Labai svarbi priežastis, dėl kurios vaikams reikia pietų miego

 (4)
Apie pietų miegą vaikams visada kyla daug diskusijų. Vieni tėvai įsitikinę, kad jo reikia, kiti sako, kad sunku užmigdyti mažuosius, todėl jo atsisako. Kuris požiūris teisingas?
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vis dažniau tėvai skundžiasi, kad dieną paguldyti vaiką pietų miego praktiškai neįmanoma. Todėl tėčiai ir mamos atsisako pietų miego ir koreguoja vaiko režimą, guldydami jį anksčiau miegoti vakare. Ar taip yra teisinga?

Mokslininkai iš JAV atliko tyrimą ir įrodė, kad vaikams dienos miegas ne šiaip reikalingas, bet būtinas. Ir tai sakytina ne vien apie mažylius iki vienerių metų, bet ir apie vyresnius ikimokyklinio amžiaus vaikus. Kodėl vaikams būtina miegoti dieną?

Ekspertai iš Arizonos universiteto įsitikinę, kad dienos miegas reikalingas vaikams tam, kad vystytųsi jų protiniai gebėjimai, tačiau tai ne vienintelis dienos miego pliusas. Tyrėjai sako, kad pamiegoję dieną vaikai jaučiasi mažiau pavargę, būna aktyvesni ir pasiruošę naujiems atradimams.

Savo eksperimentui mokslininkai pasikvietė jaunas šeimas su vaikais, kurių amžius nuo 3 iki 4 metų. Iš viso tyrime dalyvavo keli tūkstančiai šeimų. Stebėdami mažuosius savanorius, psichologai atkreipė dėmesį, kad vaikai, kurie reguliariai miegodavo dieną, jautėsi daug geriau ir jų atmintis buvo daug geresnė, nei tų vaikų, kurie kategoriškai atsisakydavo pietų miego.

Kad tai įrodytų, tyrėjai padalijo ikimokyklinukus į dvi grupes: vienoje buvo tie vaikai, kurie visada miegojo dieną, kitoje – tie, kurie niekaip nesutikdavo gultis į lovą vidury baltos dienos. Po to vaikams reikėjo išmokti naujus žodžius ir atlikti testus. Tie vaikai, kurie po pamokėlių pamiegodavo, daug aktyviau prisimindavo naujus žodžius, kitaip nei mažyliai, kurie tuo metu būdravo.

Tyrėjai daro prielaidą, kad po aktyvaus darbo smegenims reikia poilsio, kurio metu jose apdorojama gauta informacija. Panašus reiškinys anksčiau buvo pastebėtas suaugusių žmonių smegenyse, bet jis pasireiškė ne taip akivaizdžiai.

Specialistai priminė, kad miegas vaikams labai svarbus, ir nurodė, kiek vaikas turi miegoti. Taigi, ikimokyklinukas turi miegoti iki 11 - 12 valandų per parą – į šias valandas įeina ir pietų miegas. Jei tėvai nori, kad vaiko protas visapusiškai vystytųsi, į dienos režimą jie būtinai turi įtraukti pietų miegą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Siūloma uždrausti „vaikišką šampaną“ ir kitas alkoholį imituojančias prekes vaikams

Reaguojant į nevyriausybinių organizacijų siūlymus siūloma atsisakyti viešoje prekyboje vaikams skirtų prekių, kurios imituoja suaugusiųjų elgesį vartojant alkoholį, iš kurių populiariausi yra vaisvandeniai, parduodami putojantį vyną imituojančiose pakuotėse.

Kaip prižiūrėti vaikų smėlio dėžę, kad ji netaptų ligų šaltiniu

Šiltuoju metų laiku vaikų smėlio dėžės tampa tikromis statybų aikštelėmis – statomos pilys, kasamos duobės, rausiami tuneliai.

Mitybos specialistė Vaida Kurpienė: valgyti avižas reikėtų bent dukart per savaitę

Kadaise laikytos antrarūšėmis ir bevertėmis, šiandien avižos pripažįstamos kaip viena naudingiausių grūdinių kultūrų.

3 dažniausios odos ligos, kai išberia: kaip jas atpažinti ir padėti vaikui (1)

Spuogeliai, nuolatinis niežulys ir raudonis. Šios odos problemos vargina daugelį iš mūsų.

Lietuvos vaikai suvartoja keturiskart daugiau cukraus už normą: kur ir kiek jo pridėta

Lietuvos gyventojai kasdieną gauna vidutiniškai 22 proc. daugiau cukraus, nei rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Vaikai suvartoja dar daugiau - kai kurių tyrimų duomenimis, net keturis kartus daugiau nei norma.

Važiuojant supa ir pykina: kaip padėti vaikui

Šylant orams vis dažniau savo vaikus sodinsime į automobilius ir vyksime poilsiauti. Deja, kai kurie tėvai jau žino, kad kelionės ne visada būna malonios.

Gydytoja Evelina Nevardauskaitė-Rudzikienė – apie natūralias gydymo priemones susirgus vaikui

Šiais laikais pasaulyje populiarėjanti sveikos gyvensenos ir natūralumo tendencija tampa aktuali ir gydant vaikus.

Indrė Kavaliauskaitė Morkūnienė atskleidė, kaip savo vaikus gydo be vaistų

Šiais laikais apie vaikų priežiūrą tėvai gali rasti gausybę informacijos – kaip gydyti, kokius metodus taikyti ir kaip išvengti ligų.

Ledų sezonas: kokių ir kiek per dieną sveika valgyti vaikui

Kas pasaulyje skaniausia? Uždavus šį klausimą vaikui, visai tikėtina, kad dėl prizinės vietos rungsis ir ledai. Kokie ledai tinkamiausi vaikui ir kada geriau jų neduoti?

Vaiką atakuoja alergija: svarbu žinoti

Kaip sužinoti, ar mažylis tikrai alergiškas?

Kamuoja sausas kosulys: 10 priežasčių, kodėl

Sausas kosulys – ne vienos ligos požymis. Štai 10 galimų priežasčių.

Nemaloni akių liga, neaplenkianti ir vaikų

Ką daryti, jeigu ant vaiko akių vokų neretai atsiranda miežis?

Profesorė – apie vitamino D trūkumą ir poveikį sveikatai

Devyniems iš dešimties Lietuvos gyventojų trūksta vitamino D. Nors apie jo naudą pastaraisiais metais imta nemažai kalbėti, tačiau Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) Biotechnologijos instituto profesorė imunologė Aurelija Žvirblienė pastebi, kad ne visada viešojoje erdvėje pateikiama informacija būna moksliškai pagrįsta.

Nieku gyvu nedažykite kiaušinių šiais būdais, ypač, jei auginate vaikus (1)

Velykiniai kiaušiniai: kaip marginti, kad nepakenktume sveikatai? Į šį klausimą atsako Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų specialistai išplatintame pranešime spaudai.

10 faktų apie kiaušinius: ar visus žinojote?

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai pristato 10 svarbiausių faktų apie kiaušinius.