60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Nuo to laiko, vaikams žaidimas LEGO kaladėlėmis suteikia beribes galimybes kurti, konstruoti ir realizuoti savo svajonių pasaulį.

„Šio žaidimo varomoji jėga – vaizduotė ir smalsumas, o jos įrankiai – LEGO kaladėlės, kurias galima sudėti, išardyti ir vėl statyti iš naujo įgyvendinant begalybę vaizduotėje kilusių sumanymų. Tai padeda jauniems žmonėms plėsti akiratį, skatina smalsumą naujovėms bei atradimams, o taip pat padeda lavinti įgūdžius, kurie svarbūs XXI amžiuje, kaip pavyzdžiui, kūrybiškumas, gebėjimas bendradarbiauti, spręsti problemas", - sako Julija Goldin, LEGO Group rinkodaros vadovė.

Plastmasines kaladėles LEGO Grupė pradėjo gaminti 1949 metais, tačiau tokia LEGO kaladėlė, kokia yra ir šiandien, buvo pagaminta 1958 m. Prabėgo ne vieneri metai, kol buvo sukurtas ikona tapusios kaladėlės dizainas ir forma, kurie faktiškai nepakito iki šių dienų, todėl LEGO kaladėles galima sujungti vieną su kita, net jei jas skiria 60 metų amžiaus atkarpa.

1967 metų LEGO kaladėlių modelis

Misija nesikeičia 60 metų

Nesenstančios LEGO kaladėlės skirtos įvairaus amžiaus vaikams, žaidimas jomis tebėra populiarus kaip ir prieš 60 metų, konstruodami, svajodami ir žaisdami jomis užaugo ne viena vaikų karta.

LEGO Grupė nuolat kuria naujus rinkinius, tačiau jos misija išliko nepakitusi: kurti vaikų ateitį, pasitelkus žaidimą ir vaizduotę.

„Vaikai yra labai kūrybingi ir savo gyvenimo kelionę jie pradeda turėdami neįtikėtiną kūrybiškumo ir smalsumo potencialą, kurį jie gali atskleisti ir lavinti bežaisdami. Norime vaikams padėti išlaisvinti vaizduotę ir įkvėpti juos svajoti apie pasaulius, kurių mes neregėjome net savo fantazijose", - sako Julija Goldin.

1969 metų LEGO kaladėlių modelis

Faktai apie LEGO

LEGO įkūrėjas Ole Kirk Kristiansen savo pirmąsias „automatiškai susikabinančias plytas" pristatė 1949 m., o po keturių metų kaladėlių pavadinimas buvo pakeistas į „LEGO Mursten" (mursten – plyta danų k.), kurios buvo gaminamos 5 spalvų: baltos, raudonos, geltonos, mėlynos ir žalios.

Tuščiavidurės kaladėlės nepatvariai užsifiksuodavo viena ant kitos, tad vaikai galėdavo sukonstruoti įvairius statinius, tačiau pajudinus, jie sugriūdavo. Todėl LEGO kaladėlių kūrėjas nepaliaudamas keletą metų tobulino savo kūrinį, kol 1958 m. buvo sukurtas ir užpatentuotas šiandien visiems žinomos kaladėlės dizainas.

1975 metų LEGO kaladėlių modelis

Įdomūs faktai

- Šešios "2x4" LEGO kaladėlės gali būti sujungtos daugiau kaip 915 mln skirtingų būdų.

- Jei būtų pastatytas bokštas iš maždaug 40 milijardų LEGO kaladėlių, jo viršūnė pasiektų mėnulį.

- LEGO kaladėlių liejimo formos yra tokios tikslios, kad galima paklaida mažesnė nei plauko storis – apie 0,004 mm. Toks tikslumas – LEGO kaladėlių puikaus sukibimo paslaptis.

- Daugiau kaip 60 spalvų sudaro LEGO kaladėlių spalvų gamą.

- Gaminama daugiau kaip 3700 skirtingų formų LEGO kaladėlių elementų.

1975 metų LEGO kaladėlių modelis

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.