Atvelykio savaitgalio renginiai šeimoms su vaikais

Šylant orams Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje organizuojama vis daugiau renginių, kurie skatina daugiau laiko praleisti gryname ore ir geriau pažinti ar iš naujo susipažinti su savo miestu.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Artėjantį savaitgalį smagiai laiką su visa šeima galėsite praleisti pasirinkę vieną iš kelių organizuojamų ekskursijų ar žvarbesnę popietę pasižiūrėti linksmą spektaklį.

Savaitgalį kviečiame praleisti turiningai ir artimiau susipažinti su Vilniumi. Šeštadienį, balandžio 11 d., kviečiame keliauti į ekskursiją „Valdovų rūmai ir senasis valdovų kelias". Ekskursija prasidės nuo Rotušės aikštės, toliau bus keliaujama Didžiąja ir Pilies gatvėmis iki pat Valdovų rūmų muziejaus. Ekskursija pasibaigs keliaujant Senuoju Lietuvos valdovų keliu. Ekskursijos metu išgirsite daug pasakojimų apie viduramžių Vilnių, jo gyventojus, svečius, rengiamas šventes. Susipažinsite su istorine architektūra bei archeologiniais radiniais. Smalsiesiems tai bus geriausiai praleistas šeštadienis!

Kaune šeštadienį, J. Gruodžio memorialiniame muziejuje, skambės dainos, liaudiška muzika ir daug juoko! Visi vaikai, jų tėvai, seneliai ir draugai kviečiami užsukti į renginį „Vaikučių velykėlės". Čia visi susirinkusieji galės ridenti savo atsineštus margučius, spalvinti ir kitaip puošti butaforinius kiaušinius, šokti liaudines ratelius, dainuoti, žaisti ir visaip kaip kitaip linksmintis.

O klaipėdiečiai šeštadienį kviečiami praleisti Kultūros fabrike, kur bus rodomas jautrus ir šiltas šokio spektaklis „Baltoji lopšinė". Spektaklyje sutiksite keturis veikėjus: mažąjį Zuikutį, močiutę Karvę, kaimyną Antį ir mamą Zuikę. Spektaklis žavi savo paprasta, minimalizuota ir estetiškai švaria scenografija bei nuo spalvotų blizgučių apvalytais herojų kostiumais. Šokio teatro „Padi Dapi Fish" kūrybinė komanda puoselėja vieną sėkmingiausių savo tradicijų - vaikiškai auditorijai skirtus spektaklius.

Smalsiuosius ir sekmadienį, balandžio 12 d., kviesime praleisti dar vienoje ekskursijoje po vilnių - „Vilniaus kiemeliai". Klaidžiojant po Vilniaus senamiestį užsuksite ir susipažinsite su įdomiausiais kiemeliais. Vieni puošnūs ir erdvūs, kiti skurdesnis ir siauri - bet kiekvienas jų savotiškas ir turintis savo paslaptį bei istoriją. Ekskursijos metu sužinosite kaip gyveno paprasti miestiečiai, pirkliai ir amatininkai, išgirsite daug įdomių pasakojimų bei paslapčių.

Na o visus svajoklius kviečiame sekmadienį praleisti Vilniaus Keistuolių teatre, kur galėsite išvysti miuziklą, skirtą visai šeimai, „Juozapas ir jo svajonių apsiaustas". Šis miuziklas ne bet koks. Tai spalvingas pasakojimas, šiuolaikiškai ir intriguojančiai pateikiantis Biblinę istoriją apie Juozapą. Miuzikle nėra Biblijos sentimentalumo, o pasaulis parodomas toks, koks yra, tik paliekama teisė svajoti. Juk svajonės niekuomet nepasensta ir neatsibosta!

Šiokiadienių bei savaitgalio renginiai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, vaikams, mamoms, tėčiams ir seneliams - tiek daug linksmybių visai šeimai vienoje vietoje dar niekada nebuvo! O jas visas galima rasti renginių portale Kur.lt.

Diskusijų platforma laikinai išjungta. Prašome pabandyti vėliau.

Įdomybės

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Idealus amžius gimdyti vaikus (2)

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (5)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.