ar vesti į darželį?

Sunegalavo mažylis – kokios arbatos gali padėti?

Arbatas mes dažniausiai įpratę gerti esant žvarbiems orams, tačiau pavasarį ir vasarą jos ne mažiau tinkamos vartoti. Tačiau kokios arbatos tinka kūdikiams iki vienerių metų?