Atspausdino dar negimusio vaiko 3 D kopiją

 (21)
Laukiantis vaikučio, daugelis tėvų svarsto, kokio ūgio ir svorio jis yra, į ką bus panašus gimęs. Nuo šiol įmanoma tai sužinoti – viena estų bendrovė gali atspausdinti dar negimusio vaiko 3D kopiją.
© Reuters/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Apie 3D ultragarso tyrimą nėščiosioms žinoma jau ne vieneri metai. Kai kurios klinikos šią paslaugą teigia ir Lietuvoje. Paprastai siūloma tokiam tyrimui ateiti apie 26 -32 nėštumo savaitę. Vaikutis yra pakankamai išsivystęs, tačiau dar ne per didelis ir ultragarso tyrimo metu galima apžiūrėti jį visu ūgiu, taip pat pamatyti jo veido bruožus.

Paprastai ultragarso tyrimo metu vaikai snaudžia, tačiau pasitaiko, kad jie įamžinami čiulpiantys pirštą, žagsintys, mojuojantys rankomis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Nuomonė: aš vis tiek kelsiu vaiko nuotraukas į feisbuką
Jei smirda vaiko kojos: patarimai, ką daryti

Nors gydytojai ne kartą yra sakę, kad ultragarso tyrimas yra medicininės paskirties tyrimas, skirtas galimoms nėštumo komplikacijoms ir vaikelio vystymosi anomalijoms nustatyti, realybė tokia, kad daug tėvų 3D tyrimui ryžtasi tik dėl smalsumo – norėdami sužinoti vaiko lytį bei pamatyti jį iš labai arti.

Žinodami tokį tėvų smalsumą, verslininkai irgi nesnaudžia. Naujausias jų išradimas – tiksli negimusio vaikučio 3D kopija.

Atspausdino dar negimusio vaiko 3 D kopiją
© Reuters/Scanpix

Taline (Estija) esanti bendrovė surado būdą, kaip padaryti, kad nėštumo metu tėvai galėtų iš arčiau susipažinti su būsimu vaikučiu – jie ėmė spausdinti 3D būsimojo vaikučio modelius.

Norite pamatyti, kaip atrodo gimdoje vaisius, kuriam 26 nėštumo savaitės? O kokio dydžio jis yra, kai sukanka 30 nėštumo savaičių? Jokių problemų! Išradingi estai surado būdą, kaip tokį susitikimą su būsimu vaikučiu padaryti dar labiau apčiuopiamą.

Gydytojas Marekas Sois atlieka būsimai mamai Maarjai Lants 3D ultragarso tyrimą.

Atspausdino dar negimusio vaiko 3 D kopiją
© Reuters/Scanpix

Nuotraukoje įamžintas estas Haver Jarveoja šiuo metu kuris apdirba 3D būdu atspausdintą dar negimusio vaikučio modelį.

Atspausdino dar negimusio vaiko 3 D kopiją
© Reuters/Scanpix

Netrukus jis galės jį duoti nėščiajai.

Atspausdino dar negimusio vaiko 3 D kopiją
© Reuters/Scanpix

Ultragarso tyrimu metu užfiksuotas negimęs vaikas įgauna kontūrus ir atrodo lygiai toks pat, kaip šią minutę yra savo mamos gimdoje.

Atspausdino dar negimusio vaiko 3 D kopiją
© Reuters/Scanpix

Būsimoji mama estė Maarja Lants susidomėjusi stebi savo vaikelio miniatiūrinę kopiją.

Atspausdino dar negimusio vaiko 3 D kopiją
© Reuters/Scanpix

Ypatingas suvenyras, kuris visada primins moteriai nėštumo laikotarpį.

Atspausdino dar negimusio vaiko 3 D kopiją
© Reuters/Scanpix
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (1)

Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (32)

Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

Rimantas Kėvalas: „Žinokite, kad vaikai nesirgti negali, ir tai - ne pasaulio pabaiga“ (2)

„Kodėl mano vaikas serga?", - tokį klausimą Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas, vaikų ligų gydytojas, prof. dr. Rimantas Kėvalas išgirsta be galo dažnai.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (13)

Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Kauno Rotušė nušvis purpurine spalva

Šiandien, lapkričio 17 d., visas pasaulis mini pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Kaune šios dienos minėjimus jau 5 metus iš eilės organizuoja asociacija „Padedu augti", kuri visus kauniečius bei miesto svečius kviečia pasigrožėti 5-tąjį kartą purpurine spalva sužibsiančia Kauno Rotuše bei prisidėti prie palaikymo akcijos.

Miuziklas „Kakės Makės gimtadienis" sužavėjo pirmuosius mažuosius gerbėjus

Sekmadienį sostinės „Siemens" arenoje įvyko pirmasis miuziklo „Kakės Makės gimtadienis" parodymas. Visi bilietai į premjerą Vilniuje buvo parduoti.

10 mėnesių kūdikis sveria 28 kilogramus: gydytojai baiminasi dėl jo gyvybės (4)

10 mėnesių berniukas iš Meksikos Luis Manuel Gonzales, kaip ir visi jo bendraamžiai, mokosi tarti pirmuosius žodžius ir aktyviai domisi jį supančiu pasauliu. Tačiau Luis tai padaryti yra sunkiau, negu kitiems kūdikiams, mat jis sveria neįtikėtinai daug - net 28 kilogramus.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Istorinėje Aleksandro Vasiljevo parodoje - vaikų aprangos ir gyvenimo būdo įdomybės

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje pristatyta paroda „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“, kurioje kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas kviečia pamatyti niekada anksčiau Lietuvos publikai nerodytus įvairių laikotarpių vaikiškus drabužius, aksesuarus, žaislus bei namų apyvokos daiktus.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

9,5 min. atgauti pusiausvyrą po bemiegės nakties

Mama, mes tave suprantame. Nuovargis - baisus dalykas, o toks nuovargis, kurį patiria mama, yra didesnis nei bet kuris kitas.

Būsimi ir esami tėvai kviečiami į nemokamas paskaitas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

Kviečiame į nemokamas paskaitas būsimoms mamytėms

Kūdikio, ypač pirmojo, besilaukiančioms mamoms kyla begalė klausimų apie nėščiųjų mitybą, higieną, taip pat, kaip pasiruošti sklandžiam gimdymui bei prižiūrėti naujagimį.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.