10 pasaulio istoriją pakeitusių ankstukų

 (1)
Apie 5-6 proc. naujagimių Lietuvoje ir visame pasaulyje kasmet gimsta neišnešioti. Tačiau ankstukai medicinos progreso dėka ne tik išgyvena, bet ir pasiekia karjeros aukštumų.
© DELFI montažas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Didžiulį indėlį į žmonijos istoriją įnešę mokslininkai, politikai, menininkai – daug jų gimė neišnešioti, bet galiausiai jie ne tik prisivijo savo bendraamžius, bet ir juos pralenkė. Pateikiame jums 10 žymių ankstukų sąrašą.

10 pasaulio istoriją pakeitusių ankstukų

Izaokas Niutonas

Šis britas yra vienas iš labiausiai įkvepiančių pasaulio mokslininkų. Gimęs I. Niutonas svėrė kiek daugiau nei vieną kilogramą, o daktarai nesitikėjo, jog jis išgyvens ilgiau nei porą valandų. Tačiau I. Niutonas ne tik išgyveno, bet ir pirmasis apibūdino gravitacijos dėsnius bei padėjo pamatus klasikinei mechanikai.

Stevie Wonderis

Šis atlikėjas gimė 34 nėštumo savaitę. S. Wonderis yra laimėjęs 22 „Grammy“ apdovanojimus ir sukūręs daugiau nei 30 hitų. Stevie Wonder tapo aklu vaikystėje dėl neišnešiotų naujagimių retinopatijos, tačiau tai jam nesutrukdė tapti pasaulyje žinoma žvaigžde.

Seras Vinstonas Čerčilis

Buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas. Nors buvo gimęs dviem mėnesiais anksčiau. V. Čerčilis išgyveno 91 metus, už savo kalbas laimėjo Nobelio premiją ir suvaidino vieną lemiamų vaidmenų Sąjungininkams laimint II pasaulinį karą.

Albertas Einšteinas

Vokiečių fizikas, Nobelio premijos laureatas, sukūręs bendrąją reliatyvumo teoriją. A. Einšteinas gimė neišnešiotas. Jam gimus, jo motina buvo gąsdinama, kad jos sūnaus galva yra per didelė ir keistos formos. Jo tėvai bijojo ir dėl jo protinio vystymosi – A. Einšteinas negalėjo sklandžiai šnekėti iki devynerių. Tačiau vėliau jis tapo pirmūnu, o dar vėliau įsirašė savo vardą į mokslo istoriją.

Napoleonas Bonapartas

Šis Prancūzijos imperatorius tapo viena žymiausių visų laikų Europos istorinių figūrų ir šventė daugiau karinių pergalių negu Aleksandras Didysis, Hanibalas ir Julijus Cezaris kartu sudėjus. Nors gimė neišnešiotas iš tiesų jis nebuvo žemo ūgio, kaip dažnai tiki žmonės – jo ūgis buvo 168 cm, vidutinis to meto vyrui.

Viktoras Hugo

Jis – vienas žymiausių prancūzų poetų ir novelistų. Nors nėra šimtaprocentinių įrodymų, kad V. Hugo gimė per anksti, tai galima suprasti iš žinių apie jo vaikystę. Jo motiną jį apibūdino kaip „ne didesnį, nei peilis“. Be to, jo karstas buvo užsakytas tuo pačiu metu kaip ir jo lopšys. Taip pat V. Hugo yra sakęs, jog iki 15 mėnesių negalėjo laikyti galvos tiesiai.

Anna Pavlova

Nors maža, bet stipri, ji tapo viena iš garsiausių pasaulyje balerinų. Pamatę, kokia ji yra mažytė ir gležna, tėvai ją pakrikštijo praėjus vos 3 dienoms po gimimo. Kaip artimieji teigia, kūdikystėje daugiausia laiko jį praleido suvyniota į vatą. Tačiau A. Pavlova ne tik išgyveno, bet ir savo šokio judesiais žavėjo viso pasaulio publiką.

Čarlzas Darvinas

Šis britas išgarsėjo dėl savo sukurtos evoliucijos teorijos, iš pagrindų pakeitusios požiūrį į Žemės istoriją. Jis gimė 5 savaitėmis per anksti. Dar Č. Darvinui esant gyvam, daugybei gyvūnų rūšių ir pasaulio vietų buvo duotas jo vardas.

Johnas Keatsas

Šis anglų poetas gimė neišnešiotas. Jo poema „Ruduo“ laikoma viena geriausių anglų kalboje, jis įkvėpė daug kitų poetų ir rašytojų.

Collinas Farrellas

Airių aktorius, dažnai tituluojamas vienu gražiausių vyrų žemėje. Jį išgarsino tokie filmai kaip „Aleksandras“ ar „Nuotykiai Briugėje“. Aktorius gimė neįtikėtinai mažas ir svėrė vos 700 gramų.

O dabar kviečiame atlikti testą ir sužinoti, kuris žymus ankstukas esi tu!

Testą atlikti galite čia: https://apps.facebook.com/fb-quizzes/pfyvjn.

Žymiausius pasaulio ankstukus pristato neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ bei neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai“. Projektas vyksta rugsėjo 10 d. – lapkričio 10 d. visoje Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie paramos projektą „Ankstukai“: www.ankstukai.lt.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis Arklio Dominyko pasakų festivalis vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 8 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.

Piršlybų įkarštyje vaikas padarė tai, ko iš jo niekas nesitikėjo (1)

Gali iki smulkių detalių apgalvoti piršlybų scenarijų, bet jei šalia bus vaikų, nepamiršk, kad netikėtumų gali būti visada.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.