800 gramų sveriančio vaiko kova už teisę gyventi (FOTO)

 (5)
25 nėštumo savaitę gimęs Kamilas svėrė vos 800 gramų ir turėjo rimtų sveikatos problemų. Jo gyvybę išgelbėjo "dirbtinis inkstas", ir kaip paaiškėjo jau vėliau, tai buvo jauniausias pacientas pasaulyje, kuriam buvo sėkmingai pritaikyta ši procedūra.
© AFP/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Lenkijos pietvakariuose esančiame Legnicos mieste gydytojai nežinojo, jog pateks į medicinos istoriją. Kaip jie sako dabar, gal ir gerai, nes žinojimas, jog to dar nepavyko padaryti niekam, nebūtų jų įkvėpęs sėkmei.

Mažasis Kamilas gimė 25 nėštumo savaitę, 15 savaičių anksčiau laiko ir svėrė 820 gramų. Be kitų neišnešiotiems naujagimiams būdingų bėdų, didžiulė problema buvo jo neišsivystę inkstai. Prognozės išgyventi buvo labai menkos.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ultragarso metu pora išvydo kai ką neįtikėtino
Žinomi žmonės atskleidė, kaip dažnai apkabina savo vaikus

Tačiau jam buvo sėkmingai atlikta "dirbtinio inksto" procedūra, ir mažylis išgyveno. 

800 gramų sveriančio vaiko kova už teisę gyventi <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
Mama Malgorzata su sūneliu
© AFP/Scanpix

„Dirbtiniu inkstu" vadinamas specialus aparatas, su kuriuo pacientui atliekama hemodializės procedūra. Kamilo istorija prasidėjo praėjusių metų  lapkritį, tačiau paviešinta buvo tik šią savaitę.

800 gramų sveriančio vaiko kova už teisę gyventi <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
Lapkričio 10 dieną gimęs berniukas ilgai kovėsi už teisę gyventi
© AFP/Scanpix

Šiandien medikai jau gali garsiai apie tai kalbėti, nes Kamilui pavojus gyvybei nebegresia. Berniukas jau sveria 3500 gramų ir netrukus su tėvais keliaus į namus. Čia jo laukia vyresnysis brolis Piotras, kuris savo mažąjį broliuką iki šiol matė tik nuotraukose.

800 gramų sveriančio vaiko kova už teisę gyventi <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
Kamilui šiandien jau 5 mėnesiai, jis sveria 3500 gramų ir ruošiasi keliauti namo.
© AFP/Scanpix

"Mes nežinojome, kad visi ligšioliniai bandymai taikyti dializės procedūras tokiems mažiems pacientams nepavyko", - sakė Naujagimių skyriaus vedėjas Wojciechas Kowalik.

800 gramų sveriančio vaiko kova už teisę gyventi <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
Gydytojas Wojciechas Kowalik
© AFP/Scanpix

Įdomu, kad aparatą ligoninė buvo gavusi prieš trejus metus per Kalėdų labdaros akciją. Jis išgelbėjo Kamilui gyvybę ir suteikė kitiems tėvams viltį, jog tai įmanoma.

800 gramų sveriančio vaiko kova už teisę gyventi <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
Gydytojas Wojciechas apžiūri mažąjį pacientą, kuris įėjo į medicinos istoriją kaip jauniausias pacientas, kuriam buvo taikyta "dirbtinio inksto" procedūra.
© AFP/Scanpix
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

„Gelbėkit vaikus" atliktas tyrimas: vaikams neramu dėl vargingai gyvenančių bendraamžių (5)

Nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus" užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai" atliktas reprezentatyvus Lietuvos vaikų tyrimas „Jaunas balsas 2017" atskleidė: dalis šalies vaikų nerimauja dėl to, kad jų šeima neturi pakankamai pinigų būtinosioms išlaidoms, o dar daugiau nusiminę savo aplinkoje matydami bendraamžius, kurių šeimos verčiasi sunkiai.

Projekto „Naujamiesčio dienos“ uždaryme – nemokamos pramogos ir vaišės visai šeimai

Rytoj Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyks nuotaikingas projekto „Naujamiesčio dienos“ uždarymas. Nuo 18 val. vyksiančiame nemokamame renginyje pramogų ras ir dideli, ir maži.

Vaikų dienos centro kasdienybė iš arti: kaip pagaminti pietus už vos 30 centų?

Lietuvoje trūksta vaikų dienos centrų, kur vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų gali saugiai praleisti laiką po pamokų. Neretas iš jų tik čia gauna galimybę pavalgyti.

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą (4)

Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.

Gimė pusseptinto kilogramo sveriantis naujagimis

Įprastai naujagimiai sveria 3-4 kilogramus, tačiau retais atvejais pasitaiko ir dvigubai daugiau gimimo metu sveriančių mažylių.

Bausdama mokinį pedagogė jam ant kaktos užrašė „kvailys“ (1)

Neeilinis įvykis vienoje Rusijos mokyklų. Neapsikentusi netinkamo mokinių elgesio, viena mokytoja kaip bausmę vaikui ant kaktos užrašė žodįs „kvailys“ (rus. durak).

Išmokos bus mokamos visiems vaikams iki 18 metų (21)

Seimas šiandien priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo vienas, susilaikė 15 Seimo narių. Priimtos pataisos įsigalioja 2018 m. sausio 1 d.

Kauniečiai kviečiami į nemokamus pozityvios tėvystės mokymus

Kaune organizuojami nemokami mokymai šeimoms apie pozityvią tėvystę ir psichologinį smurtą mokykloje.

Pagimdė naujagimį, kurio kraujyje rastos 3 promilės alkoholio (7)

Lenkijos žiniasklaida praneša apie neeilinį įvykį Lodzės vaivadijoje (Lenkija).

Negyvų dvynių susilaukusi šeima vežė juos laidoti ir tada įvyko stebuklas (3)

Šią savaitę žiniasklaidą apskriejo neįtikėtina istorija iš Naujojo Delio (Indija), kuri labiau primena siaubo filmo scenarijų, o ne realų įvykį XXI amžiuje.

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Linksmas eksperimentas: vaikams suteikė laisvę puošti Kalėdų eglę kaip tik širdis geidžia

Prisipažinkime: kai buvome maži, svajojome pakliūti į saldainių fabriką arba į žaislų parduotuvę, kurioje būtų galima valgyti kiek tik lenda ir pasiimti žaislų tiek, kiek telpa į glėbį... Ir ką mes būtume darę, jei tos svajonės būtų išsipildžiusios?

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

TAVO VAIKO premjeroje – išdaigininkas MEŠKIUKAS PADINGTONAS 2

Argi jis ne mielas? Vaikų ir suaugusiųjų mylimas meškiukas Padingtonas sugrįžta į kino ekranus: ketvirtadienio, lapkričio 30 dienos vakarą per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – lietuviškai dubliuotas išdaigų ir nuotykių kupinas filmas „Meškiukas Padingtonas 2" Pamatykite pirmieji!