Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai

„Birželį žurnalas „Tavo vaikas" labai vasariškas ir daugiau temų skiria kelionėms ir šeimų nuotykiams“, – pristatydama naują, birželio mėnesio, žurnalo numerį sako vyr. redaktorė Gitana Šeštokienė.
© Fotografės Nendrės

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar kada pagalvojote, kad, užuot tupėjęs miesto dulkėse vasarą, jūsų atžala galėtų pats vienas nuvažiuoti ir net nuskristi pas tetą prie jūros?

Keturių vaikų mamos edukologės Austėjos Landsbergienės atžaloms tokios kelionės - ne naujiena. Jos vyresnėlis Augustas pirmą kartą vienas lėktuvu skrido būdamas vos... šešerių.

„Tuo metu visa šeima iš Lietuvos kraustėmės gyventi į Belgiją, gyvenome, galima sakyti, „ant dėžių", Morta dar buvo kūdikis, trumpai tariant, sunkus metas. Vis svarstėme, ką galime padaryti, kad vaikams šis pereinamasis laikotarpis praeitų kuo švelniau, ramiau. Apie tai išsikalbėjau su drauge, kuri gyvena Švedijoje. Toji draugė ir sako: „Tegul Augustas atostogų skrenda pas mus." Pasidomėjome, tai tikrai įmanoma!"

„Manau, kad mes, tėvai, bijome skrydžio, – sako edukologė. – Bet nėra ko bijoti, nes vaikas vienas skrenda iš taško A į tašką B, jis, kitaip, nei važiuodamas autobusu, niekur neišlips, be to, yra perduodamas iš rankų į rankas atsakingiems žmonėms, kurie palydi ir pasitinka oro uoste.

Kartu negalima griežtai pasakyti, kad štai tokio amžiaus vaikas gali drąsiai skristi lėktuvu vienas. Tai priklauso nuo daugelio aplinkybių, taip pat – ir auklėjimo".

Pasakojimo, kas tie tėvai-sraigtasparniai ir ką išgyveno edukologės šeima, kai jiems paskambino iš Norvegijos vaiko teisių tarnybos ir pranešė, kad... jų vaikas pavėlavo į lėktuvą, ieškokite žurnale (str. „Keliauja vienas").

Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Žurnalas „Tavo vaikas" nuolat ieško ugdymo naujienų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Žalioji mokykla Balyje (Indonezija) – žiniasklaidos dėmesio centre.

Nuo Lietuvos iki Balio – daugiau kaip 10 tūkst. km. Tai beveik 30 val. skrydžio. Tačiau nuo pat mokyklos atidarymo joje mokosi kokie 5 proc. lietuvaičių. Atsakymo, kuo ji patraukli lietuviui, ieškokite redaktorės Eglės Čepavičienės str. „Žaliausia“.

Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Tėvystės nemoko mokyklos, kolegijos ar universitetai, todėl vienintelė galimybė „augti“ sulaukus vaikų yra ieškoti žinių pačiam. Dabar nauja mada – tėvų grupės. Kas tai, skaitykite str. „Tėvų grupė, arba deguonies kaukė mamai“.

Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

„Kakės Makės knygos, manau, yra skirtos tėvams. Maži vaikai tokių juokų nesupranta: „Neklausysi - nukris ir pabėgs ausys“, „Netvarkysi – ateis nykštukas ir paims tavo žaislus.“ Tai gąsdinantys būdai priversti vaiką paklusti", – tikru netikėtumu žurnalo „Tavo vaikas“ redakcijai tapo drąsus žurnalo konsultantės psichologės pareiškimas, kad populiariosios Kakės Makės knygos gali būti žalingos vaikų psichikai. Kodėl, atsakymas str. „Šalin Netvarkos nykštuką!“

Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Iš tikrųjų, kad patirtum nuotykį, nebūtina belstis į Balį. Tą galima padaryti ir Lietuvoje! Tiesą pasakius, aplankyti ką tik gimusius tigriukus ir dar prie jų prisiliesti – nemenkas įspūdis. „Tavo vaiko“ redakcijos įspūdžius, patirtus Trakėnų zoologijos sode Marijampolės r., rasite str. „Paglostyti tigrą“.

Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Viršelyje – 7 mėn. Adelė

Kai paskambinome Adelės mamai Simonai, paaiškėjo, kad ji su šeima gyvena Kipre ir kitą dieną jau planuoja išvykti. Sužinojusi, kad smulkučiukę Adelę pasirinkome papuošti žurnalo viršelį, Simona nusprendė atidėti kelionę ir savaite vėliau, nei planavo, grįžti į Kiprą. Kol mažylė šypsojosi fotografei, pakalbiname mamą.

Austėja Landsbergienė: nebūkime tėvai-sraigtasparniai
© Fotografės Nendrės

Adelės mama Simona: „Nors esu didžiulė Lietuvos patriotė ir niekada nemaniau, kad galiu gyventi kur nors kitur, išvykau į Kiprą su ką tik gimusia dukryte – vykau pas vyrą, kuris šioje šalyje gavo darbą. Labai greitai supratau, kad tai vaikams palanki šalis, nes visi žmonės didžiausia vertybe laiko vaikus ir šeimą. Kiekviena mama šioje šalyje jaučiasi išskirtinė, nes kad ir kur pasirodytų su savo vaikais, visi ją apsupa didžiuliu rūpesčiu ir palydi nuoširdžiomis šypsenomis. Adelė ten maudosi jūroje, lepinasi saulės voniomis, mielai draugauja ir su katėmis, kurių čia apstu. Ne veltui Kipras vadinamas katinų šalimi. Kadangi Kipre taip gera auginti vaikus, vis dažniau pagalvojame apie antrą.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.

Psichologė Laura Milčienė: teatras yra puikus pakaitalas technologijoms

Vos prieš tris mėnesius Vilniuje duris žiūrovams atvėręs teatras „Pradžia“ jau spėjo įsitvirtinti Vilniaus renginių kalendoriuose, kviesdamas šeimas su pačiais mažiausiais į spektaklius, gyvos muzikos koncertus, meno pažinimo užsiėmimus, o dar tik besilaukiančias poras – į tėvystės paskaitas. Teatras vaikams „Pradžia" šią savaitę žymi jau 100-ąjį renginį nuo atsidarymo pradžios.

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Naujos parduotuvės atidaryme – žinomos mamos su vaikais

Vilniuje esančiame prekybos centre „Panorama“ antrajame aukšte duris atvėrė nauja parduotuvė CHICCO.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Kviečia nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kūdikis gimė praėjus ketveriems metams po tėvų mirties

Skamba neįtikėtinai, bet tai visiška tiesa.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Prasidėjo 2018 metų šeimos rinkimai

Daugiavaikių šeimų asociacija MES skelbia „2018 Metų šeimos“ rinkimus.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga ir nuotaikinga animacija LINO: NUOTYKIAI KATINO KAILYJE

Vieną akimirką – žmogus, kitą – žmogaus dydžio katinas! Nuotaikinga animacinė pasaka „Lino: nuotykiai katino kailyje" į Lietuvos kino ekranus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: pamatykite šį filmą pirmieji su visa šeima balandžio 8 d. (sekmadienį) kino centruose „Forum Cinemas"!

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“ (3)

„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.