Labai svarbi priežastis, dėl kurios vaikams reikia pietų miego

 (4)
Apie pietų miegą vaikams visada kyla daug diskusijų. Vieni tėvai įsitikinę, kad jo reikia, kiti sako, kad sunku užmigdyti mažuosius, todėl jo atsisako. Kuris požiūris teisingas?
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vis dažniau tėvai skundžiasi, kad dieną paguldyti vaiką pietų miego praktiškai neįmanoma. Todėl tėčiai ir mamos atsisako pietų miego ir koreguoja vaiko režimą, guldydami jį anksčiau miegoti vakare. Ar taip yra teisinga?

Mokslininkai iš JAV atliko tyrimą ir įrodė, kad vaikams dienos miegas ne šiaip reikalingas, bet būtinas. Ir tai sakytina ne vien apie mažylius iki vienerių metų, bet ir apie vyresnius ikimokyklinio amžiaus vaikus. Kodėl vaikams būtina miegoti dieną?

Ekspertai iš Arizonos universiteto įsitikinę, kad dienos miegas reikalingas vaikams tam, kad vystytųsi jų protiniai gebėjimai, tačiau tai ne vienintelis dienos miego pliusas. Tyrėjai sako, kad pamiegoję dieną vaikai jaučiasi mažiau pavargę, būna aktyvesni ir pasiruošę naujiems atradimams.

Savo eksperimentui mokslininkai pasikvietė jaunas šeimas su vaikais, kurių amžius nuo 3 iki 4 metų. Iš viso tyrime dalyvavo keli tūkstančiai šeimų. Stebėdami mažuosius savanorius, psichologai atkreipė dėmesį, kad vaikai, kurie reguliariai miegodavo dieną, jautėsi daug geriau ir jų atmintis buvo daug geresnė, nei tų vaikų, kurie kategoriškai atsisakydavo pietų miego.

Kad tai įrodytų, tyrėjai padalijo ikimokyklinukus į dvi grupes: vienoje buvo tie vaikai, kurie visada miegojo dieną, kitoje – tie, kurie niekaip nesutikdavo gultis į lovą vidury baltos dienos. Po to vaikams reikėjo išmokti naujus žodžius ir atlikti testus. Tie vaikai, kurie po pamokėlių pamiegodavo, daug aktyviau prisimindavo naujus žodžius, kitaip nei mažyliai, kurie tuo metu būdravo.

Tyrėjai daro prielaidą, kad po aktyvaus darbo smegenims reikia poilsio, kurio metu jose apdorojama gauta informacija. Panašus reiškinys anksčiau buvo pastebėtas suaugusių žmonių smegenyse, bet jis pasireiškė ne taip akivaizdžiai.

Specialistai priminė, kad miegas vaikams labai svarbus, ir nurodė, kiek vaikas turi miegoti. Taigi, ikimokyklinukas turi miegoti iki 11 - 12 valandų per parą – į šias valandas įeina ir pietų miegas. Jei tėvai nori, kad vaiko protas visapusiškai vystytųsi, į dienos režimą jie būtinai turi įtraukti pietų miegą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Vienos dienos meniu vaikams: rekomenduoja Raminta Bogušienė

Vaikai turi būti maitinami ne tik tam, kad patenkintume jų fiziologinius poreikius ir sotumą. Pasak sveikos mitybos ekspertės Ramintos Bogušienės, vaiko racionas turi būti įvairus ir sveikatai palankus.

Išvešėjo adenoidai: kaip gydyti ir kada prireikia operacijos

Mano puspenktų metų dukrytei – amžinas kosulys. Kosėja ji jau kokius trejus metus. Nuolat, bet nereguliariai. Nuo kelių kartų per savaitę iki keliasdešimties kartų per vakarą. Gydytoja otorinolaringologė kosulio priežastimi įvardijo išvešėjusius adenoidus.

Vaikas kosėja: kaip jam padėti be vaistų ir ar galima kosintį vesti į darželį

Vaikas pradėjo kosėti. Ką daryti, kad pagerėtų jo savijauta, ar vesti į darželį?

Sunegalavo mažylis – kokios arbatos gali padėti?

Arbatas mes dažniausiai įpratę gerti esant žvarbiems orams, tačiau pavasarį ir vasarą jos ne mažiau tinkamos vartoti. Tačiau kokios arbatos tinka kūdikiams iki vienerių metų?

Geležies stokos mažakraujystė: svarbiausia informacija tėvams

VŠĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo „Vaikų ligoninė“ parengta atmintinė tėvams apie geležies stokos mažakraujystę.

Vaikų ligų gydytoja: ar tikrai kuo daugiau vaistų – tuo mažiau ligų?

Gana dažnai tenka pasijusti tarsi turinčiai aiškiaregystės galių: pamačius vaiką ir išgirdus pirmuosius tėvelių žodžius, tolimesnę pasakojimo eigą galiu užbaigti pati.

Vaikas ir odontologas: 5 svarbūs patarimai tėvams

Apsilankymai pas odontologą dažnai kelia nerimą ir baimę ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Paskaitykite mūsų parengtus patarimus, kurie palengvins jūsų apsilankymą pas odontologą su vaiku.

Natūrali, nuo ligų sauganti priemonė, kurią rasime kiekvienuose namuose

Dėl savo stipraus kvapo ši Lietuvoje populiari prieskoninė daržovė kadaise buvo vadinama "dvokiančiąja rože". Žiemą česnakai – ne tik nepamainomas maisto prieskonis, bet ir vaistas, kuris saugo nuo ligų.

Raminta Bogušienė – apie svarbiausias mitybos taisykles

Iniciatyva „Sveikatai palankus“ šiandien pristato naujas mokymo priemones tiek vaikams, tiek suaugusiesiems – sveikatai palankaus maisto pasirinkimo piramidę ir 6 valgymų lėkštes.

14 faktų apie gripą bei skiepus

Užkrečiamųjų ligų ir Aids centro specialistai primena svarbiausius faktus apie gripą.

Specialus testas atskleis, ar vaikui reikia antibiotikų

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos reikalų ministerijos (VLK) atkreipia dėmesį, kad 2–7 metų vaikams šeimos gydytojas gali atlikti greitąjį streptokoko antigeno nustatymo testą.

Naudingi patarimai perkantiems mėsą: kuri yra vertingiausia ir sveikiausia

Dažnas savo mitybos neįsivaizduojame be mėsos. Vieniems, tai kasdienis produktas, kitiems – rečiau valgomas. Tiesa, mitybos specialistai pataria mėsa valgyti ne dažniau nei 2-3 kartus per savaitę. Pirmenybę teikti šviežiai mėsa, atkreipti dėmesį į pagrindinius šviežumo rodiklius, būtinai skaityti ženklinimo etiketes bei tinkamai paruošti.

Vaikų ligos ir tėvų baimės: gydytojos mintys, į kurias verta įsiklausyti

Nuolat tenka girdėti tėvus sakant – „aš bijau…“, „bijome, kad „nenusileistų žemyn“ kosulys“, bijome meningokokinės infekcijos, bijome skiepų ar apskritai „bijome, kad vaikui gali kažkas bloga atsitikti“. Regis baimė yra nuolatinis tėvų, ypač auginančių mažamečius vaikus, palydovas.

3 taisyklės, kurias atminkite užklupus kosuliui

Ką daryti, jei vaikas ima kosėti? Konsultuoja gydytoja pulmonologė dr. Sigita Petraitienė.

Interviu su vaikų ligų gydytoja apie alergiją ir mitybą

Apie atsakingą jaunų tėvelių požiūrį į alergiškų vaikų mitybą bei gyvenimo būdą kalbame su VšĮ Naujosios Vilnios poliklinikos vaikų ligų gydytoja Tatjana Čumakova.