Agnė Grigaliūnienė: viskas, prie ko prisiliečia vaikas, formuoja jo pasaulėžiūrą

Children City - sėkmingai startavęs projektas vaikams pietų Prancūzijoje, veikiantis Austrijoje, Vienoje, tik ką atvėręs duris ir Lietuvoje, Vilniaus senamiestyje.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Suaugusieji mus pavadintų tiesiog žaislų parduotuve vaikams, bet mes, kurdami šį projektą niekaip negalėjome žiūrėti į tai tik kaip į parduotuvę“, - sako projektą kūrusi komanda.

Children City Vilnius įkūrėja Agnė Grigaliūnienė pasakoja, kaip šis projektas apsigyveno Lietuvoje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 blogos mamos požymiai: pasitikrinkite, ar tokia nesate
Paskelbti populiariausi 2015 metų pirmojo pusmečio naujagimių vardai

„Beveik prieš metus susilaukiau dukrytės. Jai buvo vos keli mėnesiai, kai pamačiau šį projektą vaikams ir iš karto jį pamilau. Su Children City komanda nutarėme tai vystyti toliau kartu. Kodėl patikėjau šia idėja? Matyt todėl, kad pati jau buvau pradėjusi ieškoti žaislų savo mažylei ir supratau, kad daugelis jų Lietuvoje man ne prie širdies. Sujungus profesionalų, jau pradėjusių vystyti šį projektą žinias, ir mamos širdį – gimė Children City Vilnius. Kartu su išties jautrių žmonių komanda mes kūrėme viską vaikams – pradedant nuo interjero, kur vaikai gali daug žaislų pasiekti nepasistiebę.

Agnė Grigaliūnienė: viskas, prie ko prisiliečia vaikas, formuoja jo pasaulėžiūrą
Children City Vilnius įkūrėja dviejų vaikų mama Agnė Grigaliūnienė
© Organizatorių archyvas

Erdvėje apgyvendinome nemažai žaislų vaikams išbandyti ir žaisti čia ir dabar - juk vaikai tai moka puikiai. Mėnesius praleidome rinkdamiesi žaislus. Rinkdamiesi galvojome apie vaikus – herojus. Bandėme atspėti, kas patiktų mūsų princesėms, miegaliams, laukiniams ar pasaulio naujokams- naujagimiams.

Rinkome įdomesnius, ne tiek dažnai matytus, saugius, lavinančius vaikų vaizduotę ir motoriką žaislus. Taip pat rinkomės žaislus, skatinančius vaikus ir tėvus bendrauti – žaislus, kurie reikalauja žaidimui draugo arba šeimos nario, artimo žmogaus.

Agnė Grigaliūnienė: viskas, prie ko prisiliečia vaikas, formuoja jo pasaulėžiūrą
Children City Vilnius komanda
© Organizatorių archyvas

Mes – jei taip galima sakyti – už klasikinę vaikystę su pliušiniais žaislais, traukinukais, mediniais arkliukais ir tikra knyga. Kuriame mažiesiems - nuo pirmųjų iki maždaug aštuntųjų metukų. Kol vaikas nepaima išmaniojo į rankas – norime parodyti jam tikras knygas, norime pakviesti žaisti su draugu ar tėvais gyvai - tapti pardavėjais, kepėjais, princesėmis ir herojais.

Tuo pačiu ypatingą dėmesį kreipėme į medžiagas ir žaislų dizainą – ieškojome kuo natūralesnių medžiagų ir subtilių, įdomių bei skoningų iliustracijų. Kurdami Children City Vilnius galvojome apie visokiausias detales - muziką ir kvapą parduotuvėje, komandos aprangą. Taip pat kreipiame dėmesį į žaislų pakuotes - nes norime, kad ir dovanojančiam ir, ypatingai – gaunančiam dovaną būtų malonu. Tokio požiūrio į vaikus ir jų svarbiuosius reikalus, jei atvirai, man Lietuvoje trūksta, todėl stengsimės tai pakeisti. Bet kokiu atveju - žaislai, kad ir kokie puikūs bebūtų yra tik labai gera priemonė vaikams ugdyti. Mūsų šūkis: „Pilnas įspūdžių!“

Mes kviečiam nepamiršti, kad ypač svarbus yra ir kokybiškas laikas, praleistas su vaikais, todėl nuo rudens - Children City Vilnius vaikai galės lankytis ir edukacinėse veiklose.
Nes mes tikime, kad viskas, prie ko prisiliečia vaikas, formuoja ir kuria jo pasaulėžiūrą, nes iš vaikų išaugame mes - suaugusieji. Nes kuo suaugusieji laimingesni, tuo laimingesni ir turtingesni patirtimis ir įspūdžiais visi ateities vaikai. “

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.