Apie „Gustavo nuotykių" kūrimo nuotykius - iš režisieriaus lūpų

 (1)
Jau kelintą savaitę vaikams nekantriai laukiant „Gustavo nuotykių" premjeros, „Skalvija" kviečia ją pasitikti kartu su filmo režisieriumi Vaidu Lekavičiumi. Spalio 19 d., sekmadienį, prieš seansą režisierius su vaikais dalinsis filmo kūrimo gudrybėmis ir nuotykiais, papasakos apie kompiuterinės animacijos iššūkius ir darbą su išradinguoju vaikų numylėtiniu Gustavu. Drąsiausieji „Karlsono kino" žiūrovai patys galės užduoti režisieriui rūpimą klausimą.
© Ovidijaus Žalio, "Tauras Films"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Į kino ekranus „Gustavo nuotykiai" keliavo net 6 metus. Dar 2008 m. gimė sumanymas sukurti filmą ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų pamėgtos laidos „Gustavo enciklopedija" motyvais. Tuomet prie kūrybinio stalo dviese sėdo V. Lekavičius ir laidos autorius Audrius Rakauskas. Per dienas naktis jie kūrė filmo scenarijų, šlifavo aktorių dialogus. Tačiau filmui dar buvo ne laikas. Dėl 2008 m. užklupusios krizės scenarijų teko guldyti į stalčių ir laukti geresnių laikų.

Dabar su šypsena filmo autoriai kalba, kad kuriant filmą jiems teko patirti ne mažiau išbandymų nei jų filmų herojams. „Vieną kartą teko ne tik scenarijų perrašyti, bet ir atsisakyti visos filmo scenos. Jau buvome nufilmavę sceną su Karlsonu, kai sužinojome, kad švedai labai griežtai saugo šio personažo autorines teises. Gerai, kad filmo prodiuseriai laiku tai išaiškino. Antraip būtume padarę didelį pažeidimą", - pasakojo Audrius Rakauskas.

Tačiau šis nedidelis nesklandumas nesutrukdė filmo kūrėjams sukurti nuotaikingos kelionės. Į ją išsiruošia gerai vaikams pažįstami personažai - specialusis korespondentas Gustavas ir profesorius Velykis Kalėdauskas, o jiems talkina nykštukas Benas. Jų misija - surasti medyje įstrigusį Gustavo pusbrolį iš Švedijos, gabenusį neįkainojamą Didžiosios Lietuvos kunigaikštytės relikviją.

Kelionės metu filmo herojai ne tik įveiks kone pusę pasaulio, savadarbiu vėjo malūnu skrisdami į Ameriką, bet pabuvos ir vandenyno gelmėse, ir kosmose, o gal net ir pačiame mėnulyje. Juos lydės netikėtos pažintys su garsiausiais nuotykinės vaikų literatūros herojais: ekscentriškuoju Baronu Miunhauzenu (akt. Arūnas Žebriūnas), amžinu bastūnu Robinu Kruzu (akt. Arūnas Sakalauskas), kapitonu Nemo (akt. Remigijus Sabulis).

Pasak A. Rakausko, laidos ir filmo kūrimas labai skiriasi. Sunkiausia, prisipažįsta „Gustavo enciklopedijos" kūrėjas, vienam vaidinti net 4 personažus: „Nors esu pratęs toje pačioje scenoje kurti kelis vaidmenis, tačiau filme tai padaryti yra sudėtingiau. Ypač sunku buvo, kai visa pamaina tekdavo vien mano personažams".

Nuotraukų galerijoje - filmo kūrimo akimirkos:

Tik neseniai visą filmą pasižiūrėjęs aktorius sakė, kad jam patiko filme sukurtos erdvės, detalės, tačiau bene labiausiai - muzikiniai Marijono Mikutavičiaus ir Karinos Krysko-Skambinės pasirodymai. Ypač „Gustavo enciklopedijos" autorius džiaugėsi moteriškais vaidmenimis -Jurgitos Drabatienės, Aldonos Vilutytės: „Gerai, kad filme atsirado moterų, nes laidoje pasirodo tik vyriška kompanija".

Filmo autoriai tikisi, kad pirmasis lietuviškas filmas šeimai „Gustavo nuotykiai" taps maloniu reginiu ir vaikams, ir suaugusiems. Artimiausi filmo seansai „Karlsono kine" Skalvijos kino tatre vyks spalio 18 d. (14.20), 19 d. (14 val.) ir 25 d.(13 val.). Plačiau ww.skalvija.lt

Spalvingas filmo „Gustavo nuotykiai" anonsas:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.