Artėjant savaitgaliui: renginiai šeimoms su vaikais

Prasidėjus paskutiniam pavasario mėnesiui ir kultūrinių renginių sezonui artėjant į pabaigą, norime paraginti paskutines pavasario dienas praleisti šiltose teatrų salėse, stebint edukacinius spektaklius skirtus ne tik mažiesiems, bet ir jų tėveliams.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nustebinkite savo mažuosius pakviesdami ketvirtadienio vakarą praleisti cirke. Gegužės 7 d., šalia Vilniaus prekybos ir pramogų centro „Akropolis", kuriam laikui įsikūrė Didysis Baltijos cirkas. Pasiruošę naujam,  2015 metų sezonui, artistai žada padovanoti daugybę spalvingų, magiškų akimirkų visiems, kurie užsuks pasigėrėti jų triukais. Cirko trupė ne bet kokia - tarptautinė. Iš įvairių pasaulio kampelių surinkti artistai bei gyvūnai yra gastroliavę ir pasirodę geriausių Europos cirkų arenose pagaliau  stebins ir Lietuvos publiką. Ypatingas svečias - liūtas Alex iš „Madagaskaro"!

Ankstyvą šeštadienio, gegužės 6 d., rytą kviečiame pradėti muzikiniame spektaklyje vaikams „Kari ir Bakterija". Spektaklis - edukacinis, šmaikščiai ir linksmai mokantis vaikučius valytis savo dantukus. O tie, kurie nemėgsta to daryti išvys, kas gali atsitikti, kuomet valgoma labai daug saldumynų ir visiškai nesirūpinama dantukais. Spektaklis bus tikrai labai naudingas tiek tėveliams, tiek vaikams. Jį išvysti galėsite Vilniaus kameriniame teatre.

„Išeik į kiemą" - miuziklas, kurį būtina pamatyti visai šeimai. Jaunimo miuziklo teatro aktorių pristatomas edukacinis miuziklas sukurtas V. V. Landsbergio pasakos „Kaip pelytė Zita pasaulį išgelbėjo" motyvais. Šiuo miuziklu jaunieji aktoriai siekia atkreipti visų, ypač jaunųjų žiūrovų, dėmesį į opias gamtos užterštumo problemas, su kuriomis susiduria kiekvieną dieną net savo kieme. „Išeik į kiemą" idėja - ugdyti ir skatinti atsakomybę už savo padarytus ar nepadarytus veiksmus, kadangi kiekvienas iš mūsų esame atsakingas už pasaulį, kuriame gyvename. Neatsitiktinai pasirinkta ir miuziklo vieta - tai Vilniaus skate-parkas, „Kablys". Ši vieta sutraukia daug jaunimo, o miuzikle rampos tampa dekoracijomis. Miuziklas skirtas 7-16 metų jauniesiems žiūrovams ir juos lydintiems šeimos nariams.

Sekmadienį Klaipėdos kultūros centre „Žvejų rūmai" bus rodoma smagi pjesė-pasaka vaikams „Nutikimai smaližių šalyje". Labai saldi, linksma, nuotaikinga ir, žinoma, pamokanti pasaka apie Smaližijos šalies karalių Medlaižį, jo dukrą princesę Meilutę ir visą būrį spalvingų gyventojų. Visus juos, taip saldžiai gyvenant, užpuola baisi liga - saldligės epidemija. Yra tik vienas vaistas, kuris gali padėti. Koks? Sužinosite apsilankę spektaklyje!

Dar vienas smagus spektaklis sekmadienį bus rodomas Vilniaus mažajame teatre. Sektaklis „Dostojevskis vaikams (nuo 9 iki 99 metų)" sukurtas pagal labai gerai visiems žinomo rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio romanus: „Vargo žmonės", „Netočka Nezvanovna", „Jaunuolis", „Broliai Karamazovai" bei pačio rašytojo rašytą dienoraštį. Šiuos visus kūrinius vienija vaikai bei aktualios ir šiandienos jaunimui temos - atsakomybė, mylimi žmonės, meilė, neapykanta, ambicijos. Spektaklio režisierius Paulius Ignatavičius mokyklinio amžiaus moksleiviams skirtą spektaklį laiko didžiule atsakomybe ir kūrybos malonumu: „Spektaklyje žaisime atvirą teatrą. Atsisakėme netgi scenos - viskas vyks čia pat prie žiūrovo." Nepraleiskite progos pamatyti ir sudalyvauti kitokiame spektaklyje.

Ne tik cirkas, spektakliai, koncertai, bet ir kiti, įvairūs renginiai Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje - visų jų tvarkaraštį galite rasti tik vienoje vietoje, renginių portale Kur.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (1)

Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (32)

Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

Rimantas Kėvalas: „Žinokite, kad vaikai nesirgti negali, ir tai - ne pasaulio pabaiga“ (2)

„Kodėl mano vaikas serga?", - tokį klausimą Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas, vaikų ligų gydytojas, prof. dr. Rimantas Kėvalas išgirsta be galo dažnai.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (13)

Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Kauno Rotušė nušvis purpurine spalva

Šiandien, lapkričio 17 d., visas pasaulis mini pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Kaune šios dienos minėjimus jau 5 metus iš eilės organizuoja asociacija „Padedu augti", kuri visus kauniečius bei miesto svečius kviečia pasigrožėti 5-tąjį kartą purpurine spalva sužibsiančia Kauno Rotuše bei prisidėti prie palaikymo akcijos.

Miuziklas „Kakės Makės gimtadienis" sužavėjo pirmuosius mažuosius gerbėjus

Sekmadienį sostinės „Siemens" arenoje įvyko pirmasis miuziklo „Kakės Makės gimtadienis" parodymas. Visi bilietai į premjerą Vilniuje buvo parduoti.

10 mėnesių kūdikis sveria 28 kilogramus: gydytojai baiminasi dėl jo gyvybės (4)

10 mėnesių berniukas iš Meksikos Luis Manuel Gonzales, kaip ir visi jo bendraamžiai, mokosi tarti pirmuosius žodžius ir aktyviai domisi jį supančiu pasauliu. Tačiau Luis tai padaryti yra sunkiau, negu kitiems kūdikiams, mat jis sveria neįtikėtinai daug - net 28 kilogramus.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Istorinėje Aleksandro Vasiljevo parodoje - vaikų aprangos ir gyvenimo būdo įdomybės

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje pristatyta paroda „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“, kurioje kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas kviečia pamatyti niekada anksčiau Lietuvos publikai nerodytus įvairių laikotarpių vaikiškus drabužius, aksesuarus, žaislus bei namų apyvokos daiktus.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

9,5 min. atgauti pusiausvyrą po bemiegės nakties

Mama, mes tave suprantame. Nuovargis - baisus dalykas, o toks nuovargis, kurį patiria mama, yra didesnis nei bet kuris kitas.

Būsimi ir esami tėvai kviečiami į nemokamas paskaitas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

Kviečiame į nemokamas paskaitas būsimoms mamytėms

Kūdikio, ypač pirmojo, besilaukiančioms mamoms kyla begalė klausimų apie nėščiųjų mitybą, higieną, taip pat, kaip pasiruošti sklandžiam gimdymui bei prižiūrėti naujagimį.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.