13 pasiūlymų, ką su šeima nuveikti šį savaitgalį

Kartu su pavasariu į mūsų portalą sugrįžta ir tradicinė savaitgalio šeimai draugiškų renginių apžvalga. Jeigu žinote įdomų renginį, į kurį galima nueiti su šeima ir su vaikais, visada laukiame informacijos el.p. tavovaikas@delfi.lt.
vaikas, mergaitė, sesuo, draugė, žolė, pieva, laisvalaikis,
© Shutterstock nuotr.

Vilnius

46-ajį kartą balandžio 5 -ąją, šeštadienį, vyks fizikų dienos „FIDI“. Nuo 10 ryto Saulėtekio alėjoje prie fizikos fakulteto atsidarys vadinamasis „Fizlendas“, savotiškas "atrakcionų parkas", kur atėjusiųjų lauks daug pramogų. 15 val. miesto gatvėmis vyks šventinė eisena.

<span style="color: #ff0000;">13 pasiūlymų,</span> ką su šeima nuveikti šį savaitgalį
© DELFI / Kiril Čachovskij

Balandžio 5 d. šeštadienį Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks jubiliejinis dešimtasis šokio festivalis „Ant stogo". Didžiojoje scenoje pasirodys per 1000 jaunųjų šokėjų iš visos Lietuvos šokio studijų, kultūros ar laisvalaikio centrų, bendrojo lavinimo mokyklų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Po žiemos bunda alkanos erkės
Paprastas būdas stiprinti imunitetą

„Vaikai mėgsta šokti, jiems patinka pasirodyti scenoje. Jau dešimtį metų gyvuojantis mažųjų šokėjų festivalis „Ant stogo" puikus to įrodymas, - pasakoja Vilma Smaliukienė, viena iš šio festivalio organizatorių. - Kaskart stengiamės sukurti vaikams ką nors naujo. Šiais metais jaunieji šokėjai galės patys, iš salėje susirinkusių žiūrovų, pasirinkti keletą komisijos narių, nepabūgusių scenoje pademonstruoti savo šokio gabumų bei kompozicijos ar choreografijos išmanymo. Tyrimais įrodyta, kad šokis ugdo vaikų matematinius gebėjimus bei skatina loginį mąstymą, taip pat ugdo emocines bei socialines kompetencijas, tokias, kaip pasitikėjimas savimi, improvizacija bei kūrybiškumas".

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje „Vėjas" (Vilniaus mokytojų namai) balandžio 3 dieną atsidarė paroda „Kai aš mažas buvau 2" . Žinomų Lietuvos menininkų ankstyvosios vaikystės piešiniai sudomins ne tik jaunuosius lankytojus, kuriems bus įdomu palyginti dabarties tendencijas, temas ir technikas su buvusiomis prie 3-5 dešimtmečių, bet ir suaugusiųjų visuomenę, nostalgiškai pažadintą sugrįžti į praeitį. Parodos dalyviai: Rimas Zigmas Bičiūnas, Eglė Ganda Bogdanienė, Rūta Katiliūtė, Aistė Kirvelytė, Sigita Maslauskaitė, Jūratė Stauskaitė, Laisvydė Šalčiūtė, Arvydas Šaltenis, Saulius Valius, Mikalojus Vilutis. Taigi, kaip vaikystėje atrodė šių žinomų menininkų piešiniai?

Rūtos Katiliūtės vaikystės piešinys. Organizatorių nuotr.

Žaislų muziejus" Vilniuje kviečia į savaitgalio dirbtuves. Balandžio 5, šeštadienį, 12-14 val. kviečia pasigaminti spalvingas pavasario gėles ir pasipuošti savo žaidimų kambarį, o balandžio 6, sekmadienį, 12-14 val. - išmokti iš popieriaus pasigaminti margą pirštų gaudyklę. Dirbtuvės nemokamos, užtenka nusipirkti muziejaus bilietą.

Beje, šią savaitę mus pasiekė žinia, jog tarptautinėje Bolonijos knygų mugėje vykstančiuose geriausių pasaulio vaikų muziejų rinkimuose, "Žaislų muziejus"  tapo finalininku - pateko į geriausiųjų pasaulio vaikų muziejų dešimtuką, drauge su Graco (Austrija), Tel Avivo (Izraeilis), Konak (Turkija), Kopenhagos (Danija) ir kitais muziejais. Geriausiųjų vaikų muziejų rinkimai vyksta jau trečius metus. Prieš įteikiant apdovanojimą pusę metų profesionalai komisijos ekspertai vertina kandidatus iš viso pasaulio. Pagrindinis vertinimo kriterijus - muziejaus ar atskiros ekspozicijos kūrybinis pritaikymas vaikams iki 14 metų. Šiemet tarptautinė komisija išrinko 10 finalininkų, tarp kurių atsidūrė ir Vilnius.

Žaislų muziejaus eksponatas. Organizatorių nuotr.

Balandžio 6 dieną Pilaitėje rengiama pirmoji (Ne)perskaitytų knygų mugė - Nelik Bee knygos! Beepart kūrybinėse dirbtuvėse (Smalinės g. ir Vydūno g. sankirta) bus galima pirkti/parduoti, gauti dovanų/dovanoti, keistis perskaitytomis ir neperskaitytomis knygomis, žurnalais, CD ir DVD, vinilinėmis plokštelėmis, stalo žaidimais ir dėlionėmis.

Kol tėvai vartys ir rinksis mugės knygas, vaikai galės dalyvauti knygelių kūrimo dirbtuvėlėse. Jas ves kūrybiškumo ugdymo mokytoja Rūta Udraitė-Mikalauskienė. Knygelių kūrimo pradžia - 12 val., o pabaiga - 13.30. Nuo 14 val. pokalbis „Kas yra kokybiška vaikų literatūra?". Dalyvaus rašytojos Laura Sintija Černiauskaitė ir Asta Plechavičiūtė, kalbininkė Aurelija Gritėnienė, vertėjas Laimantas Jonušys, LRT diktorė, laidų vedėja Bernadeta Lukošiūtė (teta Beta), vaikų literatūros tyrinėtojas ir kritikas Kęstutis Urba. Nuo 15 val. Ingrida Narbutaitė ir Vilma Kilinskienė pristatys knygelę vaikams „Pasaulis man šviesus". Mugės metu veiks knygų skirtukų paroda. Visi renginiai nemokami.

Klaipėda

Balandžio 6 dieną pirmą kartą klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į “Uodo Šeimos Turgelį”. Jame esami ir būsimi tėveliai dalinasi šeimyniniais džiaugsmais, vaikučiai prisipildo žaismingų emocijų, o nebenaudojami daiktai atranda naujus namus! Tai kas sena ar įprasta, kažkam tampa nauja ir pirmąkart patirta – tebūnie tai žaislas, drabužis, namų apyvokos daiktas ar naudingas patarimas. Pramogų kampelyje su mažaisiais užsiims vaikiški personažai, vaizduotę lavins kūrybinės dirbtuvėlės. Turgelyje lauks ir gerumu pasidalinti kvies gerumo tinklas "Pagalba daiktais" ir beglobių gyvūnų asociacija. Organizatoriai teigia: “Sekmadienis – šeimos diena, tad leiskime ją drauge!”. Įėjimas į renginį nemokamas, jis vyks LCC tarptautiniame universitete, Michealsen centre, Kretingos g. 36, nuo 11 iki 15 val.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmai kviečia į edukacinius užsiėmimus. Juose galima bus ruošti suvenyrus artėjančioms Šv. Velykoms, gilintis į meno teoriją bei prasmingai praleisti savaitgalio popietes su vaikais. Balandžio 5 d. 12 val. vyks šeimų savaitgalis „Piešimas parodoje". Edukacinių užsiėmimų kainos: suaugusiesiems - 6 Lt, vaikams - 3 Lt.

Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į renginių ciklą "Velykų belaukiant". Balandžio 4 dieną 17 valandą vyks "Popieriaus karpinių pradžiamokslis", kuriame gali dalyvauti visa šeima, o balandžio 5 -ąją 11 valandą smalsios šeimos su vaikais kviečiamos į "Edukacinius margučių marginimo užsiėmimus".

Kaunas

Kaune balandžio 3-5 dienomis duris atveria kelias dienas veiksiantis vabzdžių restoranas. Jame bus galima nemokamai paskanauti svirplių, skruzdėlių ir kitų gardumynų. Parodos „Agrobalt" metu bus laukiami lankytojai, įveiksiantys savo baimes ir išdrįsiantys paragauti lervų, svirplių ir kitų vabzdžių. Meniu skamba gal ir nepatraukliai, tačiau nustatyta, jog degustuojami vabzdžiai turi daug žmogaus organizmui reikalingų medžiagų: baltymų, geležies, cinko, kalcio ir naudingų riebalų. Kenkėjų restoranas veiks balandžio 3-5 dienomis nuo 10 iki 18 val. Kaune, Žalgirio arenoje, parodos „Agrobalt" metu.

<span style="color: #ff0000;">13 pasiūlymų,</span> ką su šeima nuveikti šį savaitgalį
Valgomi vabdžiai "Agrobalt" parodoje
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Kaune vykstančioje parodoje „AgroBalt" vaikų laukia specialiai jiems įrengtas Vaikų kaimas. Mažųjų čia laukia įvairios atrakcijos ir pažinimo džiaugsmas. Vaikų kaime jie galės smagiai praleisti laiką: bandyti melžti plastikinę karvę, pajodinėti poniu, piešti, palakstyti tarp šieno kupetų aplink klėtelę, pasigrožėti čia gyvenančiais triušiukais ir kalakutu. Kadangi paroda vyks artėjant Šv. Velykoms, vaikai klėtelėje galės net kiaušinius dažyti.

Mamų mugė šį savaitgalį organizuojama Kaune. Pirmoji pavasario-vasaros sezono mugė vyks balandžio 3-5 dienomis „Megoje". Balandžio 11-13 dienomis "Mamų mugė" vyks Vilniuje. Tai yra didžiausia vaikų ir nėščiųjų prekių mugė Lietuvoje, vienijanti 20 tūkst. šeimų. Jos tikslas ugdyti atsakingą vartojimą, savanorystę, remti vaikus auginančias šeimas.

<span style="color: #ff0000;">13 pasiūlymų,</span> ką su šeima nuveikti šį savaitgalį
Akimirka iš rudenį vykusios "Mamų mugės"
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Jonava

Balandžio 6 dieną 11 val. Jonavos kultūros centro Mažojoje salėje vyks „Mažųjų ropliukų" lenktynės. Varžybose dalyvaus mažyliai, kurie dar nevaikšto, tik ropoja. Šį renginį jau jau antrus metus organizuoja VšĮ vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras Jonavoje. Pernai metais finale dalyvavo Jonavos, Ukmergės ir Kėdainių mažyliai, o šiais metais kviečiami mažieji lenktynininkai iš VISOS Lietuvos. Renginys kupinas vaikų klegesio bei žaismingai nusiteikusių palaikymo komandų. Visi dalyviai apdovanojami prizais.

Akimirka iš pernykščių varžybų. Organizatorių nuotr.

Dzūkija

Dzūkijos nacionalinis parkas balandžio 4-5 d. Čepkelių pelkės apylinkėse organizuoja stovyklavimo gamtoje sezono atidarymą. Gamtos festivalis Dzūkijos nacionaliniame parke į gryną orą kviečia ne tik užkietėjusius gamtininkus, bet ir pasyvesnius gamtos bičiulius, iki šiol nedrįsusius kelti kojos į legendomis apipintus Čepkelių raistus. Renginio metu patyrę gamtos fotografai mokys pagauti geriausią dinamiškos gamtos kadrą, vyks ekskursijos po Čepkelių raistą. Po atviru dangumi, Čepkelių rezervate ilgalaikis Dzūkijos nacionalinio parko gamtininkas Eugenijaus Drobelis pristatys naujausią savo knygą „Vidur girių".

Vakarėjant prie parko direkcijos įsikurs dzūkiškų gardėsių turgelis, o parko kultūrologė papasakos šiurpių pelkėje nutikusių istorijų. Gamtos festivalio metu vyks ir kasmetinė gervių apskaita. Dzūkijos gamtininkai drąsiai laužo mitą, esą palapinių sezoną pradėti galima tik nuo Joninių ir skelbia, kad miškas visus nuotykių ieškotojus priima ištisus metus. O pradedantiesiems ir mažiesiems gamtininkams saugus nakvojimo miške sezonas prasideda vos pražydus pirmosioms šilauogėms. „Tai pats romantiškiausias laikas nakvoti palapinėje miške, dar nėra uodų, o aplinkui čiulba vasaroti sugrįžę paukščiai" - sako Baltijos Aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas. Renginys nemokamas.

Gervė Dzūkijos nacionaliniame parke. Organizatorių nuotr.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Esamus ir būsimus tėvus kviečia nemokamos paskaitos Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

TAVO VAIKO premjeroje – lietuviškai dubliuotas filmas ŠUNS TIKSLAS

Filmas, kuris suvirpins ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų širdis – tų, kurie kada nors mylėjo šunį.

Pamenate šį mirti paliktą vaiką? Šiandien jis atrodo visai kitaip (78)

Nigerijoje badaujantį berniuką išgelbėjusi savanorė iš Danijos prieš metus publikavo jaudinančią išsekusio berniuko, geriančio vandenį, nuotrauką. Praėjus metams, moteris parodė, kaip šiandien atrodo mažylis.

Rekordinio svorio naujagimį moteris pagimdė pati (22)

Sūnaus susilaukusi mama sako, kad visada svajojo apie „drūtą“ vaiką, tačiau, kad naujagimis bus tokio didelio svorio, nesitikėjo.

Ultragarso nuotrauka nėščiąją nuliūdino: svajonė žlugo (2)

Kalbėti apie patirtą persileidimą išdrįsta ne kiekviena moteris. Nors tai ir dažna problema tarp vaisingo amžiaus moterų, daugelis jų linkusios šį liūdną faktą kuo greičiau pamiršti.

Įspūdingos mamos ir dviejų jos dukterų nuotraukos (3)

Fotografuoti savo vaikus mėgsta daugelis tėvų, tačiau kaip padaryti, kad fotosesijos nebūtų nuobodžios? Viena kūrybinga tinklaraštininkė sugalvojo šį tą įdomaus.

Sužinoję, kas yra šios dvi mergaitės, aplinkiniai neslepia nuostabos (10)

Mažylės Kalani ir Jarani sulaukia tikrai nemažai dėmesio – daug kas nori pamatyti dailiąsias dvynes. Taip, jos žavios, mielos, tačiau aplinkinių ir žiniasklaidos dėmesio susilaukė dėl vienos ypatingos priežasties.

Žurnalas TAVO VAIKAS švenčia 25-erių metų gimtadienį

Sausio mėnesio pabaigoje prekyboje pasirodantis vasario mėnesio žurnalas TAVO VAIKAS (2017, Nr.2) yra ypatingas. Prieš dvidešimt penkerius metus pasirodęs tuomet pirmasis periodinis leidinys tėvams lyderio poziciją išlaiko ir šiandien. Apie 25 metų žurnalo jubiliejų, jo įkūrimo istoriją bei šiandieną pasakoja vyriausioji redaktorė.

Tai yra gražiausios žindymo nuotraukos, kokias tik esate matę (22)

Žindymas yra geriausia pradžia naujagimiui – tai ir maistas, ir vaistas. Neabejojama ir teigiama žindymo nauda pagimdžiusiai moteriai.

Iš gimdymo namų pavogtas vaikas surastas po 18 metų (11)

Neįtikėtina istorija, kuri šiomis dienomis apskriejo pasaulio žiniasklaidą iš JAV: gimdymo namuose pavogtas naujagimis surastas po 18 metų.

Valentino dienos dovana, kuri iš tiesų maloniai nustebins

Šiandieninis gyvenimo tempas – išties intensyvus. Skubame praktiškai visur: darbe, po darbo, kelyje, atostogaudami ir netgi asmeniniuose santykiuose. Tuo tarpu dviejų žmonių ryšį, meilę, ar ši tikra, visiškai be jokios skubos patikrina laikas.

Kaip originaliai nustebinti mylimą žmogų: dovanų idėjos JAM ir JAI

Pamažu artėjanti Valentino diena kai kuriems sukelia nemenką galvos skausmą – kuo nustebinti savo mylimą žmogų?

Kaip nustebinti mylimą žmogų artėjant Valentino dienai

Atsikąskite gabalėlį meilės... Ne, tai ne kokio nors prabangaus šokolado reklama, nors tekste yra kalbama ir apie jį. Apie asmeniškai skirtą būtent jam ar jai. Pamažu artėjant vienai romantiškiausių metų švenčių – Valentino dienai, pats laikas pagalvoti, kuo nustebinsite savo mylimą žmogų.

Išdrįso parodyti, kaip iš tiesų atrodo moters kūnas po gimdymo (24)

Žinomos moterys, susilaukusios vaikų, neretai jau kelios dienos po gimdymo atrodo taip tobulai, kad kyla klausimas, kaip joms tai pavyksta?

IŠBANDYTA: senas arbatinukas akimirksniu ima blizgėti (41)

Tinklaraštį rašančios mamos Zitos pasidalijimas, kaip greitai ir nebrangiai išvalyti apkalkėjusį arbatinuką.