Artėjant savaitgaliui: renginiai šeimoms su vaikais

Prasidėjus paskutiniam pavasario mėnesiui ir kultūrinių renginių sezonui artėjant į pabaigą, norime paraginti paskutines pavasario dienas praleisti šiltose teatrų salėse, stebint edukacinius spektaklius skirtus ne tik mažiesiems, bet ir jų tėveliams.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nustebinkite savo mažuosius pakviesdami ketvirtadienio vakarą praleisti cirke. Gegužės 7 d., šalia Vilniaus prekybos ir pramogų centro „Akropolis", kuriam laikui įsikūrė Didysis Baltijos cirkas. Pasiruošę naujam,  2015 metų sezonui, artistai žada padovanoti daugybę spalvingų, magiškų akimirkų visiems, kurie užsuks pasigėrėti jų triukais. Cirko trupė ne bet kokia - tarptautinė. Iš įvairių pasaulio kampelių surinkti artistai bei gyvūnai yra gastroliavę ir pasirodę geriausių Europos cirkų arenose pagaliau  stebins ir Lietuvos publiką. Ypatingas svečias - liūtas Alex iš „Madagaskaro"!

Ankstyvą šeštadienio, gegužės 6 d., rytą kviečiame pradėti muzikiniame spektaklyje vaikams „Kari ir Bakterija". Spektaklis - edukacinis, šmaikščiai ir linksmai mokantis vaikučius valytis savo dantukus. O tie, kurie nemėgsta to daryti išvys, kas gali atsitikti, kuomet valgoma labai daug saldumynų ir visiškai nesirūpinama dantukais. Spektaklis bus tikrai labai naudingas tiek tėveliams, tiek vaikams. Jį išvysti galėsite Vilniaus kameriniame teatre.

„Išeik į kiemą" - miuziklas, kurį būtina pamatyti visai šeimai. Jaunimo miuziklo teatro aktorių pristatomas edukacinis miuziklas sukurtas V. V. Landsbergio pasakos „Kaip pelytė Zita pasaulį išgelbėjo" motyvais. Šiuo miuziklu jaunieji aktoriai siekia atkreipti visų, ypač jaunųjų žiūrovų, dėmesį į opias gamtos užterštumo problemas, su kuriomis susiduria kiekvieną dieną net savo kieme. „Išeik į kiemą" idėja - ugdyti ir skatinti atsakomybę už savo padarytus ar nepadarytus veiksmus, kadangi kiekvienas iš mūsų esame atsakingas už pasaulį, kuriame gyvename. Neatsitiktinai pasirinkta ir miuziklo vieta - tai Vilniaus skate-parkas, „Kablys". Ši vieta sutraukia daug jaunimo, o miuzikle rampos tampa dekoracijomis. Miuziklas skirtas 7-16 metų jauniesiems žiūrovams ir juos lydintiems šeimos nariams.

Sekmadienį Klaipėdos kultūros centre „Žvejų rūmai" bus rodoma smagi pjesė-pasaka vaikams „Nutikimai smaližių šalyje". Labai saldi, linksma, nuotaikinga ir, žinoma, pamokanti pasaka apie Smaližijos šalies karalių Medlaižį, jo dukrą princesę Meilutę ir visą būrį spalvingų gyventojų. Visus juos, taip saldžiai gyvenant, užpuola baisi liga - saldligės epidemija. Yra tik vienas vaistas, kuris gali padėti. Koks? Sužinosite apsilankę spektaklyje!

Dar vienas smagus spektaklis sekmadienį bus rodomas Vilniaus mažajame teatre. Sektaklis „Dostojevskis vaikams (nuo 9 iki 99 metų)" sukurtas pagal labai gerai visiems žinomo rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio romanus: „Vargo žmonės", „Netočka Nezvanovna", „Jaunuolis", „Broliai Karamazovai" bei pačio rašytojo rašytą dienoraštį. Šiuos visus kūrinius vienija vaikai bei aktualios ir šiandienos jaunimui temos - atsakomybė, mylimi žmonės, meilė, neapykanta, ambicijos. Spektaklio režisierius Paulius Ignatavičius mokyklinio amžiaus moksleiviams skirtą spektaklį laiko didžiule atsakomybe ir kūrybos malonumu: „Spektaklyje žaisime atvirą teatrą. Atsisakėme netgi scenos - viskas vyks čia pat prie žiūrovo." Nepraleiskite progos pamatyti ir sudalyvauti kitokiame spektaklyje.

Ne tik cirkas, spektakliai, koncertai, bet ir kiti, įvairūs renginiai Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje - visų jų tvarkaraštį galite rasti tik vienoje vietoje, renginių portale Kur.lt.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.

Daugiavaikėms kauniečių šeimoms – viešasis transportas už simbolinį mokestį

Tris ir daugiau vaikų auginančių šeimų atžalos Kauno mieste autobusais ir troleibusais važinėsis praktiškai nemokamai.

Feisbuke plinta nematytas kiaušinių marginimo būdas (2)

Artėjant Velykoms, vis dažniau susimąstome, kaip dažysime margučius. Šįkart pristatome Lietuvoje neįprastą būdą.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (3)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.