Kodėl vaikams negerai matyti tėvus nuogus?

 (46)
Nudistai - žmonės, tikintys, kad nuogas kūnas yra gražus kaip ir daugiau ar mažiau pridengtas. Šis nuogo kūno kultas neturi nieko bendro su seksu, todėl praktikuojamas ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir šeimose, kuriose auga maži vaikai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Apie poveikį vaiko pasaulėžiūrai ir raidai, augant nudistų šeimoje, konsultavomės su individualiosios psichologijos analitiku, seksologu Viktoru Šapurovu.

- Kas yra nudizmas?

- Nudizmas - tai kultūra, kai nuogumas suprantamas kaip tam tikra buvimo kartu forma. Jis atsirado Skandinavijos šalyse, tačiau iš pradžių buvo laikomas nedorovingu. Kai kurių psichiatrų nudizmas traktuojamas kaip patologinis noras būti nuogam.

TAIP PAT SKAITYKITE:
6 motinystės rekordai, įrašyti į Gineso rekordų knygą
Linksmas video, kuriame šunys moko kūdikį šliaužti

- Kuo nudizmas skiriasi nuo ekshibicionizmo?

- Ekshibicionizmas yra seksualinis sutrikimas, kai apsinuoginusį vyrą jaudina moterų žvilgsniai, išgąstis, puolimas. Įprastomis sąlygomis tokie vyrai negali pasitenkinti, todėl gąsdina moteris viešose vietose.

Ne medicinine prasme, ekshibicionizmu galima vadinti moterų apsinuoginimą, seksualių drabužių dėvėjimą viešumoje, reklamose, filmuose. Toks elgesys kriminalinio atspalvio neturi, tačiau taip pat skatina susijaudinimą viešose vietose.

- Ar saugu į nudistų paplūdimį vestis atžalą?

- Kadangi klasikinis nudizmas su seksu nėra susijęs - pavojaus nėra. Tačiau kiekvienoje bendrijoje, jos nariai turėtų būti kruopščiai atrenkami, taip turėtų būti ir nudistų bendrijose. Santūriai, ramiai besijaučiantieji tarp nuogų vyrų ir moterų - tai yra tikrieji nudistai.

- Ar tinkamai elgiasi tėvai, nuo vaikystės formuodami savo vaikams nudistinę pasaulėžiūrą?

- Tėvai nuo mažumės vaikštantys namuose nuogi, vesdamiesi vaikus į nudistų paplūdimius, išauklėja juos tai priimti kaip natūralų reiškinį.Vaikai tai suvokia kaip normalų dalyką, juk tai natūrali žmogaus išvaizda. Jei nudizmą propaguoja abu tėvai, tai natūralu, kad jie savo atžalos kitaip neauklės. Istoriškai kažkada žmonės vaikščiojo nuogi, apsirengė tik tam, kad nesušaltų. Vėliau rūbai įgijo slepiamąją funkciją. Šiandien nusirengimas yra kultūrinis reiškinys - jis siejamas su seksualumu, jo skatinimu.

- Ar nudistų šeimose vaikai taip pat ugdomi būti nudistais? Ar nuolat matant nuogus kūnus nedingsta geismas priešingai lyčiai?

- Geismas nedingsta, jie tampa santūresni, jų seksualumas suveikia tik tam tikromis aplinkybėmis, kurios nėra susijusios su nuogumu. Nudizmas gali labiau iššaukti abejingumą, nei paskatinti seksualinius pojūčius. Vaikų tai nejaudina, kai jie pratinami nuo mažens. Suaugus jiems nuogas žmogaus kūnas suvokiamas kaip natūrali žmogaus išvaizda.

- Kokią naudą ar žalą tai daro vaikų psichologinei raidai?

- Problemos gali kilti pirmiausia dėl to, kad aplinkoje nėra tiek daug nudistų. Nudistų gyvenimas, pasaulėžiūra, gali būti nepriimtina tiems, kurie vaikšto apsirengę. Augdami nudistų šeimoje, vaikai savaime patenka į konflikto zoną. Juos gali kritikuoti aplinkiniai, bendraamžiai, kurie nėra iš nudistų šeimų, gali tyčiotis, kelti spaudimą. O vaikai, kaip žinia, tokiems dalykams yra labai jautrūs. Šeimoje skiepijamos vienos vertybės, visuomenėje - kitos. Tai kelia vidinius konfliktus. Net nudistai viešose vietose yra apsirengę, todėl vaikui tai gali pasirodyti kaip neatitikimas. Juk Europos Sąjungoje be rūbų negalime egzistuoti. Padaryti taip, kad nudistai visur gerai jaustųsi - neįmanoma.

Nudizmo nauda - santūrumo priešingai lyčiai ugdymas. Visais kitais aspektais tai daugiau konflikto šaltinis, nesuderinami prieštaravimai. Sunku įsivaizduoti po vienu stogu gyvenančią porą, kurioje vienas nudistas, o kitas ne. Neabejotinai jie skirtingai suvoks nuogumą, todėl negalės ilgai būti drauge.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Dietologė pataria, kokių vaisių ir daržovių geriausia valgyti vaikams

Dažnas vaikas nemėgsta vaisių ir daržovių, o užkandžiams mieliau renkasi miltinius gaminius. Gydytoja-dietologė Laura Romeraitė-Kuklierienė pataria, kokius vaisius ir daržoves, sultis ir glotnučius geriausia valgyti mažiesiems ir kaip paskatinti jų suvalgyti daugiau.

Iš lūpų į lūpas perduodamos liaudiškos priemonės nuo kosulio (2)

Prasidėjus ligų sezonui, prisimename liaudiškas priemones, kurios padeda mums kovoti su sloga, gerklės skausmu ar kosuliu. Šįkart - apie pastarąjį.

Dietologė dr. Edita Gavelienė – apie dažniausias vaikų mitybos klaidas

Nors tėvai nori palaikyti sveiką savo vaikų gyvenimo būdą, vien intensyvaus sporto ir fizinio aktyvumo nepakanka – neretai vaikams trūksta maistingųjų medžiagų.

Šeimos nuo ligų sezono bėga į šiltus kraštus

Vis daugiau šeimų renkasi atostogauti būtent rudenį ir žiemą, o nuo nemalonumų nors trumpam pasislėpti šiltuosiuose kraštuose. Apie rudens ir žiemos keliones pasakoja kelionių organizatoriaus „Kidy Tour" produkto vadovė Neringa Kurtinaitienė.

Dr. Vaidotas Urbonas: kokią košę valgyti sveikiausia (2)

Per pastaruosius metus ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų tarpe ženkliai išaugo gastroezofaginio refliukso ligos atvejų.

Vaikui skauda, bet ligos nėra: interviu su psichologe, kurį rekomenduojame visiems tėvams

Interviu su psichologe Dovile Jankauskiene apie psichosomatinius sutrikimus, kuomet vaikas skundžiasi, kad jam skauda, tačiau medikai ligos neranda.

Išsamūs odontologės patarimai, kaip prižiūrėti vaikų dantis nuo gimimo

Gyd. vaikų odontologės doc. dr. Vilmos Brukienės patarimai, kaip išsaugoti sveikus vaiko dantis.

9 maisto produktai, kurie stiprina vaiko protą

Tam, kad vaikas augtų sveikas, jam reikia pilnavertės mitybos nuo mažų dienų. Ypač atkreipkite dėmesį į mokyklinio amžiaus vaikų mitybą.

Kaip suderinti sveiką vaiko mitybą ir malonumą

Nerasime vaiko, kuris nemėgtų saldumynų. Tačiau rūpestingi tėvai supranta, kad gardėsiai negerai nei figūrai, nei dantims, tačiau negi vaiką paliksi be saldumynų... Kokią rasti išeitį?

Jei ant maisto produkto parašyta „skirta vaikams“, išlikite budrūs – tai gali būti spąstai (1)

Parduotuvių lentynose dažnai išvystame maisto produktų, kurių etiketėse puikuojasi mažąjį pirkėją viliojantys spalvoti piešinukai ir net užrašai „skirta vaikams". Ar tikrai jie pagaminti kokybiškiau nei suaugusiųjų maistas ir yra palankūs vaikų sveikatai?

Kaip išrinkti vaikui batus, kurie nedarytų žalos jo pėdutei

Kiekvienas vaikas yra individualus ne tik savo pomėgiais, charakteriu, būdo savybėmis, tačiau ir savo fiziologiniais procesais.

Kaip namų sąlygomis džiovinti uogas, kad jos džiugintų visus metus

Šviežių uogų sezonas netrukus pasibaigs, bet jomis mėgautis galime ne tik vasarą. Tereikia žinoti keletą pagrindinių taisyklių, kaip mėgstamiausias uogas sudžiovinti, kad jos būtų ne tik gardžios, bet ir išlaikytų kuo daugiau naudingųjų savybių.

Šiemet per pusmetį užregistruota daugiau susirgimų pneumokokine infekcija

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje sergamumas pneumokokine infekcija padidėjo beveik 40 proc. lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.

Medikai kreipiasi į tėvus: nedarykite šių klaidų (2)

Kokius patarimus tėvams gali duoti patyrę vaikų ligų gydytojai? Į šį klausimą pabandė atsakyti portalas „Parents“.

Rūkote ir turite vaikų? – Tuomet turėtumėte suklusti

Ne paslaptis, kad pasyvus rūkymas, arba kitaip – kvėpavimas cigarečių dūmų užterštu oru, kelia pavojų sveikatai.