Agnė Grigaliūnienė: viskas, prie ko prisiliečia vaikas, formuoja jo pasaulėžiūrą

Children City - sėkmingai startavęs projektas vaikams pietų Prancūzijoje, veikiantis Austrijoje, Vienoje, tik ką atvėręs duris ir Lietuvoje, Vilniaus senamiestyje.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Suaugusieji mus pavadintų tiesiog žaislų parduotuve vaikams, bet mes, kurdami šį projektą niekaip negalėjome žiūrėti į tai tik kaip į parduotuvę“, - sako projektą kūrusi komanda.

Children City Vilnius įkūrėja Agnė Grigaliūnienė pasakoja, kaip šis projektas apsigyveno Lietuvoje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 blogos mamos požymiai: pasitikrinkite, ar tokia nesate
Paskelbti populiariausi 2015 metų pirmojo pusmečio naujagimių vardai

„Beveik prieš metus susilaukiau dukrytės. Jai buvo vos keli mėnesiai, kai pamačiau šį projektą vaikams ir iš karto jį pamilau. Su Children City komanda nutarėme tai vystyti toliau kartu. Kodėl patikėjau šia idėja? Matyt todėl, kad pati jau buvau pradėjusi ieškoti žaislų savo mažylei ir supratau, kad daugelis jų Lietuvoje man ne prie širdies. Sujungus profesionalų, jau pradėjusių vystyti šį projektą žinias, ir mamos širdį – gimė Children City Vilnius. Kartu su išties jautrių žmonių komanda mes kūrėme viską vaikams – pradedant nuo interjero, kur vaikai gali daug žaislų pasiekti nepasistiebę.

Agnė Grigaliūnienė: viskas, prie ko prisiliečia vaikas, formuoja jo pasaulėžiūrą
Children City Vilnius įkūrėja dviejų vaikų mama Agnė Grigaliūnienė
© Organizatorių archyvas

Erdvėje apgyvendinome nemažai žaislų vaikams išbandyti ir žaisti čia ir dabar - juk vaikai tai moka puikiai. Mėnesius praleidome rinkdamiesi žaislus. Rinkdamiesi galvojome apie vaikus – herojus. Bandėme atspėti, kas patiktų mūsų princesėms, miegaliams, laukiniams ar pasaulio naujokams- naujagimiams.

Rinkome įdomesnius, ne tiek dažnai matytus, saugius, lavinančius vaikų vaizduotę ir motoriką žaislus. Taip pat rinkomės žaislus, skatinančius vaikus ir tėvus bendrauti – žaislus, kurie reikalauja žaidimui draugo arba šeimos nario, artimo žmogaus.

Agnė Grigaliūnienė: viskas, prie ko prisiliečia vaikas, formuoja jo pasaulėžiūrą
Children City Vilnius komanda
© Organizatorių archyvas

Mes – jei taip galima sakyti – už klasikinę vaikystę su pliušiniais žaislais, traukinukais, mediniais arkliukais ir tikra knyga. Kuriame mažiesiems - nuo pirmųjų iki maždaug aštuntųjų metukų. Kol vaikas nepaima išmaniojo į rankas – norime parodyti jam tikras knygas, norime pakviesti žaisti su draugu ar tėvais gyvai - tapti pardavėjais, kepėjais, princesėmis ir herojais.

Tuo pačiu ypatingą dėmesį kreipėme į medžiagas ir žaislų dizainą – ieškojome kuo natūralesnių medžiagų ir subtilių, įdomių bei skoningų iliustracijų. Kurdami Children City Vilnius galvojome apie visokiausias detales - muziką ir kvapą parduotuvėje, komandos aprangą. Taip pat kreipiame dėmesį į žaislų pakuotes - nes norime, kad ir dovanojančiam ir, ypatingai – gaunančiam dovaną būtų malonu. Tokio požiūrio į vaikus ir jų svarbiuosius reikalus, jei atvirai, man Lietuvoje trūksta, todėl stengsimės tai pakeisti. Bet kokiu atveju - žaislai, kad ir kokie puikūs bebūtų yra tik labai gera priemonė vaikams ugdyti. Mūsų šūkis: „Pilnas įspūdžių!“

Mes kviečiam nepamiršti, kad ypač svarbus yra ir kokybiškas laikas, praleistas su vaikais, todėl nuo rudens - Children City Vilnius vaikai galės lankytis ir edukacinėse veiklose.
Nes mes tikime, kad viskas, prie ko prisiliečia vaikas, formuoja ir kuria jo pasaulėžiūrą, nes iš vaikų išaugame mes - suaugusieji. Nes kuo suaugusieji laimingesni, tuo laimingesni ir turtingesni patirtimis ir įspūdžiais visi ateities vaikai. “

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.