Ar Lietuva yra draugiška žindančioms mamoms?

 (1)
Rugpjūčio 1 - 7 dienomis tradiciškai buvo švenčiama Pasaulinė žindymo savaitė. Šių metų jos tema – kaip suderinti žindymą ir darbą.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugiau nei 170 šalių vyks INNOCENTI deklaracijos, kuria buvo pripažinta neabejotina žindymo nauda vaiko ir motinos sveikatai, įsipareigota skatinti ir remti žindymą, numatytas veiksmų planas, minėjimo renginiai.

Nors deklaracija pasirašyta prieš 25 metus - 1990 m. rugpjūčio 1 d. - ir jau daug nuveikta šioje srityje, organizacija World Alliance for Breastfeeding Action (WABA) atkreipia dėmesį, jog įgyvendinti ketvirtąjį siekinį - teisės aktais apsaugoti dirbančių moterų teisę žindyti ir sukurti žindymui palankią darbo aplinką - sekasi prasčiausiai. Neatsitiktinai šių metų šūkis yra ŽINDYMAS IR DARBAS - TEGUL BUS ĮMANOMA!

Vida Press nuotraukų galerijoje – Pasaulinei žindymo savaitei skirto renginio Bulgarijoje akimirkos.

Nors Lietuvoje nėščiųjų, žindančių ir vaikus auginančių moterų teisės yra įtvirtintos Darbo kodekse ir Civiliniame kodekse, nereta, grįždama dirbti pasibaigus motinystės atostogoms, nutraukia žindymą.

Dažnai tikima mitais ir numojama ranka į tai, jog net ir po pirmojo gimtadienio motinos pienas išlieka puikiu lengvai pasisavinamų maisto medžiagų šaltiniu, apsaugo vaiką nuo kvėpavimo takų, virškinamojo trakto infekcijų, padeda vystytis centrinei nervų sistemai.

Trūksta žinių ir apie naudą motinos sveikatai: ilgalaikis žindymas sumažina krūties, gimdos ir kiaušidžių vėžio, nutukimo, širdies ir kraujagyslių susirgimų riziką.

Be to, natūralus maitinimas padeda sutaupyti nemažą šeimos pajamų dalį: motinos pienas nieko nekainuoja, o žindomų kūdikių motinoms rečiau tenka imti nedarbingumo pažymėjimą vaiko slaugai. Taigi laimi visi: ir darbuotoja, ir darbdavys.

Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultantų asociacija, vienijanti Tarptautinės egzaminuotojų tarybos pripažintus laktacijos konsultantus (IBCLC), sveikatos priežiūros specialistus ir kitų profesijų atstovus, ir VšĮ Pradžių pradžia, teikianti paramą žindyvėms, kviečia visuomenę prisijungti prie žindymo skatinimo ir palaikymo iniciatyvos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 8 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.

Piršlybų įkarštyje vaikas padarė tai, ko iš jo niekas nesitikėjo (1)

Gali iki smulkių detalių apgalvoti piršlybų scenarijų, bet jei šalia bus vaikų, nepamiršk, kad netikėtumų gali būti visada.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.