Apie „Gustavo nuotykių" kūrimo nuotykius - iš režisieriaus lūpų

 (1)
Jau kelintą savaitę vaikams nekantriai laukiant „Gustavo nuotykių" premjeros, „Skalvija" kviečia ją pasitikti kartu su filmo režisieriumi Vaidu Lekavičiumi. Spalio 19 d., sekmadienį, prieš seansą režisierius su vaikais dalinsis filmo kūrimo gudrybėmis ir nuotykiais, papasakos apie kompiuterinės animacijos iššūkius ir darbą su išradinguoju vaikų numylėtiniu Gustavu. Drąsiausieji „Karlsono kino" žiūrovai patys galės užduoti režisieriui rūpimą klausimą.
© Ovidijaus Žalio, "Tauras Films"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Į kino ekranus „Gustavo nuotykiai" keliavo net 6 metus. Dar 2008 m. gimė sumanymas sukurti filmą ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų pamėgtos laidos „Gustavo enciklopedija" motyvais. Tuomet prie kūrybinio stalo dviese sėdo V. Lekavičius ir laidos autorius Audrius Rakauskas. Per dienas naktis jie kūrė filmo scenarijų, šlifavo aktorių dialogus. Tačiau filmui dar buvo ne laikas. Dėl 2008 m. užklupusios krizės scenarijų teko guldyti į stalčių ir laukti geresnių laikų.

Dabar su šypsena filmo autoriai kalba, kad kuriant filmą jiems teko patirti ne mažiau išbandymų nei jų filmų herojams. „Vieną kartą teko ne tik scenarijų perrašyti, bet ir atsisakyti visos filmo scenos. Jau buvome nufilmavę sceną su Karlsonu, kai sužinojome, kad švedai labai griežtai saugo šio personažo autorines teises. Gerai, kad filmo prodiuseriai laiku tai išaiškino. Antraip būtume padarę didelį pažeidimą", - pasakojo Audrius Rakauskas.

Tačiau šis nedidelis nesklandumas nesutrukdė filmo kūrėjams sukurti nuotaikingos kelionės. Į ją išsiruošia gerai vaikams pažįstami personažai - specialusis korespondentas Gustavas ir profesorius Velykis Kalėdauskas, o jiems talkina nykštukas Benas. Jų misija - surasti medyje įstrigusį Gustavo pusbrolį iš Švedijos, gabenusį neįkainojamą Didžiosios Lietuvos kunigaikštytės relikviją.

Kelionės metu filmo herojai ne tik įveiks kone pusę pasaulio, savadarbiu vėjo malūnu skrisdami į Ameriką, bet pabuvos ir vandenyno gelmėse, ir kosmose, o gal net ir pačiame mėnulyje. Juos lydės netikėtos pažintys su garsiausiais nuotykinės vaikų literatūros herojais: ekscentriškuoju Baronu Miunhauzenu (akt. Arūnas Žebriūnas), amžinu bastūnu Robinu Kruzu (akt. Arūnas Sakalauskas), kapitonu Nemo (akt. Remigijus Sabulis).

Pasak A. Rakausko, laidos ir filmo kūrimas labai skiriasi. Sunkiausia, prisipažįsta „Gustavo enciklopedijos" kūrėjas, vienam vaidinti net 4 personažus: „Nors esu pratęs toje pačioje scenoje kurti kelis vaidmenis, tačiau filme tai padaryti yra sudėtingiau. Ypač sunku buvo, kai visa pamaina tekdavo vien mano personažams".

Nuotraukų galerijoje - filmo kūrimo akimirkos:

Tik neseniai visą filmą pasižiūrėjęs aktorius sakė, kad jam patiko filme sukurtos erdvės, detalės, tačiau bene labiausiai - muzikiniai Marijono Mikutavičiaus ir Karinos Krysko-Skambinės pasirodymai. Ypač „Gustavo enciklopedijos" autorius džiaugėsi moteriškais vaidmenimis -Jurgitos Drabatienės, Aldonos Vilutytės: „Gerai, kad filme atsirado moterų, nes laidoje pasirodo tik vyriška kompanija".

Filmo autoriai tikisi, kad pirmasis lietuviškas filmas šeimai „Gustavo nuotykiai" taps maloniu reginiu ir vaikams, ir suaugusiems. Artimiausi filmo seansai „Karlsono kine" Skalvijos kino tatre vyks spalio 18 d. (14.20), 19 d. (14 val.) ir 25 d.(13 val.). Plačiau ww.skalvija.lt

Spalvingas filmo „Gustavo nuotykiai" anonsas:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.