15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja

 (14)
Šiomis dienomis pasirodo naujas žurnalo „Tavo vaikas“ numeris (2015, nr. 3). Jo temas pristato vyr. redaktorė Gitana Šeštokienė.
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kas yra tikroji laimė šiame gyvenime, ką daryti ar nedaryti, kad būtum laimingas – apie tai šiandien rašo ir kalba turbūt visi, kurie netingi. Apie laimę būti mama, kalba, žinoma, mamos. Kiekviena turi savo „receptą".

„Vaikai padeda pakilti virš žemiškų banalybių dar ir dėl to, kad jų turint lieka mažai laiko žiūrėti į veidrodį ir grožėtis savimi. Nors ir skauda galvą ar išdygo spuogas, esi stora ar susiraukšlėjusi, jei neturi per dieną trijų valandų žiūrėti į veidrodį, nepastebėsi veido netobulumų ir laiko tėkmės. 

Vaikai mums padeda būti laimingiems, „išeiti" iš savęs", – laimės receptų knygą parašė ir ispanė Rosa Pich-Aguilera Roca (47 m.). Ji yra ne tik Ispanijoje, bet turbūt ir visoje Europoje gausiausios šeimos mama – ši moteris gimdė net aštuoniolika kartų, augina penkiolika pametinukų (trys pirmieji mirė dėl rimtų įgimtų širdies ligų). 

Knyga yra labai paprasta ir praktinė, be jokių gurmaniškų prieskonių – toks, koks, pasak Rosos, yra ir jų šeimos maistas: įmantresniam tiesiog nelieka laiko.

Bet dėl to, ko gero, ir geri jos receptai – visas sudedamąsias dalis gali rasti savo šaldytuve be didelio vargo. „Laimės ieškokite po savo stogu", – sako ne trijų aukštų name, o bute viename Katalonijos (Šiaurės Ispanija) miestelių gyventi Rosa.

Laimės projektas – nauja žurnaloTavo vaikas“ rubrika.

Mamos laimės „receptas“. Jo ieškok redaktorės Eglės Čepavičienės str. „Kas užaugina sparnus".

15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Pirmoji mokyklėlė. Ar jos reikia kūdikiui, o gal labiau mamai? Kada yra nuvertinami tėvai? Atsakymas – str. „Pirmoji mokykla".

15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Str. „Ar svarbu spalvinti?" skirtas priešmokyklinuko ar jau mokyklinuko tėvams. Net ir psichologiniuose pasirengimo mokyklai testuose gebėjimas spalvinti neperžengiant kontūro yra svarus vertinimo kriterijus. Kodėl?

15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Kada ateina metas vaikui atsiskirti nuo mamos ir kodėl negalima painioti prieraišumo ir atsiskyrimo sąvokų? Ką tai reiškia „paleisti vaiką"? Skaitykite redaktorės Vaivos Grigaitienės str. „Paleisti vaiką – mamos užduotis".

15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Kaip dažnai reikėtų maudyti darželinuką?

15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Žurnalo priedą „Žaidimai vonioje" ne veltui išleidome su užrašu „Būtinai išbandyk!" Mažiesiems žurnalo modeliukams - Faustai, Aušrinei ir Džiugui jie labai patiko.

„Tavo vaiko“ kovo mėnesio viršelyje – 8 mėn. Akvilė

15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
Fotografuota Dubingių baldų salone
© Fotografės Nendrės

Mama Gintarė: „Akvilės rytas prasideda gana vėlai, ji keliasi 11 val., o štai fotosija prasidėjo 9 val. Bijojome, kad dukrytė anksti pažadinta bus nepatenkinta, nerami, tačiau, mūsų nuostabai, atsikėlė šypsodamasi ir linksma buvo per visą fotosesiją. Galbūt todėl, kad ji iš prigimties labai rami ir beveik niekada neverkia."

Akvilė jau moka sėdėti, tačiau, pasak mamos, vienoje vietoje būti jai nepatinka. Pasodinta pradeda dairytis ir jeigu pamato kokį nors jai įdomų daiktą, atsigula ant pilvuko ir suka ratus apie savo ašį, mat ropoti dar nemoka. 

Šiuo metu mažylei labiausiai patinka žaisti su kojinėmis – ji ir savo kojinytes nusimauna, ir mamą pačiupusi už kojos bando numauti kojines. „Ne ką prastesnis žaislas yra ir seilinukas, – šypsosi Akvilės mama. – Kai maitinu, dukrytė ne šaukštą košės į burną ima, o seilinuką kramto. Galbūt todėl, kad kaip tik šiuo metu kalasi dantukai".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.