Apie „Gustavo nuotykių" kūrimo nuotykius - iš režisieriaus lūpų

 (1)
Jau kelintą savaitę vaikams nekantriai laukiant „Gustavo nuotykių" premjeros, „Skalvija" kviečia ją pasitikti kartu su filmo režisieriumi Vaidu Lekavičiumi. Spalio 19 d., sekmadienį, prieš seansą režisierius su vaikais dalinsis filmo kūrimo gudrybėmis ir nuotykiais, papasakos apie kompiuterinės animacijos iššūkius ir darbą su išradinguoju vaikų numylėtiniu Gustavu. Drąsiausieji „Karlsono kino" žiūrovai patys galės užduoti režisieriui rūpimą klausimą.
© Ovidijaus Žalio, "Tauras Films"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Į kino ekranus „Gustavo nuotykiai" keliavo net 6 metus. Dar 2008 m. gimė sumanymas sukurti filmą ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų pamėgtos laidos „Gustavo enciklopedija" motyvais. Tuomet prie kūrybinio stalo dviese sėdo V. Lekavičius ir laidos autorius Audrius Rakauskas. Per dienas naktis jie kūrė filmo scenarijų, šlifavo aktorių dialogus. Tačiau filmui dar buvo ne laikas. Dėl 2008 m. užklupusios krizės scenarijų teko guldyti į stalčių ir laukti geresnių laikų.

Dabar su šypsena filmo autoriai kalba, kad kuriant filmą jiems teko patirti ne mažiau išbandymų nei jų filmų herojams. „Vieną kartą teko ne tik scenarijų perrašyti, bet ir atsisakyti visos filmo scenos. Jau buvome nufilmavę sceną su Karlsonu, kai sužinojome, kad švedai labai griežtai saugo šio personažo autorines teises. Gerai, kad filmo prodiuseriai laiku tai išaiškino. Antraip būtume padarę didelį pažeidimą", - pasakojo Audrius Rakauskas.

Tačiau šis nedidelis nesklandumas nesutrukdė filmo kūrėjams sukurti nuotaikingos kelionės. Į ją išsiruošia gerai vaikams pažįstami personažai - specialusis korespondentas Gustavas ir profesorius Velykis Kalėdauskas, o jiems talkina nykštukas Benas. Jų misija - surasti medyje įstrigusį Gustavo pusbrolį iš Švedijos, gabenusį neįkainojamą Didžiosios Lietuvos kunigaikštytės relikviją.

Kelionės metu filmo herojai ne tik įveiks kone pusę pasaulio, savadarbiu vėjo malūnu skrisdami į Ameriką, bet pabuvos ir vandenyno gelmėse, ir kosmose, o gal net ir pačiame mėnulyje. Juos lydės netikėtos pažintys su garsiausiais nuotykinės vaikų literatūros herojais: ekscentriškuoju Baronu Miunhauzenu (akt. Arūnas Žebriūnas), amžinu bastūnu Robinu Kruzu (akt. Arūnas Sakalauskas), kapitonu Nemo (akt. Remigijus Sabulis).

Pasak A. Rakausko, laidos ir filmo kūrimas labai skiriasi. Sunkiausia, prisipažįsta „Gustavo enciklopedijos" kūrėjas, vienam vaidinti net 4 personažus: „Nors esu pratęs toje pačioje scenoje kurti kelis vaidmenis, tačiau filme tai padaryti yra sudėtingiau. Ypač sunku buvo, kai visa pamaina tekdavo vien mano personažams".

Nuotraukų galerijoje - filmo kūrimo akimirkos:

Tik neseniai visą filmą pasižiūrėjęs aktorius sakė, kad jam patiko filme sukurtos erdvės, detalės, tačiau bene labiausiai - muzikiniai Marijono Mikutavičiaus ir Karinos Krysko-Skambinės pasirodymai. Ypač „Gustavo enciklopedijos" autorius džiaugėsi moteriškais vaidmenimis -Jurgitos Drabatienės, Aldonos Vilutytės: „Gerai, kad filme atsirado moterų, nes laidoje pasirodo tik vyriška kompanija".

Filmo autoriai tikisi, kad pirmasis lietuviškas filmas šeimai „Gustavo nuotykiai" taps maloniu reginiu ir vaikams, ir suaugusiems. Artimiausi filmo seansai „Karlsono kine" Skalvijos kino tatre vyks spalio 18 d. (14.20), 19 d. (14 val.) ir 25 d.(13 val.). Plačiau ww.skalvija.lt

Spalvingas filmo „Gustavo nuotykiai" anonsas:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.