Sausas oras namuose sukelia daugiau bėdų, negu galite įsivaizduoti

 (3)
Sakoma,kad šiluma kaulų nelaužo. Tačiau prasidėjus šildymo sezonui pernelyg sausas oras erzina nosis, ima perštėti gerklė.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Sandarūs langai, nereguliuojamas šildymas išsausina orą. Vaiko organizmas jautresnis nei suaugusiojo, todėl jei nosies gleivinė išsausėjo, skauda gerklę, kankina kosulys, peršti akis, niežti odą, galima įtarti, kad drėgmės lygis namuose pasiekė kritinę ribą.

Sauso oro sukelti negalavimai panašūs į peršalimo ligas, todėl tėvai dažnai pamano, kad vaikas susirgo. Tačiau yra vienas skirtumas – dėl sauso namų oro vaikui temperatūra nepakyla.

Sausas oras kaltas, jeigu vaikui sunku kvėpuoti pro nosį, nosies gleivinė išsausėjo, paviršiuje atsirado žaizdelių, šašų, jei ryte sunku ir skauda ryjant, o dieną tai praeina. Vaikas gali skųsti pablogėjusiu apetitu, nes dėl išsausėjusios gleivinės pakito skonis ir kvapas. Sauso oro sukelti valgymo ir miego sutrikimai ypač dažnai kamuoja naujagimius ir kūdikius. Jų jautrios nosys yra vienas svarbiausių organų, nes užsikimšus nosiai, kvėpuoti pro burną jiems itin sunku.

Nors sausas oras tik nestipriai sutrikdo kvėpavimo takų veiklą, į tai nereikėtų abejingai numoti ranka. Sausas oras susilpnina gynybines vaiko organizmo funkcijas, vaikas tampa mažiau atsparus užkrečiamųjų ligų sukėlėjams, gali greičiau pavargti, būti dirglesnis.

Nosis atlieka daug svarbių darbų, saugančių žmogų nuo ligų sukėlėjų. Įkvėptas oras nosyje yra filtruojamas, sušildomas iki kūno temperatūros, sudrėkinamas, tad į plaučius patenka švaresnis. Jei nosies gleivinė išsausėjusi ir pažeista, ši gynyba labai susilpnėja.

Pirmoji pagalba – vėdinimas

Kad namuose nesijaustumėte lyg saunoje, per šildymo sezoną rūpinkitės oro kokybe. Efektyviausias būdas atkurti reikiamą drėgmę - kambarius vėdinti. Išveskite vaikus iš to kambario, tada atverkite langus ir uždarykite duris.

Labai svarbu taip padaryti prieš miegą. Vaikas geriau miegos ir ryte geriau jausis, jei vakare jo kambarys bus išvėdintas. Jei bijote, kad išvėdintame kambaryje vaikui vėsoka, užklokite dar viena antklode.

Geriausia, jei kambaryje santykinė oro drėgmė yra 40 -60 proc. Pamatuoti ją galima drėgmamačiu.

Troškų orą atgaivinti padės ant radiatoriaus kabinamas molinis indas su vandeniu. Molis puikiai sugeria vandenį, o šildamas jį garina.

Kitas būdas – palikti kambaryje indą su vandeniu, tik jokiu būdu ne karštu ir garuojančiu. Jei indas bus pastatytas prie šilumos šaltinio, vanduo garuos greičiau.

Šiltoje patalpoje drėgmę garina visi šlapi daiktai, todėl net kambaryje išdžiaustyti skalbiniai padės pasiekti šį efektą. Taip pat valykite grindis ar dulkes tik drėgnai.

Sauso oro požymiai:

vaikui užsikimšo nosis, tapo sunkiau kvėpuoti, o temperatūros jis neturi;

pabudusiam skauda gerklę, sunku ir skauda ryjant, vėliau tai praeina;

vaikas prasčiau valgo, sudirgo jo uoslė;

neramiai miega naktį, kosčioja, šnirpščia nosimi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

„Slapti pirkėjai“ ragaus ne tik ligoniams, bet ir darželinukams bei mokiniams tiekiamo maisto

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai tikrins ne tik ligoniams, bet ir mokiniams tiekiamą maistą.

Arbatos kūdikiams ir mažyliams, kad jie augtų sveiki

Pasitelkus žinomo Lietuvos pediatro doc. Algimanto Vingro žinias bei patirtį, sukurtos kūdikiams ir mažyliams subalansuotos, specialios receptūros GURGIO, PUKSIO, KNIURKIO, ŽVARBIO arbatėlės.

Kur ir kaip tinkamai laikyti vaistus namuose

Vonios spintelėje. Miegamajame, komodoje prie lovos. Viename iš virtuvėje esančių stalčių. Dėžutėje ant lentynos. Tai - kelios dažniausios vietos, kur žmonės laiko vaistus. Tačiau vaistai - ne saldainiai, kad juos būtų galima laikyti bet kur, bet kaip, bet kokiomis sąlygomis. Ką vertėtų žinoti?

Kai vaiko organizmui ima trūkti skysčių

Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojamos nuo gilios senovės. Ir nors mokslui nuolat tobulėjant sukuriama vis efektyvesnių vaistų, vaistažolės, kaip gamtos dovanos žmogui, vis dar išlaiko savo vertę.

„Šlykštukai“ – žaislai iš nuodų?

Viešojoje erdvėje plintanti „pasidaryk pats“ mada gaminti žaislus, vadinamus išmaniuoju plastilinu ar šlykštukais (angliškai slime) iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nekaltai.

Vaikų ligų gydytoja – apie šiuolaikinių technologijų poveikį vaikams

Nuolat tenka girdėti tėvų skundus, kad vaikas „nenulipa" nuo kompiuterio ar telefono.

Sveikatai palankus valgiaraštis vaikams: vienos dienos pavyzdys

Atkreipkite dėmesį, kaip valgo vaikai. Maistas jiems – tai ne tik būtinybė, bet ir malonumas. Jie kiekvieną kąsnį sukramto, neskuba, mėgaujasi akimirka ir tik tada deda kitą kąsnį. Kai jaučiasi sotūs, pasako, kad gana. Iš vaikų galima mokytis ne valgyti, o ragauti ir pasimėgauti pačiu procesu.

Lauko darželio specialistai atskleidžia, kaip rengti vaikus, kad jie nesušaltų

Sniego ir lietaus kelnės – tokias frazes greitai išmoksta gryname ore didžiąją laiko dalį praleidžiantys Lauko darželio vaikai. Du arba trys sluoksniai drabužių, tinkamai parinkti audiniai – ir galima saugiai dūkti sniege ar taškytis po balas. Kelios paprastos sluoksniavimo taisyklės vaikams padeda nesušalti lauke ir neperkaisti įėjus į patalpą.

Kaip per šalčius tinkamai pasirūpinti savimi ir vaikais

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai rekomenduoja, kaip elgtis žiemą, kad šalti orai, sniegas ir pūgos kuo mažiau paveiktų įprastą gyvenimą ir netaptų nelaimės priežastimi.

Gydytojo patarimai, kaip rinktis arbatą vaikui

Vaikų ligų gydytojo Algimanto Vingro patarimai, kokios turi būti patiems mažiausiems vaikams skirtos vaistažolių arbatos.

Vaikų negalavimai ir vaistažolės: ką svarbu žinoti

Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojami nuo gilios senovės.

Vienos dienos meniu vaikams: rekomenduoja Raminta Bogušienė

Vaikai turi būti maitinami ne tik tam, kad patenkintume jų fiziologinius poreikius ir sotumą. Pasak sveikos mitybos ekspertės Ramintos Bogušienės, vaiko racionas turi būti įvairus ir sveikatai palankus.

Išvešėjo adenoidai: kaip gydyti ir kada prireikia operacijos

Mano puspenktų metų dukrytei – amžinas kosulys. Kosėja ji jau kokius trejus metus. Nuolat, bet nereguliariai. Nuo kelių kartų per savaitę iki keliasdešimties kartų per vakarą. Gydytoja otorinolaringologė kosulio priežastimi įvardijo išvešėjusius adenoidus.

Vaikas kosėja: kaip jam padėti be vaistų ir ar galima kosintį vesti į darželį

Vaikas pradėjo kosėti. Ką daryti, kad pagerėtų jo savijauta, ar vesti į darželį?

Sunegalavo mažylis – kokios arbatos gali padėti?

Arbatas mes dažniausiai įpratę gerti esant žvarbiems orams, tačiau pavasarį ir vasarą jos ne mažiau tinkamos vartoti. Tačiau kokios arbatos tinka kūdikiams iki vienerių metų?