9 paslaptys iš „Gustavo nuotykių" filmavimo aikštelės

Iki šiol tik akies krašteliu į pirmojo lietuviško vaidybinio animacinio filmo „Gustavo nuotykiai" pasaulį žvilgtelėti leidę juostos kūrėjai pagaliau pristatė spalvingą pilnos trukmės filmo anonsą. Šeštadienį Vilniaus prekybos centre „Akropolis" vykusio susitikimo su filmo autoriais metu, specialiojo korespondento Gustavo gerbėjai pirmąsyk turėjo galimybę įsivaizduoti neaprėpiamą jo kelionių mastą.
© "Tauras Films"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

9 faktai iš "Gustavo nuotykių" filmavimo aikštelės:

Vienas žmogus - keturi vaidmenys

Filme Gustavas arba Audrius Rakauskas atliks net keturis skirtingus vaidmenis. Kaip prisipažino pats kūrėjas, tai nebuvo labai lengva. Filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas, beje, prodiusavęs milžiniško populiarumo sulaukusį filmą „Tadas Blinda. Pradžia", juokavo, kad taip sutaupė pinigų, nes nereikėjo papildomų aktorių, keturis skirtingus personažus įkūnijo vienas Audrius Rakauskas.

DOVANA JUMS:
Nemokamai atsisiųskite "Gustavo nuotykių" firminį tvarkaraštį

Ilgus metus brandinta idėja

Šio filmo užuomazgos -2008 metais, dar prieš užklumpant ekonominei krizei. Kartu su režisieriumi Vaidu Lekavičiumi Audrius Rakauskas ėmėsi rašyti scenarijų filmui. Tačiau užklupus krizei, scenarijus atgulė į stalčių ir tik 2012 metais vėl buvo ištrauktas.

Filme - būrys žinomų aktorių

Filme „Gustavo nuotykiai" pagrindiniais filmo herojais taps specialusis korespondentas Gustavas ir profesorius Velykis Kalėdauskas-Kučys, kuriuos įkūnijo puikiai televizijos žiūrovams pažįstamas Audrius Rakauskas. Aktorių kolektyvą papildė Andrius Žebrauskas, Arūnas Sakalauskas, Remigijus Sabulis, Karina Krysko-Skambinė, Marijus Mikutavičius, Aldona Vilutytė ir Jurgita Drabatienė. Kaip filmo pristatyme pasakojo Audrius Rakauskas, nebūdamas profesionaliu aktoriumi, jis šalia patyrusių aktorių kartais jausdavosi nejaukiai. Tačiau filmavimas buvo didelis ir smagus nuotykis, prisipažino jis.

9 paslaptys iš „Gustavo nuotykių" filmavimo aikštelės
© DELFI / Tomas Vinickas

Karlsonas, kurio nebus

Režisierių Vaido Lekavičiaus ir Augustino Griciaus filme Gustavas ir profesorius Kalėdauskas aiškinsis įvairiausias įdomybes - ką dabar veikia Baronas Miunhauzenas, kur klajoja kapitonas Nemo ir kaip sekasi Robinzonui Kruzui? Tačiau filmo kūrėjai atskleidė paslaptį, kad teko atsisakyti dar vieno populiaraus personažo filme- Karlsono. Nors scenos su juo buvo nufilmuotos, kūrybinė grupė negavo iš Švedijos leidimo naudoti šį herojų lietuviškam filmui. Todėl epizodai su Karlsonu atsidūrė šiukšliadėžėje, o kūrėjams teko keisti filmo eigą.

Filmas vaikams ir ne vaikams

Filmas skirtas ne tik vaikams. „Rašėme scenarijų taip, kad būtų įdomu ir suaugusiesiems", - filmo pristatyme sakė režisierius V.Lekavičius. Todėl į jį drąsiai galima ateiti su visa šeima, sako autoriai.

Nuotraukų galerijoje - šiandien vykusio filmo pristatymo Vilniuje akimirkos.

Žinomi žmonės - aktorių kailyje

Be profesionalių aktorių filme pamatysime ir keletą pramogų pasaulio žvaigždžių, tai - Marijonas Mikutavičius ir Karina Krysko Skambinė. Karina pristatyme prisipažino, jog buvo labai laiminga pakviesta prisijungti prie filmo komandos. „Filme dariau tą patį, ką ir šiaip darau gyvenime", - sakė ji. Dainininkė prisipažino, kad pati labai laukia premjeros ir nekantrauja išvysti galutinį rezultatą kino ekrane. 

10 metų nepakylant nuo kėdės

Prie visai šeimai skirtų „Gustavo nuotykių" „Gustavo Enciklopedijos" TV laidos kūrėjai, bet ir talentingi kompiuterinės grafikos specialistai „OKTA Studio". Kruopščiai sukurti didingi ledynai, grėsmingi ir milžiniški jūrų monstrai, negyvenamos salos ir džiunglių vaizdai įrodys, kad tautiečiai pažabojo naujausias kompiuterinės grafikos technologijas ir nenusileidžia užsienio specialistams. Kompiuterinės grafikos asai pabandė suskaičiuoti, kiek laiko praleido prie kompiuterio kurdami filmą. Skaičius įspūdingas: jei tai būtų buvęs vienas žmogus, jis prie kompiuterio dieną ir naktį būtų turėjęs praleisti 10 metų be pertraukų.

9 paslaptys iš „Gustavo nuotykių" filmavimo aikštelės
© "Tauras Films"

Gustavo ir draugų žygis po Lietuvą

Belaukiant filmo premjeros, Gustavas su bičiuliais keliauja po Lietuvą ir kviečia į susitikimus savo gerbėjus. „Gustavo nuotykių" renginių vieta ir laikas: rugsėjo 20 d. 13 - 14.30 val. Kauno Akropolyje, trečiajame aukšte šalia „Žaislų planetos"; rugsėjo 27 d. 13 - 14.30 val. Šiaulių Akropolyje, antrajame aukšte šalia restorano „CanCan pizza"; spalio 4 d. 13 - 14.30 val. Klaipėdos Akropolyje, pirmajame aukšte prie parduotuvės „Zara". Renginių metu laukia Gustavo pasakojimai apie naująjį filmą, konkursai, dovanos, pramogos. Vaikai galės išmokti naujovių ir laimėti nuotaikingus prizus tikrindami savo žinias, o tėveliai ir seneliai nesnaus talkindami vaikams komandinėse rungtyse.

Premjera - spalio 17

Televizijoje jau beveik 20 metų gyvuojanti laida „Gustavo enciklopedija", virtusi stulbinančiais, pozityviais ir linksmais „Gustavo nuotykiais", į Lietuvos kino teatrus atkeliaus jau nuo šių metų spalio 17 dienos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.