Būsimieji tėvai gali matyti, kaip vyksta apvaisinimas mėgintuvėlyje

 (2)
Tobulėjant medicinos galimybėms bei išmaniosioms technologijoms, būsimieji tėvai turi galimybė būti vis arčiau gimties stebuklo. Šįkart – gera naujiena toms šeimoms, kurioms susilaukti vaikelio natūraliu būdu nepavyksta ir jos naudojasi pagalbinio apvaisinimo paslauga.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nuo šiol pagalbinio apvaisinimo galimybe pasinaudojusios poros galės realiu laiku stebėti, kaip embrionas vystosi per specialiai šiam tikslui sukurtą išmaniųjų telefonų programėlę. Tiesiogine prasme būsimieji tėvai perkeliami į laboratoriją, kur jie realiu laiku gali stebėti, kaip vystosi jų būsimasis kūdikis.

Naująją Barselonos Marques instituto mokslininkų skurtą „Embryomobile" programėlę jau išmėgino daigau nei 500 britų porų. Ši programėlė suteiks tėvams galimybę tiesiogiai dalyvauti visuose dirbtinio apvaisinimo mėgintuvėlyje etapuose ir sumažins gydymo ir nėštumo metu patiriamą stresą, rašo „The Daily Mail".

Ekspertai panaudojo embrioskopą - inkubatorių su įmontuota kamera, kas 20 minučių nuo 3 iki 5 dienų fiksuojančia embrioną. Į inkubatorių embrionas patenka po apvaisinimo ir būna iki tol, kol yra perkeliamas į būsimos motinos gimdą. Būsimieji tėvai turi išskirtinę galimybę penkias dienas stebėti, kaip vystosi jų embrionas, kuris vėliau yra perkeliamas į gimdą.

Būsimieji tėvai gali matyti, kaip vyksta apvaisinimas mėgintuvėlyje
© Vida Press

„Galimybė stebėti embrionų būklę suteikia kontrolės pojūtį ir mažina nežinią", - sakė Marque instituto vadovė gydytoja Marisa Lopez Teijon. „Apvaisinimo mėgintuvėlyje procedūrą patiriantys tėvai klausia savęs, kokie gi tie embrionai", - teigė ji. „Puiku, kad dabar jie gali patys matyti, kas vyksta kiekvieną akimirką", - neabejojo gydytoja.

Būsimieji tėvai gali matyti, kaip vyksta apvaisinimas mėgintuvėlyje
© Vida Press

Pagalbinį apvaisinimą ir nėštumą išgyvenantys būsimieji tėvai patiria didelį nerimą. Daugiausia streso kelia keli apvaisinimo in vitro etapai: pats apvaisinimas, embriono vystymasis laboratorijoje ir nėštumo testo atsakymo laukimas po embriono perkėlimo į moters gimdą. Apvaisinimo etapas kelia itin didelį stresą, nes būsimi tėvai jo nekontroliuoja.

„Žmonės teigia, kad jaučiasi ramiau matydami, kaip užsimezga nauja gyvybė", - tikino gydytoja. „Jie jaučiasi nuostabiai matydami, kaip atsiranda jų vaikai, jie jaučiasi proceso dalimi", - tikino ji.

Būsimieji tėvai gali matyti, kaip vyksta apvaisinimas mėgintuvėlyje
© Vida Press

„Daugumai šie vaizdai sukėlė didelį įspūdį. Vidutiniškai pora šiuos vaizdus peržiūrėjo tris ar keturis kartus per dieną", - pridūrė M. Lopez Teijon.

Būsimieji tėvai gali matyti, kaip vyksta apvaisinimas mėgintuvėlyje
© Vida Press

Mobiliąją „Embryomobile" programėlę jau išmėgino daugiau nei 3 tūkst. porų, 505 iš jų - poros iš Jungtinės Karalystės (JK). Marques instituto atliktas ir Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos kongrese (ESHRE) pristatytas tyrimas atskleidė, kad dauguma tėvų šią patirtį įvardijo teigiamai ir patvirtino, kad ši programėlė padėjo jiems sumažinti patiriamą nerimą ir stresą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.