13 pasiūlymų, ką nuveikti Motinos dienos savaitgalį

Artėjant savaitgaliui, tradiciškai apžvelgiame įdomiausius savaitgalio renginius. Jeigu žinote įdomių renginių, kuriuose smagu dalyvauti šeimoms su vaikais, laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vilnius

Pirmąjį gegužės mėnesio sekmadienį, gegužės 4 d., 13 val. Prezidentūra atveria vartus ir kviečia į Motinos dienai skirtą koncertą „Šokio puokštė mamai". Šventinę programą „Judesy pražystant" parengė Vilniaus kolegijos studentai, absolventai ir jų vadovaujami kolektyvai. Šokių pynėje susijungs įvairiausi šokio stiliai - nuo senovinių ir tautinių iki šiuolaikinių ir modernių. Bus galima išvysti ne vieną pasirodymą, šokio festivaliuose ar konkursuose apdovanotą prizais. Įėjimas į Prezidentūros vidinį kiemą - pro vartus iš Universiteto gatvės pusės. Renginys nemokamas.

Vilnius

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai sveikina visas mamas su artėjančia Motinos diena ir dovanoja joms galimybę apsilankyti muziejuje nemokamai. 2014 m. gegužės 3 d., šeštadienį, visos mamos, su nepilnamečiais vaikais atėjusios apžiūrėti Valdovų rūmuose įrengtų ekspozicijų, galės įsigyti bilietus su 100 proc. nuolaida. Valdovų rūmų muziejuje mamos su nepilnamečiais vaikais galės aplankyti dvi nuolatines ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
3 būdai sužinoti vaiko lytį anksčiau už kitus
Gydytojas E.Jakiūnas: orgazmą gimdymo metu per savo praktiką mačiau 2 kartus

Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijoje (I maršrutas) bus galima apžiūrėti unikalius radinius kartu su rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga ir tekstiniais komentarais. Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicijoje (II maršrutas) bus galima susipažinti su reprezentacinėmis menėmis, kuriose atkurti istoriniai vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniai interjerai, taip pat speciali lobyno salė.

Vilnius

Sekmadienį, gegužės 4 d., kai Lietuvoje bus minima Mamos diena, kino teatras „Pasaka" skuba į pagalbą visiems ieškantiems originalaus pasveikinimo ir skelbia šventišką akciją „Pakviesk mamą į kiną". Visoms į kino teatrą savo vaikų atlydėtoms mamoms tądien bilietai į visus kino filmus bus nemokami. Akcija galios visoms mamoms, kurias į kino teatrą atsives jų vaikai, kartu žiūrėsiantys filmą. Nebus ribojamas nei mamų, nei vaikų amžius ar pasirinktų filmų skaičius, tad kino teatre su mama bus galima praleisti nors ir visą dieną. Švęsdamas vieną šeimyniškiausių pavasario dienų, kino teatras „Pasaka" šventišką sekmadienio repertuarą sudarė taip, kad jis turėtų patikti įvairiausio amžiaus ir skonio mamoms.

Vilnius

Sekmadienį (gegužės 4 d.) Gedimino prospektas 10 - 15 valandomis virs vilniečių bei sostinėse svečių pamėgta sporto ir pramogų aikštele. Praėjusiais metais „Sekmadienis - sporto diena" visais šiltojo sezono sekmadieniais į pačią sostinės širdį, Gedimino prospektą, pritraukdavo būrius entuziastų, norinčių laisvadienį praleisti aktyviai, bežaidžiant krepšinį, stalo futbolą, tenisą, išbandant grindų riedulį, dalyvaujant interaktyviose šokių, zumbos pamokėlėse ar netgi dalyvaujant įvairiausių kovos menų užsiėmimuose.

Šių metų sekmadieniai tikrai bus nemažiau aktyvūs ir vėl iki pat rudens pradžios visus vilios mėgautis įvairiausiomis sporto ir aktyvaus laisvalaikio pramogomis Gedimino prospekto atkarpoje nuo Vinco Kudirkos aikštės iki Katedros aikštės. Šio „Sekmadienio - sporto dienos" sezono atidarymas startuos itin aktyvia programa, kurios metu aidės skambūs ispaniški flamenko ritmai, savo pasirodymais trauks puikieji gatvės šokių atstovai. Visų laukia taip pat ir smagioji zumba, braziliškoji capoeira bei dar daug kitų šaunių pasirodymų ir sporto pramogų.

Vilnius

Mamyčių dieną švęsti kviečia ir interaktyvusis Energetikos ir technikos muziejus Vilniuje. Gegužės 3 d. 11-16 val. atėjusioms į muziejų su šeimomis, mamoms dovanojamas nemokamas apsilankymas. Šis muziejus - vienas iš nedaugelio sostinėje, kuriame vaikai tikrai nenuobodžiauja: interaktyviose ekspozicijose „Mokslas ir technika vaikams" kviečiami žaisti visi iki 99 metų - eksperimentuoti su garsu, šviesa, magnetais bei optinėmis iliuzijomis.

Vilnius

Lietuvos baikerių 2014 metų sezono atidarymas vyks šį šeštadienį, gegužės 3 -ąją. 12 valandą Vingio parke baikeriai renkasi į būrį, vyks žaidimai, rungtys, bus siurprizų. 15 valandą baikerių kolona riedės Vilniaus gatvėmis.

Vilnius

Šeštadienį, gegužės 3 dieną 12 val. p.c. „Panorama“ vyks madų šou "Madingai gėlėta Motinos diena"! Šia proga Inga Stumbrienė publikai pristatys pirmąją savo šventinių, prabangių suknelių kolekciją mergaitėms ir jų mamoms, kurią demonstruos tituluotos Lietuvos gražuolės, mažieji modeliai bei pati kūrėja Inga Stumbrienė su dukra Estela. Renginio metu skambės Militos Daikerytės ir tarptautinių konkursų dainų laureatės Emos Vaitekūnaitės balsai. Be to, mados studijos "Mažasis modelis" mamos pademonstruos kolekcijas skirtas Motinos dienai, mažieji dailininkai jausmus galės išreikšti sukurdami Mamos portretą. Gros vaikų ir jaunimo orkestras Jovaras.

Kaunas

Kauno Rotušėje atidaryta fotografo Deivio Luko ir aktorės Reditos Dominaitytės fotonamų "Redluk" fotografijų paroda "Pirmieji žiedai". Iš viso parodoje eksponuojama 15 darbų, kuriems pozavo keturi naujagimiai - dvi mergaitės ir du berniukai. Mažiausiajam - Adomui - tuomet buvo vos devynios dienos, kitiems mažyliams - kelios savaitės.

13 pasiūlymų, ką nuveikti Motinos dienos savaitgalį
© DELFI / Kiril Čachovskij

Klaipėda

Klaipėdiečių pamėgtas blusų turgus savo tradicinėje vietoje, Aukštojoje gatvėje, prasideda jau šį sekmadienį, gegužės 4d. Mamos dienai muzikinius linkėjimus siųs Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleivių jazz funk stiliaus grupė „ Blue in groove". Madų kolekcijas pristatys jaunieji tos pačios gimnazijos rūbų dizaineriai. Mieloms mamoms savo rankomis galima bus dekoruoti ir vėliau padovanoti jūros nugludintus akmenėlius. Vaikus pradžiugins piešinėliai ant veido. Paprekiauti per blusų turgaus atidarymą susigundė ir Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko šeima.

Nida

Gegužės 3-ąją Nidoje po daugelio metų bus švenčiamos „Žiobrinės". Nors ši šventė itin pamėgta panemunės gyventojų, ji vykdavo ir Kuršių nerijoje. Šventės laikas pasirinktas ne atsitiktinai - pavasarį žiobriai iš Baltijos jūros masiškai plaukia neršti upėmis aukštyn. Šiuo metų laiku, kaip ir rudenį, šios žuvys visuomet būna vienos iš skaniausių. Kuršių nerijos žvejų balandžio pabaigoje - gegužės pradžioje minėtų „Žiobrinių" metu būdavo aptariamas besibaigiantis pavasarinės žūklės sezonas.

Nidos prieplaukos teritorijoje vyksiančios šventės metu veiks mugė, Neringos moterys demonstruos kaip mezgami tinklai. Mažiausieji šventės dalyviai bus pakviesti į vaikų kiemelį, kur galės daugiau sužinoti apie Baltijos jūroje ir Kuršių mariose pagaunamas žuvis. Kiekvienas šventės dalyvis galės žuvelę nusilipdyti iš molio. Rankų taiklumą, akies žvitrumą bei minties greitumą bus galima pasitikrinti įvairių rungčių ir atrakcijų metu. Nidos prieplaukos teritorijoje vyksiančios šventės atidarymas - 12 val.

Utena

Gegužės 4-ąją šalies ugniagesiai gelbėtojai mini Šv. Florijono - ugniagesių globėjo dieną. Svarbiausias renginys šiemet gegužės 4 d. vyks Utenoje. Šio miesto ugniagesiai gelbėtojai švenčia profesinės veiklos 90 metų jubiliejų. 14.30 val. prie Utenos daugiafunkcio sporto centro vyks šventės atidarymas, bus demonstruojama priešgaisrinė technika ir įranga, vyks Lietuvos ugniagesybos čempionato finalo varžybos, savo gebėjimus demonstruos ugniagesiai gelbėtojai.

17.30 val. sporto centro salėje vyks šventinis minėjimas, kurio metu bus apdovanojami labiausiai nusipelnę pareigūnai, Motinos dienos proga sveikinamos sąžiningai savo tarnybą atliekančių ugniagesių mamos. 20.00 val. Dauniškio ežere ugniagesiai demonstruos gelbėjimo valtis ir plukdys miestelėnus ir svečius. 22.00 val. ežere bus įjungtas muzikinis šviečiantis fontanas.

Šakių r.

Gegužės 3 dieną nuo 10 valandos šalia Gelgaudiškio dvaro rūmų prasideda tradicinė „Stasiuko mugė“. Joje gerą nuotaiką dovanos muzikantai, veiks atrakcionai vaikams, vyks medžiotojų paradas, savo darbus ir produkciją demonstruos bei įsigyti siūlys amatininkai, tautodailininkai.
Dvaro rūmuose veiks įvairios parodos, vyks knygrišybos, siuvimo bei vilnos vėlimo užsiėmimai. Amatininkų ir tautodailininkų mugėje veiks saugaus eismo kiemelis su saugaus eismo simbolių paroda.

Ignalina

Ignalinos krašto muziejuje atidaryta ignaliniečio menininko Jono Grundos autorinė skulptūrų ir tapybos paroda „Mama, neik į darbą", skirta Moters dienai. Šioje parodoje tarsi stengiamasi atskleisti žmogaus ir gamtos harmoniją. Pats gražiausias Dievo kūrinys moteris, o pati kilniausia misija - motinystė. Parodos pavadinimas „Mama, neik į darbą" skirtas šių dienų skubos pasauliui, jis įkūnija vaiko prašymą ir didžiausią norą - būti su savo mama.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (1)

Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Vaikas nuėjo į tualetą, po minutės tėtis išvydo kai ką neįprasto (4)

Pavargę vaikai gali užmigti visur - prie pietų stalo, supdamiesi ant supamojo arkliuko ar važinėdami vaikštynėje.

Piešimas lavina ne tik vaiko kūrybiškumą

Anot meno terapeutų, piešimas yra svarbus procesas bet kuriame vaikų amžiuje ir tėvai gali paskatinti mažuosius menininkus imtis popieriaus bei spalvų. Juo labiau kad dabar puiki proga dalyvauti ir smagiame konkurse – „Mano herojus 2017“.

Spektaklio kūrėjai kviečia tėvus rūpintis vaikų psichine sveikata nuo mažų dienų

Startuoja sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos globojamas meno ir kultūros projektas – spektaklis „Arbatinukai", kuriame nemokamai kviečiami dalyvauti mažiausieji žiūrovai su savo tėveliais.

Nuotrauka iš gimdymo atėmė žadą ne vienam

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti miela ką tik gimusio žmogučio nuotrauka, tačiau pažvelgus į antrą planą gali kilti mintis, kad gal kiek per mažai laiko praėjo nuo mažylio gimimo, kad jis pasirodytų socialinėje žiniasklaidoje.

TAVO VAIKO premjeroje – animacinė žaislų pasaka MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS

Tiesiai iš žaislų lentynų į kino sales atvyksta mėgstamiausi mažųjų princesių herojai! Sekmadienį, spalio 1 d. per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – ryškiaspalvė lietuviškai dubliuota animacija: MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS. Pamatykite pirmieji!

Skaudi nelaimė trynukų šeimoje: rytą du broliukai tiesiog nepabudo (8)

Šiandien žiniasklaidoje daug dėmesio skiriama tragiškam įvykiui nedideliame Bridžento mieste Pietų Velse. Čia augo penkių mėnesių trynukai broliai, iš kurių du vieną rytą tiesiog nebeprabudo.

Parodos „Esu mama!“ organizatoriai: vaiko žindymas nėra nieko gėdingo ir visai nesvarbu, ką sako etiketo žinovas

Pirmą kartą organizuojamoje parodoje​ ​„Esu​ ​Mama!"​ didelis​ dėmesys​ ​bus skiriamas nepasiturinčioms​ ​šeimoms,​ ​maitinančioms mamoms​ ​ir​ ​beglobiams​ ​vaikams.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai

Šį savaitgalį „Gariūnų" verslo parke šurmuliuoja tradicinė „Mamų mugė". Tai vienas laukiamiausių vaikus auginančių šeimų renginių, kuris vyksta jau 12-ą kartą.

Pirmą kartą „Mamų mugės" duris pravėrusi Beata Nicholson buvo nustebinta (8)

Kiek kainuoja naujos ir kokybiškos vaikiškos prekės, žino kiekviena mažylius auginanti šeima. Rūbai, kuriuos vaikas greitai išauga, žaislai, kurių namuose neretai prisikaupia dėžės, gerokai patuština šeimų pinigines. Galbūt todėl du kartus per metus Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" visada sulaukia milžiniško jaunų tėvų dėmesio ir tampa vienu laukiamiausiu sezono įvykiu.

Parodoje „Esu Mama!" – dėmesys būsimiems ir esamiems tėveliams

Jau šį savaitgalį Kauno „Žalgirio" arenoje pirmą kartą vyks paroda „Esu mama", kuri į bendrą erdvę sukvies visus būsimus ir esamus tėvelius su jų mažyliais.

Sugrįžtanti MAMŲ MUGĖ kviečia šeimas gyventi ekologiškai ir taupiai

Išaugti drabužėliai, pabodę žaislai, per mažos kėdutės – ką su jais daryti? Šis klausimas nuolatos persekioja daugelį tėvelių, auginančių mažamečius vaikus.

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Mamų sostine norintis tapti Kaunas kviečia į parodą būsimiems ir esamiems tėvams

Kaunas kviečia visus į pirmąją Lietuvoje tokio dydžio bei koncepto parodą „Esu Mama!"