15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja

 (14)
Šiomis dienomis pasirodo naujas žurnalo „Tavo vaikas“ numeris (2015, nr. 3). Jo temas pristato vyr. redaktorė Gitana Šeštokienė.
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kas yra tikroji laimė šiame gyvenime, ką daryti ar nedaryti, kad būtum laimingas – apie tai šiandien rašo ir kalba turbūt visi, kurie netingi. Apie laimę būti mama, kalba, žinoma, mamos. Kiekviena turi savo „receptą".

„Vaikai padeda pakilti virš žemiškų banalybių dar ir dėl to, kad jų turint lieka mažai laiko žiūrėti į veidrodį ir grožėtis savimi. Nors ir skauda galvą ar išdygo spuogas, esi stora ar susiraukšlėjusi, jei neturi per dieną trijų valandų žiūrėti į veidrodį, nepastebėsi veido netobulumų ir laiko tėkmės. 

Vaikai mums padeda būti laimingiems, „išeiti" iš savęs", – laimės receptų knygą parašė ir ispanė Rosa Pich-Aguilera Roca (47 m.). Ji yra ne tik Ispanijoje, bet turbūt ir visoje Europoje gausiausios šeimos mama – ši moteris gimdė net aštuoniolika kartų, augina penkiolika pametinukų (trys pirmieji mirė dėl rimtų įgimtų širdies ligų). 

Knyga yra labai paprasta ir praktinė, be jokių gurmaniškų prieskonių – toks, koks, pasak Rosos, yra ir jų šeimos maistas: įmantresniam tiesiog nelieka laiko.

Bet dėl to, ko gero, ir geri jos receptai – visas sudedamąsias dalis gali rasti savo šaldytuve be didelio vargo. „Laimės ieškokite po savo stogu", – sako ne trijų aukštų name, o bute viename Katalonijos (Šiaurės Ispanija) miestelių gyventi Rosa.

Laimės projektas – nauja žurnaloTavo vaikas“ rubrika.

Mamos laimės „receptas“. Jo ieškok redaktorės Eglės Čepavičienės str. „Kas užaugina sparnus".

15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Pirmoji mokyklėlė. Ar jos reikia kūdikiui, o gal labiau mamai? Kada yra nuvertinami tėvai? Atsakymas – str. „Pirmoji mokykla".

15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Str. „Ar svarbu spalvinti?" skirtas priešmokyklinuko ar jau mokyklinuko tėvams. Net ir psichologiniuose pasirengimo mokyklai testuose gebėjimas spalvinti neperžengiant kontūro yra svarus vertinimo kriterijus. Kodėl?

15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Kada ateina metas vaikui atsiskirti nuo mamos ir kodėl negalima painioti prieraišumo ir atsiskyrimo sąvokų? Ką tai reiškia „paleisti vaiką"? Skaitykite redaktorės Vaivos Grigaitienės str. „Paleisti vaiką – mamos užduotis".

15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Kaip dažnai reikėtų maudyti darželinuką?

15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Žurnalo priedą „Žaidimai vonioje" ne veltui išleidome su užrašu „Būtinai išbandyk!" Mažiesiems žurnalo modeliukams - Faustai, Aušrinei ir Džiugui jie labai patiko.

„Tavo vaiko“ kovo mėnesio viršelyje – 8 mėn. Akvilė

15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
Fotografuota Dubingių baldų salone
© Fotografės Nendrės

Mama Gintarė: „Akvilės rytas prasideda gana vėlai, ji keliasi 11 val., o štai fotosija prasidėjo 9 val. Bijojome, kad dukrytė anksti pažadinta bus nepatenkinta, nerami, tačiau, mūsų nuostabai, atsikėlė šypsodamasi ir linksma buvo per visą fotosesiją. Galbūt todėl, kad ji iš prigimties labai rami ir beveik niekada neverkia."

Akvilė jau moka sėdėti, tačiau, pasak mamos, vienoje vietoje būti jai nepatinka. Pasodinta pradeda dairytis ir jeigu pamato kokį nors jai įdomų daiktą, atsigula ant pilvuko ir suka ratus apie savo ašį, mat ropoti dar nemoka. 

Šiuo metu mažylei labiausiai patinka žaisti su kojinėmis – ji ir savo kojinytes nusimauna, ir mamą pačiupusi už kojos bando numauti kojines. „Ne ką prastesnis žaislas yra ir seilinukas, – šypsosi Akvilės mama. – Kai maitinu, dukrytė ne šaukštą košės į burną ima, o seilinuką kramto. Galbūt todėl, kad kaip tik šiuo metu kalasi dantukai".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.