Agnė Grigaliūnienė: viskas, prie ko prisiliečia vaikas, formuoja jo pasaulėžiūrą

Children City - sėkmingai startavęs projektas vaikams pietų Prancūzijoje, veikiantis Austrijoje, Vienoje, tik ką atvėręs duris ir Lietuvoje, Vilniaus senamiestyje.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Suaugusieji mus pavadintų tiesiog žaislų parduotuve vaikams, bet mes, kurdami šį projektą niekaip negalėjome žiūrėti į tai tik kaip į parduotuvę“, - sako projektą kūrusi komanda.

Children City Vilnius įkūrėja Agnė Grigaliūnienė pasakoja, kaip šis projektas apsigyveno Lietuvoje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 blogos mamos požymiai: pasitikrinkite, ar tokia nesate
Paskelbti populiariausi 2015 metų pirmojo pusmečio naujagimių vardai

„Beveik prieš metus susilaukiau dukrytės. Jai buvo vos keli mėnesiai, kai pamačiau šį projektą vaikams ir iš karto jį pamilau. Su Children City komanda nutarėme tai vystyti toliau kartu. Kodėl patikėjau šia idėja? Matyt todėl, kad pati jau buvau pradėjusi ieškoti žaislų savo mažylei ir supratau, kad daugelis jų Lietuvoje man ne prie širdies. Sujungus profesionalų, jau pradėjusių vystyti šį projektą žinias, ir mamos širdį – gimė Children City Vilnius. Kartu su išties jautrių žmonių komanda mes kūrėme viską vaikams – pradedant nuo interjero, kur vaikai gali daug žaislų pasiekti nepasistiebę.

Agnė Grigaliūnienė: viskas, prie ko prisiliečia vaikas, formuoja jo pasaulėžiūrą
Children City Vilnius įkūrėja dviejų vaikų mama Agnė Grigaliūnienė
© Organizatorių archyvas

Erdvėje apgyvendinome nemažai žaislų vaikams išbandyti ir žaisti čia ir dabar - juk vaikai tai moka puikiai. Mėnesius praleidome rinkdamiesi žaislus. Rinkdamiesi galvojome apie vaikus – herojus. Bandėme atspėti, kas patiktų mūsų princesėms, miegaliams, laukiniams ar pasaulio naujokams- naujagimiams.

Rinkome įdomesnius, ne tiek dažnai matytus, saugius, lavinančius vaikų vaizduotę ir motoriką žaislus. Taip pat rinkomės žaislus, skatinančius vaikus ir tėvus bendrauti – žaislus, kurie reikalauja žaidimui draugo arba šeimos nario, artimo žmogaus.

Agnė Grigaliūnienė: viskas, prie ko prisiliečia vaikas, formuoja jo pasaulėžiūrą
Children City Vilnius komanda
© Organizatorių archyvas

Mes – jei taip galima sakyti – už klasikinę vaikystę su pliušiniais žaislais, traukinukais, mediniais arkliukais ir tikra knyga. Kuriame mažiesiems - nuo pirmųjų iki maždaug aštuntųjų metukų. Kol vaikas nepaima išmaniojo į rankas – norime parodyti jam tikras knygas, norime pakviesti žaisti su draugu ar tėvais gyvai - tapti pardavėjais, kepėjais, princesėmis ir herojais.

Tuo pačiu ypatingą dėmesį kreipėme į medžiagas ir žaislų dizainą – ieškojome kuo natūralesnių medžiagų ir subtilių, įdomių bei skoningų iliustracijų. Kurdami Children City Vilnius galvojome apie visokiausias detales - muziką ir kvapą parduotuvėje, komandos aprangą. Taip pat kreipiame dėmesį į žaislų pakuotes - nes norime, kad ir dovanojančiam ir, ypatingai – gaunančiam dovaną būtų malonu. Tokio požiūrio į vaikus ir jų svarbiuosius reikalus, jei atvirai, man Lietuvoje trūksta, todėl stengsimės tai pakeisti. Bet kokiu atveju - žaislai, kad ir kokie puikūs bebūtų yra tik labai gera priemonė vaikams ugdyti. Mūsų šūkis: „Pilnas įspūdžių!“

Mes kviečiam nepamiršti, kad ypač svarbus yra ir kokybiškas laikas, praleistas su vaikais, todėl nuo rudens - Children City Vilnius vaikai galės lankytis ir edukacinėse veiklose.
Nes mes tikime, kad viskas, prie ko prisiliečia vaikas, formuoja ir kuria jo pasaulėžiūrą, nes iš vaikų išaugame mes - suaugusieji. Nes kuo suaugusieji laimingesni, tuo laimingesni ir turtingesni patirtimis ir įspūdžiais visi ateities vaikai. “

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.

Daugiavaikėms kauniečių šeimoms – viešasis transportas už simbolinį mokestį

Tris ir daugiau vaikų auginančių šeimų atžalos Kauno mieste autobusais ir troleibusais važinėsis praktiškai nemokamai.

Feisbuke plinta nematytas kiaušinių marginimo būdas (2)

Artėjant Velykoms, vis dažniau susimąstome, kaip dažysime margučius. Šįkart pristatome Lietuvoje neįprastą būdą.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.