Cinamonas pražudė vaiką: gedinti mama įspėja visus tėvus

 (44)
Cinamono galima rasti praktiškai kiekvienoje virtuvėje visame pasaulyje. Atrodytų, kas gali būti nekaltesnio už šį kvapnų prieskonį. Bet viena mama, kurios ketverių metų sūnus mirė įkvėpęs cinamono, įspėja, kad cinamonas gali būti mirtinai pavojingas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ketverių metų Matthew Raderis iš JAV birželio 3 dieną buvo savo namų virtuvėje. Smalsus berniukas užsiropštė ant spintelės, rado indą su maltu cinamonu ir nusprendė jo paragauti.

„Jis ėmė springti. Atrodė, kad jam priepuolis, ir jis nualpo", – prisimena berniuko motina Brianna Rader. Vaikas buvo skubiai nugabentas į ligoninę, bet po pusantros valandos mirė.

Teismo medicinos ekspertas nustatė, kad berniukas mirė dėl nelaimingo atsitikimo – užduso įkvėpęs cinamono.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdingas video: Eglė nufilmavo 1,5 metų sūnų, atliekantį kone kaskadinius triukus
Žinomas medikas įspėja: moterys tuoj nebemokės gimdyti pačios

Netektį išgyvenanti motina pasakoja, kad iki nelaimingo atsitikimo jos sūnus neturėjo sveikatos problemų. „Jis buvo visiškai sveikas, niekuo nesiskundė", – sakė ji.

B. Rader paviešino savo skaudžią patirtį, nes nori įspėti kitus tėvus, kad cinamoną reikia laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje.

„Man kažkiek palengvėja pagalvojus, kad galbūt paviešinta mano Matthew istorija gali padėti išgelbėti bent vieno vaiko gyvybę", – rašė ji savo paskyroje „Facebook" svetainėje.

Įkvėpti cinamoną pavojinga, nes šis prieskonis gaminamas iš medžio žievės, ir jame yra celiuliozės plaušų, kurie lengvai nesuyra.

Tyrimai parodė, kad į plaučius patekęs cinamonas gali palikti randus, sukelti stiprų suerzinimą ir spazmus.

Mažojo Matthew mirtis yra baisi nelaimė, tačiau pastaraisiais metais į ligonines patenka ir paaugliai, kurie dalyvauja socialiniuose tinkluose išpopuliarėjusiame „The Cinnamon Challenge" iššūkyje. Jame dalyvaujantys paaugliai filmuoja savo bandymą nuryti šaukštelį cinamono neužsigeriant vandeniu. Vaizdo medžiagose užfiksuoti dalyviai baisiai kosėja, jiems niekaip nepavyksta to padaryti.

Pavojus kyla tuomet, kai bekosint cinamonas įkvepiamas ir patenka į plaučius.

Nepaisant akivaizdaus tokios pramogos keliamo pavojaus, „YouTube" svetainėje galima rasti daugybę vaizdo medžiagų, kuriose įamžinti cinamoną bandantys nuryti jaunuoliai.

Štai vien 2013 metų balandžio mėnesį pasirodžiusioje JAV pediatrų ataskaitoje buvo pranešta, kad per metus visoje Amerikoje medikų pagalbos prireikė ne mažiau nei 30 paauglių, dalyvavusių tokiame „cinamono iššūkyje".

Tai pavojinga praktika, nes galima užspringti, įkvėpus cinamono į plaučius, gali grėsti kvėpavimo nepakankamumas, sunkiausiais atvejais gali net tekti prijungti dirbtinio kvėpavimo aparatą. Tai gali būti net mirtina – kai užspringus ar įkvėpus malto cinamono, į smegenis nebepatenka deguonis.

Sielvartaujanti ketverių metukų mažylio motina B. Radar puikiai žino, koks pavojingas gali būti cinamonas, ir tikisi, kad jos sūnaus istorija bus įspėjimas visiems tėvams. „Cinamonas gali pražudyti“, – įspėja ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.