60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Nuo to laiko, vaikams žaidimas LEGO kaladėlėmis suteikia beribes galimybes kurti, konstruoti ir realizuoti savo svajonių pasaulį.

„Šio žaidimo varomoji jėga – vaizduotė ir smalsumas, o jos įrankiai – LEGO kaladėlės, kurias galima sudėti, išardyti ir vėl statyti iš naujo įgyvendinant begalybę vaizduotėje kilusių sumanymų. Tai padeda jauniems žmonėms plėsti akiratį, skatina smalsumą naujovėms bei atradimams, o taip pat padeda lavinti įgūdžius, kurie svarbūs XXI amžiuje, kaip pavyzdžiui, kūrybiškumas, gebėjimas bendradarbiauti, spręsti problemas", - sako Julija Goldin, LEGO Group rinkodaros vadovė.

Plastmasines kaladėles LEGO Grupė pradėjo gaminti 1949 metais, tačiau tokia LEGO kaladėlė, kokia yra ir šiandien, buvo pagaminta 1958 m. Prabėgo ne vieneri metai, kol buvo sukurtas ikona tapusios kaladėlės dizainas ir forma, kurie faktiškai nepakito iki šių dienų, todėl LEGO kaladėles galima sujungti vieną su kita, net jei jas skiria 60 metų amžiaus atkarpa.

1967 metų LEGO kaladėlių modelis

Misija nesikeičia 60 metų

Nesenstančios LEGO kaladėlės skirtos įvairaus amžiaus vaikams, žaidimas jomis tebėra populiarus kaip ir prieš 60 metų, konstruodami, svajodami ir žaisdami jomis užaugo ne viena vaikų karta.

LEGO Grupė nuolat kuria naujus rinkinius, tačiau jos misija išliko nepakitusi: kurti vaikų ateitį, pasitelkus žaidimą ir vaizduotę.

„Vaikai yra labai kūrybingi ir savo gyvenimo kelionę jie pradeda turėdami neįtikėtiną kūrybiškumo ir smalsumo potencialą, kurį jie gali atskleisti ir lavinti bežaisdami. Norime vaikams padėti išlaisvinti vaizduotę ir įkvėpti juos svajoti apie pasaulius, kurių mes neregėjome net savo fantazijose", - sako Julija Goldin.

1969 metų LEGO kaladėlių modelis

Faktai apie LEGO

LEGO įkūrėjas Ole Kirk Kristiansen savo pirmąsias „automatiškai susikabinančias plytas" pristatė 1949 m., o po keturių metų kaladėlių pavadinimas buvo pakeistas į „LEGO Mursten" (mursten – plyta danų k.), kurios buvo gaminamos 5 spalvų: baltos, raudonos, geltonos, mėlynos ir žalios.

Tuščiavidurės kaladėlės nepatvariai užsifiksuodavo viena ant kitos, tad vaikai galėdavo sukonstruoti įvairius statinius, tačiau pajudinus, jie sugriūdavo. Todėl LEGO kaladėlių kūrėjas nepaliaudamas keletą metų tobulino savo kūrinį, kol 1958 m. buvo sukurtas ir užpatentuotas šiandien visiems žinomos kaladėlės dizainas.

1975 metų LEGO kaladėlių modelis

Įdomūs faktai

- Šešios "2x4" LEGO kaladėlės gali būti sujungtos daugiau kaip 915 mln skirtingų būdų.

- Jei būtų pastatytas bokštas iš maždaug 40 milijardų LEGO kaladėlių, jo viršūnė pasiektų mėnulį.

- LEGO kaladėlių liejimo formos yra tokios tikslios, kad galima paklaida mažesnė nei plauko storis – apie 0,004 mm. Toks tikslumas – LEGO kaladėlių puikaus sukibimo paslaptis.

- Daugiau kaip 60 spalvų sudaro LEGO kaladėlių spalvų gamą.

- Gaminama daugiau kaip 3700 skirtingų formų LEGO kaladėlių elementų.

1975 metų LEGO kaladėlių modelis

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.