Būsimieji tėvai gali matyti, kaip vyksta apvaisinimas mėgintuvėlyje

 (2)
Tobulėjant medicinos galimybėms bei išmaniosioms technologijoms, būsimieji tėvai turi galimybė būti vis arčiau gimties stebuklo. Šįkart – gera naujiena toms šeimoms, kurioms susilaukti vaikelio natūraliu būdu nepavyksta ir jos naudojasi pagalbinio apvaisinimo paslauga.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nuo šiol pagalbinio apvaisinimo galimybe pasinaudojusios poros galės realiu laiku stebėti, kaip embrionas vystosi per specialiai šiam tikslui sukurtą išmaniųjų telefonų programėlę. Tiesiogine prasme būsimieji tėvai perkeliami į laboratoriją, kur jie realiu laiku gali stebėti, kaip vystosi jų būsimasis kūdikis.

Naująją Barselonos Marques instituto mokslininkų skurtą „Embryomobile" programėlę jau išmėgino daigau nei 500 britų porų. Ši programėlė suteiks tėvams galimybę tiesiogiai dalyvauti visuose dirbtinio apvaisinimo mėgintuvėlyje etapuose ir sumažins gydymo ir nėštumo metu patiriamą stresą, rašo „The Daily Mail".

Ekspertai panaudojo embrioskopą - inkubatorių su įmontuota kamera, kas 20 minučių nuo 3 iki 5 dienų fiksuojančia embrioną. Į inkubatorių embrionas patenka po apvaisinimo ir būna iki tol, kol yra perkeliamas į būsimos motinos gimdą. Būsimieji tėvai turi išskirtinę galimybę penkias dienas stebėti, kaip vystosi jų embrionas, kuris vėliau yra perkeliamas į gimdą.

Būsimieji tėvai gali matyti, kaip vyksta apvaisinimas mėgintuvėlyje
© Vida Press

„Galimybė stebėti embrionų būklę suteikia kontrolės pojūtį ir mažina nežinią", - sakė Marque instituto vadovė gydytoja Marisa Lopez Teijon. „Apvaisinimo mėgintuvėlyje procedūrą patiriantys tėvai klausia savęs, kokie gi tie embrionai", - teigė ji. „Puiku, kad dabar jie gali patys matyti, kas vyksta kiekvieną akimirką", - neabejojo gydytoja.

Būsimieji tėvai gali matyti, kaip vyksta apvaisinimas mėgintuvėlyje
© Vida Press

Pagalbinį apvaisinimą ir nėštumą išgyvenantys būsimieji tėvai patiria didelį nerimą. Daugiausia streso kelia keli apvaisinimo in vitro etapai: pats apvaisinimas, embriono vystymasis laboratorijoje ir nėštumo testo atsakymo laukimas po embriono perkėlimo į moters gimdą. Apvaisinimo etapas kelia itin didelį stresą, nes būsimi tėvai jo nekontroliuoja.

„Žmonės teigia, kad jaučiasi ramiau matydami, kaip užsimezga nauja gyvybė", - tikino gydytoja. „Jie jaučiasi nuostabiai matydami, kaip atsiranda jų vaikai, jie jaučiasi proceso dalimi", - tikino ji.

Būsimieji tėvai gali matyti, kaip vyksta apvaisinimas mėgintuvėlyje
© Vida Press

„Daugumai šie vaizdai sukėlė didelį įspūdį. Vidutiniškai pora šiuos vaizdus peržiūrėjo tris ar keturis kartus per dieną", - pridūrė M. Lopez Teijon.

Būsimieji tėvai gali matyti, kaip vyksta apvaisinimas mėgintuvėlyje
© Vida Press

Mobiliąją „Embryomobile" programėlę jau išmėgino daugiau nei 3 tūkst. porų, 505 iš jų - poros iš Jungtinės Karalystės (JK). Marques instituto atliktas ir Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos kongrese (ESHRE) pristatytas tyrimas atskleidė, kad dauguma tėvų šią patirtį įvardijo teigiamai ir patvirtino, kad ši programėlė padėjo jiems sumažinti patiriamą nerimą ir stresą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.