Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai

„Birželį žurnalas „Tavo vaikas" labai vasariškas ir daugiau temų skiria kelionėms ir šeimų nuotykiams“, – pristatydama naują, birželio mėnesio, žurnalo numerį sako vyr. redaktorė Gitana Šeštokienė.
© Fotografės Nendrės

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar kada pagalvojote, kad, užuot tupėjęs miesto dulkėse vasarą, jūsų atžala galėtų pats vienas nuvažiuoti ir net nuskristi pas tetą prie jūros?

Keturių vaikų mamos edukologės Austėjos Landsbergienės atžaloms tokios kelionės - ne naujiena. Jos vyresnėlis Augustas pirmą kartą vienas lėktuvu skrido būdamas vos... šešerių.

„Tuo metu visa šeima iš Lietuvos kraustėmės gyventi į Belgiją, gyvenome, galima sakyti, „ant dėžių", Morta dar buvo kūdikis, trumpai tariant, sunkus metas. Vis svarstėme, ką galime padaryti, kad vaikams šis pereinamasis laikotarpis praeitų kuo švelniau, ramiau. Apie tai išsikalbėjau su drauge, kuri gyvena Švedijoje. Toji draugė ir sako: „Tegul Augustas atostogų skrenda pas mus." Pasidomėjome, tai tikrai įmanoma!"

„Manau, kad mes, tėvai, bijome skrydžio, – sako edukologė. – Bet nėra ko bijoti, nes vaikas vienas skrenda iš taško A į tašką B, jis, kitaip, nei važiuodamas autobusu, niekur neišlips, be to, yra perduodamas iš rankų į rankas atsakingiems žmonėms, kurie palydi ir pasitinka oro uoste.

Kartu negalima griežtai pasakyti, kad štai tokio amžiaus vaikas gali drąsiai skristi lėktuvu vienas. Tai priklauso nuo daugelio aplinkybių, taip pat – ir auklėjimo".

Pasakojimo, kas tie tėvai-sraigtasparniai ir ką išgyveno edukologės šeima, kai jiems paskambino iš Norvegijos vaiko teisių tarnybos ir pranešė, kad... jų vaikas pavėlavo į lėktuvą, ieškokite žurnale (str. „Keliauja vienas").

Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Žurnalas „Tavo vaikas" nuolat ieško ugdymo naujienų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Žalioji mokykla Balyje (Indonezija) – žiniasklaidos dėmesio centre.

Nuo Lietuvos iki Balio – daugiau kaip 10 tūkst. km. Tai beveik 30 val. skrydžio. Tačiau nuo pat mokyklos atidarymo joje mokosi kokie 5 proc. lietuvaičių. Atsakymo, kuo ji patraukli lietuviui, ieškokite redaktorės Eglės Čepavičienės str. „Žaliausia“.

Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Tėvystės nemoko mokyklos, kolegijos ar universitetai, todėl vienintelė galimybė „augti“ sulaukus vaikų yra ieškoti žinių pačiam. Dabar nauja mada – tėvų grupės. Kas tai, skaitykite str. „Tėvų grupė, arba deguonies kaukė mamai“.

Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

„Kakės Makės knygos, manau, yra skirtos tėvams. Maži vaikai tokių juokų nesupranta: „Neklausysi - nukris ir pabėgs ausys“, „Netvarkysi – ateis nykštukas ir paims tavo žaislus.“ Tai gąsdinantys būdai priversti vaiką paklusti", – tikru netikėtumu žurnalo „Tavo vaikas“ redakcijai tapo drąsus žurnalo konsultantės psichologės pareiškimas, kad populiariosios Kakės Makės knygos gali būti žalingos vaikų psichikai. Kodėl, atsakymas str. „Šalin Netvarkos nykštuką!“

Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Iš tikrųjų, kad patirtum nuotykį, nebūtina belstis į Balį. Tą galima padaryti ir Lietuvoje! Tiesą pasakius, aplankyti ką tik gimusius tigriukus ir dar prie jų prisiliesti – nemenkas įspūdis. „Tavo vaiko“ redakcijos įspūdžius, patirtus Trakėnų zoologijos sode Marijampolės r., rasite str. „Paglostyti tigrą“.

Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Viršelyje – 7 mėn. Adelė

Kai paskambinome Adelės mamai Simonai, paaiškėjo, kad ji su šeima gyvena Kipre ir kitą dieną jau planuoja išvykti. Sužinojusi, kad smulkučiukę Adelę pasirinkome papuošti žurnalo viršelį, Simona nusprendė atidėti kelionę ir savaite vėliau, nei planavo, grįžti į Kiprą. Kol mažylė šypsojosi fotografei, pakalbiname mamą.

Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai
© Fotografės Nendrės

Adelės mama Simona: „Nors esu didžiulė Lietuvos patriotė ir niekada nemaniau, kad galiu gyventi kur nors kitur, išvykau į Kiprą su ką tik gimusia dukryte – vykau pas vyrą, kuris šioje šalyje gavo darbą. Labai greitai supratau, kad tai vaikams palanki šalis, nes visi žmonės didžiausia vertybe laiko vaikus ir šeimą. Kiekviena mama šioje šalyje jaučiasi išskirtinė, nes kad ir kur pasirodytų su savo vaikais, visi ją apsupa didžiuliu rūpesčiu ir palydi nuoširdžiomis šypsenomis. Adelė ten maudosi jūroje, lepinasi saulės voniomis, mielai draugauja ir su katėmis, kurių čia apstu. Ne veltui Kipras vadinamas katinų šalimi. Kadangi Kipre taip gera auginti vaikus, vis dažniau pagalvojame apie antrą.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

„Gelbėkit vaikus" atliktas tyrimas: vaikams neramu dėl vargingai gyvenančių bendraamžių (5)

Nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus" užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai" atliktas reprezentatyvus Lietuvos vaikų tyrimas „Jaunas balsas 2017" atskleidė: dalis šalies vaikų nerimauja dėl to, kad jų šeima neturi pakankamai pinigų būtinosioms išlaidoms, o dar daugiau nusiminę savo aplinkoje matydami bendraamžius, kurių šeimos verčiasi sunkiai.

Projekto „Naujamiesčio dienos“ uždaryme – nemokamos pramogos ir vaišės visai šeimai

Rytoj Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyks nuotaikingas projekto „Naujamiesčio dienos“ uždarymas. Nuo 18 val. vyksiančiame nemokamame renginyje pramogų ras ir dideli, ir maži.

Vaikų dienos centro kasdienybė iš arti: kaip pagaminti pietus už vos 30 centų?

Lietuvoje trūksta vaikų dienos centrų, kur vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų gali saugiai praleisti laiką po pamokų. Neretas iš jų tik čia gauna galimybę pavalgyti.

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą (4)

Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.

Gimė pusseptinto kilogramo sveriantis naujagimis

Įprastai naujagimiai sveria 3-4 kilogramus, tačiau retais atvejais pasitaiko ir dvigubai daugiau gimimo metu sveriančių mažylių.

Bausdama mokinį pedagogė jam ant kaktos užrašė „kvailys“ (1)

Neeilinis įvykis vienoje Rusijos mokyklų. Neapsikentusi netinkamo mokinių elgesio, viena mokytoja kaip bausmę vaikui ant kaktos užrašė žodįs „kvailys“ (rus. durak).

Išmokos bus mokamos visiems vaikams iki 18 metų (21)

Seimas šiandien priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo vienas, susilaikė 15 Seimo narių. Priimtos pataisos įsigalioja 2018 m. sausio 1 d.

Kauniečiai kviečiami į nemokamus pozityvios tėvystės mokymus

Kaune organizuojami nemokami mokymai šeimoms apie pozityvią tėvystę ir psichologinį smurtą mokykloje.

Pagimdė naujagimį, kurio kraujyje rastos 3 promilės alkoholio (7)

Lenkijos žiniasklaida praneša apie neeilinį įvykį Lodzės vaivadijoje (Lenkija).

Negyvų dvynių susilaukusi šeima vežė juos laidoti ir tada įvyko stebuklas (3)

Šią savaitę žiniasklaidą apskriejo neįtikėtina istorija iš Naujojo Delio (Indija), kuri labiau primena siaubo filmo scenarijų, o ne realų įvykį XXI amžiuje.

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Linksmas eksperimentas: vaikams suteikė laisvę puošti Kalėdų eglę kaip tik širdis geidžia

Prisipažinkime: kai buvome maži, svajojome pakliūti į saldainių fabriką arba į žaislų parduotuvę, kurioje būtų galima valgyti kiek tik lenda ir pasiimti žaislų tiek, kiek telpa į glėbį... Ir ką mes būtume darę, jei tos svajonės būtų išsipildžiusios?

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

TAVO VAIKO premjeroje – išdaigininkas MEŠKIUKAS PADINGTONAS 2

Argi jis ne mielas? Vaikų ir suaugusiųjų mylimas meškiukas Padingtonas sugrįžta į kino ekranus: ketvirtadienio, lapkričio 30 dienos vakarą per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – lietuviškai dubliuotas išdaigų ir nuotykių kupinas filmas „Meškiukas Padingtonas 2" Pamatykite pirmieji!