9 paslaptys iš „Gustavo nuotykių" filmavimo aikštelės

Iki šiol tik akies krašteliu į pirmojo lietuviško vaidybinio animacinio filmo „Gustavo nuotykiai" pasaulį žvilgtelėti leidę juostos kūrėjai pagaliau pristatė spalvingą pilnos trukmės filmo anonsą. Šeštadienį Vilniaus prekybos centre „Akropolis" vykusio susitikimo su filmo autoriais metu, specialiojo korespondento Gustavo gerbėjai pirmąsyk turėjo galimybę įsivaizduoti neaprėpiamą jo kelionių mastą.
© "Tauras Films"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

9 faktai iš "Gustavo nuotykių" filmavimo aikštelės:

Vienas žmogus - keturi vaidmenys

Filme Gustavas arba Audrius Rakauskas atliks net keturis skirtingus vaidmenis. Kaip prisipažino pats kūrėjas, tai nebuvo labai lengva. Filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas, beje, prodiusavęs milžiniško populiarumo sulaukusį filmą „Tadas Blinda. Pradžia", juokavo, kad taip sutaupė pinigų, nes nereikėjo papildomų aktorių, keturis skirtingus personažus įkūnijo vienas Audrius Rakauskas.

DOVANA JUMS:
Nemokamai atsisiųskite "Gustavo nuotykių" firminį tvarkaraštį

Ilgus metus brandinta idėja

Šio filmo užuomazgos -2008 metais, dar prieš užklumpant ekonominei krizei. Kartu su režisieriumi Vaidu Lekavičiumi Audrius Rakauskas ėmėsi rašyti scenarijų filmui. Tačiau užklupus krizei, scenarijus atgulė į stalčių ir tik 2012 metais vėl buvo ištrauktas.

Filme - būrys žinomų aktorių

Filme „Gustavo nuotykiai" pagrindiniais filmo herojais taps specialusis korespondentas Gustavas ir profesorius Velykis Kalėdauskas-Kučys, kuriuos įkūnijo puikiai televizijos žiūrovams pažįstamas Audrius Rakauskas. Aktorių kolektyvą papildė Andrius Žebrauskas, Arūnas Sakalauskas, Remigijus Sabulis, Karina Krysko-Skambinė, Marijus Mikutavičius, Aldona Vilutytė ir Jurgita Drabatienė. Kaip filmo pristatyme pasakojo Audrius Rakauskas, nebūdamas profesionaliu aktoriumi, jis šalia patyrusių aktorių kartais jausdavosi nejaukiai. Tačiau filmavimas buvo didelis ir smagus nuotykis, prisipažino jis.

9 paslaptys iš „Gustavo nuotykių" filmavimo aikštelės
© DELFI / Tomas Vinickas

Karlsonas, kurio nebus

Režisierių Vaido Lekavičiaus ir Augustino Griciaus filme Gustavas ir profesorius Kalėdauskas aiškinsis įvairiausias įdomybes - ką dabar veikia Baronas Miunhauzenas, kur klajoja kapitonas Nemo ir kaip sekasi Robinzonui Kruzui? Tačiau filmo kūrėjai atskleidė paslaptį, kad teko atsisakyti dar vieno populiaraus personažo filme- Karlsono. Nors scenos su juo buvo nufilmuotos, kūrybinė grupė negavo iš Švedijos leidimo naudoti šį herojų lietuviškam filmui. Todėl epizodai su Karlsonu atsidūrė šiukšliadėžėje, o kūrėjams teko keisti filmo eigą.

Filmas vaikams ir ne vaikams

Filmas skirtas ne tik vaikams. „Rašėme scenarijų taip, kad būtų įdomu ir suaugusiesiems", - filmo pristatyme sakė režisierius V.Lekavičius. Todėl į jį drąsiai galima ateiti su visa šeima, sako autoriai.

Nuotraukų galerijoje - šiandien vykusio filmo pristatymo Vilniuje akimirkos.

Žinomi žmonės - aktorių kailyje

Be profesionalių aktorių filme pamatysime ir keletą pramogų pasaulio žvaigždžių, tai - Marijonas Mikutavičius ir Karina Krysko Skambinė. Karina pristatyme prisipažino, jog buvo labai laiminga pakviesta prisijungti prie filmo komandos. „Filme dariau tą patį, ką ir šiaip darau gyvenime", - sakė ji. Dainininkė prisipažino, kad pati labai laukia premjeros ir nekantrauja išvysti galutinį rezultatą kino ekrane. 

10 metų nepakylant nuo kėdės

Prie visai šeimai skirtų „Gustavo nuotykių" „Gustavo Enciklopedijos" TV laidos kūrėjai, bet ir talentingi kompiuterinės grafikos specialistai „OKTA Studio". Kruopščiai sukurti didingi ledynai, grėsmingi ir milžiniški jūrų monstrai, negyvenamos salos ir džiunglių vaizdai įrodys, kad tautiečiai pažabojo naujausias kompiuterinės grafikos technologijas ir nenusileidžia užsienio specialistams. Kompiuterinės grafikos asai pabandė suskaičiuoti, kiek laiko praleido prie kompiuterio kurdami filmą. Skaičius įspūdingas: jei tai būtų buvęs vienas žmogus, jis prie kompiuterio dieną ir naktį būtų turėjęs praleisti 10 metų be pertraukų.

9 paslaptys iš „Gustavo nuotykių" filmavimo aikštelės
© "Tauras Films"

Gustavo ir draugų žygis po Lietuvą

Belaukiant filmo premjeros, Gustavas su bičiuliais keliauja po Lietuvą ir kviečia į susitikimus savo gerbėjus. „Gustavo nuotykių" renginių vieta ir laikas: rugsėjo 20 d. 13 - 14.30 val. Kauno Akropolyje, trečiajame aukšte šalia „Žaislų planetos"; rugsėjo 27 d. 13 - 14.30 val. Šiaulių Akropolyje, antrajame aukšte šalia restorano „CanCan pizza"; spalio 4 d. 13 - 14.30 val. Klaipėdos Akropolyje, pirmajame aukšte prie parduotuvės „Zara". Renginių metu laukia Gustavo pasakojimai apie naująjį filmą, konkursai, dovanos, pramogos. Vaikai galės išmokti naujovių ir laimėti nuotaikingus prizus tikrindami savo žinias, o tėveliai ir seneliai nesnaus talkindami vaikams komandinėse rungtyse.

Premjera - spalio 17

Televizijoje jau beveik 20 metų gyvuojanti laida „Gustavo enciklopedija", virtusi stulbinančiais, pozityviais ir linksmais „Gustavo nuotykiais", į Lietuvos kino teatrus atkeliaus jau nuo šių metų spalio 17 dienos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.